Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Recomandare mecanici (regionali), Service-uri decente (recomandari)

darser
post 20 Jun 2017, 14:53
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 10 August 15




Salut tuturor , nu stiu daca este sectiune dedicata acestui subiect ,dar in urma diferitelor experiente acumulate am zis ca , o recomandare chiar si de pe site ar fi de bun augur. Service-uri bune , mecanici cinstiti si onesti , profesionisti , deschisi catre client , dispusi sa ajute (nu intodeauna ne lasa buzunarul sa achizitionam numai piese -originale , noi, de firma).Daca stiti asemenea exemple pe regiuni mai exact (baia mare , service-ul cu-tare sunt ieftini si sunt priceputi , mai ales in gama Renault , Scenic sau all).

Personal m-a intreseaza din Maramures dar in ajutorul tuturor ,fiecare regiune e binevenita si inpreuna vom tria serviceuri-le,,capusa", pe urma experientelor noastre vom ajuta si pe altii.


Experienta - un service (oarecare ) imi face distributia la cererea mea (ca doar luasem masina , si sa fiu sigur) in intervalul de sub 1000km , cureaua de pe fulia alternator (care a fost schimbata) ii taiata intra la distributie ...........rezultat 500 eur pe cheltuiala mea.Zic sa mai dau o seansa serviceului respectiv ( mecanicul nu o fi avut chef sa verifice jocul fuliei , bad day) si solicit sa imi schimbe uleiul in cutiea automata si radiatorul de aer conditionat. Ii duc VIN-ul masinii , urmeaza sa il sun , dar gichiti , nu mai raspunde la telefon . Fara sa ii reprosez ceva tot eu sunt de vina ca defectul survenit a fost reparat (binenteles ) altundeva.

PS - pagina asta va ajuta si posesorii si serviceurile (oneste si cu bun simt fata de $ oamenilor)

This post has been edited by darser: 20 Jun 2017, 15:10


--------------------
Renault Megane 2/ 1.5dci 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 20 Jun 2017, 15:04
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Cred ca aici ar fi locul potrivit, se discuta in sectiunea asta deja.

https://www.reno.ro/index.php?showforum=108


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darser
post 20 Jun 2017, 15:20
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 10 August 15




roland , la-m vazut dar in majoritatea sectiunilor, e ne-updatat de ani, recomandarile sunt subiective si nu mai sunt discutii actuale(GEN recomandari Dealeri din regiuni) . Propun noul topic pe baza unei informatii plauzibile pentru ajutorarea posesorilor de Renaulturi , service-uri private care au mecanici buni si onesti (daca mai sunt) unsure.gif
Nu imi vine sa cred ca Auto Becoro (reprezentanta Dacia -Renault ) ii din 2015 ce-a mai buna , ieftina , onesta (agentie de mecanici auto) .





Exact (Service-uri bune , mecanici cinstiti si onesti , profesionisti , deschisi catre client , dispusi sa ajute) cred ca am exagerat, sunt pe cale de disparitie daca cumva au existat , accelasi feedback am primit si pe unde am intrebat (in stinga si in dreapta) bla bla bla.gif

This post has been edited by darser: 21 Jun 2017, 14:35


--------------------
Renault Megane 2/ 1.5dci 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miciceii
post 22 Jun 2017, 15:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 665
Joined: 15 June 09
From: Bucuresti




Salutare!

*darser*,ce cauti tu si Caprele Negre sunt pe cale de disparitie in Romania ! radmasa.gif

This post has been edited by miciceii: 22 Jun 2017, 15:41


--------------------
Renault Scenic 2005 - B XX XXX
Renault Scenic II Ph.1 - 2.O 16V Privilege
benzina/GPL BRC Sequent 24.11-toroidala 56L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 16:32
Dacia