Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme m9r

tourette89
post 9 Jan 2019, 22:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 18 June 14




Am un Trafic 2007, motor 2.0 dci. Motor de Laguna din ce stiu eu.

Motorul se oprea in mers. Am fost la Renault si in urma diagnozei mi-au spus ca toate 4 injectoarele au probleme pe retur.

Precizez ca am dus masina pe roti pana acolo desi mi s-a oprit in mers. Este posibil sa am probleme la toate 4 injectoarele? Masina are vlaga, doar ca mi se opreste in mers.

Reparatia face cam 6000 lei cu tot cu manopera. Reparatia include schimbat injectoare cu unele reconditionate de Renault (1300 lei bucata).

Dati-mi un sfat ce sa fac. De 11 ani de cand o am nu am avut probleme cu masina. Nu stiu cum sa procedez sa o scot mai ieftin.

Imi este greu sa cred ca toate cele 4 injectoare trebuiesc schimbate din moment ce masina mergea ok in sarcina.

Sunt din Sibiu daca ajuta....


--------------------
Renault Trafic 2007 - 2.0 dCi 115
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trafic II
post 6 Feb 2021, 19:32
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 6 February 21




Bună seara. Cum a-ți rezolvat problema dacă puteți să ne spuneți?


--------------------
Renault Trafic 2014 phase II - CS 33 LOK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniellu
post 7 Feb 2021, 14:08
Post #3


acum E 91- M47 120kw


Group: Members
Posts: 870
Joined: 30 October 07




Aici nu i s-a raspuns.
Clar,dupa mai bine de un an, a fost la un service de reparatii injectii diesel si la jumatate de pret fata de Renault (oricum jecmanit ! ) a facut masina.
Valabil si pentru tine, urmareste pe net service-uri ce repara injectoare, sisteme de injectii diesel din zona ta cu feedback-uri pozitive si mergi cu masina la ei.


--------------------
ex Mondeo TDCi(2006) ;Doblo 1.3 90 MJet (2016); Aprilia Pegaso 650GA; ex. Kangoo dci 2012;ex.Laguna 2.0s RTI (1995). - nr. de Bacau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trafic II
post 7 Feb 2021, 19:42
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 6 February 21




Bună seara. Mulțumesc, încă nu am probleme, doar speram ca cei care vin cu întrebari să vină și cu feedback după rezolvare. Mai aflăm și noi câte ceva din experiența altora. O seară plăcută tuturor.


--------------------
Renault Trafic 2014 phase II - CS 33 LOK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj_sweat
post 31 Jul 2022, 09:41
Post #5


DJ


Group: Members
Posts: 277
Joined: 20 February 07
From: Bucuresti (Militari)




Salut, daca problema este pe retur atunci se poate verifica furtunul de retur, daca scapa motorina atunci se vede motorul plin de motorina pe la capac, sau cu diagnoza, se vede presiunea pe retur mai mica, furtunul nou costa cam 250 lei, se poate schimba, vine cu garnituri o ring, dar este putin probabil ca furtunul sa fie de vina la aceasta problema.


--------------------
Dacia Solenza 2004 - Clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:27
Dacia