Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

asigurare, casco

moxybella
post 5 Mar 2009, 13:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 5 March 09




Salut,
Am si eu o intrebare pentru cei care au casco pentru masinutza lor. Eu in primul an am platit 18 milioane casco, iar anul acesta casco mi-a crescut la 26 de milioane vechi (cu un incident in care eu am platit franciza de 100 de euro si firma de asigurare a mai avut de platit 4 milioane; firma de asigurare este generali si mi-au zis ca e legat de cursul euro). M-ar interesa si pe mine sa imi recomandati o alta firma de asigurare unde valoarea sa fie mai mica si posibilitate de rate (aici este doar optiunea de 4 rate si o data la 3 luni imi e cam greu sa dau cate 6,5 milioane numai pe casco). eu am masina cumparata in rate si sunt obligat sa imi fac casco si scrisoare de cesiune catre banca.
Din cate am mai intrebat eu ceva mai avantajos ar fi la bcr (au 12 rate) dar valoarea totala nu au vrut sa mi-o zica, in schimb mi-au evaluat masina la 10 000 de euro, fata de generali unde de la un an la latul mi-a scazut valoarea doar cu 350 de euro (12 100 euro). E si asta un lucru important caci in caz de dauna totala nu am de gand sa raman si fara masina si sa mai si trebuiasca sa dau bani la banca sa acopar creditul.
Ma puteti ajuta cu ceva idei? (mai am o luna si trebuie sa imi reiinoiesc casco)
Am uitat sa precizez ca m-ar interesa un casco complet si motorul e de 1,4, 100 de cai cu capacitate cilindrica de 1390.

Multumesc

This post has been edited by moxybella: 5 Mar 2009, 13:11


--------------------
renault clio III 2007, 1,4 100 cai - bc-04-ywp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 5 Mar 2009, 14:08
Post #2


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




De ce nu incerci sa contactezi un broker de asigurari? El iti va putea face mai multe oferte din care sa o alegi pe cea mai convenabila pentru tine.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:51
Dacia