Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Captur sau Clio Estate (0.9 / 90 CP), Ambele modele cu acelasi tip de motorizare.

trineo
post 28 Aug 2018, 20:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 15 March 11
From: Iasi




Salutare!

In momentul de fata sunt posesor, inca, al unui Renault Symbol, versiunea Collection (2011), 1.2/75 CP. Masina am luat-o de noua, in 2011 si am ajuns deja la 120000 km. Nu am avut probleme cu ea.

Am ajuns in momentul in care, toti cei 3 membri din consiliul de administratie al familiei, am decis prin unanimitate, sa schimbam masina. Ne dorim ceva mai spatios si un pic mai puternic decat actualul vehicul din dotare. Astfel, in functie si de buget, ne-am oprit asupra celor doua variante pe benzina, cu aceeasi motorizare (Energy TCe 90), dar versiuni diferite: Captur (vers. Life) sau Clio Estate (vers. Zen).

Majoritatea drumurilor sunt prin Iasi si uneori o iesire pe la munte + vacanta de vara aferenta.

Ce ne recomandati?

Va multumesc anticipat!


--------------------
Symbol Collection 1.2 16V 75 CP / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 28 Aug 2018, 22:17
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Clio estate zen cu pachetul suplimentar Confort Plus pentru aerul conditionat cu reglare automata. E cea mai importanta optiune la o masina dpmdv.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:40
Dacia