Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Plecari spre Grecia - 2008, Pentru cei care nu vor sa calatoreasca singuri

Zoloft
post 3 May 2008, 11:23
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 March 03
From: Bucuresti




Salutare;
M-am intors din Grecia si iata impresiiile mele; m-au ajutat mult datele de pe forum deci trebuie sa postez si eu :

DRUM:
Dus: 25.04.
5.30 plecat de acasa ajuns la Kassandra – Kallithea – Pallini Beach la 17.30.
Giurgiu – Kulata adica traversare Bulgaria = 9 ore
In BG mers 120—160 sau cat s-a putut; coloana 3 masini sau coloane cu altii; singur nu faci fata, e riscant si nu ai tupeu.
Oprit de 2 ori in Bg cate 15—20 min; prima la &frac12; din granita Sofia a doua la Shell pe centura Sofia.
Centura Sofia pe la 11.00; trecut circa 1 ora; a doua parte a centurii sunt lucrari , drum ingustat si multe stopuri la intretaierile cu arterele Sofia.
Indicatoare in BG destule/ clare chiar mai multe decat pe drumurile intre orase din Romania. In slava si latina; nu iti trebuie harta , indicatoarele sunt suficiente.
Echipaje de politie cu radare…circa 10 pe toata trecerea BG din care 3-4 puse aiurea…restul puse in puncte importante si usor deductibile (intrari/iesiri tunel , localitati unde drumul e bun si drept si liber, etc); am vazut oprite capetele de coloana sau masinile individuale; in genere masini scumpe pe care le si alergau proprietarii ca deh…treb sa vada tot romanul ce viteza prinde masina.
Bulgarii merg suficient de tare…romanii merg bine unii ca nebunii; drumuri foarte bune marea majoritate peste cele ale noastre.
La greci drumuri si mai bune…majoritatea autostrazi sau regim de autostrada; sunt limitari la 90 si rar la 80-60.
Nu am vazut DELOC radare si nici echipaje de politie; sper sa nu ma fi vazut nici ele.
La intrare in Grecia se fac 2 controale..una de bulgari una de greci; doar pe pasapoarte, nimic altceva; in plus dupa circa 5 km m-a oprit un echipaj…am crezut radar ; mi-a cerut pasapoartele sau buletinele; si-a noat datele din pasaportul meu, sofer, si a intrebat unde mergem; in rest nimic.
Indicatoare in Grecia mi s-au parut destule insa MAI proaste ca la Bg sau cum m-asi fi asteptat; ADICA: indicatoarele sunt in greaca prima data, apoi la circa 50 m sunt puse unele noi si in latina; e obositor sa vezi prima data ca nu intelegi nimic apoi sa te holbezi dupa cel in latina; pe autostrazi indicatoarele sunt mixte pe acelasi panou si multe…dar e de inteles ca asa e peste tot.
In orase insa, magazine, baruri, etc..limba predominanta 90% este greaca..pe produsele din supermarket la fel; HABAR N_AI ce este sau ce cumperi sau unde te duci..doar intuiesti; chestiile mai importante sunt trecute si in latina dar astea sunt cam 10 % din ce ar conta. Asta devine problematic cand te aventurezi sa cauti vreo manastire sau satuc pitoresc – denumire NUMAI in greaca sau …deloc. Aici doar daca ai GPS te descurci
Soferii greci nu prea respecta indicatoarele sau viteza insa majoritatea respecta participantii in trafic: nu ies de pe lateral decat daca nu vine NIMIC…nu, ‘lasa ca am loc’; nu te depasesc chiar daca mergi incet doar daca vede ca te uiti dupa cai verzi pe pereti din mers – cauti ceva… sigur exista si ‘grabiti’ ; nu clanxoneaza decat f rar.

La intors: 02.05
Am plecat de la hotel la 8.30, am iesit la Kulata la 12.00…am stat in Duty Free cam 1 ora ( ca e mare si au de toate dar scumpe…)
Kulata – Ruse : 6 ore si jumatate !!!! cine nu crede n-are decat !
Am mers cu minim 100-110 si unde s-a putut am dat 150 coborand viteza numai la iesire din tunel si numai cand se facea din sens opus semnal cu faruri; am oprit de 2 ori cate 10 min.
Drumul a fost foarte liber …sigur era 2 mai. De la Plevna si pana la intrare in Ruse nu cred ca am vazut mai mult de 10 masini pe sensul meu.
Echipaje de politie la intoarcere cam 7-8 insa din ele cam 4-5 cu radar; evitat frumos datorita faptului ca ORI nu eram primul din coloana, ori am ‘ascultat’ de semnalele luminoase ale celor de pe sens opus.

PRETURI:
In perioada Pastelui, preturile la mancare in taverne erau maricele: un fel de mancare incepea de pe la 6-7 euro + garnitura 2-3 euro+ apa 1,2-2,5 eur; bere Amstel/Heineken 3-4 eur; una peste alta un fel de mancare + bautura in taverne te ducea pe la 10-12 euro.
Prin magazine..suveniruri de pe la 1 eur pana pe la 5-8-15 eur in functie de produs si marime; dar sunt SUVENIRURI nu altceva.
In supermarket e de indicat sa-ti faci provizii de apa – suc…insa..preturile par apropiate de Romania sau chiar peste, la alimentele de baza…si asta chiar in LIDL; fructele la pret sunt mai mari ca la noi.
In afara de marile magazine in rest RAR vezi bon de cumparaturi. Iar spaga..parca li se cuvine !! vorbesc in special la taverne.
Benzina varieaza de la o statie la alta..nu e regula; am vazut doua statii SHELL una peste drum de alta…cu pret diferit de 0,15 centi / litru.; explicatia ar fi ca nu prea ai voie la greci sa faci stanga si atunci ..esti nevoit sa iei de pe sensul tau…dar cum spuneam..grecii si mai ales romanii, cam ignora regulile. In general benzina de 95 fara plumb este 1,110 – 1,190 eur / litru (ei folosesc 3 zecimale la centi; dar numai la benzinarii); poti insa sa gasesti si la 1,2 – 1,3 eur/litru.
Grecii nu sunt foarte serviabili, nu sunt turci, majoritatea au preturi afisate iar daca bati campii prin magazine si pui intrebari prostesti se poate sa te invite urgent sa cauti pe la vecini. Am patit sa intru la o macelarie de curiozitate si sa intreb cat e ..kg de miel si daca au…am fost indrumat prin impingere de umar sa ma duc la taverna de vis-&agrave;-vis sa mananc acolo, asta pt ca nu vorbeam greaca si ei alta limba nu stiau.. !!
Nu se ‘omoara’ sa stie engleza iar daca nu intelegi nu-i problema…pt ei ! In schimb daca nu cumperi de la ei ..chiar daca ai intrebat, nu e o problema..iti multumeste si te asteapta si alta data.
Unele taverne au produsele scrise si in romana desi ei habar n-au o iota. De perefar sa mananci unde e aglomeratie de greci ! ei stiu cel mai bine. Mancarea este f buna, suficienta si gustoasa…uneori un pic prea aromata.
MALL langa Salonic: Mediterean Cosmo: preturi exagerat de mari chiar daca produsele sunt de calitate; se spune ca sunt sub noi cu circa 30 % AIUREA ! Sunt ori ca la noi in magazinele scumpe ori PESTE noi; singurele articole de care ne-am putut atinge au fost cele sportive (adidasi – tricouri) unde preturile erau cam cu 25-30% mai mici; in rest NIMIC.

In oraselele mici se parcheaza pe unde se apuca, cat timp nu deranjezi circulatia..foarte tare, chiar daca exista semn de oprire/stationare interzisa.
Salonicul este un oras foarte inghesuit si aglomerat; nu prea se gaseste loc de parcare; totusi exista anumite parcari supra sau subterane unde taxa e de 4 euro prima ora si urca..cu mai putin; am platit pentru 3 ore: 8,5 eur.
In Salonic nu am gasit nimic de cumparat: pe Blv Tsimiski sunt scumpe si cam banale…desi de calitate; circulatia este insa f aglomerata..a se compara cu Calea Victoriei din Bucuresti; pe Blv Egnatia…sunt preturi mici insa si calitatea este indoielnica…par a fi produsele de pe Lipscaniul Bucurestean.
Pe stradutele inguste daca te bagi…o sa intelegi ‘de ce trebuia sa-ti iei masina mai mica mai ales ca matahala ta oricum nu-ti foloseste’.
Poti vizita insa Turnul Alb (e in renovare) - Piata Aristotelus – Rotonda – Agia Dimitros si alte cateva chestii…
Am o harta suficienta pentru orientare in vizitarea Salonicului; dupa asta m-am ghidat si eu. Nu pot face upload ca e mare...cine vrea o trimit pe un mail; dar este doar o harta de la un hotel pt orientare.

PEISAJE:
astea intr-adevar sunt superbe; depinde daca stii unde si cand sa te duci; au peisaje montane si deluroase foarte frumoase; gospodarii foarte frumos ingrijite si asezate; hoteluri-vile, etc..placute si asezate pitoresc.

Nu stiu ce sa mai scriu…pentru intrebari suplimentare scrieti-mi un PM sau direct pe adresa yahoo: av_zoloft@yahoo.com


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 4 May 2008, 11:27
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj






Poti avea probleme la vama sau cu politia daca ai doar cartea de identitate la tine pe traseul Bulgaria-Grecia? E recomandat sa ai totusi si pasaportul?


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zoloft
post 4 May 2008, 14:01
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 March 03
From: Bucuresti




Nu cred ca e vreo schimbare daca ai doar Cartea de Identitate;
Eu folosesc insa Pasaportul pentru ca am o viza de USA pe 10 ani ..care e chiar un pic mai mare decat foaia de pasaport si acolo se deschide prima oara pasaportul.
Am vazut ca 'da bine' chestia asta si probabil impune o seriozitate...ca deh..daca te-au primit americanii ..esti bun peste tot.
Am vazut treaba asta la turci si in Londra....asa ca ...folosesc Pasaportul.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 4 May 2008, 22:59
Post #34


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




naspa faza cu parcarea.. sunt idicatoare catre parcari?


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailogan
post 5 May 2008, 11:27
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 14 March 06
From: Bucuresti




salut, dar vremea cum a fost? ce temperaturi au fost? ai bagat macar piciorul in apa marii icon_mrgreen.gif ?


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 2005 - B 90 PIx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TM09
post 5 May 2008, 19:00
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 18 June 06




Parcari la Salonik gasesti pe toate strazile si e indicat sa le folosesti. Masinile parcate in lungul strazilor sint la vreo 20-25cm distanta una de alta si mai toate au semne pe bara fata/spate, grecii nu se sinchisesc de asta.
Parcarile subterane din Salonik au preturi mari pt 1-2 ore dar ajunge rentabil daca iti lasi masina mai mult de 12 ore (daca stai macar o noapte), oricum masina e pazita non-stop si banii pe care ii dai pt parcare sint mult mai putini decit daca ti-ai repara masina zgiriiata pe strada (asta in cazul fericit ca gasesti loc). Iar daca stai doar citeva ore in Salonik, macar ti-o aduce rece din subteran, nu fiarta cum o gasesti sub soare.
Da, parcarile sint semnalizate cu un indicator "P" sau "Parking", trebuie sa fi doar putin atent, au copaci care acopera indicatorul. Cel mai simplu: mergi pe o straduta mica, paralela cu marile bulevarde, intre 2 colturi e aproape imposibil sa nu gasesti o parcare subterana, asta e doar una din cele mai profitabile afaceri in marile orase (si toate cele de mai sus sint valabile si pentru Atena).


--------------------
VW golf 5 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian630ro
post 5 May 2008, 23:15
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 20 April 07




Plec pe 24 iunie spre Corfu , din Oltenita ...nu m-am hotarat inca la ce ora. Daca sunt doritori ne putem gasi in Giurgiu.
Logan CL 03 ZNT....sau mai inainte pentru a stabilii detaliile pe marian630ro@yahoo.com. Vreau sa raman o noapte pe continent si pe 25 sa ma imbarc catre corfu.


--------------------
dacia 1410 1998 - cl02znt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 6 May 2008, 08:01
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(Johnny_Bravo @ 4 May 2008, 13:27)
Poti avea probleme la vama sau cu politia daca ai doar cartea de identitate la tine pe traseul Bulgaria-Grecia? E recomandat sa ai totusi si pasaportul?
*



N-ai frate nici o probleme in BG si GR cu Cartea de Identitate romaneasca. Nu se uita nimeni la ea, o arati doar de forma grecilor, ca la frontiera RO-BG s-ar putea sa te controleze tot roamanii, pentru ca de la 01.01.2007 stau impreuna cu bulgarii.
In BG si GR nu are nici o relevanta faptul ca ai viza de State sau mai stiu eu ce alta tara.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailogan
post 6 May 2008, 11:02
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 14 March 06
From: Bucuresti




s-a intors cineva din grecia? ce temperaturi au fost?


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 2005 - B 90 PIx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 6 May 2008, 19:37
Post #40


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




multumesc pt informatii, TM09

s-au intors nasii mei sapt trecuta din sithonia. au zis ca se putea intra in apa si ca temperaturile erau de 30 de grade.

eu plec pe 17 sper sa se mai incalzeasca apa intre timp rolleyes.gif


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 6 May 2008, 20:16
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




M-am intors eu luni dimineata. Temperaturi ok pentru perioada asta a anului , in jur de 22-24 grade la umbra - media.
Au fost si temperaturi mai mari si se putea intra si in apa , desi era cam rece.

Ca si traseu eu zic sa mergeti prin Sofia (legal sau nu daca se merge in coloana )desi sunt o gramada de radare decat prin Velico Tarnovo unde e drumul prost dar putine radare .


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burdu
post 6 May 2008, 23:12
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 20 November 07




17 mai (dimineata) atena prin sofia
2 masini,...........cine mai doreste ?


--------------------
mg 600 1888 - ficat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
giovi_buru
post 9 May 2008, 07:52
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 19 April 07




plec pe 11 iulie spre Grecia, poate mai merge cineva sa traversam BG impreuna! Ma gandesc sa ajung dimineata pe 12 iulie in GR, deci mers noaptea prin BG!


--------------------
Toyota corolla 2008, D4D 1,4, 90cp - gl-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailogan
post 9 May 2008, 11:40
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 14 March 06
From: Bucuresti




cine a facut o baie in mare zilele acestea in grecia? e acceptabila temperatura apei?


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 2005 - B 90 PIx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 9 May 2008, 13:00
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti






--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christiansen
post 11 May 2008, 11:16
Post #46


Un biet invatacel


Group: Members
Posts: 136
Joined: 4 April 08
From: Bucuresti




QUOTE(mihailogan @ 9 May 2008, 12:40)
cine a facut o baie in mare zilele acestea in grecia?  e acceptabila temperatura apei?
*



M-am intors ieri seara din Neos Marmaras ... apa era calduta vineri ...


--------------------
Renault Megane 2007 Expression 1,6 16V - B 137 ROC
Dacia Logan 1,4MPI 66.000 km - 01.02.2011 (vandut)
Renault Megane 1,6 16V 124.000 km 10.05.2015 (vandut)
Renault Clio IV 1,2 16V 155.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 12 May 2008, 10:10
Post #47


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




mai multe detalii, te rog! ce inseamna calduta? puteai sa stai macar o juma d eora in apa? temperatura aerului cum era?


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.Cod
post 12 May 2008, 12:18
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 21 November 06




In perioada 1-4 Mai temperatura aerului avea 24 gr, iar apa 18gr (vb aici despre Kallithea-Halkidiki). Eu am facut baie, insa mi-a trebuit mult curaj sa intru la adancime mai mare de mijloc. Era cam rece.

This post has been edited by Mr.Cod: 12 May 2008, 12:22


--------------------
Logan Ambiance 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christiansen
post 13 May 2008, 08:09
Post #49


Un biet invatacel


Group: Members
Posts: 136
Joined: 4 April 08
From: Bucuresti




QUOTE(tkx @ 12 May 2008, 11:10)
mai multe detalii, te rog! ce inseamna calduta? puteai sa stai macar o juma d eora in apa? temperatura aerului cum era?
*



In aer cam 24 - 25 grade ... in apa ... prietena mea a facut baie vineri si ea e foaaaarte friguroasa radmasa.gif ... Eu nu stiu sa inot, dar intru pana pe la gat rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2007 Expression 1,6 16V - B 137 ROC
Dacia Logan 1,4MPI 66.000 km - 01.02.2011 (vandut)
Renault Megane 1,6 16V 124.000 km 10.05.2015 (vandut)
Renault Clio IV 1,2 16V 155.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 13 May 2008, 13:06
Post #50


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




mersi de info.

am vazut azi la stiri ca in grecia ar fi o criza a benzinei. ziceau ceva de o crestere cu 20% a pretului. benzina din bg e buna? biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christiansen
post 13 May 2008, 20:25
Post #51


Un biet invatacel


Group: Members
Posts: 136
Joined: 4 April 08
From: Bucuresti




Eu am bagat numai din Grecia blush.gif Dar am vazut OMV si Shell la bulgari ... cred ca sunt ok.


--------------------
Renault Megane 2007 Expression 1,6 16V - B 137 ROC
Dacia Logan 1,4MPI 66.000 km - 01.02.2011 (vandut)
Renault Megane 1,6 16V 124.000 km 10.05.2015 (vandut)
Renault Clio IV 1,2 16V 155.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailogan
post 13 May 2008, 22:23
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 14 March 06
From: Bucuresti




la ce pret ai bagat benzina in grecia?


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 2005 - B 90 PIx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christiansen
post 13 May 2008, 22:57
Post #53


Un biet invatacel


Group: Members
Posts: 136
Joined: 4 April 08
From: Bucuresti




Maxim 1,22 la BP cea de 95 ... asta in capatul Sithoniei. Cu cat te apropii de Salonic e mai ieftina. Pentru ca la anumite benzinarii de acolo sa gasesti si la 1,07. La BP ajunge pana la 1,12.


--------------------
Renault Megane 2007 Expression 1,6 16V - B 137 ROC
Dacia Logan 1,4MPI 66.000 km - 01.02.2011 (vandut)
Renault Megane 1,6 16V 124.000 km 10.05.2015 (vandut)
Renault Clio IV 1,2 16V 155.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihailogan
post 14 May 2008, 10:36
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 14 March 06
From: Bucuresti




merci pt info, vreau sa plec si eu cateva zile acum in mai, sper sa fie vreme buna sa pot sa fac si o baie in mare wub.gif ..


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 2005 - B 90 PIx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christiansen
post 14 May 2008, 18:48
Post #55


Un biet invatacel


Group: Members
Posts: 136
Joined: 4 April 08
From: Bucuresti




Pe blogul meu ai un articol ... util, cred eu ... biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2007 Expression 1,6 16V - B 137 ROC
Dacia Logan 1,4MPI 66.000 km - 01.02.2011 (vandut)
Renault Megane 1,6 16V 124.000 km 10.05.2015 (vandut)
Renault Clio IV 1,2 16V 155.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juristul2000
post 15 May 2008, 14:30
Post #56


"Membru 20 cm record"


Group: Members
Posts: 793
Joined: 6 October 05
From: Oradea






<span class='edit'>15 May 2008, 14:30:</span>
Salutare eu plec in 26 iunie noaptea in Grecia pe la Sarbi cine mai doreste ca mai avem loc in coloana de o masina recte a mea.Daca mai are traseu cineva in noaptea aceea va rog sa ma anunte aici sau pe pm.
Pun la dispozitie detectorul de radar, gps-ul si daca totul merge bine o statie radio CB.Daca oferta este tentanta va rrog sa-mi dati de stire.Multumesc
PS: sa plecam cu Passatul diesel sau Loganul benzina

This post has been edited by juristul2000: 15 May 2008, 14:31


--------------------
logan dacia Laurate 2005 - AR-07-RZV
20% warn permanent!!!
decat sa...... mai bine nu!!!!
NU, da spaga!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cureleaf
post 16 May 2008, 17:46
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 May 08




Buna ziua tuturor!
Sunt nou intrat in acest club si de aceea am vrut sa ii salut pe toti.
As dori daca este posibil sa se deschid un topic referitor numai la plecari spre grecia ca sa ne fie mai simplu sa ne gasim si poate sa ne 'combinam' la o plecare in grup. In formatul in care este acest topic acum este foarte greu de urmarit cine pleaca cine a venit .Eu de exemplu as pleca la inceputul lui septembrie sau august.
Anul trecut am fost la metamorfosis unde e frumos daca ai un scuter sa o masina ca sa mergi la plajele izolate care sunt superb; altfel te plictisesti. Acum as vrea sa merg pe o insula oricare ar fi ea si de data asta am sa merg cu masina mea.

This post has been edited by cureleaf: 16 May 2008, 17:47


--------------------
solenza 1,4 mpi europa 2004 - ph 09 rku
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 16 May 2008, 18:22
Post #58


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




1. Bine-ai venit pe forum !
2. Desi nu este aici locul pentru dezbateri, cum vezi tu mai bine realizat topicul pentru plecari ?
De ce crezi ca noul topic ar fi mai usor de citit dupa cateva luni de functionare ?

Nota:
Fara a-ti face vreun repros, fiecare nou venit pe forum reclama ca "n-a gasit", "n-are timp sa caute", "se putea ..." dar fara o propunere concreta constructiva !
Eu as zice ca pana in august-septembrie ai timp destul !

Propun moderatorilor sectiunii:

1. Sa stearga toate postarile topicului Plecari spre Grecia din 2007, eventual SPLIT "Plecari Grecia 2007", "Plecari Grecia 2008" la primul post cu propunere de plecare in 2008.
2. Sa se intoduca in "regulamentul" topicului obligativitatea de a posta strictul necesar:

[Data: ..... ora: ....] plecarii (obligatoriu prima), punct de start, destinatia finala, ruta sumar, autoturism(e), dotari (GPS, statii), specificatii sumare (de gen "circul in limita legala", merg "tare", fac pauza la 2 ore etc)

Ex.
QUOTE
12.07.2008 08:00 BUCURESTI-HALKIDIKI, via GIURGIU-SOFIA

1 Logan 1,6MPI + 1 Megane 1,5 dCI, GPS, avem experienta in Bulgaria - mergem "tare".

fara alte comentarii sau dezbateri. Ar fi mai usor de parcurs informatia. Eventuale "negocieri" se pot purta de catre cei interesati numai pe PM.
Dupa modelul sectiunii BURSA, orice abatere offtopic sau format sa fie sanctionata prin stergerea postului.
In acest sens, cei care posteaza ar trebui sa se autocenzureze in primul rand.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 17 May 2008, 13:45
Post #59


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




S-a facut split din topicul http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2007-t76947.html ... pentru plecarile din 2008 smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
comisarul
post 17 May 2008, 13:55
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 16 March 08




QUOTE(MoshuXXL @ 16 Apr 2008, 15:20)
Comisarule ce inseamna 21 ora 00? Vineri spre sambata sau sambata spre duminica? Intreb pentru ca si eu vreau sa plec in noaptea de vineri spre sambata (21.06.2008 ora 00:00) din Bucuresti spre Hanioti, Halkidiki, Grecia.

Vineri spre sambata, deci plecam in acelasi timp... insa noi o "luam" spre Thassos pe varianta Stara Zagora, in timp ce tu cred c-o iei inspre Sofia....sad.gif

17 May 2008, 13:57:
QUOTE(petronel_ro @ 30 Apr 2008, 11:33)
pe 18-19 iunie mai merge cineva spre Grecia, Thassos ? smile.gif
*


Pe 20 iunie (vineri) ora 23:00-00:00 plecam noi...sad.gif

This post has been edited by comisarul: 17 May 2008, 13:57


--------------------
Renault Clio Symbol 2003/1,4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Alte informatii despre plecarile spre Grecia - rute, intersectii, poze, cazra ... http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2007-t76947.html


--------------------
Go to the top of the page
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 23:09
Dacia