Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Spania

Luka
post 2 Aug 2006, 17:29
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Money, da chiar ca te-au suparat astia...oricum, exagerezi.

Restaurantele nu se inchid la 10, ca doar am stat in fiecare seara pana la 1 smile.gif
Tu te duci in Barcelona sa mananci la McDonalds? Rusine, sa-ti fie. Cand e plin de fructe de mare, de paella, de fructe etc....Iar berea se bea in bar, restaurant, nu din magazin tongue.gif

In schimb, cu metroul ai perfecta dreptate, este oribil, nu mi-am inchipuit ca poate fi asa. Eu am mai fost in ianuarie si nu era asa, logic.

Totusi, Barcelona ramane orasul meu preferat, oras in care m-as muta oricand. Este un oras plin de viata, ce traieste intens si in care poti gasi orice te-ar interesa (stradute in stil gotic, bulevarde, cladiri noi, arhitectura ciudata a lui Gaudi, vile superbe, mare, plaja, cetate medievala, restaurante de lux, baruri micute samd)
Pur si simplu, nu e pe gustul tau, nu e o tragedie.


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
critianoprea
post 3 Aug 2006, 12:42
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 3 August 06
From: Bucuresti / Pitesti




Poate ca Money are dreptate in viziunea lui.
Strazile din Barcelona sunt pline de gunoaie (cam ca la noi) iar cei cu salubrizarea parca ar fi români. Dau o data cu matura, ce se ia - se ia, ce nu - pt a doua zi.

Nici soferii parca nu sunt diferiti de noi. Daca nu stii pe unde sa faci la dreapta sau la stânga, si te opresti sa cauti placuta cu numele strazilor (care intotdeauna este la 10-15m de intersectie) te claxoneaza de parca ar pierde "avionul".

Dar pe lânga astea, mie mi-a placut atât Barcelona cât si Spania.
Iar Costa Brava am impresia ca este mai frumoasa decât Côte d'Azur.



--------------------
Renault Clio Symbol 2002 1.4 8v - AG 11 ECO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Aug 2006, 15:23
Post #33


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(Ghidioneanu @ 2 Aug 2006, 17:17)
E vorba de Bellagio din Las Vegas ?
*


Exact, vezi poza din avatarul meu, pe care am facut-o acolo.

QUOTE(Luka @ 2 Aug 2006, 17:29)
Tu te duci in Barcelona sa mananci la McDonalds?
*


Pai dimineata unde vrei sa maninci? Nu prea e deschis nicaieri. Si am avut hotelul in centru, nu la periferie. Porcariile lor de sandwitch-uri sint inca si mai oribile decit mincarea de la McDonalds.

Am cautat sa maninc si eu fructe de mare, dar a fost imposibil. Pur si simplu spaniolii nu stiu sa le gateasca. Fii pe pace, inca o greseala de a mai merge in Spania nu am sa fac prea curind... In Franta e de 1000 de ori mai frumos si mai bine din TOATE punctele de vedere. Ca sa nu mai vorbim si de alte destinatii...


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 3 Aug 2006, 15:31
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Aoleuu...ma superi smile.gif
Daca iti spun ca am mancat creveti facuti in ananas (ananas taiat pe jumate, scobit fructul si taiat bucatele, pus inauntru un sos ff bun plus creveti), daca-ti spun ca am mancat calamar foarte bine gatit (nu-ti rupeai dintii), daca-ti spun de paella cu fructe de mare....Offf....

Dimineata poti sa incerci un sadwich ca au o gramada de locuri unde se poate sau mai poti lua niste fructe si un suc.


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
THESUN
post 3 Aug 2006, 17:47
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 25 May 06




Daca si Barca e un oras nasol atunci ....Mizerie la Barcelona !?!...?Hm nu stiu pe unde ai umblat eu unul nu am vazut iar traficul in acel oras ar putea fi un exemplu pentru orice capitala a lumii...EXCELENT!!..De mancat imposibil sa nu poti manca cat de cat bine (ce-i drept am mancat mai bine in Franta)...Una peste alta Barcelona este totusi ALTCEVA decat restul Spaniei ..Parerea mea !!

Iar asta cu nu ai ce sa vezi e chiar lipsa de cultura si civilizatie ..Da' normal na daca iti place Las Vegasul e greu sa-ti mai placa Gaudi deh !!! 04.gif


--------------------
DACIA 1310 - B 33 XUX
MENTE ET MALEO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 3 Aug 2006, 20:25
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Oricum kitch-ul din Vegas e greu de gasit in alta parte a lumii , dar pentru unii e suficient sa vezi imitatia de Venetie din Las Vegas , nu mai trebuie sa o vezi pe cea originala. Am avut si in Romania la Slobozia o asemenea plasmuire , asa-zisul ,, Dallas " , si au fost destui laudatori , de regula din cei carora le place sa manance la McDonalds . Nu putem cere oricui sa aprecieze originalitatea lui Gaudi sau Hundertwasser .


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
critianoprea
post 4 Aug 2006, 08:46
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 3 August 06
From: Bucuresti / Pitesti




@THESUN

Nu stiu daca te refereai la ceea ce am zis eu, deci..........
Poate ca am exagerat sau am lasat impresia ca pe toate strazile este mizerie. NU este asa, numai pe cele din centru sau cele care duc la stadionul olimpic, muzeul de arta, Montjuic, etc. Apropo, ziua în "amiaza mare" în parcul din fata Sagrada Familia am vazut o familie de sobolani ce se plimba sau cauta linistita ceva de mâncare. Cred ca din cauza ca era prea curat!!!!!
Nu spun ca nu existau si "maturatori", erau si inca foarte multi, dar cam blazati. Incet dar sigur se facea curat.

Apropo, despre mizerie putem vorbi în foarte multe capitale sau orase importante (Paris, Londra, Roma, etc.) dar este normal sa fie sunt foarte populate si pline de turisti.

DAR, am trecut peste astea si am zis ca am fost destul de placut impresionat de Barcelona si de Spania în general.


--------------------
Renault Clio Symbol 2002 1.4 8v - AG 11 ECO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 4 Aug 2006, 09:15
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Intr-adevar, vara e mai multa mizerie in Barcelona. Anul trecut, in ianuarie, era mult mai curat si mult mai liber orasul.

PS: A nu se inchipui mizerie ca in Bucuresti smile.gif


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 5 Aug 2006, 10:02
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Special pentru Money , feluri de mancare spaniola la un restaurant pe Rambla , in apropierea portului ( am uitat cum se cheama crasma , dar oricum am intrat la intamplare ) ! Unul e cu vitel ( ternero ) unul cu porc ( lomo) . Te ajuta mult cateva cunostinte de limba spaniola , nevasta mea s-a descurcat mai bine ( traiasca telenovelele ! ) Pofta mare !

Attached thumbnail(s)
IMG_0716.JPG ( Size: 241.49k ) Number of downloads: 597
IMG_0715.JPG ( Size: 249.84k ) Number of downloads: 582


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 6 Sep 2006, 11:37
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Poate recomanda cineva locuri de cazare in apropiere de Barcelona, la preturi decente? Ma bate gandul sa dam o fuga din Nisa pentru cateva zile.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flores
post 6 Sep 2006, 12:20
Post #41


ALIEN


Group: Members
Posts: 372
Joined: 24 March 05
From: behind enemy lines




http://www.hotelformule1.com/formule1/fich...che_hotel.shtml

Daca te duci pana acolo si nu-ti convine camera sau mai stiu eu ce, in vecinatate mai sunt 2-3 locatii unde pretul e mai mare cu 5-10E, deci ai de unde alege.


--------------------
Opel Zafira 1.9CDTI- Dacia Logan Laureate 1.6
Mio C230
If it has tits or wheels it will give you problems !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 6 Sep 2006, 19:16
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Multumesc. Suna interesant. Am mai gasit o pensiune draguta in Calella (El Pekinaire). A fost cineva pe acolo? Este pe malul marii din cate am inteles.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 8 Sep 2006, 17:42
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Pentru cei cu o impresie proasta despre spania le recomand sa viziteze insulele baleare sau insulele canare...si garantat o sa va schimbati impresia si depsre vamesi si despre felul cum se conduce pe acolo si despre oameni etc...merita...aia este una dintre cele mai frumoase parti ale spaniei..daca se poate numi asa..


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oache81
post 18 Sep 2006, 00:21
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 268
Joined: 30 December 04




Sal,as vrea sa fac o tura pana la Barcelona la sfarsitul lunii viitoare,m-ar interesa detalii depsre costurile unei astfel de calatorii,in special taxele de drum si eventuale posibilitati de cazare ieftina in Viena si Paris.

This post has been edited by oache81: 18 Sep 2006, 00:22


--------------------
citroen c4 2.0 HDI VTR Pack 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 18 Sep 2006, 08:04
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.982
Joined: 29 May 06




Detalii despre drum: viamichelin.com. Aflii de acolo tot ce trebuie sa stii.
Cazare ieftina: pentru Viena intri pe hostels.com. Asta daca accepti ideea de hostel, adica baie pe hol. Eu zic ca merita, pentru ca este foarte curat iar pretul este bun.
Pentru Franta du-te si stai la Formula 1. Asta este tot un fel de hostel, dar este foarte ieftin. (formula1.com sau accor.com). Formula 1 sunt in toata Franta si mai au cateva si in Spania.
Drum bun


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 19 Sep 2006, 11:51
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Noi am stat in Spania in Callela, la Hotel Express. 17 EUR/noapte de persoana. 50 de km de Barcelona.

In rest, drumul e foarte lung de la noi (mai ales Oradea-Budapesta...) si trebuie sa faci macar 2 opriri.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 19 Sep 2006, 14:43
Post #47


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(oache81 @ 18 Sep 2006, 00:21)
Sal,as vrea sa fac o tura pana la Barcelona la sfarsitul lunii viitoare,m-ar interesa detalii depsre costurile unei astfel de calatorii,in special taxele de drum si eventuale posibilitati de cazare ieftina in Viena si Paris.
*


Wow, deci tu vrei sa mergi prin Paris la Barcelona? (si eu care voiam sa iti indic un traseu scurt si rapid) In cazul asta ai nevoie de minim 3 opriri. Si chiar crezi ca faci drumul Viena-Paris intr-o zi? La cum se lucreaza pe autostrazi, nu prea as crede...

Ca taxa de drum sa pregatesti minim 150 euro. Daca in Franta nu ai de gind sa circuli pe autostrada, atunci vei face minim o zi in plus, deci vei da bani pe cazare. Ca o culme a prostiei la spanioli, taxa de drum NU e rotunjita la 10 centi. Adica, in loc sa aiba si ei ca oamenii NORMALI o taxa de 5.60 euro, ei au ceva de genul 5.59 sau 5.63 radmasa.gif (exemplele sint generice, dar stiu ca am avut de platit astfel de sume idioate)


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 18 Feb 2007, 20:54
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Sfat pentru taxa de autostrada , in Spania sau oriunde se plateste autostrada , platiti cu cardul , e mai rapid , stai mai putin la coada , nu trebuie sa ai bani potriviti , nu se ia comision pentru asta ( cel putin la cardurile mele de la BRD sau Raiffeissen). Nu e rational sa mergi cu 150 km/h , sa tragi ca nebunul si sa stai 10-15 minute sa platesti cu bani la casa , timp in care pe autostrada faci 15-20 km ( peste tot era coada la ghiseele de taxare cu bani ,, cash " fata de cele ghiseele unde se platea cu cardul) , nu mai zic de cele cu Telepass ...


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 4 Mar 2007, 23:41
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




In Spania se plateste autostrada doar in Catalunya.


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 3 Nov 2007, 19:55
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




tragedia nu e asta, tragedia e ca drumurile pe care mergem anul asta sunt mai prosate decat erau acum doi trei ani. Am facut Timisoara - Bucuresti dus intors de 12 ori anul asta, si nu am cumparat rovigneta niciodata. Si nu era vorba de bani, ca nu dadeam de la mine, ci de principiu.

Ce se intampla pe drumul asta, in special Sibiu - Brasov, e o bataie de joc. Rovigneta e o tampenie pentru drumurile nationale, nu exista in Europa de Vest. Exista doar pentru autostrazi. Si ok, as plati si pentr nationale daca 50% din ele ar fi perfecte. Departe de asa ceva.


--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 4 Nov 2007, 12:55
Post #51


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(DiMaggio @ 5 Mar 2007, 00:41)
In Spania se plateste autostrada doar in Catalunya.
*


Si in Madrid, cand iesi de la aeroport!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 12 Feb 2008, 15:48
Post #52


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




pe 4 apr. o intind si eu cu niste prieteni la barcelona. aveti idee cun este temp. atunci?


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 12 Feb 2008, 15:50
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Probabil in jur de 20 de grade


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 12 Feb 2008, 17:40
Post #54


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




deci cald cool.gif

acum cica ar fi vreo 12-14 grade

This post has been edited by wolfin: 12 Feb 2008, 17:40


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vio
post 2 Mar 2008, 15:32
Post #55


MEMBERMENSCH


Group: Members
Posts: 942
Joined: 19 April 05
From: Judetu' Sachsen, D.D.R.




Deoarece sortii au hotarat ca anul asta se da 14 zile de Mallorca la sfarsitul lui august, rogu-va care aveti ceva ponturi de dat dati...
Coordonate principale: zbor cu Air Berlin Dresden-Palma de Mallorca, apoi transfer cu autocarul la hotel in S'Illot, all-inclusive bla-bla... Ce ma intereseaza mai mult ar fi lucrurile demne de vazut pe parcursul unui tur al insulei cu o masina inchiriata... orice, situri istorice, peisaje superbe, satulete pierdute in zare etc...


--------------------
Renault Megane II 2003 1,4 16V
98 cp Pack Authentique, gri boreal, 105.500 km
If you want to hit your target, shoot first, and then call whatever you hit the target.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicu_tatu
post 31 Mar 2008, 10:44
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 25 April 07
From: bucuresti




Și sortii mei au hotărât tot Mallorca anul ăsta. Așadar ajutați-ne și pe noi cu ceva ponturi. Sorții mei nu au hotărât încă hotelul așa că, vă rog, să nu vă sfiiți la a arunca cu păreri pro și contra despre hoteluri. Bugetul(nu sorții) a hotărât să fie de 3 stele cu demipensiune(nu intenționez să fiu la hotel la ora prânzului așa că nu are rost să iau all inclusive). Am o listă de hoteluri și vă rog pe cei care au fost la oricare din ele să își spună o părere:
Luna Park
Dunas Blancas
Tropical Park
Java
Caballero
Oleander
Reina Del Mar(ce frumos sună numele)
Balmes
Summa Llorca
Vă mulțumesc și sper să mă ajutați așa cum ați făcut și anul trecut cu Grecia.

PS: cei care ați văzut mizerie la Barcelona vă invit la orice oră din zi și noapte la București. șobolani la promenadă în fiecare seară, la 2 pași de Palatul Parlamentului, în faimoasa Place de Unirea sau mai bine zis de "Urinea" având în vedere mirosul de la colțurile blocurilor din zona palatului .
avem multe pretenții când mergem într-o țară vecină, dar la noi în curte acceptăm orice resemnați.

This post has been edited by gicu_tatu: 31 Mar 2008, 10:56


--------------------
daewoo matiz 2004/E+AC/796cc/50CP - B--PTK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 1 Apr 2008, 08:30
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




In Barcelona n-am vazut mizerie.... huh.gif ,in schimb la Santa Susana unde am stat era jale dimineata.
Mizeria o faceau nemtii blink.gif , de parca erau platiti sa faca asa.
Inclin sa cred ca este o politica de murdarire, la propriu, a tarii altora.
Cei mai OK erau niste rusi de langa noi cu care ne mai salutam pe balcon, ca nemtii parca se uitau prin tine, de parca nu existam si nu-ti raspundeau la salut, mirati de cum de stim sa vorbim.
In hotel erau 90% nemti, dar repet erau niste mizerabili cu toate ca este greu de crezut.....


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 16 May 2008, 17:09
Post #58


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Intentionez sa ajung la Barcelona prin vara-toamna....fara masina....cine a fost recent si mai are diverse de povestit ( link catre agentie, hotel, zona etc) cu preturi reale ( si cat mai mici :mrgreen) il rog sa puna aici sa ne luminam si noi!


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vera_merlin
post 6 Jun 2008, 20:13
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 June 08




Intentionez sa merg in Spania si Portugalia cu masina mai la toamna si m-ar interesa f mult daca a fost cineva prin Slovenia catre aceste 2 tari. cum e prin slovenia ? e o tara safe? cam de cate opriri ar fi nevoie pana in spania ... si ce alte orase a mai vizitat pana acolo? Eu as vrea pe unde ma voi opri sa stau macar o zi full, timp in care sa vizitez orasul respectiv. de asemenea cam de cate zile a fost concediu dus-intors pt spania-portugalia?

Multumiri anticipate!


--------------------
inca nu inca nu - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 Jun 2008, 12:22
Post #60


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Noi am ajuns cu masina pana in Portugalia ... cat pana acolo ? depinde ce doresti sa vezi pana acolo ... uite aici cateva chestii despre plimbare http://www.reno.ro/index.php?showtopic=54502 ...

Prin Slovenia nu ai nici o problema ... autostrada perfecta, taxe etc.

Mai ai si acest topic http://www.reno.ro/index.php?showtopic=42308 ...

Vezi, cerceteaza si mai intreaba smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:47
Dacia