Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

902 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul nedumeritilor, se intampla uzual si totusi este anormal

sorin1967
post 1 Jul 2008, 07:48
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




De mult vroiam sa deschid un asemenea topic.
Un exemplu este din matematica de zi cu zi cand folosim zecimale si spunem " virgula", dar folosim "punct" la calculator, asa ca treaba e pe de-andoaselea si ar trebui schimbata odata si odata, dar nu se prea sesizeaza nimeni asa ca se perpetueaza de parca am fi daltonisti huh.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 1 Jul 2008, 07:54
Post #2


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




pentru ca am importat computerele din state unde se foloseste punctul...

in orice program ai incerca sa folosesti virgula in loc de punct,calculatorul nu o va recunoaste.....


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bliss
post 1 Jul 2008, 07:58
Post #3


-


Group: Members
Posts: 937
Joined: 10 July 06




S-au inventat Control Panel -> Regional and Language Options (Windows), precum si mecanisme similare pe orice alt sistem de operare. Seteaza calculatorul cum trebuie pentru Romania si o sa folosesti virgula asa cum trebuie.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 1 Jul 2008, 08:24
Post #4


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Ce e asa greu sa folosesti punctul in loc de virgula ? Eu deja cand fac calcule din instinct le folosesc invers pe pc... Nu cred ca-i asa o problema.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 1 Jul 2008, 08:51
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Tocmai asta e problema, ca ne obisnuim cu anormalul...


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 1 Jul 2008, 10:48
Post #6


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




Nu cred ca se poate spune cel putin in cazul asta - anormal.E o diferenta fata de sistemul nostru...milele,galonul sunt anormalitati?Iar ce facem noi se numeste adaptare.
Dar inteleg ideea topicului desi exemplul nu este cel mai potrivit.
Fiind soferi toti,sper ca nu sunt daltonisti printre noi... smile.gif


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 1 Jul 2008, 12:04
Post #7


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




sorin : Vorbesti de parca un punct si o virgula ar fi sfarsitul lumii... Eu unul zic ca e foarte simplu, cand scriu pe un forum romanesc pun virgula, pe unul englezesc/american pun punct. E chiar foarte simplu, si cum spunea adrian mai sus, nu e anormal, e doar diferit...

De ex, eu la diagonale la monitoare sau tv-uri, gandesc numai in inch. Cand imi spune unul in cm nu-mi dau seama. Asta pentru ca de obicei se folosesc inch, si aia e...

Astea sa fie singurele noastre probleme


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 2 Jul 2008, 14:34
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Mai am curiozitatea daca v-ati obisnuit cu denominarea asta idioata, ca eu cand nu prea intelege cate unul de lei si bani imediat trec la sute de mii si milioane....si deodata e clar wacko.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 2 Jul 2008, 14:45
Post #9


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




da!


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Privilex
post 6 Jul 2008, 17:04
Post #10


Membru privilegiat


Group: Members
Posts: 548
Joined: 26 September 07
From: Bucuresti




Cred ca am postat unde trebuie.nedumerirea mea e:de ce toti cretinii de pe banda 3 din rond la pta Alba Iulia care fac la dreapta pe un anumit bulevard,taie cele 3benzi brusc si tot pe mine de pe a 2a care merg drept ma claxoneaza? blink.gif


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI 120cp / Laguna 3 2.0dCI 130cp 2005-Privilege / 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 7 Jul 2008, 08:02
Post #11


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Goosfraba guys... smile.gif

Sunt nedumerit. Nu inteleg de ce duminica asta era o coloana imensa pe Valea Prahovei, pe sensul de mers spre Bucuresti, pe la ora 13:00, iar cu o duminica inainte pe la ora 15:30 nici vorba de asa ceva... blink.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 7 Jul 2008, 12:50
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Mare nedumerire: ce se mai cramponeaza astia pentru 40 lei la salariul minim?Mai ales ca e pentru particulari...La pensiii au gasit la greu, la judecatori idem ,iar pentru sutele de mii angajati cu salar minim ,din 40 fara CAS, somaj....raman 30 cat un spalat de masina...guvern pur liberal wacko.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 8 Jul 2008, 10:51
Post #13


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Hmmm, bun topicul asta, pacat ca nu prea exista raspunsuri la toate nedumeririle noastre... On topic acum...

Are cineva idee pana cand si mai ales pana unde vor ajunge preturile la terenuri / case ? rolleyes.gif

Daca va intreb si motivul pentru care acestea cresc an de an, cred ca ma injurati rau de tot. unsure.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 11 Jul 2008, 14:04
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Ma seaca italienii astia, care dupa ce s-au ales cu menajere, soferi si constructori care sa-i slugareasca, bineinteles ca au la pachet si tigani care sa-i fure.N-au decat sa-i bage la inchisoarea lor si sa-i "altoiasca", nu noi sa facem asta.
Acum vor sa scoata castanele cu mana altora si sa ni-i paseze tot noua.
Ma mai seaca ideeea utilizarii la toate televiziunile a cuvantului "Ardeal" (unguresc la origine) si nu Transilvania... blink.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 11 Jul 2008, 14:06
Post #15


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(sorin1967 @ 11 Jul 2008, 14:04)
Ma mai seaca ideeea utilizarii la toate televiziunile a cuvantului "Ardeal" (unguresc la origine) si nu Transilvania... blink.gif
*



Uite p-asta n-o stiam... blink.gif
S-a mai adaugat un nedumerit si suparat, subsemnatul... mad.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 15 Jul 2008, 18:05
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Chiar nu inteleg nivelul preturilor pentru operatii in strainatate. Asta, e la fel ca faptul ca se pune pret maximal pe un pachet de tigari , dar nu exista limita la pretul pe medicamente... blink.gif
Nici macar strainii nu se prea pot atinge de nivelurile acestor preturi.Oricum donati cate ceva, chiar daca bugetul nu va este prea mare...oricum e mai greu prima data... wise_guy.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 16 Jul 2008, 02:40
Post #17


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




ala e pretul corect...
eu nu inteleg pretul operatiilor in Romania... de la 2 mil. la 14 mil. unde intra tot de la materiale sanitare,consumabile,instrumente,implanturi plus curent,apa,sterilizare si multe altele...comparand cu o revizie la masina sau montarea unui aer conditionat - nu e cel putin "ciudat"?


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 16 Jul 2008, 09:09
Post #18


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




dupa ce legi pe strazi motociclistii/scuteristii? .. ma rog, daca motociclistii mai respecta in mare parte legea, unii scuteristi sunt niste imbecili care nu inteleg ca desi sunt pe un ca_at cu doua roti nu au nici cea mai mica urma de bun simt sa recunoasca ca in nici un caz nu au voie sa faca slalom printre masini fie ele si oprite la semafor), nu au voie sa depaseasa oriune, oricand, din orice pozitie ... adica e normal sa te trezesti cu unu in dreapta, cu unu in stanga ... sa-ti arate un deget si sa te injure ca tu stai la semafor si nu i-ai lasat si lui loc sa treaca ... ce sa mai, sunt regii soselelor care se plang ca cei cu masini nu-i respecta in trafic ...

sincer, uneori ma enervez atat de tare incat ajung sa-mi para rau ca nu-l trantesc cu masina pe cate unul (Doamne fereste!)

de terminat n-o sa terminam cu ei dar stau si ma intreb cand vor fi pusi la punct ca sa nu mai calareasca orice imbecil beat un scuter, eventual cu vreo doi pasageri in spatele lui (3 pe scuter, vazut ochii mei pe Mosilor ... 100 m mai incolo accident cu Politie, poze, martori si un scuter rasturnat - guess what?!)

respect pt. cei pe doua roti care inteleg ca legea e aceeasi indiferent de nr. de roti si ca respectul trebuie sa fie reciproc


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 16 Jul 2008, 14:03
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




Domle si eu in nedumerit... Scrie in codul rutier ca moto pot depasi coloana la semafor? Asta e singura mea nedumerire...biggrin.gif (acu, pe bune, cum e la lege?)


--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 16 Jul 2008, 14:43
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




La scutere se poate, ca doar nu o sa-i suspende carnetul.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 16 Jul 2008, 15:16
Post #21


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE($$ilvviu @ 16 Jul 2008, 14:43)
La scutere se poate, ca doar nu o sa-i suspende carnetul.
*



Din cate stiu eu, legea este aceeasi si pentru motociclisti si pentru automobilisti si pentru scuteristi.

Cei din urma platesc amenzi iar daca au cursul de legislatie facut, atunci in caz de abatere grava, stiu ca se suspenda dreptul de a circula o perioada de X zile sau definitv. Daca mergi cu scutere de peste 125 cmc, inslusiv, atunci ai nevoie de permis categoria A sau A+ in functie de varsta. Daca politistul e batut in cap, nu are de unde sa stie ca scuterul este de 50 cmc (deci iti trebuie curs de legislatie), sau de 80 cmc sau de 125 cmc (la care iti trebuie A sau A+). Multi scuteristi cu bani, isi tuneaza motorul, punand kit Polini de 80 cmc, cu toate ca la prima vedere tot 50 cmc pare. Pentru cei cu A-ul sau cu A+ care se stiu patati, indicat este sa nu prezinte nimic politistului in caz ca-i opreste, iar pentru cei care au facut acel curs de legislatie, dai un ban si scapi de garcea. Oricum, multi scuteristi nu au nr. de inmatriculare... asa ca ii poti prinde doar daca au un accident... doamne fereste.

Am vazut ca sunt si motociclete care nu au numere si politia nu se mai oboseste sa-i prinda. Eventual da prin statie la echipajul urmator, dar ala de pe motor care se stie "infractor", nu este prost sa opreasca la semnalul politistului.

Ref. la paragraful de mai sus, exista motociclete bagate la categoria scutere, cu toate ca arata ca niste motoare adevarate, dar au motor de numai 50 cmc si rotile mult mai subtiri. Unele au, alte nu au numere de inmatriculare. Deosebirea dintre scuterele clasice si asa-zisele "motoare" de 50 cmc, este ca fata de primele, cele din urma au cutie de viteze manuala si nu automata cum au scuterele. Tunate, cum am spus mai sus, si ele pot ajunge la 80-125 cmc, automat putere mai mare... dar exista riscul de a se vedea pe capac treaba asta.

In alta ordine de idei, la ora actuala nu prea exista razii prin Bucuresti prin care sa opreasca scuteristii si sa-i ia la bani marunti. Daca politistul vede venind un scuterist care are pe cap casca de protectie, deci minim impus de lege, nu se mai uita daca are sau nu, nr. de inmatriculare sau curs de legislatie. Si chiar daca n-are, se gandeste ca prea multi bani nu poate "ciupi" de la respectul "ilegalist".

Inca ceva si termin...
Cei care au B-ul sau C-ul dau D-ul, etc... pot conduce linistiti un scuter deoarece se presupune ca deja cunosc legea. Singurele de care trebuie sa tina cont sunt numerele de inmatriculare (cele galbene) si casca de protectie. Ca ai bani si vrei sa iti cumperi si geaca cu protectii, cotiere, genunchere sau carapace, este o treaba foarte buna, dar la capitolul asta, blindati full, nu sunt mai mult de 10 % din scuteristii bucuresteni. De cei de la sate nu mai vorbesc. Acolo e jale, chiar in fata portii soacra-mii avand loc un accident de Pasti din care a isit sifonat doar scuterul, deoarece fata a cazut pe pamant afanat. Pacat de scuter, era un Piaggio. icon_mrgreen.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 16 Jul 2008, 15:28
Post #22


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(Flamingo @ 16 Jul 2008, 16:16)

Cei care au B-ul sau C-ul dau D-ul, etc... pot conduce linistiti un scuter deoarece se presupune ca deja cunosc legea. Singurele de care trebuie sa tina cont sunt numerele de inmatriculare (cele galbene) si casca de protectie.



mai adauga si ca tre sa stii sa mergi pe bicicleta smile.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 16 Jul 2008, 15:54
Post #23


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




icon_mrgreen.gif Corect, scuze...


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 17 Jul 2008, 06:30
Post #24


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(SwatKat @ 16 Jul 2008, 15:03)
Domle si eu in nedumerit... Scrie in codul rutier ca moto pot depasi coloana la semafor? Asta e singura mea nedumerire...biggrin.gif (acu, pe bune, cum e la lege?)
*




legea e una pt. toti ... un moto, scuter etc. are voie sa depaseasca coloana la semafor atat cat are si o basculanta!!! la fel si cu depasitul pe dreapta etc.

pt. ca fie vorba intre noi ... doar un mic exemplu, daca sti ca ai o juma de metru (poate un metru) intre tine si masinile parcate pe dreapta si vrei sa te apropii putin de ele, atunci in 99% din cazuri nu te mai asiguri in oglinda - ei, uite atunci il prinzi pe un scuterist si-l faci sandwich - cine e vinovat? (retoric!) - ca ei nu dau macar un flash, claxon ceva sa sti ca e acolo si ca va face o ghidusie ...


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 17 Jul 2008, 07:53
Post #25


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Apropo de scuteristi.

Mai nou este la moda sa conduci scuterul cu casca la picioare sau... la vedere, mai exact s-o agati de mana iar ea sa ajunga undeva la cot. Stiu ca multi scuteristi se vor ceea ce nu par, adica motociclisti, dar nu mergi nenica vreo 2 km in fata mea, azi dimineata, pe banda a doua aproape de linia continua ! mad.gif L-am lasat in pace, pentru ca de fiecare data cand incercam sa trec pe langa el sau sa intru pe banda intai, nu puteam. Ori venea o alta masina ori dobitocul nu tinea bine de ghidon si o lua in dreapta ori era pur si simplu cretin, nelasandu-ma sa ma bag. Intr-un final a virat stanga, da, peste alta banda continua si logic, fara sa semnalizeze. rolleyes.gif

N-avea numar.


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 17 Jul 2008, 08:10
Post #26


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




pai asa is astia ... "fara numar" ph34r.gif ... si la propriu si la figurat wink.gif

eu daca am numarul murdar imi iau puncte si dau bani ... pe motociclistii care umbla cu el indoit sau pus in plan orizontal vad ca nu-i intreaba nimeni nimic

This post has been edited by crisolro: 17 Jul 2008, 08:12


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 17 Jul 2008, 08:10
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Eu sunt curios cine naiba le regleaza farurile astora cu motociclete, pentru ca toate sunt reglate fix spre ochii mei, asa ca nu pot decat sa-i servesc si eu cu o faza lunga fix in ochii lor...


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 17 Jul 2008, 08:41
Post #28


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




QUOTE(Flamingo @ 16 Jul 2008, 15:16)
in alta ordine de idei, la ora actuala nu prea exista razii prin Bucuresti prin care sa opreasca scuteristii si sa-i ia la bani marunti.

*



sunt asemenea controale:am vazut destul intersectii unde un echipaj oprea tot ce insemna scuter...ce se intampla mai incolo,e treaba lor....l


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 17 Jul 2008, 09:28
Post #29


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Da, dar aia sunt boi ca merg pe barba lor prin centru cand se stiu cu musca pe caciula. Am vazut si eu asta pana in intrarea in pasajul Unirii, vis-avis de Sf. Gheorghe. Ii opreste destul de des acolo deoarece altceva nu prea pot opri din cauza ca drumul este destul de ingust... si ar incurca circulatia in cazul in care ar opri un automobil. tongue.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 17 Jul 2008, 20:20
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Ma iertati ca ca amestec si eu in discutie.Despre scuteristi,mobristi si motociclisti adevarati ati spus voi destule nu mai are rost s-o lungesc si eu aiurea!Ce ma nedumerste pe mine este tampenia din capul unor parinti inconstienti ce l-e cumpara odraslelor lor mini-atv-uri sau mini-motociclete si apoi ii lasa sa circule cu ele pe drumurile publice!!!Aceste "jucarii" nu au nici cel mai elementar mijloc de semnalizare!Un bec,un led ceva acolo!Nimic!Despre elemente de securitate ale conducatorului ce sa mai vorbim?!Cand sunt pe drum crestetele acestui gen de "piloti" abia imi ajung pana undeva in zona oglinzilor!Nici macar nu stii unde sa te uiti ca sa-i feresti desi auzi zgomotul infernal ce-l fac acest gen de " polizoare"!!Ce sa mai aducem vorba de permise,atestate,cursuri de legislatie,inmatriculari?Canci nenica!Nada!Doamne-feri sa dai peste unul ca te "feliaza" tiganu' de tata-su!Am uitat sa precizeaz ca marea majoritate a acestor zbanghii sunt puradeii tiganilor instariti de la mine din zona! mad.gif
P.S.
Mai am un "dinte" si pentru "adevarati"!Nu inteleg cum naiba unii posesori de motociclete cu adevarat puternice(au in inghesuiti in roata spate zeci sau sute de cai!) circula prin oras fara casca si "echipati" in maieu,sort si slapi?Am calarit si eu motocicleta ani buni si am idee cam cat de tare poate sa doara o "eczema de asfalt"!Asta in cel mai bun caz!Doamne fereste de un accident serios ca nici rahat pentru analize nu mai ramane din ei!Scuze de lungimea postului!Nedumeririle mele sunt mai mari! laugh.gif

This post has been edited by marian-j: 17 Jul 2008, 20:22


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
902 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:33
Dacia