Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1066 Pages « < 932 933 934 935 936 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Colțul supăraților, un loc la cafenea de vărsat necazuri...

luck33ro
post 21 Jun 2017, 10:42
Post #27991


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Cum faci tu 2 ore si 5 minute (sic!) din CLuj la mare? tongue.gif
SI strainii se adapteaza la sistem..

This post has been edited by luck33ro: 21 Jun 2017, 10:48


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 Jun 2017, 10:57
Post #27992


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.860
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ninja ... cred ca ceva ti-a scapat ... de aici si raspunsul tau ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 21 Jun 2017, 11:21
Post #27993


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




fcn, ironia este ca romanii cauta chlipiruri si accepta multe concesii in cautarea lor, numai ca de fapt litoralul de la noi numai la pret de chilipir nu e.

Eu serios, nu regasesc valoarea banilor cheltuiti in bucuria de a ma afla acolo. Si am explicat mai sus, totul arata deplorabil, ca un balci, dar nu unul frumos. Deci nu multumesc.
Si de fapt e valabil in romania in general, nu doar la mare.

Si nu mai sufar atitudinea "noi suntem romani, noi ne putem obisnui, nu avem pretentii mari" dar pretul e pret, acolo nu umblam, doar la conditii, facilitati si servicii.


Acum imi amintesc iar de cati bani cere sala unde merg eu pe un abonament intreg si ce primesti de fapt in schimb; la nivel de servicii chiar nu regasesti nicaieri banii aia. Noroc cu reducerile, ca nu dadeam cat cer ei nici daca aveam banii lu tiriac.

This post has been edited by MuciX: 21 Jun 2017, 11:25


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 21 Jun 2017, 11:33
Post #27994


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.121
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Norocosule, ai timp de sală. Si mai te dai supărat smile.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 21 Jun 2017, 11:42
Post #27995


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




am o l@e, ma trezesc la 5:30 si ma duc inainte de munca.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 21 Jun 2017, 20:31
Post #27996


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




QUOTE(MuciX @ 21 Jun 2017, 07:57)
La mare la noi nu mai merita si basta. Singurul avantaj e ca se vorbeste "limba ta", dar daca o tinem in ritmul asta, nu o sa mai fie nici asta o problema la bulgari.
*


Mai bine aveam avantajul de a se fi vorbit oricare alta limba decat romaneste, poate si litoralul ar fi aratat mai bine.
Anul trecut am avut si eu o experienta de neuitat la hotel Majestic din muribunda statiune Olimp. Am scris o parere pe "am fost acolo", pentru cine e curios http://amfostacolo.ro/im.php?id=77873


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 21 Jun 2017, 23:12
Post #27997


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Tu recomanzi sa nu mearga lumea la restaurant de fapt... tongue.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 22 Jun 2017, 07:01
Post #27998


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




He,he, am deja 11 ani de cand n-am mai calcat pe la noi la mare nici macar pt un weekend.

Si ma bucur de fiecare data cand cineva isi ia cate o teapa cu mersul la mare la noi. Nu ma bucur de experienta neplacuta a respectivului ci ma bucur ca poate asa , incet incet se convinge ca sunt alternative mai bune.

Pentru ca pana cand la noi la mare nu va incepe sa fie gol inclusiv in sezon, nu va schimba nimeni nimic. Nici conditiile de doi bani, nici curatenia, nici serviciile, nici nesimtirea crunta si nici preturile mult prea mari comparativ cu ce se ofera. De ce ar schimba cineva ceva daca are 100% grad de ocupare?

Eu cand ma duc intr-un concediu, dupa un an de fwtai si de stres chiar nu am nevoie sa ma enervez in plus si in concediu. Asa ca....daca e vorba de mare.....la noi pe litoral.....never!

Si sa mor daca ii inteleg pe aia cu tendintele alea masochiste, care isi iau teapa azi.....si se intorc tot acolo. Nu ma duce capul pana acolo. De ce ai face asa ceva?


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 22 Jun 2017, 07:46
Post #27999


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Eu la noi pe litoral mai mergeam doar la 2 Mai ca sa ma plimb! Bagam o masa la ''Dinamo'' care by the way s a stricat tare de tot, faceam o baie si plecam linistit mai departe unde vadeam cu ochii. Dar chiar si asa, sa tot fie vreo 6 ani decand n am mai facut schema asta. Am parte de sufiecienta mare, in doua sesiuni in fiecare vara dar nu la noi in tara! wink.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 22 Jun 2017, 08:09
Post #28000


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




Nici cu hotelul nu mi-e rusine. Sa nu ai balcoane la camera pe malul marii e cam nasol. Vii de la plaja si ce faci cu costumul de baie si prosoapele? Le intinzi prin camera? Curatenia se rezuma la luatul cosului de gunoi din camera, ce tu paturi facute sau aspirat pe jos!
@vallixx - am fost nevoit sa ma duc la mare, era o delegatie, cu toate ca totul a fost GRATUIT (in afara de sezlonguri), nu as mai pune piciorul pe litoralul romanesc, cu toata gratuitatea din lume. Institutia a platit 2600 lei pentru 5 sau 6 nopti cu toate mesele incluse, pentru mizeria aia de hotel (apartine de lantul Phoenicia Hotels). Am plecat mai devreme ca deja devenea iritant. De banii aia iti faci frate un sejur in afara tarii si nu te doare capul de nimic.
Prefer un concediu de 10-12 nopti (visul meu e sa ajung la 14 nopti) in Grecia platit de mine, decat sa ma duc chiar si gratis pe litoralul romanesc. Cum scria cineva mai sus, oricat de frumos e hotelul, cand iesi din el tot in Romania esti.

This post has been edited by Mr.NiceGuy: 22 Jun 2017, 08:10


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 22 Jun 2017, 08:55
Post #28001


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(vallixx @ 22 Jun 2017, 08:01)
Pentru ca pana cand la noi la mare nu va incepe sa fie gol inclusiv in sezon, nu va schimba nimeni nimic. Nici conditiile de doi bani, nici curatenia, nici serviciile, nici nesimtirea crunta si nici preturile mult prea mari comparativ cu ce se ofera. De ce ar schimba cineva ceva daca are 100% grad de ocupare?
*


Uitandu-ma cu ce pofta povestesc romanii de experientele naspa pe care le-au avut cu romanii, incep sa cred ca ne place sa avem subiect de vaitat.
Bine, dupa aia laudam romanii "nostri" ca sunt veseli, ospitalieri si calzi, ca doar suntem toti niste daci liberi.

QUOTE(solidconvert @ 22 Jun 2017, 08:46)
Eu la noi pe litoral mai mergeam doar la 2 Mai ca sa ma plimb!
*


Si mie imi place 2 Mai, mergeam acolo dupa ce "s-a stricat vama" dar cand ma gandesc la cat drum trebuie sa bat din CT pana acolo si in ce conditii ma cam lipsesc. Si sincer? Tot romani si romanisme sunt si acolo: gunoi, masini lasate anapoda, dezordinte, galagie (de la daci liberi care urla), etc.
Ma duc la modern, unde e aceeasi treaba, dar macar e mai aproape.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 22 Jun 2017, 08:57
Post #28002


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Eu stiu oameni "seriosi" care nu pleaca afara ca nu stiu limbi straine radmasa.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 22 Jun 2017, 09:26
Post #28003


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




Pai daca nu stiu nici macar "the duck's came from the truck's" merita sa isi faca vacantele pe litoralul romanesc. Gata cu scrisul, ca ma duc pe plaja. rolleyes.gif


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 22 Jun 2017, 09:27
Post #28004


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai n-au scos roamingul? tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2017, 10:24
Post #28005


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Are wifi in hol la hotel


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 22 Jun 2017, 10:41
Post #28006


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




Folosesc roaming-ul de date, am vreo 900 mb, suficient cat sa citesc si sa postez una-alta.


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2017, 10:53
Post #28007


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Glumim...

Eu nu am folosit mai deloc datele...de la hotel inclusiv pe plaja era wifi.
Oricum....in co am avut o intelegere cu el......nu suna ..nu il bag in nisip.

Si a mers.

Le..concediu placut


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 22 Jun 2017, 10:55
Post #28008


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




De pe plaja, observati inghesuiala din apa gen "sardine de Mamaia":

Attached thumbnail(s)
WP_20170622_011.jpg ( Size: 2.88mb ) Number of downloads: 334


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2017, 10:55
Post #28009


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Apa rece probabil


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 22 Jun 2017, 11:08
Post #28010


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




Da, Phoenicia e o mizerie, dar face bani frumosi de pe urma celor care vin cu catel, purcel, soacra, copii, isi iau all inclusive, si stiu ca nu mai cheltuie nimic pe altceva.

La noi pe litoral, vorba vine, nu exista nimic unitar sau comparabil:

-Mamaia e scumpa, gasesti hoteluri decente de 4*, cu masa e mai complicat.
Sigur ca exista tot felul de dughene de hoteluri, unele trantite chiar pe plaja, pe locul unor foste chioscuri sau cenzuratoare, dar le vezi si tu din poze si pe booking, si mai ales le vezi la preturi: una e sa dai 200-300 lei pe o camera, alta primesti la 700-900 lei. E la mintea cocosului.

-Eforie Nord e best buy, doar la bulgari e mai ieftin. Pensiuni cum ne plac noua, iti faci gratar singur in fiecare zi, iar seara poti iesi la bosfor, berlin sau alte nenorociri de pe princiapala la dezmat cu muzica populara live si manele pana la ore tarzii in noapte.

-Eforie Sud - aici chiar nu inteleg de ce te-ai duce

-Costinesti sau favorita numerelor de OT si DJ, aici e cam ca la tara, te cazezi in general direct prin curtile oamenilor, buda ca la 1900, dus la fel. Sunt si destule pensiuni relativ noi. Curatenia nu e tocmai punctul forte, cosurile de gunoi de pe strada sunt vesnic arhipline, astfel incat ambalaje, sticle, toate zboara direct in strada.
Mancarea e la vedere, ingredientele delicioasei shaworma scaldandu-se direct in razele soarelui de la rasarit pana la apus. Daca cauti o salmonela aici ai mari sanse s-o gasesti. Te apropii de plaja, mizeria creste exponential pe straduta ingusta. Din instinct iti duci mana pe portofel si o ti acolo.
Exista si civilizatie la Costinesti, dar in capatul indepartat al statiunii, la vox maris, la preturi relativ decente, conditii relativ bune.

Neptun-Olimp - e jale, cu niste exceptii punctuale, statiunea e la pamant.

Venus - la fel, mai risti sa te manance maidanezii de viu. E un singur hotel nou si cat de cat ok Melodia, dar imprejurimile sunt dezolante

Jupiter - in afara de promovarea intensa de la tv, sunt 4-5 hoteluri noi sau renovate recent. Statiunea e mica si dominata de paragini. Nu prea ai ce face aici, doar sa te cazezi la un all inclusive si sa stai acolo. Preturile sunt ceva mai mici ca in Mamaia.

Saturn - atroce, dincolo de cuvinte

Concluzia, daca e loc de vreuna e ca in continuare foarte putini romani isi permit un sejur decent pe litoralul nostru din cauza preturilor mari si foarte mari comparate cu veniturile oamenilor. Calitatea serviciilor e in cel mai bun caz mediocra, in general proasta si foarte proasta. Multi oameni pleaca in continuare nemultumiti de modul in care si-au cheltuit banii, iar asta nu e in regula.

Habar n-am cum vor evolua lucrurile in viitor, dar la lefurile noastre, banuiesc ca tot Grecia si Bulgaria vor fi destinatiile accesibile de vacanta pentru majoritatea romanilor, cel putin in urmatorii ani.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 22 Jun 2017, 11:19
Post #28011


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




QUOTE(wolfin @ 22 Jun 2017, 09:55)
Apa rece probabil
*


Nici vorba, doar plaja e mai retrasa, nu e plaja de oras unde sa vina mii de oameni. In Grecia apa marii in luna iunie (poate chiar si la sfarsit de mai) e mai calda decat marea noastra in oricare luna din an, diferentele de temperatura dintre noapte si zi nefiind atat de mari.


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2017, 11:21
Post #28012


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Aseara ce m am intors de acolo. Mi s a parut mai rece cade obicei. Dar tot bine o fost.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 6 Jul 2017, 21:43
Post #28013


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.121
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Neam de traista suntem bai frate. Am avut azi neșansa sa trebuiască să ies din parcări in spic in străzi ocupate de coloane de mașini. Bag pwla daca te lasă vreunul, pleacă coloana, nu te lasă nimeni și ultimul bulangiu se oprește în dreptul tau și te blochează. Mi s-a întâmplat de 3 ori pe 3 străzi diferite, plin de mate goale, coate fripte.


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 6 Jul 2017, 22:04
Post #28014


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




Fiecare pentru el. Ce-i aia amabilitate in trafic? Doar e vina ta ca ai parcat in spic.
Va fi mai civilizat romanul peste 3-5-10 ani? Cu siguranta nu.


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 6 Jul 2017, 22:11
Post #28015


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nu zic ca n-am fi neam de traista, ma rog, nu toti, hai sa nu-i bag in aceeasi oala, insa nu stiu cum ii gasiti frate. Aproape intotdeauna, cu mici exceptii din 2-3 masini gasesc unul care ma lasa.

Ca ies de pe alee, ca din parcare inclusiv spic, ca schimb banda, ...etc

Si vorba aia, am "decat" un Clio, deci nu masina e factorul determinant.
E adevarat ca nici nu ma bag la nesimtire, dau semnal din timp, insa pe bune, din 2-3-4 masini una ma lasa.

Sau o fi vreo lege universala a compensatiei ca si ii las cam pe toti, indiferent de masina.

Ah, si ca sa si radem un pic, de obicei sunt extra amabil cu soferitele. Le las sa se bage, le fac semn cand e liber......dar sa fiu al dracu daca atunci cand vreau sa ies de undeva ma lasa vreuna.
Numai barbatii, ele....lula. Si nu fabulez si nici misogin nu sunt ( bine.....sunt tongue.gif ), dar a sesizat si sotia.

Bine, ea se enerveaza la faza asta, eu "decat" ma amuz.

This post has been edited by vallixx: 6 Jul 2017, 22:12


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 6 Jul 2017, 22:38
Post #28016


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.121
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Femeile nu te lasă niciodată și marea majoritate nici nu îți mulțumesc dacă le lasi.
Eu, de câte ori am ocazia ii las la astfel de manevre sau oricare alta, îmi place să cred că sunt de treabă în trafic, nu mă bag la intimidare sau alte prostii.
Recunosc că azi m-au lăsat nervii, l-am văzut pe ultimul cum vine și accelerează că sa nu pot ieși, apoi s-a oprit în dreptul meu. Am zis că-mi bag pwla in ea de mașină și am dat cu spatele până în el de de proptise respectivul in claxon.
Daca nu eram cu matusemea in mașină cred că i-o trăgeam. Mă bucur că nu a fost cazul că sigur regretam ulterior.


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 6 Jul 2017, 23:24
Post #28017


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(dandobre @ 6 Jul 2017, 21:38)
Femeile nu te lasă niciodată și marea majoritate nici nu îți mulțumesc dacă le lasi.
*


Ba dimpotriva, pe mine ma lasa si imi si multumesc daca le las. Mi se intimpla zilnic, deci nu e ceva extraordinar.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Jul 2017, 23:28
Post #28018


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.860
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




esti tu un barbat bine si ele englezoaice urate ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 7 Jul 2017, 08:40
Post #28019


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Irlandezele is altfel .... nu le incurca. E adevarat ca au picioarele reci...dar...no...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 7 Jul 2017, 08:45
Post #28020


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Apropos de femei: eu in ultimul timp am constatat o durere in banana a femeilor la volan... nu se mai asigura deloc, trag stg. sau dr. in functie de cum au ele chef etc. De unde erau super atente acum imi pare ca au inteles gresit ideea de descurcaret in trafic si au senzatia ca daca sunt permanent evitate ele au devenit asa un fel de ''miez'' in ale soferiei. radmasa.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1066 Pages « < 932 933 934 935 936 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 02:17
Dacia