Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Instalare Navigatie originala Megane 2 Carminat

cristache03
post 8 Mar 2017, 15:47
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 114
Joined: 3 May 08




Salutare!
Am un megane 2 din 2006 coupe cabrio si vreau sa ii pun sistemul complet de navigatie original Carminat, insa intampin cateva greutati si anume:
1. Instalatia masinii nu permite montajul deoarece nu este prevazuta cu mufele aferente.
2. Stiu ca pe megane 2 facelift trebuie ca navigatia sa se monteze impreuna cu ceasurile de bord (iar aici cablajul standard difera de cel cu sistemul de navigatie).
A mai montat cineva asa ceva?...are cineva scheme de conexiuni, de unde as putea sa trag firele aferente?

Mentionez ca am gasit in dezmembrari instalatia de pe un megane asemanator cu al meu care are instalatia pt navigatie, dar in momentul de fata sunt in aer deoarece o voi demonta si nu cred ca am sa fiu in stare sa o mut pe masina mea, avand in vedere ca nu am nici un fel de diagrama si experienta in acest domeniu. wacko.gif


--------------------
Renault Megane 2004 Sedan - b 50 mpg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stemario
post 7 Aug 2017, 22:51
Post #2


Stemario


Group: Members
Posts: 56
Joined: 12 January 11
From: Bucuresti




salutare. si eu am facut rost de toate unitatile pt navigatia carminat, insa nu am instalatia electrica:(( si din pacate nu am nici codul necesar pt a o comanda...

eu am versiunea 2004, deci megane 2.1. la mine, instalatia electrica pt navigatie se imbina in mufa alba, care o gasesti in zona de deasupra torpedoului. o elimini pe cea care o ai tu acum pe masina si o mufezi pe cea noua pt navigatie, pe care vei avea toate mufele. da, ceasurile de navigatie sunt diferite de celelalte si automat ca se monteaza odata cu celelalte unitati.


--------------------
Renault Megane II 2005 1.9 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dreamer
post 8 Aug 2017, 10:04
Post #3


Un visator hoinar ...


Group: Members
Posts: 1.750
Joined: 23 September 05
From: Brasov




Stemario ... eu am 2.1 cu navigatie Carminat. Te chinui degeaba, nu e voi folosi. Nu mai are actualizari de multi ani si nici macar harta pentru Romania.


--------------------
Ex Renault Megane 1, 2 si 4 2002 diesel, 2004 si 2017 benzina
Libertatea ta se termina acolo unde incep drepturile altora!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 21:00
Dacia