Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

RENAULT 25 - MA GANDESC SA-L VAND, 1988,2165 cmc 79 kw,injectie benzina

santo.cristian
post 8 Oct 2014, 20:31
Post #1


membru pasionat


Group: Members
Posts: 417
Joined: 25 February 10




Salutare!
Am un renault 25 faza 2,injectie benzina,intretinut,a fost tinut in garaj o perioada destul de lunga,107000 km reali,a fost scoasa dintr-un garaj unde se vedea ca nu a functionat de ceva timp,motorul,cutia de viteze,ambreiajul ok,tabla buna.
Ce pot sa spun,daca chiar gasesc o persoana interesata sa-i lungeasca viata ca proprietar,masina va pleca cu foarte multe piese de rezerva,ca cel putin 10 ani cine o ia sa aiba piese pentru ea,orice l-ar putea lasa la ea.Mai am piese din alte masini dezmembrate pe care le tin pentru ea.Relatii si detalii la tel:0785270147
Cine vrea sa vada poze,cauta la barcile noastre la santo.cristian,pagina 5,masina cu nr if-03-vhf
Cine vrea intr-adevar o masina cu piese de rezerva,o sa primeasca piese ce nici n-a visat vreodata ca ar putea primi impreuna cu o masina.Se poate vinde cu jante de aliaj sau/si cu jante de tabla.
Nu pot oferi certificat fiscal,nu mai are itp si asigurare.
Se poate vedea in Berceni,zona Cinema Cultural,Bucuresti,sector 4.

This post has been edited by santo.cristian: 8 Oct 2014, 20:33


--------------------
Renault 25 tx 1988 2165 cmc 108 cp/79 kw - IF-03-VHF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_cars
post 9 Oct 2014, 01:55
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 27 November 07
From: Timisoara




Frumoasa, dar dupa kw e varianta de 107Cp, nu 123Cp cat scrie la semnatura.

Eu mi-am luat o Alfa 75, altfel m-ar fi interesat 25-le tau. Oricum, la ce bani o dai fara piese, nu de alta dar nu am cu ce le cara din capitala, mai am de adus o masina de acolo si nu am cu ce(nefunctionala)..sad.gif


--------------------
Renault 5 1982 / Alpine Turbo
SUNT plecat din tara, discutiile se poarta doar prin PM sau mail: florin_cars@yahoo.com si piesele se ridica doar de acasa de la mn, de langa TM.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santo.cristian
post 9 Oct 2014, 12:45
Post #3


membru pasionat


Group: Members
Posts: 417
Joined: 25 February 10




Fara piese cu rotile de tabla plus rotile de aliaj plus instalatie de gaz completa 30 milioane,cu absolut toate piesele asta insemnand 2 haioane cu luneta,5 usi in stare foarte buna,capota motor,aripi fata,spoiler fata,macarale ,inchizatori,toate geamurile de rezerva,alternator,electromotor,pompe servodirectie,de servofrana,butoane de toate felurile,bobine electronice de inductie,electroventilatoare,etrieri,arcuri,ceasuri bord,calculatoare de motor,2 volane,oglinzi mecanice si electrice,cotiere,plasticaraie de tot felul si foarte multe alte maruntisuri de care nu-mi amintesc acum,
cu toate astea incluse in pret,1000 euro.
De preferat sa o dau impreuna cu piesele ca sa eliberez casa si locurile unde le am depozitate.Mentionez ca anumite repere de piese le am in mai multe exemplare,la o adica se mai pot si vinde din ele.


--------------------
Renault 25 tx 1988 2165 cmc 108 cp/79 kw - IF-03-VHF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_cars
post 9 Oct 2014, 23:47
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 27 November 07
From: Timisoara




Cristi, fara retineri, imi vine sa te strang de gat ca te-ai gandit cam tarziu sa pui anuntul acesta, cam cu 2 saptamani prea tarziu bash.gif
Succes celui care o va lua, dar sper sa n-o ia nimeni pana anul viitor cand as lua-o eu, anual cumpar cate cel putin o masina sa-mi fac placerile icon_mrgreen.gif

Acum ma dau cu Cuore Sportivo si investesc deja in ea aproape suma ce o vrei tu pe masina sad.gif


--------------------
Renault 5 1982 / Alpine Turbo
SUNT plecat din tara, discutiile se poarta doar prin PM sau mail: florin_cars@yahoo.com si piesele se ridica doar de acasa de la mn, de langa TM.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santo.cristian
post 11 Oct 2014, 22:59
Post #5


membru pasionat


Group: Members
Posts: 417
Joined: 25 February 10




Stii cum e vorba aia,niciodata nu e prea tarziu si ce-i al tau e pus deoparte,timpul le rezolva pe toate,cu rabdare si speranta


--------------------
Renault 25 tx 1988 2165 cmc 108 cp/79 kw - IF-03-VHF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R20
post 24 Apr 2015, 01:24
Post #6


R20 (prima mea masina)


Group: Members
Posts: 253
Joined: 22 September 06
From: Bucuresti




Scuze! M-am zapacit cu atatea pagini deschise.
Se poate sterge.
Multumesc pt. intelegere.

This post has been edited by R20: 24 Apr 2015, 01:30


--------------------
R25GTX/R25 Baccara 1985/1990 Masini din vremea cand firma Renault se respecta.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santo.cristian
post 15 Oct 2016, 19:34
Post #7


membru pasionat


Group: Members
Posts: 417
Joined: 25 February 10




Salutare la toti!
Revin cu mesaju de vanzare pentru cine doreste un renault 25 in stare buna care inca merita atentia pasionatilor de renault 25.
Nu necesita multi bani de bagat in ea,motorul cum ziceam are 107000 km reali,trebuie facuta neaparat distributia,pus un simering si un burduf la planetara si in rest mici chitibusuri marunte.
Prefer sa o dau impreuna cu toate piesele de rezerva ,talon,carte,fara rca,itp si fiscal.
Ce pot sa zic merita vazuta si salvata,mai ingroapa linistit cateva logane.
Se vinde cu jante de aliaj fara cele de tabla doar cu rezerva.
Detalii la tel: 0785270147 /0770953481
Din Bucuresti,masina e disponibila oricand!


--------------------
Renault 25 tx 1988 2165 cmc 108 cp/79 kw - IF-03-VHF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R20
post 17 Oct 2016, 23:32
Post #8


R20 (prima mea masina)


Group: Members
Posts: 253
Joined: 22 September 06
From: Bucuresti




Salutare Cristi,

Ofera poze recente si detaliaza ceea ce-l insoteste(istoria reala, problemele avute, problemele actuale, piesele de rezerva, etc. ). Altfel... slabe sperante.
Pe un R25 nu-l vinzi tu, ci se ofera el; aceluia pe care-l simte pasionat.

Succes!

P.S.
Ai de grija! Pasionatii au ramas putini si sunt sortiti disparitiei.

TCB


--------------------
R25GTX/R25 Baccara 1985/1990 Masini din vremea cand firma Renault se respecta.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:37
Dacia