Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vopsire masina, unde sa ma duc ?

Meghitzanul
post 5 Jun 2009, 17:10
Post #31


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




datorita faptului ca Dab-ul nu mai are decontare directa cu Asiromul (unde am eu casco) am inceput sa ma gandesc sa duc masina la Serus pt a revopsi cateva elemente si sa schimb parbrizul, masina neavand mare lucru de facut

am vazut pe aici ca multi sunt multumiti si de Cobalcescu (Valea Oltului) dar la fel acestia nu au decontare cu Asiromul

asa ca sunt nevoiu sa ma gandesc sa o fac la Serus.. so..daca e careva nemultumit de ei il rog sa imi dea si mie de stire pt ca nu vreau sa imi distruga masina
am niste experiente f neplacute cu ei de acum 3-4 ani de cand aveau tinichigeria pe b-dul Timisoara .. atunci mi-au nenorocit efectiv o aripa spate (vopsea scursa, neunifomitati, etc) au revopsit-o de vreo 2 ori apoi cred ca au polisat-o, etc .. in final tot nemultumit am plecat deoarece mi-au lasat cantul aripii nevopsit... am plecat asa cu ea injurand in toate felurile.. a fost o situatie no comment!!!
dupa cateva luni am dus-o la Dab si a iesit de nota 10

dupa review-urile voastre incerc sa sper ca acum lucreaza altfel pt ca deja m-au apucat caldurile numai cat ma gandesc ce ma asteapta 251.gif argue.gif 10412898.gif

ii rog de asemenea pe cei multumiti sa imi dea de stire poate mai capat si eu ceva incredere unsure.gif

in alta parte nu stiu unde as putea sa o duc

This post has been edited by Meghitzanul: 5 Jun 2009, 17:25


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 5 Jun 2009, 17:55
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Serus centura


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 6 Jun 2009, 17:24
Post #33


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




Pe partea de vopsitorie si tinichigerie recomand Serus pe centura , eu am fost foarte multumit de cum a lucrat inginerul Arsenescu . Recomand .


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 8 Jun 2009, 17:34
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(L!nuX @ 6 Jun 2009, 17:24)
Pe partea de vopsitorie si tinichigerie recomand Serus pe centura , eu am fost foarte multumit de cum a lucrat inginerul Arsenescu . Recomand .
*


Zici de parca el a lucrat personal la masina ta!
@Meghitzanul:Multa bafta, dupa ce ti-au facut masina tandari te duci iar la ei! Vezi sa nu afle de pe forum ce masina intra in service ca dupa aia ti-o fac mai nasol ca prima data!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 8 Jun 2009, 17:57
Post #35


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




Masina pana sa ajunga la mine intai ajunge la el si o inspecteaza , e vorba si de cum iti faci echipa de tinichigerii si vopsitori . Eu unul sunt multumit , prima data cand am vopsit usile un urma unei chei am mai vopsit si un bandou si stiu ca mi-a zis ca nu i-a placut cu i-a iesit si le-a vopsit din nou pe ambele ca sa iasa bine .

Cand am avut probleme si sarise un pic de vopsea si am fost la ei dansul era in concediu si m-a luat in primire un nene care intr-adevar le face o reclama total negativa si cica mai era si seful de la vopsitori , cu dl Arsenescu sunt absolut sigur ca rezolvam situatia da nu era asa grav asa ca mi-am bagat picioarele

Ma rog , sunt absolut sigur ca sunt si acolo "uscaturi" insa stiu ca sunt si oameni care lucreaza bine si pana la urma conteaza sa fie multumit clientul .

Ca o paranteza , dupa ce scoti masina de la ei te suna la telefon o tanti si te intreaba daca esti multumit de serviciul prestat , deci fac un minim de quality check .


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meghitzanul
post 12 Jun 2009, 09:35
Post #36


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Solon @ 8 Jun 2009, 18:34)
@Meghitzanul:Multa bafta, dupa ce ti-au facut masina tandari te duci iar la ei! Vezi sa nu afle de pe forum ce masina intra in service ca dupa aia ti-o fac mai nasol ca prima data!
*



am rezolvat sa o fac la Dab.. cu decontare directa la Asirom tongue.gif

iar in ce priveste tinichigeria Serusului (aia veche pe care o stiu eu de pe Timisoara - sper ca de cand s-au mutat pe centura sa isi mai fi schimbat lupul macar parul smile.gif ) si pe d-nul ing Arsenescu, principala lor activitate e "vopsire si apoi revopsire" pt ca de prima data nu le prea iese wink.gif .. nasol si total neprofesional!!... eu nu stiu cum pot fi unii incantati de faptul ca le-a revopsit masina dupa ce prima data a iesit prost.. normal ar fi sa iasa cum trebuie de prima data, nu sa toarne straturi de vopsea aiurea pe masina

This post has been edited by Meghitzanul: 12 Jun 2009, 13:46


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dhragosh
post 12 Jun 2009, 13:27
Post #37


Membru forum.reno.ro


Group: Members
Posts: 284
Joined: 12 February 08
From: Bucharest




am vazut un reportaj saptamanile trecute de la cei de la dab despre cum retusau si vopseau diverse piese de pe masini si tin sa spun ca mi-a placut cum lucrau baietii insa acum una e la tv si alta e fara...

oricum te astept cu impresii de acolo si eventual niste poze...

succes! smile.gif


--------------------
Renault Megane Sedan Privilege+ 1.6 16V 110HP 2007 - B-91-DHR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meghitzanul
post 12 Jun 2009, 13:43
Post #38


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




lucreaza bine.. am mai fost de doua ori la ei si nu am avut ce sa le reprosez la capitolul tinichigerie-vopsitorie

la un montaj o daduse ei in balarii o data dar le-am facut o "corectie" rapida smile.gif

in schimb acum mi se par cam aglomerati dupa ce au preluat si Hyundai-ul.. sper sa nu fie asta un motiv pt a scade calitatea lucrarilor

This post has been edited by Meghitzanul: 12 Jun 2009, 13:44


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meghitzanul
post 2 Jul 2009, 09:19
Post #39


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




am ridicat ieri masina de la Dab
am vopsit asa: bara fata+bandouri, bara spate+bandou, capota motor, capota portbagaj, plafon, prag dreapta
am inlocuit: parbriz, bandou bara spate, ornament dreapa plafon (asta inca nu mi l-au pus pe masina pt ca nu-l aveau pe stoc - va veni zilele urmatoare, momentan il am pe cel vechi)
nu am avut nimic de indreptat/reparat cu exceptia pragului care era pe o suprafata de cativa cm f putin infundat

fac o paranteza si va spun ca m-a shocat efectiv costul reparatiei aprox 10600 din care vreo 400 ron au fost franciza - totul facut pe casco bineinteles rolleyes.gif

masina a iesit fara repros, cu exceptia capotei motor careia i s-a aplicat o "corectie" cu un polish si a ramas cu ceva "curcubee"
explicatia a fost ca "asta e procedura" .. va dati seama ca m-a dat pe spate explicatia asta biggrin.gif ... nu am mai avut chef de dezvoltat subiectul.. au mai dres-o ei putin cu ceva ceara si asta e

capacul de la senzorul de habitaclu (din spatele oglinzii interioare) nu-mi place cum sta, o sa incerc astazi sa-l repozitionez... in plus are semne de la surubelnita cum l-au desfacut

per total ma declar multumit - va spun sincer ca masina arata aproape ca noua.. alte dati pe la alte service-uri dupa cum v-am zis am iesit injurand pe poarta .. nota finala 8.5 smile.gif - is mai exigent, asta e tongue.gif

This post has been edited by Meghitzanul: 2 Jul 2009, 12:39


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 2 Jul 2009, 11:28
Post #40


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Cat ti-au tinut masina in service?


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meghitzanul
post 2 Jul 2009, 12:35
Post #41


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




termenul pt reparatie a fost 18 iunie - 1 iulie
am ridicat-o pe 2 iulie

ca sa-ti faci un calcul aprox ei zic ca tb tinuta in medie cam o zi lucratoare / element vopsit
daca masina are daune mai serioase asta nu mai stiu ce termen dau - probabil is mai multi factori

This post has been edited by Meghitzanul: 2 Jul 2009, 12:37


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_69
post 11 May 2017, 18:31
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.322
Joined: 16 February 10
From: Curtea de Arges




Anul trecut am vopsit total masina si cateva locuri nu au iesit cum am vrut, fiindca eu sunt mai tipicar si atent la detalii.
Asa ca anul asta dupa ce am primit pe bara spate zgarieturi din cauza altcuiva, de la un incident minor, am decis sa refac si elementele care nu mi-au placut cum iesisera.
Am mers de data asta la reprezentanta Peugeot din Valcea.
Pentru cine vrea sa vopseasca masina sau elemente caroserie ii recomand cu caldura.
Fratilor oamenii astia au facut minuni.Arata masina de showroom.
Nu-mi venea sa cred cand am fost sa o ridic.
Bara spate total pe asigurarea celuilalt.
Iar lateralele pe langa parbriz cu aripile spate complet si portiera stanga spate din cauza unor imperfectiuni de culoare si julituri, m-au costat 900 roni.
Pentru modul cum au executat lucrarea au meritat fiecare banut.
Oamenii aia au facut minuni si nu-i cunosc, deci nu au facut vreun favoritism.
Cine ajunge acolo ii recomand cu toata increderea.
Nici o diferenta de nuanta.

This post has been edited by cosmin_69: 11 May 2017, 18:36


--------------------
renault Megane IV 2018 renault sedan IV
inca renault megane II si nou in renault megane sedan IV gris titan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:57
Dacia