Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Arme AIRSOFT

Vallybz
post 7 Feb 2011, 09:17
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




Zilele trecute mi-a povestit un prieten de acest gen de "arme" care nu necesita permis de port arma. As vrea sa imi iau si eu un pistol (nu va ganditi ca incep sa trag in lume pe strada sau sa fac impresii la semafor), sa fie acolo in caz ca vin vreo cativa caini mai infometati spre mine sau alte incidente de acest fel.
Intrebarea este, are cineva mai multe informatii despre acest tip de pistoale, la ce date tehnice ar trebui sa fiu atent.

This post has been edited by Vallybz: 7 Feb 2011, 09:17


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 7 Feb 2011, 10:26
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




Aceste arme nu necesita permis, deoarece sunt niste jucarii.
Airsoft-ul este un joc cam ca si paint-ball. Parerea mea, este ca ai la fel de multe sanse sa opresti un caine cu o arma de airsoft cum ai cu o arma de paint-ball.

Eu am un pistol mitraliera, produs de tokyo marui, care este un nume cu destula greutate in airsoft, si iti spun ca desi arata periculos de tot, intr-un eventual conflict, mai degraba as folosi-o pe post de bata decat altceva. E destul de grea ca are multe parti din metal biggrin.gif .
Cand am primit-o, am tras cam de la 2 m intr-un caine, ma rog, era cainele meu, si nu ma ataca. Dar abia la a 2-a lovitura a "scheunat" putin. Deci nu stiu cat de mult te-ar ajuta... Poate mai bine ceva cu electro-socuri pt caine.

Orice arma de airsoft poate deveni periculoasa daca ii faci anumite upgrade-uri, care sa iti permita sa tragi cu bile de metal si nu de plastic, dar deja vorbim de altceva. Pistoalele functioneaza din cate stiu cu un anumit tip de gaz si trebuie incarcate regulat.

In general cei care tin pistoale de airsoft in masina, le tin pt alt gen de conflicte... ph34r.gif, pentru ca arata real. Dar eu nu m-as simti in siguranta cu un pistol din ala in nici o situatie, ar fi cam la fel de periculos ca un levier.

Oricum, asta e parerea mea, nu generalizez smile.gif
Ca si date tehnice, cred ca te ajuta cel mai mult viteza bilei (m/s). Dar repet, bila este de plastic, iar armele stock nu au cine stie ce precizie smile.gif

This post has been edited by BogdanX: 7 Feb 2011, 10:31


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 7 Feb 2011, 10:31
Post #3


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




QUOTE(BogdanX @ 7 Feb 2011, 10:26)

Cand am primit-o, am tras cam de la 2 m intr-un caine, ma rog, era cainele meu, si nu ma ataca. Dar abia la a 2-a lovitura a "scheunat" putin. Deci nu stiu cat de mult te-ar ajuta...
*



mda...sa rad sau sa plang?


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 7 Feb 2011, 10:32
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




Ai putea sa nu te bagi in seama. Dar na...poti face ce vrei.


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 7 Feb 2011, 11:24
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




s-ar putea sa-ti iei nana cu tot cu airsoftu' asta de care zici tu..inclusiv de la haitele infometate si dornice de a sfasia lumea pe strazi.. radmasa.gif evident,glumesc..io nu zic ca n-ar fi buna o..ceva care sa-ti dea ,macar psihic,un pic de siguranta..da' ori e ceva de calitate ori dai banii pe jucarele..pt caini niste croante cu care sa-i 'ataci'..nu-ti trebuie prea multe..intr-o punguta cateva si cu niste vorbe bune.. i-ai imbunat..parol..dai peste curajosi care pot sari pe tine cu tot cu arma ta..da' eu cred ca tu ti-ai dori ceva,mai degraba,pt bipede,este?bogdanx,nu-mi vine sa cred ca ai caine...

This post has been edited by iulia_boris: 7 Feb 2011, 11:25


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 7 Feb 2011, 13:41
Post #6


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




din moment ce am lasat vanatai cu paintball-ul (fara intentie dar in crossfire si la close-range eram pe modul "spread") cred ca totusi tinta va resimti, daca nu are echipament gros, impactul.
deci un caine foarte blanos, daca nu dai head-shot e posibil sa nu simta, pe cand un pricajit din ala cu gura mare, care iti cheama dulaii, poti sa il trimiti in tufisuri una-doua.
si nu o consider maltratare, ci o incaierare adevarata intre animale. omul este un animal care a invatat sa foloseasca unelte si scule pt a-si atinge scopul.
cat despre folosirea vs oameni daca nu il incapacitezi dintr-un foc nu are rost


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi A
post 7 Feb 2011, 13:44
Post #7


Impatimit


Group: Members
Posts: 410
Joined: 20 April 09




Mai bine iti faci permis de port arma neletala si stii o chestie. In orice tragi sigur schelaie smile.gif). Doar ca trebuie sa fii mai atent, nu prea ai voie sa tragi de distractie...

Ca si cost, te incadrezi in 900 lei cu arma si permisul. Ah si nu ai voie sa falfai arma aiurea ca te ridica politia, nu e voie sa fie la vedere, nu ai voie sa ameninti cu ea.

This post has been edited by Cristi A: 7 Feb 2011, 13:46


--------------------
Renault Megane Sedan 2005 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 7 Feb 2011, 13:58
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




@T.rac3Er
Ce greutate are o bila de paint-ball?
Cea de airsoft are 0,2 grame in mod normal si nu prea o simti.
Acum lasand la o parte faptul ca mi-am "chinui" cainele, sunt ferm convins ca nici el nu a simtit mare lucru, ca am dat acolo unde are vreo 3-4 cm de blana.

Dupa cum ziceam, nu pt caini tine lumea pistoale de airsoft in masina. Daca iesi cu un pistol de paintball nu faci nimic, dar cel de airsoft pare real, fiind replica fidela 1:1. Totusi, eu nu as incerca schema asta cu nimeni stiind ca sigur nu opresti cu bila aia de 0.2 grame pe cineva.

This post has been edited by BogdanX: 7 Feb 2011, 13:59


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 7 Feb 2011, 20:48
Post #9


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




chiar nu ai auzit de rani cauzate de armele paintball?
viteza unei bile din aia e undeva la vreo 200-300kmh la iesire. nu stiu cat de grea e bila, dar daca nu ar fi plina cu vopsea si sa se sparga la impact (gen rubber bullit) sigur ar intra la categoria de arma non-letala. butelia aia de gaz, incomoda ii da puterea necesara. banuiesc ca un mistol de iarsoft nu are ditamai butelia atasata
bilutele de airsoft sunt net inferioare ca marime fata de bila de paintball de la 4-5 mm la 17 e destul pt a provoca urme
deci.
o arma de paintball in masina cu un racord elastic la o butelie care sta intr-un loc stabil poate fi destul de utila pt defensiva


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 7 Feb 2011, 21:36
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




Sincer, nu am jucat paintball niciodata.
Dar din ce zici imi dau seama ca impactul unei bile de paintball nu se compara cu una de airsoft. Pistolul de airsoft inmagazineaza mult mai putin gaz. De aceea ziceam ca un pistol de airsoft nu conteaza decat la impresia artistica. Dar din ce spui tu se pare ca o arma de paintball e superioara, defensiv vorbind. smile.gif Eu credeam ca sunt tot pe acolo, amandoua...


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 7 Feb 2011, 22:04
Post #11


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Detin 2 replici airsoft acasa. Cert este ca daca bila depaseste 2juli energie este considerata, orin legislatie arma neletala, nu jucarie, pentru care ai nevoie de permis. Pe cutia mea la replica scrie foarte clar. A nu se folosi in legitima aparare si a nu se folosi impotriva animalelor. Nu prea vad ce faci tu cu 2 juli smile.gif

Famasul meu la bila de .28 scoate 2.5 j dar asta e alta mancare de peste, iar cu o replica de Arctic Warfare magnum, manual pe gaz, am reusit sa indoi numarul de inmatriculare din 10 m. Sincer, mi-am luat-o pe cocoasa la carei la un joc de airsoft organizat de comunitatea din Transilvania, si doareeeeeeeeee sad.gif


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 7 Feb 2011, 22:32
Post #12


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(gotty @ 7 Feb 2011, 10:31)
mda...sa rad sau sa plang?
*


gotty > nu ai cu cine Meștere wink.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 7 Feb 2011, 22:32
Post #13


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




Pentru pistoalele cu bile de cauciuc (cu aer comprimat) e nevoie neaparat de permis?
Am niste caini la prietena mea pe langa bloc, care tot ataca lume. Mi-e si frica naibii sa merg de la masina la scara de bloc. Alte idei de "exterminare" a patrupedelor?

LE: Ca intamplare, acum vreo luna eram in parcarea din spatele blocului prietenei mele, si dadeam la zapada. Trece un om cu copilul, pe care il tragea dupa el (copilul fiind pe sanie) si din spate vad 4-5 cainii cum se reped la copil. Daca nu tipam la ei, sareau pe copilul ala. Omu' cand a auzit, s-a intors catre ei si i-a luat la goana. De atunci am o boala pe ei, chiar nu le vad rostu' cainilor vagabonzi fgm de animale. Si nu, nu ma intereseaza "ca e si ei suflete". Aia care sunt in curtile oamenilor si le pazesc casele sunt ok, restu adios.

This post has been edited by geomvp2nite: 7 Feb 2011, 22:36


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vallybz
post 8 Feb 2011, 08:50
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.475
Joined: 26 October 08
From: Buzau/Bucuresti




hm.... cred ca o sa imi iau pistol cu bile de cauciuc, sa vad cam care e distractia cu politia


--------------------
Renault Megane 1 Facelift, 1.6, 16v Coupe 1999 K4M-A7-00 - BZ 87 BVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cread
post 8 Feb 2011, 09:17
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 29 April 09




QUOTE(geomvp2nite @ 7 Feb 2011, 23:32)
Pentru pistoalele cu bile de cauciuc (cu aer comprimat) e nevoie neaparat de permis?
Am niste caini la prietena mea pe langa bloc, care tot ataca lume. Mi-e si frica naibii sa merg de la masina la scara de bloc. Alte idei de "exterminare" a patrupedelor?
*


NU ai voie sa tragi in ei , pistoalele cu bila de cauciuc nu sunt cu aer comprimat [butelie de CO2] sunt cu cartuse=praf de pusca+capsa+tub si proiectilul este o bila de cauciuc sau poate fi un jet de gaz .
Tu vrei pentru caini, altu' pentru trafic, ce aveti oameni buni? Sunt o persoana care militeaza pentru dreptul de a purta arme scurte letale pentru protectia personala , pistoale cu glont, dar din ce citesc aici ,,,,, mai bine mai asteptam .

This post has been edited by cread: 8 Feb 2011, 09:17


--------------------
renault Megane 2 Grandtour . 2004 1,5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pavilion8373
post 8 Feb 2011, 09:32
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 July 08
From: Bucuresti




QUOTE(cread @ 8 Feb 2011, 09:17)
NU  ai voie sa tragi in ei , pistoalele cu bila de cauciuc nu sunt cu aer comprimat [butelie de CO2] sunt cu cartuse=praf de pusca+capsa+tub si proiectilul este o bila de cauciuc sau poate fi un jet de gaz .
Tu vrei pentru caini, altu' pentru trafic, ce aveti oameni buni? Sunt o persoana care militeaza pentru dreptul de a purta arme scurte letale pentru protectia personala , pistoale cu glont, dar din ce citesc aici ,,,,, mai bine mai asteptam .
*



Da si tu o tura pe jos...prin Voluntari sa zicem...orice strada vrei tu..
sa vezi ce rapid iti schimbi parerea cand 7-8 dulai bine crescuti si cu spume la gura o sa incerce sa te liniseze putin.
Sunt de-acord ca trebuie sa existe un regim special pt arme si munitii insa la fel sunt de-acord si cu faptul ca in momentul in care esti atacat, trebuie sa te poti apara.
Eu nu am voie sa trag in ei...dar ei au voie sa ma muste nu? dry.gif
Am studiat piata airsoft si nu numai si e cam pisswaser pt scopul de autoaparare. Pana la urma e o jucarie.
Daca vreti ceva mai serios(dar neletal) un fort sau un cz rezolva problema animalelor agresive atat a celor patrupede cat si a celor bipede wink.gif
Bafta!



--------------------
Una mai tanara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cread
post 8 Feb 2011, 09:54
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 29 April 09




pavilion8373 ce teface sa crezi ca nu am avut probleme cu cainii? In Voluntari , nu am avut , dar in Drumul Taberei mi-au agatat pantalonii , plange.gif raiatii mei ,noi, in Colentina am avut noroc , am gasit o matura pe o taraba cu flori , etc. Ei nu au voie sa te muste , tu nu ai voie sa-i impusti. Daca ar fi voie, i-as lichida pe toti maidanezii, gun3.gif dar nu e, decat in fondul de vanatoare. Imi mentin parerea cu pistoalele.


--------------------
renault Megane 2 Grandtour . 2004 1,5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 8 Feb 2011, 22:45
Post #18


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




Ce daca nu e voie? Nu ma vede nimeni, noaptea. Let the hunting begin! post-336-1110552449.gif

This post has been edited by geomvp2nite: 8 Feb 2011, 22:45


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cread
post 8 Feb 2011, 23:53
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 29 April 09




QUOTE(geomvp2nite @ 8 Feb 2011, 23:45)
Ce daca nu e voie? Nu ma vede nimeni, noaptea. Let the hunting begin! post-336-1110552449.gif
*


Sper ca glumesti ,,,, uite asa incep militienii sa spuna " nu dam dom'ne arme la civili, ca impusca potaile sau le scot in trafic" .


--------------------
renault Megane 2 Grandtour . 2004 1,5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 9 Feb 2011, 00:03
Post #20


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(T.rac3Er @ 7 Feb 2011, 20:48)
chiar nu ai auzit de rani cauzate de armele paintball?
*



In liceu am fost mai multi colegi la un paintball. O colega s-a ales cu o crapatura pe podul palmei. Nu era grav, dar in unele situatii poate sa rupa pielea. Eu am primit o bila in ureche si e foarte nasol. Bine ca aveam gluga pe cap. Cine stie ce rani ar provoca ochilor o lovitura directa. Cele mai dureroase zone sunt in degete si in bazin la paintball(unde e osul aproape de suprafata si excluzand zona mijlocie)

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 9 Feb 2011, 00:03


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 9 Feb 2011, 10:05
Post #21


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




eu am scapat doar cu doua trei pe abdomen si sold, dar unul din ei avea vanatai pe tot spatele dupa o zi doua icon_mrgreen.gif
PS: cum sa ai crapatura in podul palmei? adica, cum sa fi impuscat in podul palmei? ori se predase si cine a tras a fost nesimtit, ori wtf?
in state s-au raportat multe rani la zona ochilor, cu bile care au trecut prin ochelarii de protectie.
de aici rezulta si cretinismul alora de acolo. pt ce sa dai headshot cand orice lovitura suficienta. si torsul e cel mai impozant element al organismului uman. stiu, sunt si cazuri cand scoti capul de dupa un obstacol, si e bun de ochit. dar, nu am gasit pana acum vreo arma la astia cu pantiball sa fie precisa la distanta mare. si mai ales in openfield, unde bate si vantul, numai unde tintem eu, nu nimeream.
deci, o arma defensiva e buna de avut. dar poate ar trebui sa ne gandim mai elevat decat cele cu proiectile clasice. totusi suntem in secolul 21, si am trecut in a doua decada. e vremea de lasere & shit wink.gif si se poate face asa ceva doar cu niste baterii AAA cool.gif
se gasesc "how to" pe net cu asa ceva.


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 9 Feb 2011, 13:40
Post #22


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Pot sa va spun ca m-a durut laugh.gif P1010396.JPG ( Size: 892.8k ) Number of downloads: 4963


Tracer, am zis podul palmei dar ma uit acum si nu vad clar unde-i sursa de sange:
P1010404.JPG ( Size: 924.67k ) Number of downloads: 5057


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 9 Feb 2011, 14:49
Post #23


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




mi s-a facut pofta de niste paintball/airsoft. gen.
primul meci a fost genial. vara in camp deschis. eram in combinezonul ala ca pe marte. si cu masca aia completa, cu respiratia care imi aburea ochelarii. superb. numai cum imi auzeam numai gafaitul, a meritat experienta respectiva. fuga, aruncari pe pamant, crawling. rolleyes.gif wub.gif ph34r.gif vanatai laugh.gif


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 9 Feb 2011, 16:17
Post #24


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




QUOTE(cread @ 8 Feb 2011, 23:53)
Sper ca glumesti ,,,, uite asa incep militienii sa spuna " nu dam dom'ne arme la civili, ca impusca potaile sau le scot in trafic" .
*



N-am nevoie de o arma de foc sa-mi fac dreptate...o bata si un ajutor si ii linistesc. Mai nasol e ca acolo e si o nebuna care se duce si ii scoate de la hinghieri si apoi merge la alimentara si le cumpara oase si carne. wacko.gif wacko.gif . Mai mult pe aia as bate-o!
Mai am cativa si in drum spre facultate, dar sunt mai pasnici...

PS: Paintball wub.gif, ce vremuri!

This post has been edited by geomvp2nite: 9 Feb 2011, 18:51


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rombul
post 9 Feb 2011, 19:33
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 568
Joined: 28 November 07
From: bucuresti




parca este mai frumos un GLOCK 17 ,WALTHER PPK sau un SIG SAUER toate trei calibrul 9x19mm si f precise (mai ales cu laser point) restul sunt jucarioare .

9 Feb 2011, 19:35:
GLOCK 17-pret 3000 lei cu tot cu accize

This post has been edited by rombul: 9 Feb 2011, 19:35


--------------------
renault megane 2 1,5 dci 85 cp 2007 - B-21- ....
Vcker's Supermarine Spitfire IX B Motor Rolls ROYCE MERLIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacialoganmcv
post 9 Feb 2011, 20:16
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 522
Joined: 9 July 08




QUOTE(Vallybz @ 7 Feb 2011, 09:17)
Zilele trecute mi-a povestit un prieten de acest gen de "arme" care nu necesita permis de port arma. As vrea sa imi iau si eu un pistol (nu va ganditi ca incep sa trag in lume pe strada sau sa fac impresii la semafor), sa fie acolo in caz ca vin vreo cativa caini mai infometati spre mine sau alte incidente de acest fel.
Intrebarea este, are cineva mai multe informatii despre acest tip de pistoale, la ce date tehnice ar trebui sa fiu atent.

Daca tragi in cainii agresivi pe strada, cu siguranta se va gasi vre-un babalac sa te reclame la politie. Si dupa cum se prezinta presa in ziua de azi, cu siguranta vei aparea la TV cu stirea ca ai tras cu pistolul in plina zi in animale e strada (nimeni nu va specifica ca e vorba de un pistol gen paint-ball - asta asa pentru SENZATIONAL, sa dea bine pe ecran).

Posibil sa ai probleme si cu politia, sa zica baietii ca ai tras cu pistol adevarat si acum o dai cu ei la intors cu pistolul de jucarie AIRSOFT

This post has been edited by dacialoganmcv: 9 Feb 2011, 20:16


--------------------
Dacia / Logan MCV / 2006 / Preference / Gris platine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 9 Feb 2011, 21:18
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




dar e imposibil sa nu prinzi potaia pe carosabil sau intr-o zona mai libera a parcarii si s-o iei sub roata. daca nu merge asa, o caramida de la 1 sau 2 metri face o treaba excelenta. icon_mrgreen.gif

cu rahatul ala de pistol de airsoft nu faci nimic si risti sa intri in cenzurat cu militia. sa vezi ce reguli au pentru transportun unei jucarii de asta, te ia cu dureri de cap. au fost niste cocalari care au tras dintr-o masina, i-au saltat ca pe al capone radmasa.gif


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 10 Feb 2011, 18:51
Post #28


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




deci, ca sa inchidem subiectul.
cutia de carton nici macar nu s-a clintit, si totusi, i-a servit la pelete din astea de airsoft la greu personajul din filmulet

gun3.gif
death.gif
deci?
eu as iesti din masina cu un minigun din ala, sa vad efectul artistic creat radmasa.gif


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 10 Feb 2011, 19:06
Post #29


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




Interesant cum un topic despre arme devine "hot" in numai doua zile de la lansare.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 10 Feb 2011, 19:30
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




e despre jucarii.

a, ca mi-am adus aminte din tinerete. un ciorap de dama cu o bila de biliard in el .... 243.gif


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:08
Dacia