Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme cu vopseaua, Dupa vopsire in service renault

dani_covaci2006
post 21 May 2008, 00:12
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 May 08




Sal.Am cautat un loc unde sa ma sfatuiasca cineva in legatura cu problema care ma deranjeaza la masina mea. Dupa ce mi-au fost lovite portierele,ambele(fata-spate) din stanga de catre o vecina, BLONDA, le-am inlocuit(CASCO). Probabil ca cei de la renault service le-au vopsit ca doar nu vin gata vopsite... Problema e ca dupa un an vopseaua de pe portiera stanga fata a inceput sa se decojeasca.Ma refer la coltui si la margini unde incepe sa se vada tabla. Intrebarea mea e: vreau sa trag p cineva la raspundere.Dak se poate face cva?Si dak da p cine?
Masina a mers doar la service renault ca doar sunt progesionisti wacko.gif Astept rasp dupa care dezvolt.Merxi mult.


--------------------
renault megane II sedan 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tr_viorel
post 21 May 2008, 07:09
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 558
Joined: 11 January 08
From: Craiova, Dolj




Pentru orice lucrare in service se acorda o garantie. O ai sau nu? Din ce localitate este Sevice-ul sa stim sa il evitam ptr. aceasta problema-vopsire.


--------------------
RENAULT Megane 2.1 dec. 2005-confort expression, 1,5dci, 101HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bhal
post 21 May 2008, 12:50
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 233
Joined: 30 April 07




teoretic ar trebui sa ai garantie la lucrare, pe de-o parte, si la toata masina pe de alta parte.

garantia de lucrare nu cred ca are sens, atata timp cat reparatia a fost facuta in service reno se considera (sau ar trebui) ca operatiunea intra sub acoperirea garantiei originale. Asa ca intrebarea este... mai ai garantie?

Iar despre garantia lucrarii, daca nu este specificata altfel, este ceva de genul 30 de zile. Asa ca a cam expirat...

off topic:
mie imi place alaturarea de capsuri din mesaj. pe retina mea asa arata:

bla bla bla bla bla bla bla BLONDA bla bla bla CASCO bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

Cred ca mesajul s-a transmis perfect!


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan Expression + Clima 1.6 16V 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 21 May 2008, 14:06
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




cat timp ai facut la ei lucrarea intra clar in garantia generala de caroserie/vopsea de 6(?) ani, sau cat o fii ea


--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 21 May 2008, 14:13
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Pai la masina din 2004, ce garantie originala sa mai aiba? Poate doar la coroziune, dar asta nu inseamna si la vopsea.
dani_covaci2006: daca poti, cere de la CASCO o copie dupa factura de reparatie, daca nu ai deja una si vezi ca pe ea trebuie sa scrie cat e garantia pentru lucrare.



LE: La mine in carnetul de garantie scrie clar ca garantia pentru vopsea e de 2 ani.

This post has been edited by 19vik: 21 May 2008, 14:20


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dani_covaci2006
post 21 May 2008, 15:27
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 May 08




Service-ul e in Timisoara... Problema nr 2: am mai vopsit si aripa din spate stanga tot la ei acolo si acuma a ramas cam mat in locul reparat.Adik chiar se pricep la vopsit....multumesc pt raspunsuri.O sa ma duc la asigurare sa vad dak ma pot ajuta cu cva si in cazul problemei 2.


--------------------
renault megane II sedan 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 12:42
Dacia