Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

414 Pages « < 292 293 294 295 296 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accidente, Cu Renault si nu numai, ale noastre sau ale altora

cj98czh
post 3 Jul 2019, 08:29
Post #8791


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Vinovat este italianul ... clar ... ca a plecat ca boul si a intors fara sa se asigure ... celalalt ... vinovat ca nu a luat-o prin dreapta ... dar in fractiunile alea de secunda ... greu de luat o decizie ... este mai mult reflex cum tragi de volan ... + ca risca sa iasa pe pietris si sa o mierleasca el ... timp in care italianul isi continua drumul ...

Stiti careva cat era limita de viteza acolo ? ca poate sa fie 50 sau 70 ... etc ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 3 Jul 2019, 08:30
Post #8792


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(einstein1984 @ 3 Jul 2019, 08:38)
evita o laie, nu a avut timp de reactie
*


Nu'ș care lae, da' câtă vreme a tras stânga, ceva reacție a avut. De aceea am zis de "noroc, sânge rece".


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Jul 2019, 09:11
Post #8793


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Fara discutie vinovat este cel care iese din lateral, nu se asigura, manevra de intoarcere este lenta si ineficienta.

Imi place cum ii tot dam cu viteza. Viteza in sus, viteza in jos, numai cu viteza in gura suntem. V-au dresat bine boschetarii pandari. Ia ziceti-mi voi mie, daca nu intorcea idotul fara sa se asigure si nu bloca aproape complet drumul, ce accident producea viteza? Chiar si daca era peste limita....

De o mie de ori am zis, de o mie de ori mai zic atata timp cat va fi cazul. Prostia ucide. Nepasarea. Dezinteresul autoritatilor. Viteza e mai pe la coada.


Mufix, te ascult. biggrin.gif

This post has been edited by vallixx: 3 Jul 2019, 09:16


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 3 Jul 2019, 09:16
Post #8794


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Vali, problema pe care mi-o pun este nu cum a gresit celalalt, problema mi-o pun ce fac eu in privinta asta.
Pe italian nu il pot controla, dar daca ma pazesc eu, poate am vreo sansa. Just sayin, dresat cum ma stiu.

L.E. ma bucur ca nu am dezamagit si am fost conform asteptarilor tale. smile.gif

QUOTE(einstein1984 @ 3 Jul 2019, 07:38)
evita o laie, nu a avut timp de reactie, poate la 50 mai avea ceva timp de reactie, in mod sigur impactul avea urmari mai putin grave pentru ala lovit din lateral
*


Bre, daca avea 50 si incerca sa il evite prin dreapta cum zicea Dragos, macar nu il mai omora. Il invartea de cur, italiano dadea cu capo de stalpo si cam aia erao. Asa l-a luat in plin.


QUOTE(mariusd4 @ 3 Jul 2019, 08:00)
Acum 2 saptamani am fost la mare pe A2, sosea mai periculoasa ca aia nu am vazut nicaieri in Europa. Am trecut de vre-o 5 accidente si daca nu eram eu prevazator puteam sa fac si eu 5-10 lejer.
*


Asa-i ca n-ai mai fost de mult pe E85? tongue.gif

This post has been edited by MuciX: 3 Jul 2019, 09:17


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 3 Jul 2019, 09:18
Post #8795


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Daca acolo era si o camera radar ... culpa comuna...


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Jul 2019, 09:20
Post #8796


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nope. Nu e culpa comuna. Vinovat este cel care intoarce fara sa se asigure si FARA SA ACORDE PRIORITATE. Nu degeaba pentru prioritate se ia permisul.

QUOTE(MuciX @ 3 Jul 2019, 09:16)
Bre, daca avea 50 si incerca sa il evite prin dreapta cum zicea Dragos, macar nu il mai omora. Il invartea de cur, italiano dadea cu capo de stalpo si cam aia era.
*


Nene, cand esti complet idiot...poate ca si selectia naturala isi are rostul ei. Stiu ca suna cinic, insa daca ai 70 de ani si faci manevre d'astea....atunci n-ai invatat nimic in cei 70 de ani si ai trait degaba. Dpdv automobilistic evident. Sau poate nu trebuia sa mai conduci....sau nu trebuia sa conduci vreodata.

Ceea ce....s-a rezolvat acum. Nu va mai conduce vreodata. Pacat ca a trebuit sa sa intample asta in mod tragic.

This post has been edited by vallixx: 3 Jul 2019, 09:24


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 3 Jul 2019, 09:25
Post #8797


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Pai daca amandoi incalca legea nu e culpa comuna? adica sa zicem ca ala care l-a lovit in loc de viteza peste limita legala era beat .. numa ca de data asta nu exista dovada metrologica ca ala a incalcat legea...


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 3 Jul 2019, 09:25
Post #8798


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




QUOTE(UXE @ 3 Jul 2019, 09:18)
Daca acolo era si o camera radar ... culpa comuna...
*


Il simti tu asa, ai radaru'n retina, right?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Jul 2019, 09:37
Post #8799


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(UXE @ 3 Jul 2019, 09:25)
Pai daca amandoi incalca legea nu e culpa comuna? adica sa zicem ca ala care l-a lovit in loc de viteza peste limita legala era beat ..  numa ca de data asta nu exista dovada metrologica ca ala a incalcat legea...
*


Trebuie sa ne gandim cine produce accidentul. Daca ala nu intorcea in felul in care a facut-o, mai exista accident char si daca celalalt avea viteza peste limita?


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 3 Jul 2019, 09:38
Post #8800


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(vallixx @ 3 Jul 2019, 09:20)
Nene, cand esti complet idiot...poate ca si selectia naturala isi are rostul ei. Stiu ca suna cinic, insa daca ai 70 de ani si faci manevre d'astea....atunci n-ai invatat nimic in cei 70 de ani si ai trait degaba. Dpdv automobilistic evident.  Sau poate nu trebuia sa mai conduci....sau nu trebuia sa conduci vreodata.
*


Eu zic asa: daca intru in ala, risc sa mi-o iau si eu. Si atunci mai conteaza fix o l@e cine a fost vinovat, conteaza doar cate sanse mi-am asigurat eu de a scapa. Ochii beliti in 14, viteza corespunzatoare (adica una care sa permita evitarea majoritatii riscurilor) sunt factori care ma ajuta la asta.

O fi si vorba de mersul pe mobra, unde sunt mult mai vulnerabil decat in conserva. Aici slava cocatului, vizaviul m-a invatat sa fiu temperat si sa am grija de oasele mele.

(scuze de off, fiecare cu ale lui) Daca era mobra in locul masinii negre aveam 3 victime. 4, daca era si cu pasager. Cand da cu mobra in portiera, capul mobristului se opreste in muchia plafonului. Mama castilor nu il mai scapa.

This post has been edited by MuciX: 3 Jul 2019, 09:38


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 3 Jul 2019, 09:42
Post #8801


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Logica asta... cauza accidentului este neacordarea de prioritate. Daca era radar acolo si ala depasise viteza, lua amenda pentru viteza. Ulterior, ala care nu acorda prioritate poate da in judecata, civil, pe celalalt si are sanse sa castige daca dovedeste ca din cauza ca ala avea viteza prea mare nu a avut cum sa il vada, prin urmare isi recupereaza banii.
Dar asta de regula o decide un judecator, politistul de la rutiera NU are dreptul sa judece, daca ceva e dubios, el da un verdict bazat strict in litera legii si de acolo mai departe decide un judecator, daca unul din lezati deschide proces.

Daca drumul e drept, atunci pica la proces, nu va castiga niciodata, dar daca este o curba cu cateva zeci de metrii inainte, sau un obstacol, atunci ala care nu a acordat prioritate are sanse mari sa castige procesul si isi recupereaza paguba. Sau judecatorul poate sa spuna culpa comuna... el judeca asta.


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 3 Jul 2019, 09:44
Post #8802


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




QUOTE(MuciX @ 3 Jul 2019, 09:38)
(scuze de off, fiecare cu ale lui) Daca era mobra in locul masinii negre aveam 3 victime. 4, daca era si cu pasager. Cand da cu mobra in portiera, capul mobristului se opreste in muchia plafonului. Mama castilor nu il mai scapa.
*



Cred ca erau una, maxim 2 victime. Ce crezi ca-i faci tu cu 100kg de mobra si 80 de kile ale tale? Abia daca-i muti masina nitel...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 3 Jul 2019, 09:48
Post #8803


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




in majoritatea tarilor din vest cel care depaseste viteza legala e scos vinovat principal in cazul unui accident.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 3 Jul 2019, 09:48
Post #8804


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(DApophis17 @ 3 Jul 2019, 09:42)
Logica asta... cauza accidentului este neacordarea de prioritate. Daca era radar acolo si ala depasise viteza, lua amenda pentru viteza. Ulterior, ala care nu acorda prioritate poate da in judecata, civil, pe celalalt si are sanse sa castige daca dovedeste ca din cauza ca ala avea viteza prea mare nu a avut cum sa il vada, prin urmare isi recupereaza banii.
Dar asta de regula o decide un judecator, politistul de la rutiera NU are dreptul sa judece, daca ceva e dubios, el da un verdict bazat strict in litera legii si de acolo mai departe decide un judecator, daca unul din lezati deschide proces.

Daca drumul e drept, atunci pica la proces, nu va castiga niciodata, dar daca este o curba cu cateva zeci de metrii inainte, sau un obstacol, atunci ala care nu a acordat prioritate are sanse mari sa castige procesul si isi recupereaza paguba. Sau judecatorul poate sa spuna culpa comuna... el judeca asta.
*




Exact


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 3 Jul 2019, 09:56
Post #8805


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(R19/16v @ 3 Jul 2019, 09:44)
Cred ca erau una, maxim 2 victime. Ce crezi ca-i faci tu cu 100kg de mobra si 80 de kile ale tale? Abia daca-i muti masina nitel...
*


220 si 90 89kg blush.gif

Poate ca ramanea acelasi numarul de victime, dar de data asta erau alea gresite. smile.gif

This post has been edited by MuciX: 3 Jul 2019, 09:56


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 3 Jul 2019, 09:57
Post #8806


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Mah .. eu citesc si ma crucesc .... ala intoarce fara sa se asigure ... si voi povestiti de culpa comuna .... repet ... stiti careva cat era limita de viteza acolo ? ca nu mi se pare ca ala care a lovit sa aiba o viteza SF ...

This post has been edited by cj98czh: 3 Jul 2019, 09:57


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 3 Jul 2019, 10:57
Post #8807


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Pai hai sa vedem mai intai locatia exacta.. stie cineva? 04.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 3 Jul 2019, 10:59
Post #8808


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Adica ala face o greseala de incepator, lucru de baza ce te invata in scoala de soferi si voi vorbiti de culpa comuna? unsure.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Jul 2019, 11:12
Post #8809


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 3 Jul 2019, 10:16)

Bre, daca avea 50 si incerca sa il evite prin dreapta cum zicea Dragos, macar nu il mai omora. Il invartea de cur, italiano dadea cu capo de stalpo si cam aia erao. Asa l-a luat in plin.
Asa-i ca n-ai mai fost de mult pe E85? tongue.gif
*


bre, asta ziceam si eu. Evitarea accidentului e vis umed, dar mai reducea pagubele.

oricum era in localitate si din imagini eu zic ca avea peste 50.

@gotty, daca ala care lovea avea limita de voiteza, poate nu mai era cu rip...
Daca tu vrei sa intorci si vezi un far departeeeee de tot, zici ca ai timp si te loveste o motoreta mergand cu 240km/h (aprox 70 m/s more or less), tu esti de vina ca ai intors, nu? Tu si numai tu?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 3 Jul 2019, 11:20
Post #8810


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Sincer, asta e "calitatea" noastra a romanilor sa cautam argumente pro si contra pentru o situatie destul de clara. De dragul discutiei putem merge si mai departe:ala avea cauciucuri de iarna si chiar daca avea 50km/h i au mai lipsit 5 metri pentru fullstop sau nu avea geometria facuta si el a tras dreapta de volan dar masina s a dus in stanga, fix in momentul ala a fos orbit de o alta masina care avea folie neomologata pe parbriz, tocmai ii aparuse pe waze ca e politie in 500 metri si era concentrat la telefon...Pot gasi motive pana maine.

Strict in cazul de fata, ala a intors fara sa se uite ceea ce mi se pare foarte grav iar celalalt a tot sperat ca l va vedea intr un final , se va opri , si el va evita accidentul tragand stanga de volan si depasindu l pe contrasens.

My 2 cents.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Jul 2019, 11:42
Post #8811


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




up.gif

3 Jul 2019, 11:44:
QUOTE(einstein1984 @ 3 Jul 2019, 11:12)
Daca tu vrei sa intorci si vezi un far departeeeee de tot, zici ca ai timp si te loveste o motoreta mergand cu 240km/h (aprox 70 m/s more or less), tu esti de vina ca ai intors, nu? Tu si numai tu?
*


La fel de corecta este si manevra de a intoarce cand vezi ca pe drum nu-i niciun far.

Just sayin' ...

This post has been edited by vallixx: 3 Jul 2019, 11:44


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Jul 2019, 12:03
Post #8812


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




no, zi cine e de vina daca ala merge peste viteza limita sau cu faruri stinse?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 3 Jul 2019, 12:07
Post #8813


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




In mod clar a celui care merge peste limita sau cu farurile stinse.

Insa ghici ce....daca nu ii taie nimeni fata sunt sanse destul de mari sa nu se produca niciun accident.
Caz in care, vinovat de producerea acidentului nu e nimeni....pentru ca....there is no accident. smile.gif

This post has been edited by vallixx: 3 Jul 2019, 12:08


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 3 Jul 2019, 12:13
Post #8814


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Oricum, in cazul de fata, pentru ca sunt victime, chiar dac ar fi fost doar ranite, intra procuror pe fir si ajunge pe masa la judecator. Ala va decide ce si cum.

Dar mai este o chestie, anume condusul preventiv si reflexul sau logica celui de la volan. Cat timp multi soferi prefera sa ocoleasca decat sa incetineasca, iar multi dintre ei au tendinta sa traga pe contrasens, situatii din astea cretine se vor tot intampla.

Eu intr-o situatie ca cea de mai sus sigur incetineam, adica apasam frana, pana vedeam exact ce face ala... dar, cum s-a zis mai sus, ala poate nu a vazut ca asta intoarce; motive pot fi o gramada. Spre deosebire de alte cazuri, macar de data asta a luat-o ala vinovat, adica cel fara instinct de supravietuire. Poate si ala, naiba stie, e prima data cand a comis-o si a avut nesansa sa ii fie fatala. Oricui i se poate intampla sa greseasca chiar daca conduce exemplar o viata intreaga. Eu m-am educat si ma educ in continuare sa pun siguranta mea pe primul loc... asta nu inseamna ca nu o mai comit si eu; sigur mi se intampla, chiar daca poate nu imi dau seama. Ce, voi nu ati patit ca v-a taiat unul calea ca nu v-aa vazut iar voi nu l-ati claxonat? Poate am patit si eu asta si pentru ca nu m-a claxonat eu am impresia ca nu am gresit niciodata... e usor sa gandesc asa si sa ma urc pe un soclu de erou national.

This post has been edited by DApophis17: 3 Jul 2019, 12:15


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 3 Jul 2019, 12:19
Post #8815


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Treaba cu viteza se poate discuta mult și bine.
Cazul 1: limită de viteză 50, viteza mașinii 70. Șoferul frînează puternic și ajunge la 40 în momentul impactului. Concluzie: vinovat, că a avut peste limită, pentru că dacă ar fi avut sub 50 ar fi putut frîna mai bine.
Cazul 2: limită de viteză 50, viteza mașinii 50. Șoferul e cu mintea aiurea, sau poate pe Facebook, nu reacționează deloc, intră ca berbecul cu 50 la oră. Concluzia: nu e vina lui, săracul, el mergea perfect legal.
Și totuși al doilea face daune mai mari și n-ar trebui să aibă permis.

This post has been edited by VladSoare: 3 Jul 2019, 12:21


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 3 Jul 2019, 12:21
Post #8816


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Nu viteza ucide, am zis-o si eu de cand ma stiu si o zic in continuare.
Ca un fel de gluma, sa intaresc afirmatia mea, nu viteza ucide ci incetinirea si distanta in care incetinesti, adica decelerarea.

This post has been edited by DApophis17: 3 Jul 2019, 12:21


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 3 Jul 2019, 12:24
Post #8817


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Viteza poate și ea să ucidă. Dacă din cauza ei pierzi controlul și ieși în decor. Sau cînd ai într-adevăr o viteză exagerat de mare, cînd cel care trebuie să-ți dea prioritate te vede departe și nu-și închipuie că vei parcurge două sute de metri în trei secunde.
Dar aici nu cred că a fost cazul.

This post has been edited by VladSoare: 3 Jul 2019, 12:29


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 3 Jul 2019, 12:33
Post #8818


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




... ieri ... iesirea din Turda catre Cluj ... in locul lui ala cu tir-ul nici nu ma chinuiam sa trag de volan ....

https://www.ziardecluj.ro/video-incredibil-...cel-care-filmat

Limita de viteza este 70 km/h acolo ...

Am primit filmuletul la o calitate mult mai buna pe whatsup dar nu il pot urca ...

Ce reflexe a avut cel cu Clio IV break .... wow ... a scapat doar cu partea stanga spate un pic atinsa .. in loc de o frontala cu TIR-ul ...

This post has been edited by cj98czh: 3 Jul 2019, 12:37


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 3 Jul 2019, 12:34
Post #8819


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Din ceva trebuie sa mori..Atatea zile a avut mosu'..

3 Jul 2019, 12:36:
Daca nu vezi ditamai TIR-ul..Chiar nu merita sa-l evite pe bou/vaca..

This post has been edited by iulia_boris: 3 Jul 2019, 12:36


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 3 Jul 2019, 12:37
Post #8820


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Acolo e linie intrerupta?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
414 Pages « < 292 293 294 295 296 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 03:29
Dacia