Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti]Auto Marcus Grup, Sos Pantelimon nr 450 sector 2 - Buc

JADRRO
post 26 Sep 2006, 09:28
Post #1


Membru " moderat "


Group: Members
Posts: 311
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




Sos Pantelimon nr 450 sector 2 - Bucuresti

Showroom
atelier mecanica
atelierul de reparatii caroserie
vopsitorie

Tel(showroom) - 021/2556446
Tel(service) - 021/2553345
Fax - 021/2557338


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dCi 150 CP,2008,xenon,trapa,cabasse,handsfree
Nissan Pathfinder XE,2,5 dCi,174 CP,2007,Silver Lightning
Powered by RENAULT , driven by passion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 6 Oct 2006, 22:42
Post #2


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Nu stiu cum lucreaza ca nu am apucat sa "beneficiez" de maiestria mecanicilor de acolo, dar la partea de relatii cu clientii si organizare sunt pe sub pamant, nu la pamant.
Aveam nevoie de un schimb de ulei asa ca am sunat la ei fiind ceva mai aproape de casa decat Mach1 unde merg de obicei. Il spun tipului care mi-a raspuns ce vreau si intreb cand ma programeaza. Imi raspunde ca nu am nevoie de programare si ca sa vin a doua zi cand vreau. M-am mirat de cat de lejeri sunt oamenii acolo si a doua zi am fost prezent de dimineata la ei. Aici s-a schimbat modificarea radical: ma duc la receptie unde asteptau vreao 4-5 persoane, iar prin geamurile din spate se vedea ca toate elevatoarele erau ocupate. Ii spun tipului de la receptie pt ce am venit si asta incepe: pai ca acum nu e nici un mecanic liber, ca mai sunt doua persoane inaintea dvs., ca sa mai asteptati bla bla bla. Zic: cat sa mai astept? El: pai nu stiu cat o sa dureze....cam vreo ora asa.Cand l-am intrebat de ce mi-a spus ca nu fac programari daca sunt asa aglomerati, a raspuns ca la ei nu e cu programari. Zic: pai si ce faceti strangeti lumea aici pana sunt suficienti de un partid sau organizati vreun cenaclu ceva.
In minutul urmator am sunat la Mach1 Sofitel care mi-au spus "veniti ca rezolvam imediat" si asa a fost. Mai mult timp am pierdut certandu-ma cu fazanul de la AutoMarcus decat le-a luat alora de la Mach1 sa-mi schimbe uleiul.
Mai e mult pana va merge ceva ca lumea in tara asta. Daca la firmele particulare se lucreaza dupa ureche si cu un total dezinteres fata de client, ce pretentii sa mai ai de la angajatii administratiilor de stat...?! no offense


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 28 Oct 2006, 13:24
Post #3


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




am sperat si eu sa rezolv un trancanit la usa dreapta fata, pe care-l aveam de cand am ridicat masina, la service amg.m-au programat la 3 zile, ajuns acolo am asteptat vreo 2 ore pentru a se gasi un mecanic sa execute interventia, care a durat max 5 min.
dupa ce am plecat de la ei ,bucuros ca am rezolvat problema, am constatat iar prezenta zgomotului... m-am intors in alta zi pentru o noua interventie care a durat mai bine de 3 ore(din nou gasirea unui mecanic si chestii d'astea).
s-au adunat mai multi "baieti priceputi" pe langa ea si au inceput sa-si dea cu parerea si sa ma convinga de normalitatea acelui zgomot spunandu-mi ca "asa trebuie sa faca, toate fac zgomotul asta " , le-am spus pt. a nu stiu cata oara ca nu am nevoie de acel zgomot si ca tre. sa-i faca ceva, a venit iar meseriasu si pe langa zgomot care nu a disparut nici pana azi mi-a "aranjat" si usa spate , care datorita reglajelor se inchide ceva mai greu.. . la alte servicii nu stiu cum sunt dar de la receptie si pana la "mecanicu' meu " sunt varza rau de tot bash.gif

This post has been edited by danutz_r: 28 Oct 2006, 19:04


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
conucristi
post 29 Jan 2007, 20:29
Post #4


Un membru oarecare ...


Group: Members
Posts: 106
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Am schimbat la ei pe garantie amortizor dreapta spate.
Am fost nevoit sa ma duc de doua ori la ei, prima data pe 24.01.2007 la constatare si pentru ca amortizorul a trecut testul de eficacitate (desi pierdea ulei blink.gif ) a trebuit sa astept acordul celor de la renault ptr schimbare.
Azi, 29.01.2007 m-au sunat sa-mi spuna ca au obtinut aprobarea si am fost sa-l schimb. S-au miscat repede, am ajuns la ei la 13.00 si la 13.30 plecam. Pana acum multumit de ei ... o sa vad si la revizie ... prin vara

This post has been edited by conucristi: 29 Jan 2007, 20:29


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 31 Jan 2007, 03:14
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Am facut o revizie de 60000 km la Megane 1, mi-au dat bip cand a fost treaba gata ca nu aveau cum sa sune pe mobil.


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
conucristi
post 31 Jul 2007, 18:51
Post #6


Un membru oarecare ...


Group: Members
Posts: 106
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Facut revizia de 1 an. Desi aveam programare a trebuit sa astept vreo 45 minute pana s-au apucat de masina. In rest, multumit de prestatie mai ales ca am putut sta langa masina.


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikidnl
post 29 Oct 2007, 16:47
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 19 January 07
From: Bucuresti




Feriti-va de Dacia Minut, care de ceva vreme se ocupa si de Reno. Mecanici sunt niste incompetenti, care lucreaza cu doua maini stingi. Chef de munca ce sa mai vorbesc. Nu vreau sa lungesc vorba, dar eu pentru un schimb de ulei si filtru de motorina, am stat cca patru ore. Au montat filtrul de motorina gresit, urmare fiind spargerea pompei de amorsare a circuitului. Inlocuit pompa, pe banii mei, normal. Practic pentru doua chestii minore a trebuit sa mi se desfaca masina bucati, deoarece pompa de amorsare vine cu doua tevi, dintre care una ajunge pe sub masina. Desfacut ABS, etc, etc, etc. Imi venea sa pling de necaz ca am apelat la astfel de dobitoci. Feriti-va nu este gluma. Ocoliti DACIA MINUT


--------------------
Renault Megene II bicorp 2004 1.5 dCI - B-87-SDM
B 87 SDM
1.5 dci, 60 kW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
imparaturosu
post 9 Nov 2007, 23:10
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 9 November 07





Automarcus sunt sub orice critica la servicii post vanzare si service. Am cumparat 2 masini de la ei, dar nu mai calc in service. Never ever.
Prima problema a fost imediat ce am luat prima masina, un modus. Volanul era cu vreo 40 de grade la stanga. Imi spun ca nu se poate face nimic ca nu au nu stiu ce utilaj si ca e model nou, sa mai astept ceva vreme.
Ma duc dupa aproape 9 luni, masina pierdea freon. Au facut si volanul atunci insa au vrut sa imi ceara bani pe freon, ca cica e consumabil. Dupa discutii in care am insistat ca daca o masina pierde tot freonul in 9 luni de zile nu mai e consumabil ci e ceva defect, au acceptat sa nu imi ia bani pe freon.
Cand am probat masina nu mi se parea ca baga prea rece si le-am zis ca nu mi se pare suficient freon. Mi-au explicat ca cica asa se baga, ca e pt binele meu, ca daca cumva intru in masina incalzit de afara sa nu racesc radmasa.gif
Iar despre timpii promisi, la fel. Te cheama la 2 ca sa iti zica ca abia la 4 jumate se pot ocupa de tine dar e destul de tarziu, mai bine sa vin maine dimineata sau sa atept pe riscul meu. blink.gif

Paziti-va de automarcus, sfatul meu.


--------------------
Renault & Dacia Modus & Logan 2005 & 2007 - Bxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRY
post 20 Nov 2007, 08:42
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 10 December 04
From: Bucuresti




Si eu acelasi sfat vi-l dau: FERITIV-VA / EVITATI AUTO MARCU'S. Mecanicii de acolo sunt niste incompetenti. Am avut programare la ora 8 si am plecat la 14, de masina s-a apucat pe la 12 chiar daca masina era trasa inauntru ( treceau pur si simplu pe langa ea, pana m-am enervat sa mai astept si m-am luat de seful lor ) .
Problema mea era la o bujie care trebuia inlocuita ( 6 ore pentru o bujie blink.gif )
Cel mai important sfat pe care vi-l dau este ca in cazul in care masina are vreo problema si trebuie inlocuit ceva stati langa masina sa vedeti cu ochii vostrii ca s-a inlocuit piesa respectiva. Va pot povesti n cazuri referitor la acest lucru.
Stati langa masina indiferent ce comenteaza indivizii, ca pana la urma sunt banii nostrii si timpul nostru.

Bafta


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Nov 2007, 09:25
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Mai bine se facea la fiecare prezentare de service si un poll, sa se vada procentul de satisactie al clientului.
Omul care intra pe forum si vrea sa-si aleaga un service e confuz, ca parerile sunt impartite.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
awaker
post 20 Nov 2007, 09:48
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 November 07




si eu zic tot asa, ca e foat buna ideea cu un poll, si eu tot citesc, pana acum meridian mi s-a parut acceptabil, ca de restul se plang toti, dar .....


--------------------
Renault Megane 2.2 2007 / Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nadragos
post 7 Jan 2008, 14:40
Post #12


qwertyuiop


Group: Members
Posts: 23
Joined: 5 September 06




NU Auto Marcus !!!!!!!!!

Nemultumire totala din toate punctele de vedere. Nu o data, de fiecare data. Ultima oara capota putin indoita de la un accident minor. Capota nu se mai inchide bine, si sta cu aproximativ 1 centimentru mai sus decat trebuie si cu jumatate de centimetru mai spre faruri. ESTE VARZA


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebecool
post 19 Feb 2008, 17:11
Post #13


Doctor de oase


Group: Members
Posts: 549
Joined: 26 October 06
From: Pa scaun




E varza cu carne!!Meganu-l unui prieten a stat mai bine de 2 luni si pentru ce?sa i se schimbe aripa fata ,nu stiu ce au mai schimbat la directie si bara fata...sunt niste incompetenti +ca nenea Sef care ne-a predat masina emana niste mirosuri exotice smile.gif))


--------------------
Renault/Opel Megane 2 1.5dci 80cp/ Focus 2 1.6Tdci 2009 2007 - B-08-BBM
Banii fac fericirea celor care nu merita alta fericire. (G. Gesbron)

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Feb 2008, 09:15
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Mie imi place acolo! Cel putin la schimbat de becuri! In doua minute si 40 lei e gata!
Foarte frumos!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 20 Feb 2008, 10:25
Post #15


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




Sincer, eu sunt multumit de AutoMarcus pe partea de revizii, mi-am facut toate reviziile acolo si a fost super OK... smile.gif sau oi fi eu mai simpatic blush.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Feb 2008, 10:27
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(semit @ 20 Feb 2008, 10:25)
Sincer, eu sunt multumit de AutoMarcus pe partea de revizii, mi-am facut toate reviziile acolo si a fost super OK... smile.gif sau oi fi eu mai simpatic  blush.gif
*


Esti tu mai simpatic! icon_mrgreen.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianoBoy
post 20 Feb 2008, 17:16
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 632
Joined: 10 August 07
From: B u c u r e s t i




Si eu sunt multumit de AMG atata timp cat seful de la renault service este tovarasul meu tongue.gif cand sar cu cascavalu icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 3 2009/1.5 dCi/107CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Feb 2008, 19:34
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(AdrianoBoy @ 20 Feb 2008, 17:16)
Si eu sunt multumit de AMG atata timp cat seful de la renault service  este tovarasul meu tongue.gif  cand sar cu cascavalu icon_mrgreen.gif
*


Pai e tovaras cu tine, sau e tovaras cu tine cand ii dai cascavalul? blink.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexjackal
post 24 Feb 2008, 02:11
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 17 October 07
From: bucharest




oameni aia cred ca sunt cei mai incompetenti de pe fata pamantului am avut programare pt o usa si o aripa cu o luna inainte dupa care masina a stat la ei 1 luna si cateva zile....pe motiv ca nu aveau piesele....cand sunam sa aflu starea masini si motivul pt care nu o elibereaza o dadeau in diverse practic ma minteau pe fata daca sunam peste 10 min si raspundea altu imi zicea alta poveste....ii multumesc lui d-zeu ca am scos masina de acolo

cand in sfarsit vroiam sa iau masina imi zic sa nu ca nu s-a uscat vopseaua....a doua zi aflu ca nu era vopsita de loc de fapt...dupa stau iar sa se usuce vopseau...ajung acolo vopseaua cursa pe usa....m-am intors dupa 2 zile sa mi-o polisheze si ghiciti ce?: a polishato de a a atins si metalu aproape intr-o zona f mica..... la 3 luni dupa am probleme cu geamu de la usa schimbata de ei...imi zice electricianu de la serus ca un fir a fost pur prost intre 2 suprafete metalice si s-a ruppt izolatia la el...facea contact la masa.....i-am zis unde a fost umblat .... si a exclamat :off: fara prea multe comentarii

pt a inlocui aripa fata mi-au scos bara dar s-au gandit ca e prea mult de dat toata bara jos asa ca au desprinso din suruburi si clipsuri doar pe stanga au tras de ea, au pus bara iar dupa pus bara fata la loc....ajung acolo vad diferente de asezare de xcm nu mm sau altceva.....ma cert cu ala....el zice ca domne acum shtiu ca e umblat si mi se pare mie ca era si inainte la fel.....dupa care imi zice ca el nare obligatii asupra barei din fata ca aia nu era trecuta la reparatie....dar trebuia data jos....au uitat sa vb piulitele si surubruile de la aripi ....oameni complet incompetenti......recomand evitarea pe cat posibil....ingineru de la tinichingerie era un bou s un cretin toti il luat la misto mesterul care a lucrat la a mea dadea vina pe el ca domne e nou omu si nu shtie.....ii aglomereraza si nau timp sa isi faca treaba....zicea ca nu prea are treaba cu meseria....


--------------------
Renault Megane II SEDAN phase 2 apr 2006 1.5 dci 80bhp euro 3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Feb 2008, 13:42
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




La service e cum iti e norocul! Unii zic ca e bine, altii zic ca e nasol!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 7 Mar 2008, 23:17
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




E cumva membru al forumului proprietarul masinii care a cazut ieri de pe elevator?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 8 Mar 2008, 08:04
Post #22


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




E posibil asa ceva intr-un service autorizat Renault??? nu crede.gif

This post has been edited by Duyu: 8 Mar 2008, 08:04


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 8 Mar 2008, 13:12
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




A cedat sistemul hidraulic al elevatorului. Se poate intampla oriunde. Bine ca nu a murit nimeni.
Ma interesa cum a rezolvat proprietarul cu pagubele.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_
post 8 Mar 2008, 21:42
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 7 July 06
From: Constanta






--------------------
Renault Clio Symbol 2007 Dynamique 1.4 16v + clima - CT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 9 Mar 2008, 13:00
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Se mai intampla si d'astea! Dar, sper ca nu mie! blush.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikidnl
post 14 Mar 2008, 09:28
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 19 January 07
From: Bucuresti




Daca toti am avea initiativa de a spune si de a scrie ce anume ne deranjeaza, cu siguranta am putea modifica cate ceva. Drept dovada sta articolul cu numele " Service-ul unde mecanicii lucreaza cu doua maini stangi" din Romania Libera din data de 6.03.2008. Articolul abordeaza calitatea serviciilor oferite de service-urile auto, accentuand pe AUTO MARCUS GRUP. Tot aici se dau citate din forumul Reno. Nu stiu cat a putut schimba acest articol de ziar, din mentalitatea comunista a celor de acolo, sau cate semne de intrebare si-a ridicat conduderea AUTO MARCUS GRUP, dar cu siguranta atunci cand o publicatie de anvergura ziarului "Romania Libera" iti dedica un ditamai articolul, ceva este putred.
In consecinta, raman la ideea initiala unde spuneam ca a trecut suficient timp in care am inghitit in sec si am platit niste servicii mizerabile. Fiecare din noi ar trebui sa aiba curajul sa refuze si chiar sa se revolte atunci cand pe banii si pe timpul nostru obtinem mult mai putin decat ne-am astepta. Chestiunea este de principiu si nu tine neaparat de calitatea serviciilor oferite de service-urile auto. Tine de tot ceea ce inseamna viata de zi cu zi.


--------------------
Renault Megene II bicorp 2004 1.5 dCI - B-87-SDM
B 87 SDM
1.5 dci, 60 kW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Mar 2008, 13:16
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Crezi ca daca ne strangem o gramada cu reno-urile in fata service-ului si le cerem servicii mai bune, o sa schimbe ceva?
Ma indoiesc!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 14 Mar 2008, 14:30
Post #28


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




cum am mai zis pe alt topic in care se vorbea despre cadouri sau bonusuri date de dealeri... la 1 client informat si care-si cunoaste drepturile vin alti 100 de boi asa ca stati linistiti , service-urile nu duc lipsa de clienti

*PS: poate parea ciudat dar eu sunt multumit de Automarcus pe partea de revizii si mecanica, tinichigerie si vopsitorie nu am si nici nu voi incerca smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Mar 2008, 15:42
Post #29


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




iara imi auc aminte de ei cand mi-au montat parbrizul gresit. la prima ploaie m-am trezit cu apa in masina. plus mizeria pe care mi-a lasat-o in ea, au doamne. am pierdut o luna din viata cat m-am enervat cu ei. am facut reclamatii peste reclamatii si cu ce m-am ales...un telefon de la automarcus de la direcroarea servicelui in care isi prezenta scuze si ca va lua masuri administrative asupra celor care au efectuat reparatia. ce sa zic...........

This post has been edited by wolfin: 14 Mar 2008, 15:42


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebecool
post 27 Mar 2008, 01:58
Post #30


Doctor de oase


Group: Members
Posts: 549
Joined: 26 October 06
From: Pa scaun




Sunt slabi rau astia de la AMG.Cred ca lucreaza toti rebutatii icon_mrgreen.gif ,sincer.


--------------------
Renault/Opel Megane 2 1.5dci 80cp/ Focus 2 1.6Tdci 2009 2007 - B-08-BBM
Banii fac fericirea celor care nu merita alta fericire. (G. Gesbron)

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:58
Dacia