Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Localizare filtru benzina Clio 3, Vreau sa-mi fac singur revizia

99AIM
post 25 Feb 2013, 16:56
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




QUOTE(George Paul @ 25 Feb 2013, 15:00)
N-are. E unul care se schimba odata cu pompa de benzina.
*


De aia niciodata la revizie nu mi-a pomenit de el ca ar trebui schimbat-tks


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gmc78
post 27 Feb 2013, 10:59
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 26 March 12




Cel mai sigur este sa te bagi sub masina si sa te convingi daca are sau nu. Si eu dupa ce am studiat forumul am ajuns la concluzia cu nu are filtru si cind m-am uitat sub masina era un filtru de toata frumusetea sub ea, desi la revizii nu se pomenise nimic de filtrul de benzina. Nu are rost sa-ti mai spun ce mizerie a curs din el. In dreptul usii din stinga spate se desface o potectie de plastic si sub ea se afla filtrul exact cum spunea colegul @pepelutza. Si eu am tot Clio3 de 1,4 din 2007 cod motor K4J-G7. Lasa comoditatea la oparte, pune mina pe o cheie tubulara de 10 sau 13 (nu mai retin exact), intra sub masina si demonteaza protectia de plastic si te convingi singur daca are sau nu.


--------------------
si un Renault Clio 3 , 1.4 , 2007 in intretinere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vasilegl
post 27 Dec 2016, 14:49
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 14 September 13




E vechi topicul, poate totusi mai e activ...
mpretorian, eu am tot Clio 3 an 2006 motor 1149 cm.c. insa nu am gasit filtrul de benzina unde spui si nici in alta zona, se pare ca e in rezervor. La mine, acolo in dreptul usii stanga spate este canistra de carbon (filtrul de vapori benzina)... Stie cineva cum se scoate pompa in acest caz? Eu vad doar partial capacul pompei, nu este loc de scos pe ”fereastra” de sub bancheta …


--------------------
Renault Clio 3 1149 cm.c. 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 04:25
Dacia