Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

intrebari, model

Nikyyyyyyy
post 18 Mar 2018, 22:52
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 March 18




Am vazut laguna de mult si e interesanta...insa ca orice necunoscator - stiu ca poate au pus mai multi intrebarea asta - as dori sa stiu,in cazul achizitionarii unei laguna III,1,5 DCI,la ce ar trebui sa fiu atent....in primul rand ce am vazut este cu motorul de 1,5,an 2008...exista si alta putere decat 110 CP?....cat de bine se infige?...am condus un duster cu astfel de motor si mi s-a parut ca alearga bine,insa diferenta dintre el si o laguna,cel putin ca si greutate nu o stiu...apoi orice alte amanunte cu privire la partea tehnica as fi interesat sa aflu...dar mai ales plusurile si minusurile din orice directie...apropo,1,5 DCI are distributiaa pe lant sau curea?...cat ar costa un schimb de distributie si ce se recomanda?...de asemenea ce ulei si intr-un mod destul de clar ce este cu filtrul de particule?....cu siguranta are....este regenerabil?...cam la cati km poate pica definitiv?...si orice considerati ca ar trebui sa stiu...masina are 198 000 km,spune omul,verificabili...multumesc de accept si raspunsuri anticipat


--------------------
renault laguna 3 2008,1,5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 18 Mar 2018, 22:57
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04






--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 07:42
Dacia