Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

48 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ungaria

MoneyTalks
post 19 Jan 2004, 00:06
Post #31


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE
Actualizare la preturi: Vigneta pe 10 zile s-a facut 2500 pentru celelalte autostrazi.


Vezi ca te-ai pacalit cu vigneta. Cea pe 10 zile (valabila pe M1, M3 si M7) este 2000 HUF dupa cum am scris si mai sus.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 19 Jan 2004, 06:04
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Eu i-as pune pe ungurii care trec in Romania sa ia obligatoriu de la vames (ca in Elvetia) o vigneta platibila numai in lei romanesti (daca nu are, atunci se intoarce in Ungaria si face rost) si care sa contina intr-un triunghi rosu cu latura de 10 cm (de lipit pe luneta) cuvintul "ungur". Eu de fiecare data cind vreau sa iau vigneta (sau orice altceva) din statiile de benzina de pe autostrada, nu pot plati cu cardul, desi e semn de VISA (ca nu merge, vezi doamne), iar ultima oara pe bucata dintre Buda(pesta) si Viena mi-a luat ala 8 euro pentru una de 4 zile si ce a fost mai bizar a fost ca mi-a dat restul in euro, de la el din portofel. Orice protest a fost inutil...
DE DATA VIITOARE CIUCIU VIGNETA: nu mai iau si ii bag in p... ma-sii de animale. Ce imi pare rau e ca li se duce buhu prin Europa de cinstiti, iar ei cum vad ca nu vorbesti limba aia penibila imediat cauta sa te intepe. Nu ca la romani nu ar fi altfel in cazul strainilor, dar e chestie de imaginea in lume extrem de poztiva pe care HABAR NU AM cum si-au cistigat-o viermii de la vest de Arad.. 022.gif


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 27 Jan 2004, 14:46
Post #33


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Matrica preturi 2004
Kategória/ 10 zile/ 31 zile/ 1 an
D1(autoturisme)/ 2.000 Ft/ 3.400 Ft/ 30.500 Ft

Preturile contin TVA

De la 1 decembrie 2003 se pot procura din nou si vignete de 4 zile pentru categoria D1:
2003.12.01-2004.04.30 - 970 Ft
2004.05.01-2004.09.30 - 1.270 Ft
2004.10.01-2004.12.31 - 970 Ft

1 euro este aprox. 260 forinti...

Attached thumbnail(s)
autostrazi ungaria.jpg ( Size: 117.35k ) Number of downloads: 2684


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 10 Mar 2004, 18:58
Post #34


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Fratiloooor!
Care ati mai umblat prin Budapesta, ajutaaaaati-ma si pe mine doa'si domnilooor!

Ideea e ca la vara o sa trec prin Budapesta si o sa stau la o prietena care are casa chiar in buricul targului (districtul VII, cartierul Erzsebet) casa nu are curte asa ca...parcare pe strada! Cum e pe acolo, cu bani, fara bani, stie careva vreo parcare cu plata sau cum?????


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Mar 2004, 19:12
Post #35


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Nenea, ia trenu' sau avionu'. Nu m-as aventura cu masina prin Budapesta, sincer!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 10 Mar 2004, 19:24
Post #36


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




De ce ma?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 10 Mar 2004, 22:27
Post #37


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Pentru ca se fura masini in draci icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucman72
post 11 Mar 2004, 08:53
Post #38


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




Parcarea e free numai dupa ora 18.00 pana dimineata la 07.00. Deci in acest interval te sfatuiesc sa iti faci plinul cu monede de 100 forinti. Eu nu am gasit nici un loc de parcare free in acesta perioada. Ba nu, poti sa o lasi in parcarea de la Metro.


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 11 Mar 2004, 09:03
Post #39


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




eu cred ca pentru problema ta, cea mai indicata rezolvare este chiar prietena de acolo... cu siguranta ea stie cel mai bine unde se poate si cu cat....

pana cand vei merge tu, adica la vara, eu voi mai trece pe acolo cel putin o data!... asa ca iti voi aduce informatii "proaspete" smile.gif

insa: sunt parcari cu parcomentru dar doar pe 2 ore.... adica din doua in doua ore trebuie bagati bani si luat bilet; parcari cu parcometru pe toata ziua (de la ora x dimineata pana la ora y seara) si parcari-garaj.... mai sunt parcarile particulare, adica niste curti ale oamenilor care mai scot si ei un ban gazduind masini.... unele sunt chiar echipate ca parcari ....eu una din aceasta am folosit, fix in centru, la 100 m de Vaci utca ... cam 10 euro/zi.....tarif negociat... card de acces....

daca vrei mai vorbim despre asta in particular, cu harta in fatza!

daca tu vei merge intr-un cartier rezidential (mai mult cu case decat blocuri), este posibil sa poti parca pe stradutele de acolo free!... ne uitam pe harta si poate gasim locurile mai bune de parcat!....


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 11 Mar 2004, 09:20
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




Sectorul VII daca bine stiu este in interiorul cercului unde ziua se percep taxe de parcare. In centru, langa dunare sunt taxele cele mai mari, pe la marginea acestui cerc deja sunt acceptabile (~100-150Ft/h). Cum spunea Lucman, de dupamasa pana cealalta zi dimineata este gratis, dar la ora aceea nu mai gasesti nimic liber. Cartierul Erzsebetvaros nu este chiar unul luxos, sunt case vechi cu 4-5 etaje, strazi destul de inguste. Multi rromi in zona, la numai cateva sute de metri era (este?) metropola prostituatelor.

Trebuie sa fii constient de un lucru: in Budapesta se fura cele mai multe masini din toata Europa. Mai ales o masina cu numar strain este o tinta si mai faina, proprietarul foarte probabil nu stie limba, pana se orienteaza sa cheme politia, sa dea declaratii hotii au timp sa ascunda bunul. OK, asta nu e un motiv destul de intemeiat sa nu calatoresi cu vehiculul in Bp., dar este bine sa fii precaut. Metodele de protectie trebuie cumulate si cat posibil sa ai si ceva particular. Alarma buna + protectie mecanica (antifurt volan, tija schimbator viteze, ...) + .... Statistica arata ca nu reusesc sa fure masinile care au un intrerupator secret pe undeva - acesta ar fi o solutie particulara.

In locul tau, daca stai numai 1-2 nopti as cauta cea mai apropiata statie de benzina, dai 500Ft la unul din vanzatori si dormi linistit. Sau cauti o parcare pazita pentru noapte; sunt in zona aceea, s-au demolat case, in locul lor inca nu s-a construit nimic si acolo functioneaza parcare.

In locul tau, daca stai numai 1-2 nopti as cauta cea mai apropiata statie de benzina, dai 500Ft la unul din vanzatori si dormi linistit ... sa nu interpretezi gresit: lasi masina pe seama lui contra 500Ft smile.gif


--------------------
Opel Zafira 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burliu
post 11 Mar 2004, 10:05
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 11 September 03




eu merg des la Budapesta masina o parchez in niste parcari "speciale" adica ,intre anumite blocuri sint amenajate parcari private cu paza dar costa cam 3 x 4 Euro daca nu ma insel , o astfel de parcare este in spatele Westend-ului (Mall lor de langa gara cel cu balonul cu fir laugh.gif care te inalta la cer :oops: )


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 11 Mar 2004, 11:53
Post #42


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




exact asta spuneam si eu mai sus!....parcari private: intre blocuri, in curti sau in locuri de case/cladiri demolate.... unele sunt chiar bine amenajate si au paza permanenta!... din pacate cele din centru sunt mai scumpe... dar uneori se poate negocia.... am primit o ofera in timpul plimbarilor chiar si de la un portar de institutie publica..... zicea mosul sa-i dau 1000 F/zi si sa o las acolo... daca ma tocmeam, probabil iesea si mai ieftin.... dar nu am vrut sa fac asta pentru ca exista un risc...am preferat la o parcare precum cele descrise anterior, unde am avut card de acces si chitanta (dovada)! ... iar pretul era de 3000 F/zi si dupa negociere 2500 F/zi ...negocierea s-a facut in engleza cu patroana de origine evreiasca, nevorbitoare de maghiara... laugh.gif


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 18 Mar 2004, 00:11
Post #43


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Cica au bagat Vignieta si pe M5
Ia vedeti aici http://www.autopalya.hu/m5/
Cine pricepe sa zica si la aia mai prosti.
SI cat drq costa?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 18 Mar 2004, 09:08
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Vigneta comuna la toate autostrazile. Nu scrie pretul.


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 18 Mar 2004, 10:43
Post #45


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Zice ca e valabila cea pentru restul autostrazilor!!!... chiar si cele cumparate anterior datei de la care intra in vigoare masura respectiva - 12 martie 2004 (cele pe care nu scrie ca sunt pentru M5... dar care sunt valabile)

exista un link care face trimitere la lista punctelor de vanzare a vignetelor si altul care face trimitere la preturi!.... atentie la cele pentru 4 zile; acestea nu sunt in tabel ci un pic mai jos, sub forma unei enumerari.... pretul celor pe 4 zile depinde de perioada calendaristica!!!!! ... pana la 30 aprilie 970 HUF, dupa aceasta data 1270 HUF pana la 30 septembrie.

mai este ceva interesant.... in tabelul cu preturi (link), in partea de jos, sunt date preturile (in HUF) si pentru vignetele din austria, Slovacia si Cehia!

Este valabila aceeasi vigneta si pentru M5 incepand cu 12 martie 2004.
----------
Revin si cu confirmarea "din practica" a acestui fapt, dupa calatoria pe care am facut-o in Europa, trecand si pe M5 din Ungaria.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 18 Mar 2004, 11:58
Post #46


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Bai astia! Deci exlpicati si pentru prostovani!
Adica daca cumpar vigneta de la Keskemet, d'asta pentru M5 e valabila si pt M0 si M1?
Adica nu dau lovele la gateuri pe M5?
Respectiv, adica daca cumpar vigneta de la Mosonmoooooomoooomooo 'zdama-sii, pt M1 si M0 e valabila si pt M5 fara sa mai dau nici un ban?
Hai...concentrati-va!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 18 Mar 2004, 12:02
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




Exact asa, cumperi o vigneta si este valabila pe toate autostrazile. Gate-uri nu mai exista, s-au transformat in puncte de vanzare vigneta, se vor demola cu timpul.
Este o mica confuzie: M0 nu este autostrada (doar seamana), nu trebuie vigneta, este gratuit.


--------------------
Opel Zafira 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 18 Mar 2004, 12:14
Post #48


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Frooomoooos este veste ce dat tu la mine!

AVERTISMENT! (introdus de AL)...scrie inteligibil te rog... Igen?! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

____________________
AVERTISMENT! (introdus de Asarban) ...Nem tutdom! 10561582.gif


PS...ne-am dat naibii...ne dam avertismente intre noi....hihihi!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alf99
post 28 Jul 2004, 13:48
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 28 July 04




Am fost in Ungaria acum 2 saptamini si vigneta D1 de 4 zile costa 1270 HUF si e valabila pt toate autostrazile (inclusiv M5)

Nu ne-a intrebat nimeni nimic de vigneta dar am vazut pe M5 in zona unde au fost statiile de taxare vechi niste masini cu camere video pe ele!!

Oricum acum dupa parerea mea se merita mers pe autostrada in Ungaria fiindca 1270 HUF inseamna cam 6 euro si se traverseaza ungaria foarte repede!

Vigneta am luat-o la dus de la Mako (prima localitate mai mare inainte de Szeged) de la o benzinarie Shell iar la intoarcere dupa granita cu austria se mai merge circa 8 km si este o benzinarie (Mol am inpresia) de unde se poate cumpara.Oricum e semnalizat foarte bine lucrul asta si scrie clar pe indicatoare unde incepe autostrada cu plata (vigneta sau matricea cum spun ei).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gheorghe Dracu
post 13 Aug 2004, 10:34
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




Recomand celor care vin dinspre Ungaria catre Romania, cand coboara de pe M5, imediat pe dreapta e un birt unde se mananca super. Daca il vedeti de afara nu ati intra, dar inauntru serviciul e super. Portii mari si ieftine, etc. Se numeste Kis Vendeglő. Au meniu si in germana si in engleza.


--------------------
Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 13 Aug 2004, 20:47
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




:evil: Ce nu spuneti ca linkul pentru autostrazile din Ungaria are si o pagina in romana ? Oricum bravo lor ! http://www.autopalya.hu/pdf/f1925_ro.pdf


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 23 Aug 2004, 23:01
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Ajutooor ! Heeelp ! Au secours ! Cine stie drumul de iesire din tara pe la Satu-Mare pana la autostrda spre Budapesta ? Eventual si puncte de reper , sau daca e mai avantajos de iesit pe la Carei sau alt drum spre Debrecen si autostrada ! Toate rote -plannere-le imi dau ca cel mai scurt drum acum de la Iasi prin Falticeni , Campulungg, Borsa , Satu -Mare . Nu stiu si daca e cel mai bun , dar e mai scurt cu 170 de km decat cel prin Nadlac si cu 90 fata de Bors !


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 24 Aug 2004, 08:53
Post #53


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




De la Satu Mare eu stiu ca se iese pe la Valea lui Mihai. Nu cunosc traseul, deci nu stiu calitatea drumurilor prin Maramures. Nu intotdeauna un drum mai scurt e si mai bun.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 24 Aug 2004, 21:57
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Nu o fi nimeni pe forum din zona Satu-mare ? :shock:


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hatod
post 26 Aug 2004, 11:38
Post #55


Membru simplu


Group: Members
Posts: 92
Joined: 17 May 04
From: Cluj-N.




QUOTE
apropo in ungaria este interzis sa folosesti proiectoarele noaptea pe linga faruri?


In general se amendeaza (in Ungaria) folosirea nejustificata a proiectoarelor. Adica fara ceata/ninsoare. Un prieten (cu masina din Ungaria) a fost amendat vara asta (noaptea) pentru proiectoare. Amenda minima este de 1000 HUF.
Folosirea luminii scurte in afara localitatilor probabil tot e obligatoriu, dar nu-mi pun mina in foc - oricum e bine sa fie aprinse...

Mi-a zis cineva, ca pe toata lungimea drumului 4 a fost limitat viteza la 60 km/h. Fapt inca neverificat, si oricum dubios... cum sa limiteze viteza pe 150 km??
Drumul asta folositi daca veniti din Budapesta spre Oradea (pina la Puspokladany), si daca nu folositi autostrada. Cine se grabeste sa ia autostrada, ca 4 e foaaaarte aglomerat (numai 1 banda pe un sens), multe camioane, etc.


--------------------
Dacia Solenza 2004 - CV-nn-NNN
/* There's no one like you */
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mache
post 30 Aug 2004, 12:23
Post #56


Chibiț autorizat


Group: Members
Posts: 109
Joined: 25 May 04
From: Bucuresti




Am venit de la Budapesta pana la Oradea joi, pe 26 august, pe drumul national 4 sau E60, parca. Nu-mi mai aduc aminte numarul acum. Nu au fost limitari de viteza. A fost destul de lejer. Este adevarat ca am venit in urma norilor de furtuna care au facut prapad la noi, in Bihor, Timis, Arad, si nu prea vedeai circulatie nici pe strazi. In multe localitati am crezut ca au disparut localnicii. Pustiu. Nu am condus eu. Am fost cu niste prieteni.

Dar sa o iau in ordine.

Granita am trecut-o, si la plecare, si la intoarcere, pe la Bors (Oradea). Amabili. Si unii, si altii. La plecare, am trecut dimineata, pe la ora 9. A mers rapid. La intoarcere, am ajuns in vama pe la 8.30 seara. La unguri, pustiu. La noi, nebunia de pa lume! :evil: Am stat in vama, la coada, cam o ora si ceva. Multe masini si la intrare si la iesire. Nu au fost probleme. Intrebari de genul: "De unde veniti?" au pus si ungurii si ai nostri.

Drumul prin Ungaria, mai aglomarat la dus. Era dimineata. La intoarcere, la iesirea din Budapesta, o coada de ~ 1,5 - 2 km din cauza unui semafor. O singura banda pe sens, iar la acel semafor, doua benzi: una pentru stanga si una pentru inainte. Si multi doreau sa faca stanga.

In Budapesta, la dus, am parcat pentru circa o ora, pe bulevard, vis-a-vis de biserica Sf. Stefan. Nu am luat amenda pentru parcare nepermisa, dar sunt sigur ca trebuia platit undeva. La intoarcere am parcat, pentru vreo 3 ore pe bulevardul Attila, la poalele dealului pe care este castelul. Parcare la liber. Se parca si oblic pe trotuar. Nu erau automate pentru tichete de parcare.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - B-18-X...
"Și dacă-mi spune cineva cum ar pute să hie mai ghini, mă las de tăti, mă duc acolo, mă întorc înapoi, mă iau și pi mini..." - "Eu beu", Pavel Stratan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 20 Sep 2004, 00:04
Post #57


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Pentru cei ce folosesc M3: S-au dat in folosinta inca vreo 11km spre Debrecen 8) Se evita astfel o localitate, mai ramine una. Din pacate dupa ce se iese de pe M3 sint vreo 11km de drum nasol, nu e indicat sa se mearga cu mai mult de 60-70.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 12 Nov 2004, 08:49
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Stie cineva cam care este distanta dintre Ghiula (nu stiu cum se scrie corect) si Vama Nadlac ?


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 12 Nov 2004, 11:36
Post #59


Unregistered









Eu am ajuns o data pe la Ghiula din prostie (n-am vrut sa platesc ultima poarta la utostrada si am iesit, da baiu era ca nu aveam nici harta nici informatii). Am trecut super cool, si daca imi aduc bine inainte de a ajunge in vama era un drum la dreapta spre Nadlac, aprox 40 de km parca.

Ce imi amintesc e ca nu era nici o masina la coada la vama, am trecut ca prin branza


--------------------
Go to the top of the page
+
lm
post 12 Nov 2004, 12:34
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 13 July 04
From: Tg-Mures




75 km

Attached thumbnail(s)
75km.jpg ( Size: 88.01k ) Number of downloads: 2386


--------------------
Ex.Dacia 1100,1310 1971/1991
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
48 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:03
Dacia