Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[TARGOVISTE] MAVEXIM, Service Renault, Dacia

s77ven
post 2 Oct 2006, 08:49
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




S.C. MAVEXIM S.R.L.
STR. ALEEA MANASTIRII, NR. 197
RAZVAD, DAMBOVITA

Tel: 0245 640 650
Tel: 0245 640 606
Tel: 0245 640 505
Fax: 0245 640 555
DIRECTOR GENERAL
Mocanu Valeriu
valeriu.mocanu@mavexim.ro

DIRECTOR SERVICE
Ispas Liviu
liviu.ispas@mavexim.ro

DIRECTOR VANZARI RENAULT
Ghergu Marcel
marcel.ghergu@mavexim.ro

DIRECTOR VANZARI DACIA
Cruceana Nicu
nicu.cruceana@mavexim.ro
VANZARI RENAULT SI DACIA
vanzari.targoviste@mavexim.ro


www.mavexim.ro


--------------------
Renault Scenic Clio
2006 Scenic Confort Dynamique 1.5dci 80cp
2004 Clio Symbol Confort Expression 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s77ven
post 2 Oct 2006, 09:03
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




Tinichigerie-vopsitorie super Ok.

Rezolvat resetare computer bord pe garantie Ok.

Schimbat niste piese din plastic la macaralele electrice de la geamuri pe garantie (chemat service cu ocazia resetarii - OTS). Lucrat curat si rapid. Poti sa vezi ce fac.

Atitudine politicoasa fata de client spre deosebire de alte service-uri din Bucuresti la care am mai fost. Preturi mai bune ca in Bucuresti.

Relativ aglomerat. dry.gif


--------------------
Renault Scenic Clio
2006 Scenic Confort Dynamique 1.5dci 80cp
2004 Clio Symbol Confort Expression 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s77ven
post 9 Oct 2006, 12:32
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




Revizie 2 ani la Clio din semnatura.
Sunat, programat a doua zi, mers cu o ora mai devreme, intrat pe rampa in doua minute. Schimbat ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru benzina si placute frana. Dezprafuit tamburii, teste computer si reglaj faruri sofer8.gif . Durata 2 ore cost 420 RON. Declarat multumit. 124.gif


--------------------
Renault Scenic Clio
2006 Scenic Confort Dynamique 1.5dci 80cp
2004 Clio Symbol Confort Expression 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 23 Oct 2006, 17:00
Post #4


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




ca dealer, mavexim asta e de kko.niste ciumpalaci p-acolo de-ti vine sa le dai numa pumni. ca service mai merge. doar ca se mocaie prea mult mecanicii aia. si e aglomerat. iar mecanicii nu prea imi inspira incredere. is toti numai pustani.
am facut la ei o completare de freon si un test pe tomputer. a fost ok.
partea najpa e ca nu te lasa sa stai langa masina (scrie mare si la intrare :nu aveti voie in incinta serviceului din cauza normelor de protectia muncii...bla bla). dar daca faci gat te lasa. io le-am zis ca daca nu ma lasa, imi iau masina si-i dau dracu. si m-au lasat.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionpod
post 24 Mar 2007, 10:43
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 March 07




am un symbol 1.4 8v si dupa 100 km sta de aprox. o luna am observat ca volanul nu sta perfect centrat ,ci avea o mica inclinare spre stanga,cam 5-10 grade,iar viraj stanga dreapta se auzea un zgomot ,un fel de clinket, dar nu mereu.M am programat pentru o verificare si baietii de acolo au analizat pe computer partea cu directia,au facut nu stiu ce ajustari pe la bielete sau prin alt loc si au rezolvat problema cu zgomotul.Partea proasta e ca dupa ce am mai mers cam 100 km am constatat ca acum volanul sta inclinat un pic spre dreapta,si bineinteles ca in aceeasi zi m am intors la service ul de pe aleea manastiri.Desi era aproape de ora inchiderii ,totusi s a acceptat ca masina sa fie vazuta si reglata din nou.A pus o pe calculator,a mai facut nu stiu ce reglaje,a listat toata treaba cu directia mi a dat chestia asta cu date tehnice mie si acum volanul este perfect centrat(asa cum trebuia sa mi o dea turcaletii).De faptul ca nu m au lasat sa stau langa masina nu am ce comenta,mi se pare firesc sa nu ma amestec in treaba altuia atata timp cat isi pastreaza responsabiltatea si face treaba de calitate.Asta pana acu.In rest ,pe parcurs ramana de vazut.Deocamdata ma declar multumit.Nu consider ca baietii ar fi niste ,,ciumpalaci'' cum am vazut pe forum.Asta e o chestie gratutita si rautacioasa.Am vazut ca, dimpotriva ,chiar muncesc serios.


--------------------
renault symbol expression 2007, 1,4, 8V, 75 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_0434
post 24 Mar 2007, 14:02
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 315
Joined: 26 December 06




am fost pentru vopsit o aripa spate ,la sfarsit cand mi au dat factura imi trecuse im plus un cauciuc
pe acolo nu mai dau NICIODATA


--------------------
renault laguna II 2002 1.9 dci 79kw estate expresion
ex laguna II
peugeot 407 2.0 HDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 24 Mar 2007, 15:07
Post #7


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




ciumpalaci de-a dreptu'. am fost sa schimb o aripa (mi-a bulit-o unu in parcare). dupa ce-am mers vreo 2 zile la rand pa la ei ca sa se lamureasca in privinta culorii si a programarii ma suna intr-o seara sa ma duc sa las masina. de seara pana a doua zi dupa masa. ca sa schimbe o aripa decat (aripa noua era deja vopsita, doar trebuia scoasa cea rupta si pusa asta noua). bineinteles ca le-am f***t muma-n k.ur si le-am zis ca nu las masina o zi ptr un rahatel de aripa. m-au sunat a doua zi dimineata sa aduc masina si s-o las pana seara. am dus masina pe la 9 si le-am zis ca daca nu-i gata pana la 12 o iau asa cum e si ma duc la altii. la 11 juma-12 m-au sunat sa vin s-o iau. am luat-o si dupa ce-am ajuns acasa am vazut ca suruburile de la spoiler erau nestranse (erau pur si simplu iesite in afara). m-am dus iar cu galagie la ei si s-a rezolvat. nu mai calc p-acolo. la unele piese insa au preturi mai omenesti decat prin bucuresti. merita sa iei piese de la ei si sa faci revizia in alta parte. plus ca nu te lasa sa stai nici langa masina, chestie care ma enerveaza la culme. per ansamblu nu merita efortu' de-a merge la ei.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandutulescu
post 27 May 2007, 19:27
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 376
Joined: 8 March 07
From: Dambovita




In urma cu o saptamana am zgariat bara si farul stg. fata si am fost sa ma programeze pentru remediere la MAVEXIM TARGOVISTE unde am fost servit de catre dl inginer sef departamentul tinichigerie ,foarte politicos care nu ma lasat sa plec fara sa-mi spele masina. In privinta reparatiei nota 10 masina fiind ca noua,dar "MESERIASII" au uitat 2 surubelnite una in grila stergatoarelor si cealalta infipta intre far si suportul lui . iar eu le-am observat abia astazi cand intamplator am ridicat capota . Ma gandesc ca daca cele 2 surubelnite se deplasau nu stiu ce se putea intamplasi .ce stricaciunii s-ar fi produs.


--------------------
megane sedane2 GPL logan laureat GPL 08 -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaiyak
post 25 Jun 2007, 22:19
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 31 January 07




am schimbat far dreapta, aripa dreapta,bara,grila si indreptat capota la un clio din 2002.au facut treaba excelenta.nu am reprosuri.si apropo cand se ia masina de la service voi nu o inspectati?oricum sunt mai de treaba,mai ieftini si mai rapizi ca cei de la ipso otopeni dar ce e drept nu gasesc intotdeauna buba masinii.


--------------------
renault laguna 2.2 confort dinamique 1.9 dci 120 cp , 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 20 Nov 2007, 12:34
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Am verificat preturile la piese si sunt scumpi, dar si la Ploiesti si Bucuresti preturile sunt tot asa.Manopera in schimb este acceptabila, oamenii la receptie par f draguti, au raspuns amabil la intrebari.In schimb e agitatie mare, urla tori ca nebunii!!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 15 Jul 2008, 08:59
Post #11


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




acum agitatia e si mai mare. s-au invatat sa vina o gramada de clienti din bucale si ploiesti. asa ca li s-a urcat la cap faptul ca-s cautati si fac treaba cam de mantuiala. si in graba.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 7 Aug 2008, 10:53
Post #12


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




si mai nou nu te mai primesc nici cu piesele tale. chiar daca masina nu mai e in garantie de ani buni. cica asa au primit directiva de sus. s-astepte pana oi lua io piese de la ei.
la masinile in garantie e ok sa puna piesele lor. da' de ce ma obliga sa iau piese de la ei ptr o masina iesita din garantie de 4-5 ani?


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 16 Oct 2008, 19:03
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Mai nou sunt atat de fraieri incat nici daca le dai codul exact al piesei nu sunt in stare sa gaseasca reperul respectiv, care era un amarat de bec W16W.

This post has been edited by St: 16 Oct 2008, 19:03


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punktnet
post 27 Sep 2009, 19:13
Post #14


Tehnic


Group: Members
Posts: 90
Joined: 27 September 09




Mai traieste topicu asta?


--------------------
Dacia Power 2022
Diesel Power
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 28 Sep 2009, 00:09
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Exista, am mai avut experiente cu ei, unele placute, altele mai putin, dar per total sunt ok.

Un 9/10.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandutulescu
post 28 Sep 2009, 17:05
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 376
Joined: 8 March 07
From: Dambovita




QUOTE
Un 9/10.

Esti indulgent,eu as spune un 6/10.


--------------------
megane sedane2 GPL logan laureat GPL 08 -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaiyak
post 28 Sep 2009, 19:50
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 31 January 07




as zice totusi un 7 spre 8


--------------------
renault laguna 2.2 confort dinamique 1.9 dci 120 cp , 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 28 Sep 2009, 22:22
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Am scos din ecuatie preturile pur si simplu nesimtite.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punktnet
post 6 Mar 2010, 18:20
Post #19


Tehnic


Group: Members
Posts: 90
Joined: 27 September 09




Problema cu preturile e peste tot. Ideea este dupa ce pleci din service, daca iti pare sau nu rau de banii pe care i-ai dat smile.gif


--------------------
Dacia Power 2022
Diesel Power
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cojocaru27
post 19 Jul 2010, 10:37
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 29 May 06
From: bucuresti




ma bate gandul sa ma duc sa-mi schimb si eu kit-ul de ambreiaj la ei, ce ma sfatuiti? cum sunt pe mecanica? au mesteri priceputi sau tinerei sa-si faca mana pe masina mea? la ce trebuie sa am grija acolo>?
Mersi pentru info.


--------------------
volvo s40 2008 2.0d 134cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 24 Sep 2010, 07:16
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Ai fost, te-au rezolvat baietii?Eu vreau sa schimb distributia si tot acolo as merge, macar stiu ca am garantie la curele


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 24 Sep 2010, 22:57
Post #22


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Eu numai la Mavexim mi-am facut reviziile la ambele masini si am fost foarte multumit!


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 26 Sep 2010, 20:59
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Am vazut ca au mai deschis o reprezentanta si la Gaesti, sper sa fie la fel de seriosi ca la Tgv...ar fi o varianta mai buna pentru mine


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 10 Dec 2010, 08:29
Post #24


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Si la Gaesti sunt mecanici buni, cred ca lucreaza prin rotatie.
Oricum doar la Mavexim am simtit cu adevarat ca sunt intr-un service Renault cu oameni profesionisti!


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s77ven
post 10 Dec 2010, 16:58
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




...si sunt convins ca nu lucrezi acolo de multa vreme.

De curand, la una dintre masinile mele a trebuit sa schimb bieletele de directie. Pe langa preturile de prost gust ( aprox.1.000 Ron = 2 bielete + directie) am constatat atunci cand am vrut sa imi pun rotile de iarna ca au reusit "profesionistii" sa imi barbiereasca prezoanele antifurt la rotile fata si in consecinta nu se pot scoate. Am fost la ei sa le scoata si am fost taxat 80 lei pentru doua bucati. Oare daca faceam pana intre timp..chemam Renault Asistenta sa ma ridice pe platforma ?
Curat profesionalism.......

This post has been edited by s77ven: 10 Dec 2010, 17:01


--------------------
Renault Scenic Clio
2006 Scenic Confort Dynamique 1.5dci 80cp
2004 Clio Symbol Confort Expression 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 12 Dec 2010, 20:34
Post #26


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




@s77ven m-ai prins eu sunt patronul radmasa.gif

Nu sunt angajat al acestui service si nici nu am motive sa fac reclama, eu pur si simplu am fost foarte multumit de oamenii de acolo si cum am fost tratat.
Preturile sunt ca in orice service Renault poate chiar mai mici, daca vrei sa iti dau un exemplu de pret 55 RON cu TVA pentru 8200082370 (daca vrei iti atasez si factura), cauta niste preturi la orice dealer si spune-mi ce ai gasit, este doar un exemplu.
Eu mi-am facut toate reviziile acolo atat la Clio cat si la Megane.

Dupa ce am postat acest mesaj am vazut ca tu ai deschis acest topic in data de 2 Oct 2006 cand probabil erai angajat al acestui service si stiai toti managerii, toate detaliile, de-a lungul timpului ai facut cateva revizii si erai foarte multumit... probabil ai facut vreo boacana si te-au dat afara de unde si suspiciunea ta probabil ca ti-as fi luat locul.

Ca fapt divers iti spun unde lucrez doar daca iti faci un abonament de voce sau date la... nu vreau sa fac reclama!

This post has been edited by nonic: 12 Dec 2010, 20:58


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 13 Dec 2010, 21:39
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Eu tot la firma asta ma duc cand am probleme pe care nu le pot rezolva...si se rezolva!Acum merg mai mult la Gaesti, e mai aprope pentru mine si am gasit tot baietii care erau initial la targoviste...per ansamblu e bine, am vazut si locuri mult mai rele si mai scumpe!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mircea08
post 28 Dec 2012, 17:16
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 1 September 08




Masina reparata la ei - inlocuit geamuri, usi, aripi, etc. (lateral dreapta). Pe asigurare (nu casco). Foarte multumit de calitatea serviciilor. Mult mai profi ca unele service-uri cu pretentii (concesionari) din Bucuresti. Nu este pentru prima data cand repar masina la ei; practic am renuntat la fitele, aerele si preturile exagerate ale service-urilor mentionate din Bucuresti pentru Mavexim unde am gasit ceea ce cautam: decenta.


--------------------
Renault Symbol 2008, dci, 85 CP
Drive safe!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian2011
post 21 May 2013, 08:05
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 30 August 11
From: Isle of Man




mie mi-au lasat "un gust amar".sa va povestesc:acum cateva luni am facut la ei prima revizie,la care mi s-a pus si filtru de polen pt ca nu il aveam pus din fabrica.in urma cu cateva zile am zis sa il schimb eu,acasa, si am ramas socat cand am descoperit in ce hal a fost pus:stramb,indoit si cu sensul invers.personal,nu voi mai pune filtru la ei niciodata.


--------------------
Renault Symbol 2011 Collection 1.2 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 20 Sep 2014, 12:01
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Schimbat la reprezentanta MAVEXIM din Gaesti ambreiajul la Megane, 400 de lei manopera+o constatare facuta cum trebuie la tot trenul de rulare si parte electrica, exact ca pentru ITP.
Cunosc pe cineva de acolo si din aceasta cauza i-am ales mai mereu, se lucreaza bine si destul de ieftin, in conditiile in care la un service mare din Targoviste (multimarca) mi s-a cerut 300 de lei si mi s-a promis ca se schimba ambreiajul in maxim 3 ore, iar in Militari oferta a fost de 650 de lei la manopera daca vin cu piesele mele si sa las masina acolo toata ziua.
Nu imi place sa se lucreze la masina ca la F1, m-au mai lasat sa stau si pe langa masina insotit de seful de service, mi-au aratat si ce s-a gasit la demontare (in principiu era zdrentuit cilindrul de ambreiaj, fara sa fi stricat altceva pe acolo).
Mi-a placut ca au folosit cheia dinamometrica la strangerea placii de ambreiaj, la roti i-am rugat eu doar sa faca o prestrangere cu pistolul si le-am strans eu cu cheia mea de roti, am mai ramasa o data in pana si am rupt doua chei pana am slabit o roata stransa aiurea cu pistolul!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:59
Dacia