Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Incuietori usi Laguna II, probleme, solutii

silvers
post 23 Apr 2017, 01:07
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 398
Joined: 14 September 07
From: Timisoara




La broasca lui bigigi, protectia pentru copii e actionata electric. Motorasul din partea dreapta, din prima poza, actioneaza cremaliera responsabila de blocarea pe interior a deschiderii. Aceeasi cremaliera, actioneaza si un microintrerupator care comunica UCH pozitia cremalierei(actionata sau nu). In cazul in care ambele usi sunt cu protectia pentru copii actionata, la usa soferului, se aprinde un led rosu care indica blocarea acestora. Pentru functionarea sistemului, atat cremaliera motorasului de la protectie pentru copii, cat si cremaliera motorasului pentru incuiat/descuiat, trebuie sa fie intacte. Cam asta e principiul de functionare. E foarte posibil sa fi fost blocata cu "protectie copii".


--------------------
R11 TXE 1985 CLIO 1 1995 LAGUNA 2 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 23 Apr 2017, 14:02
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 884
Joined: 29 September 06
From: Brasov




Multumesc pentru raspuns.Asa a fost inainte de demontare a fost cuplata protectia copii.


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adryone2005
post 29 Jul 2018, 09:15
Post #93


Adryone2005


Group: Members
Posts: 5
Joined: 24 February 08
From: Targu-Jiu




Salutare dragi colegi, ma confrunt cu o problema pe care am speranta ca o voi rezolva cu ajutorul vostru. Detin un Espace din 2011 si nu ma mai intelg deloc cu el pe inchidere. Problema e urmatoarea : daca apas butonul copii usile din spate se pot deschide din interior si geamurile functioneaza, repet daca apas butonul, dar ciudatenia acum vine nu se mai deschid usile din exterior inclusiv usa din dreapta fata dar daca tin butonul pe pozitia neapasat usile din spate nu se mai deschid din interior si nici geamurile nu se mai deschid dar reusesc sa deschid usile din exterior. In tot acest timp keyles acum nu mai functioneaza deloc si am mai observat ceva, cand apas butonul de pe telecomanda pentru inchidere luminile de semnalizare nu mai clipesc dar daca dau deschidere clipesc. In speranta ca nu v-am plictisit cu povestea mea astept un raspuns de la voi colegilor .


--------------------
Renault Laguna 2 2002 - GJ-81-BMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 26 Oct 2018, 07:12
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Se pare ca iar s-a stricat ceva la masina, tot mai des in ultima vreme trebuie sa deschid usa soferului cu cheia mecanica. Se inchide din telecomanda dar nu se mai deschide.
Nu am auzit nici un zgomot ciudat.
Oare am noroc sa mearga doar uns mecanismul? Scap fara sa demontez toata usa?

Am citit posturile precedente dar alea sunt pe usile din spate, ma pot ghida dupa ele, procedura e asemanatoare sau risc sa raman cu usa pe "butuci"?


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 16 Nov 2018, 20:41
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Salutare tuturor. Ma confrunt si eu cu problema inchiderii/deschiderii usilor in afara de cea a soferului si a portbagajului.
Automat sau din telecomanda se inchid/deschid porbagajul si usa soferului.
Cand ma dau jos din masina trebuie sa apas spre dreapta, butonul de blocare usi de pe cotiera usii (cele 3 usi nu se deschid de afara,dar se pot deschide din interior)
Am citit ca multora nu le afiseaza usa deschisa,ori becurile de pe usi nu se aprind,dar mie imi si afiseaza si se aprind si becurile. Poate fi treaba din calculatorul de confort? S-a pus tester si nu s-au gasit erori decat ceva la un senzor de la frana. Ceva idei? Mersi


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 19 Nov 2018, 08:50
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Buna dimineata. Azi am avut o surpriza mai..neplacuta. Va povestisem mai sus problema cu usile care se inchid/deschid din buton si nu automat ori din telecomanda. Ei bine in aceasta dimineata am avut surpriza sa gasesc masina descuiata!!! Toate usile,cu toate ca cele 3 cu pricina erau "incuiate" ca de obicei din butonul de pe usa soferului (butonul era pe incuiat) si aseara a mai si claxonat la departarea de ea,deci s-au inchis celelalte 2 usi ca si pana acum. La cateva probe inchis/deschis din telecomanda, TOATE usile se inchideau/deschideau!! Dupa ce am dus-o pe sotie la servici si am ajuns si eu,cca 30 min de condus, surpriza, cele 3 usi iar nu se mai incuiau din telecomanda,ci revenisera ca inainte,sa le inchid de la buton. Aveti vreo idee ce poate fi? Multumesc


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 6 Jan 2019, 09:54
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Am revenit cu problema asta sacaitoare si anume inchiderea/deschiderea celor 3 usi cu belele, din telecomanda sau automat. Am facut si un video,poate asa intelegeti mai bine ce vreau sa zic. Sa cititi descrierea la video. Astept ceva idei,sfaturi. Mersi
https://youtu.be/CFJsp4M-los


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibi.matei
post 7 Jan 2019, 16:39
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 30 May 12




Ai broasca defectă. Siguranta pt copii (adica butonul de pe usa din față) blocheaza suplimentar. Trebuie sa schimbi broastele care fac figuri sau sa le desfaci si sa le repari. Exista in ele o cremaliera de plastic care s-a rupt.


--------------------
Renault Laguna II 1.6 16v 2001 Espression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 8 Jan 2019, 08:35
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Tibi, am citit ce a de acea cremaliera. Dar ma nedumereste treaba ca daca sta masina peste noapte inchisa, dimineata cand ma apropii de ea si bag mana pe maner la o usa din spate,se deschide,deci ar functiona. Pe urma, daca ma urc in masina si conduc 10 minute sa zic, nu mai merge deschisul automat, trebuie sa frec butonul. Oricum cand da caldura clar desfac sa verific broastele. Mersi de sfat.


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibi.matei
post 8 Jan 2019, 14:33
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 30 May 12




Se intampla ca acea cremaliera sa cada corect pe roata dintata si sa deschida. Cand e rece, cu atat mai mult incat se intareste plasticul. Si la mine se deschidea/inchidea normal din cand in cand pana am schimbat acea cremaliera crapata


--------------------
Renault Laguna II 1.6 16v 2001 Espression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 8 Jan 2019, 17:53
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Aha. Deci sunt sanse mari sa fie aia. Mersi de info,poate in weekend desfac macar una sa ma uit la ea


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibi.matei
post 9 Jan 2019, 09:25
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 30 May 12




E vorba de piesa de la minutul 35. Spor la treabă, nu e mare lucru, eu mi-am rezolvat-o singur
https://youtu.be/NcPCPNDqMl8

Daca nu e cremaliera rupta, stai linistit, nu ai desfacut degeaba. Inseamna ca are nevoie de niste unsoare si pt asta oricum trebuie sa o desfaci.

This post has been edited by tibi.matei: 9 Jan 2019, 09:40


--------------------
Renault Laguna II 1.6 16v 2001 Espression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 9 Jan 2019, 14:51
Post #103


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Gata. Vizionat. Facute sa se rupa intentionat...am cautat pe net acea cremaliera,nimic. Tu de unde ai luat piesa de schimb? Am auzit ca ar fi cineva pe forum care are acele piese noi. Ai idee cine e? Mersi pt link cheers.gif

This post has been edited by Costy2.0: 9 Jan 2019, 14:52


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 10 Jan 2019, 15:44
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Salutare din nou. Cautand pe net piesa cu probleme,cea din video de mai sus, care se rupe, am dat peste un magazin online ce detine o multime de componente din plastic ce tin de incuietori de usi,de macarale de geam,etc,pt mai multe tipuri de Renault-uri. Aveti link mai jos,poate mai cauta careva,disperat ca mine,piesele biggrin.gif
http://www.geamuri-electrice.info/macara-e...-Laguna_Ii.html

This post has been edited by Costy2.0: 10 Jan 2019, 15:48


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuli23
post 10 Jan 2019, 16:21
Post #105


you have to scream if you wanna go faster


Group: Members
Posts: 1.057
Joined: 11 April 12
From: Bucuresti




QUOTE(Costy2.0 @ 10 Jan 2019, 15:44)
Salutare din nou. Cautand pe net piesa cu probleme,cea din video de mai sus, care se rupe, am dat peste un magazin online ce detine o multime de componente din plastic ce tin de incuietori de usi,de macarale de geam,etc,pt mai multe tipuri de Renault-uri. Aveti link mai jos,poate mai cauta careva,disperat ca mine,piesele  biggrin.gif
http://www.geamuri-electrice.info/macara-e...-Laguna_Ii.html
*




E site-ul unui fost coleg Dragos. pe aici era VF1.... se ocupa acum 7 8 ani cu schimbul de macarale pt lagune

This post has been edited by iuli23: 10 Jan 2019, 16:21


--------------------
Renault Laguna II 2003 1.9 dci hatchback - B-CFX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aco
post 10 Jan 2019, 16:32
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 19 April 13
From: Ploiesti




Se ocupa si in prezent, chiar in toamna a fost amabil si m-a servit de pe o zi pe alta. Eu il recomand, desi unii au avut nemultumiri la adresa lui.


--------------------
Renault Laguna II 2.0dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuli23
post 10 Jan 2019, 22:41
Post #107


you have to scream if you wanna go faster


Group: Members
Posts: 1.057
Joined: 11 April 12
From: Bucuresti




Am schimbat si eu la el cand mi-am luat masina ( multi ani ) Am macaraua de la pasager rupta si am tot zis ca trec pe la el dar nu am avut cand. Eu am fost multumit. Ajunge cu reclama biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna II 2003 1.9 dci hatchback - B-CFX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 10 Jan 2019, 23:13
Post #108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Mutumesc pt lamuriri. Daca preturile sunt chiar ca pe net (25lei/ parghia), e bine. Parca vazusem pe aici pe indeva, 40 lei... Daca aveam o imprimanta 3D... 😂 Sa dea caldura si desfac una neaparat.


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
redlack21
post 22 Jan 2019, 08:21
Post #109


Laguna Addict


Group: Members
Posts: 144
Joined: 9 March 12
From: Oradea




QUOTE(Costy2.0 @ 10 Jan 2019, 23:13)
Mutumesc pt lamuriri. Daca preturile sunt chiar ca pe net (25lei/ parghia), e bine. Parca vazusem pe aici pe indeva, 40 lei... Daca aveam o imprimanta 3D... 😂  Sa dea caldura si desfac una neaparat.
*



Salut ,
Uite că am avut și eu exact aceiași problema cu a ta pe un Renault Espace din 2008 , și nu au fost probleme mecanice ci electrice , mai exact un releu din UCH .
Am dus-o la un electrician foarte priceput și a rezolvat-o pentru 100 Ron partea electronică .
Problema a fost faptul că a trebuit demontat tot bordul la Espace care a costat de 4 ori mai mult ..
Daca vei pune tester pe mașină vei avea eroare pe circuitul de Child's lock.
Sper să îți fie de folos aceste informații!


--------------------
Renault Laguna GrandTour 2006 - BH..
out of the country ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 24 Jan 2019, 10:31
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Salut. Mersi de info. Ai vazut video pus de mine? (Link) zici ca poate sa mearga dimineata de exemplu,ca la 10 minute sa nu mai mearga? Oricum le iau si eu prin eliminare cu ce e mai usor,desfac cate o broasca,verific cremaliera,apoi sa caut releul cu pricina,nu de alta dar daca e sa desfac bordul,sa fiu pregatit si pt lipirea plansei de bord 😁


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
redlack21
post 28 Jan 2019, 14:13
Post #111


Laguna Addict


Group: Members
Posts: 144
Joined: 9 March 12
From: Oradea




QUOTE(Costy2.0 @ 24 Jan 2019, 10:31)
Salut. Mersi de info. Ai vazut video pus de mine? (Link)  zici ca poate sa mearga dimineata de exemplu,ca la 10 minute sa nu mai mearga? Oricum le iau si eu prin eliminare cu ce e mai usor,desfac cate o broasca,verific cremaliera,apoi sa caut releul cu pricina,nu de alta dar daca e sa desfac bordul,sa fiu pregatit si pt lipirea plansei de bord 😁
*


Exact la fel facea si la mine , la Espace a fost necesar să dau bordul jos , poate la Laguna nu e nevoie de aceiași operație.. dacă îți iese lipitura , fa un tutorial , că eu cred că toți cei care au laguna 2 facelift se simt nefericiți când își văd bordul 😉.
Părerea mea e că te obosești degeaba cu broaștele de la uși..


--------------------
Renault Laguna GrandTour 2006 - BH..
out of the country ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 29 Jan 2019, 12:52
Post #112


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




O sa fac si un tutorial cu plansa de bord. Parca mai e unul pe aici,sau ceva poze cu diferite ipostaze. La mine nu e atat de rau dezlipit,am vazut la unii urat de tot,dar nu pot lasa pana se ridica de bag palma sub el smile.gif). Cat deapre incuietori...macar le ung daca sunt ok smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 29 Apr 2019, 21:11
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Salutare,am revenit cu problema incuietorilor la usi. Am dat jos una si are toate piesele interne, intacte,nici una rupta. Deci mecanic nu are probleme. Ce as avea de verifica electric? Poate fi treaba de soft la modulul de confort?


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catran
post 3 May 2019, 22:37
Post #114


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 8 August 05
From: Bucuresti




Salut. Am si eu o problema cu inchiderea. Detin un Laguna 2 ph2 din 2007. Am "primit-o" recent cu un milion de probleme.
Momentan ma rezum la faptul ca masina se armeaza doar din butonul din cotiera
Nici din telecomanda...nici cu cheia.
Conform unor tutoriale de pe ici-colo ar fi trebuit sincronizata telecomanda cu masina(telecomanda care era "rupta" pe toata suprafata circuitului...am refacut-o de la 0 piesa cu piesa nu am ratat nici o lipitura)
Am incercat sincronizarea standard, cu mentinerea butonului de inchidere apasat pana cand ledul rosu din bord ramane aprins...si cam aici se termina tot.
Daca am cartela in bord se aude un beep scurt la 15sec...apasand butoanele cartelei nu se intampla nimic.
Daca nu am cartela in bord se armeaza la apasare...in primele 5 sec se dezarmeaza...in urmatoarele 10-15 secunde se armeaza la loc...si asa ingheata...ledul din bord clipare normal...la actionare telecomanda nu se intamla nimic...masina ramane armata.
Sfaturi? Indrumari?
A mai patit cineva asa ceva?

This post has been edited by catran: 3 May 2019, 22:39


--------------------
renault 21 ts 1986
renault laguna 2 ph2 1.9 dci 85kw 2007
RENAULT LAGUNA 3 2.0 DCI 110KW 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catran
post 6 May 2019, 10:04
Post #115


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 8 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(catran @ 3 May 2019, 22:37)
Salut. Am si eu o problema cu inchiderea. Detin un Laguna 2 ph2 din 2007. Am "primit-o" recent cu un milion de probleme.
Momentan ma rezum la faptul ca masina se armeaza doar din butonul din cotiera
Nici din telecomanda...nici cu cheia.
Conform unor tutoriale de pe ici-colo ar fi trebuit sincronizata telecomanda cu masina(telecomanda care era "rupta" pe toata suprafata circuitului...am refacut-o de la 0 piesa cu piesa nu am ratat nici o lipitura)
Am incercat sincronizarea standard, cu mentinerea butonului de inchidere apasat pana cand ledul rosu din bord ramane aprins...si cam aici se termina tot.
Daca am cartela in bord se aude un beep scurt la 15sec...apasand butoanele cartelei nu se intampla nimic.
Daca nu am cartela in bord se armeaza la apasare...in primele 5 sec se dezarmeaza...in urmatoarele 10-15 secunde se armeaza la loc...si asa ingheata...ledul din bord clipare normal...la actionare telecomanda nu se intamla nimic...masina ramane armata.
Sfaturi? Indrumari?
A mai patit cineva asa ceva?
*



Solved...
Momentan...pe placuta din cartela lipsesc 3 piese ...telecomanda nu transmite nimic pe nici o frecventa
Revin cu detalii


--------------------
renault 21 ts 1986
renault laguna 2 ph2 1.9 dci 85kw 2007
RENAULT LAGUNA 3 2.0 DCI 110KW 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefangeorge23
post 16 May 2019, 00:28
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 15 May 19




Salutare, aceasi problema o am si eu cu inchiderea usilor .la mine usa soferului functioneaza perfect , celelalte usi si portbagaj nervi si stres am schimbat toate incuietorile celor 3 usi si portbagaj dar fara rezultat.
in final am mers la reprezentanta , aici surpriza ! Panou de sigurante trebuie schimbat. (CUTIE SIGURANTE SI RELEE HABITACLU)
Miau spus ca este dificil sa umbli in panou sa inlocuisca ce este defect . in fine.. si cam cat ar costa un panou nou am intrebat, paiiii undeva la 500 de euro!!!... ma mai gandesc !
Panoul de siguranta l am gasit deja pe internet second hand in garantie,testat pret 80 euro,
va voi tine la curent in urmatoarele zile .

O seara buna va doresc, sa auzim numai de bine si fara probleme.





This post has been edited by stefangeorge23: 16 May 2019, 00:43


--------------------
Renault Laguna II 2006 2.0 dci PRIVILEGE - og qx 303
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibi.matei
post 22 May 2019, 10:10
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 30 May 12




Inca nu inteleg ce cautati pe la service-uri cu probleme din astea. In curand service-urile va vor recomanda direct schimbarea masinii pentru orice defectiune si gata... s-a rezolvat


--------------------
Renault Laguna II 1.6 16v 2001 Espression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Costy2.0
post 27 May 2019, 10:14
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 27 October 18




Stefangeorge23 daca rezolvi problema,te roooog pune aici rezolvarea,ca si pe mine ma macina chestia asta,trebuie sa apas butonul de blocare de pe usa soferului mereu ,inainte sa cobor din masina ca sa se inchida cele 3 usi. M-as mira sa fie ceva din panoul de sigurante. Inclin sa ma gandesc la vreun releu,dar daca era releu nu faceau toate usile asa?(nu cunosc schema electrica)
Cica mai poate fi din calculatorul de confort (nu stiu unde naiba e ala).

Tibi.matei, dupa epuizarea optiunilor si a sfaturilor de la prieteni si cunoscuti, se ajunge si in service-uri,unde se crede ca sunt expertii in domeniu,dar uite ca pana si aia nu au habar. Daca am gasi rezolvarile la toate,pe aici,ar fi ceva,dar asa..mai fac si aia un ban...si ce ban smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2006 2.0dci 150hp Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 13 Oct 2019, 10:07
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Acum cativa ani am cumparat de la un coleg de forum senzorii IR de la manerele portierelor, cu tot cu mecanism. Nu imi amintesc daca am schimbat si pe dreapta fata (sigur pe stanga da pentru ca nu se descuia cand puneam mana in fanta) dar voi cauta informatia pe forum.
Cert e ca ACUM, daca introduc degetele dupa maner, masina se descuie insa la actionarea manerului pare ca e incuiata. Orice alta portiera merge deschisa. De aici deduc faptul ca senzorul IR merge pentru ca descuie masina insa nu stiu de ce nu se deschide. O fi ceva din UCH? Parca mai aveam asta la portiera stanga spate.

Ce ar fi defect? Acum am mecanismul complet de la portiera drapta fata dar mi-e asa de sila sa il schimb... Nici nu stiu daca e unul bun sau ala inlocuit, nu am cum/nu stiu sa verific senzorul IR.
Toate becurile merg, pe fata am becuri, pe spate am pus LED.

PS: am omis sa mentionez ca in DDT2000 apare o eroare pe UCH, poate are legatura cu aceasta manifestare.
2019_07_05__1_.png ( Size: 108.26k ) Number of downloads: 101


This post has been edited by audiofilu': 13 Oct 2019, 10:09


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RENO SS DPR
post 13 Oct 2019, 21:56
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 25 February 11




Mie, la una dintre usile din spate, nu mi se descuie decat daca tra odata de maner. Deci bag mana in fanta, trag de maner si apoi se descuie. Ce poate sa aiba?


--------------------
RENAULT LAGUNA 2.0 Dci 2007
No religion ! ONLY God !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 16:21
Dacia