Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

twingo 1, twingo

LucianFlorin
post 19 Feb 2017, 01:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 February 17




Salutare colegi! Ma numesc Lucian si am nevoie de niste sfaturi in legatura cu achizitionarea unui twingo 1. Merita aceasta masinuta ? Ce probleme poate avea sau la ce trebuie sa fiu atent daca vreau sa cumpar una? Am gasit multe sub 1000 euro si este tentant, mai ales ca nu mai exista taxa auto.
Daca puteti sa ma ajutati cu opinii/sfaturi/variante sau orice altceva despre masinuta asta, va raman recunoscator icon_mrgreen.gif


--------------------
renault twingo 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
azaghorth
post 20 Feb 2017, 13:05
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 917
Joined: 15 November 07
From: Cluj-Napoca




Totul depinde de cum a fost intretinuta de fostul/fostii proprietari!
Un Twingo intretinut/exploatat corect duce 200.000km fara probleme majore.
Eu am folosit 7 ani jumate un Twingo din 2002 si am fost foarte multumit de ea.Asa ca eu zic:Da,se merita.
Cum as face eu :primul pas ar fi pe baza VIN-ului sa verific istoricul service (km,ce a fost schimbat).Daca asta pusca cu anuntul merg mai departe daca nu...Se repeta pasul 1 pana dai de o masinuta ok.
Oricum,orice masina second-hand papa bani,tot trebuie sa schimbi una alta,oricat a fost de ingrijita.
Bafta

This post has been edited by azaghorth: 20 Feb 2017, 13:06


--------------------
Renault Megane III 1.9 dCi130 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twinbubu
post 12 Mar 2017, 21:44
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 24 August 09




Eu am avut modelul din 2002,motor 57 cp,1.2 litri,8 valve,am mers peste patru ani cu el și am fost foarte multumit și de consum și de performante,stabilitate ok pentru dimensiunile ei,viteza lejer 110-120 km /h,consum 4,5 afara,6 in oras,5 mixt,spațiu foarte bun în interior,modularitate bună, bancheta se reglează fata,spate,se rabateaza, etc.
La capitolul minusuri as mentiona piesele mai scumpe decât la alte mărci. În concluzie e o mașină ok,dar de preferat achiziția unui model mai nou,gen 2004,2005,preturile sunt ok la ele.Bafta!


--------------------
Renaut twingo 2001 - IS 06 TIK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:56
Dacia