Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Radare fixe, Care mai sunt active in 2018...

PBI15
post 26 Mar 2018, 15:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 5 February 15




Salutare, aveți idee, in ce localități de pe DN 1 (București - Brașov), mai sunt camere radar fixe active? Au mai amendat pe careva în 2018?


--------------------
Renault Megane 3 hatchback 2014 1.6 16V 110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gratian.bran
post 3 May 2018, 07:23
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 4 May 10




un search pe google:https://www.untrr.ro/link-uri-utile/camerele-radarele-fixe-instalate-in-romania.html#.Wuqbk6SFPIU

uite si stirea:https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/c-oferii-vitezomani-identificac-i-de-acum-inainte-de-camerele-fixe-din-c-ara.html

totusi inca nu sunt functionale(cred), pentru ca am trecut prin zone cu radar fix , si cu peste 50/h,asa cum se spune in lista ,si ,deocamdata nu mi-a venit ,,felicitarea

drumuri bune...ca radare avem.


--------------------
Renault Fluence Sedan 2011 Privilege - undeva in vn
ex Oltcit RT; Logan1,4;Megane2.2 1,6-16;Opel corsa 1,4-100cp;Fluence1,6-16; Elantra1,6-16
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 3 May 2018, 14:18
Post #3





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




Lista aia e din 2009. Nu mai e valabila de mult timp. Cele mai multe erau oricum radarele private de prin sate, desfiintate formal.

Stirea protv e din august 2017 iar formularea ei sugereaza utilizarea camerelor numai pe autostrada (vezi limita de 130km/h). Nu am incredere in senzorii din asfalt deloc, dar nici nu ma incurca in vreun fel: 130 e suficient.

Din ce stiu (sau cred ca stiu) eu nu mai e nici un radar fix in tara. Despre cele de pe DN1 am auzit din mai multe parti ca nu mai functioneaza. Cred ca nu functioneaza pentru ca am vazut de citeva ori radare mobile puse linga ele. Am vazut ca lumea reduce oricum viteza in preajma lor.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:27
Dacia