Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vacanta in Serbia, pareri, sfaturi

UXE
post 18 May 2018, 10:35
Post #31


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Sunt mai precaut tongue.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2018, 16:02
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Mie mi-e frica dupa o astfel de vacanta sa revin la noi, ca-s mult mai civilizati sarbii decat romanii.

Nu te mai lua dupa toate tampeniile de pe net, ca si acum mai sunt romani care cred ca in Bulgaria se fura rinichi si alte balarii; bucura-te de vacanta, de plescavita, de berea Jelen si de rakia. Tarile fostei Iugoslavii sunt foarte misto si oamenii la fel.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 18 May 2018, 17:11
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.961
Joined: 29 May 06




QUOTE(UXE @ 18 May 2018, 12:00)
Sincer, nu as mai schimba dinari la noi, as intra asa fara ei in Serbia si as cauta cel mai apropiat bancomat. 
Am vazut ca sunt vreo doua bancomate in Biserica Alba, dar pare cam saracacioasa zona si mi-e frica sa ma duc la bancomat, poate sunt dubiosi pe acolo... tongue.gif


Bai nene, devii enervant cu toate ideile astea crete.
Daca tot esti atat de speriat, mai bine stai acasa.

Ai in poza de mai jos unul dintre bancomatele din Biserica Alba (Bela Crvka).

38.jpg ( Size: 195.5k ) Number of downloads: 510


Dupa cum vezi din poza, acolo este o agentie a unei banci. Depinde la ce ora ajungi, poti schimba Euro la banca daca gasesti deschis.
Am folosit si bancomatul si biroul de schimb al banci. Si nu mi-a dat nimeni in cap.

Bafta si poate ne povestesti si noua cum a fost.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 May 2018, 09:43
Post #34


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Atentie la viteza!!!!

"Beginning with Friday, April 27, 2018, the monitoring of average driving speed on all highway sections in Serbia begins. The traffic police will begin penalizing all those who drive over 120 km/h by even one kilometer.
The Roads of Serbia has installed cameras in all designated locations, and the speed will be measured based on the time needed to go from one toll booth to another.
Drivers of vehicles registered in Serbia will be sent tickets to their home addresses, but each driver will also be able to see their average speed on the slip at the toll booth. On the other hand, foreigners will be stopped by the traffic police immediately at the toll booth and will have to pay the speeding ticket at the nearest court authority.
Also, drivers will no longer be able to avoid the speeding ticket by stopping in the middle of the section – at a resting spot or a gas station – as the number of “intercepting” vehicles will also increase on all highway sections in Serbia.

For example, the shortest amount of travel time allowed on the 423-km Subotica – Nis section is three hours 31 minutes, whereas, on the Belgrade – Nis section, it is one hour 58 minutes. The minimum time needed not to exceed the limit of 120 km/h on the road from Belgrade to Subotica is one hour 34 minutes, and, on the Belgrade – Sid route, it is 54 minutes.
From Horgos to Presevo, on the 537-km route, one mustn’t travel under four hours 16 minutes, and the minimum travel time proscribed for the section from the Vrcin toll booth to the Presevo toll booth is three hours.

The tickets are as follows – RSD 3,000 for driving at 120 to 140 km/h, RSD 5,000 for driving at 141 to 150 km/h and RSD 10,000 for driving at 151 to 160 km/h. The ticket of 10,000 to 20,000 dinars is issued for driving at 161 to 180 km/h, and it also entails three negative points and one to 12 months without a driving license.
The ticket for driving at 181 to 200 km/h is 20,000 to 40,000 dinars, along with one to 30 days in jail, six negative points and three to 12 months without a driving license. Those who drive at 201 to 220 km/h will need to pay 100,000 to 120,000 dinars, spend 15 to 60 days in jail, incur 14 negative points and spend eight to 12 months without a driving license.
Finally, there is no fine for driving over 221 km/h, but the perpetrator is looking at 30 to 60 days in jail, 15 negative points and nine to 12 months without a license."


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 19 May 2018, 11:29
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Adica sa nu depasesti viteza medie de 120.
Iar amenzile, traduse in euro, ar fi 26 de euro intre 120-140 km/h, 42 de euro intre 141-150 km/h, 84 de euro intre 151-160 km/h. Nu-s de speriat. Peste 160 km/h, amenda ar fi tot 84 de euro, dar mai primesti si suspendare de permis.

In concluzie, nu-s cine stie ce sanctiunile; tii cruise-ul la 120 si e ok, oricum au o retea buna de autostrazi.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 21 May 2018, 10:58
Post #36


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Am comandat o cartela Visitor SIM , sper sa ajunga la cazare pana sambata. Gazda a fost de treaba si mi-a dat numarul ei ca sa imi fac cont la VIP.


Nu ma agit cu depsairea vitezei legale.. o sa merg linistit. Doar e concediu, nu?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 21 May 2018, 15:56
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Nu e vorba ca mergi linistit, ca asta e clar de vacanta, dar se obisnuieste prin Balcani sa stii ca ai limita de 90 si la un moment dat in boscheti sau dupa curba o limitare de 50-60 si evident radaru langa.

In unele tari te mai intelegi cu ei, in altele nu.

Eu nu mi-am luat nicio amenda de viteza pana acum prin afara, pentru ca am mers legal sau dupa bastinasi. Era sa-mi iau pentru altele, dar asta-i alta poveste.

In orice tara ai fi, sa aprinzi farurile, ca altfel nu te-ar opri asa aiurea sa te intrebe un'te duci.

Tare aia cu >220 , nu e nicio amenda, da intri la bulau. Eu sustin si ideea de confiscare a masinii (ca mijloc folosit la infractiuni), dar am mai vazut ca sunt destui p-aici cu dreptu de proprietate.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 21 May 2018, 18:39
Post #38


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Nu folosesti waze?


E si asta o tactica sa te tii dupa bastinasi, cam asa faceam si orin bulgaria.

Intrebare: au camere de depasire a vitezei?



--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 21 May 2018, 19:22
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Pune ochelarii, a postat Cj mai sus smile.gif


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 21 May 2018, 19:48
Post #40


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Acolo e vorba de autostrazi.

Eu ma refer in general. Pe autostrada nu am traaeu.

This post has been edited by UXE: 21 May 2018, 19:49


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 23 May 2018, 21:29
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Nu stiu unde ati intalnit voi atatea radare pe drumurile alea ca eu am fost de coispe mii de ori prin Bulgaria, am fost de cateva ori prin aproape toate tarile din Balcani cu masina (fara Macedonia si Kosovo), am intalnit de cateva ori radarul, dar n-am dat niciodata un singur cent politiei din zona. O singura data m-au oprit bulgarii la un control de rutina noaptea, la Albena, s-au uitat in acte, mi le-au dat inapoi si asta a fost tot.

Mergi in limitele legale, eu merg in general cu 100 pe cruise pe DN, sau in ritmul traficului, ca oricum se merge mult mai rezonabil decat la noi, nu e nici un badea Gheorghe cu 1310 din '87 care se kka pe el cu 40 cand vede flash-uri de radar, toti merg la limita legala, plus ca nu sunt atatea radare ca la noi si nu vei avea probleme.

Cel mai important: bucura-te de tarile astea misto, mult mai civilizate decat RSR-ul si lasa-i deoparte pe cei care se sperie de amenzi. Daca iti permiti consumul la masina aia, n-ai sa mori daca platesti odata o amenda de cateva zeci de euro.

This post has been edited by Laurentziu83: 23 May 2018, 21:35


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 May 2018, 11:53
Post #42


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Ok, deci mai sunt 2 zile pana la plecarea in Serbia.

Drumul mi l-am ales sa il parcurg astfel


Voi pleca pe la 5 dimineata si sper sa ajung pe dupa amiaza la destinatie , dupa care vreau sa ma plimb nitel prin oras si pe malul Dunarii... poate o ciorba de peste sa incerc...



This post has been edited by UXE: 24 May 2018, 13:07


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 24 May 2018, 20:32
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Bulgaria am facut-o de zeci de ori pe toate partile, ca doar e la 2 pasi, mi-e drag sa o vizitez, niciodata n-am avut probleme cu radarele, basca am mers cu 90 pe limita de 40 (d-aia abuziva, nu serpentine).

Prin tarile din ex-iugoslavia, idem, n-am avut nici o problema. Nu mi-e frica ca imi fura masina, ca are romb pe capota si sperie hotii, nu mi-e frica de radare ca nu o calc cu 140 ca sa ajung cu 5 minute mai devreme, doar merg normal ca toata lumea, ca oameni sunt si acolo si aici. Si se bucura nespus daca le apreciezi tinuturile. Trebuie doar sa ai grija cum abordezi temele politice (deh, se mai dusmanesc intre ei) si n-ai nici o treaba.

Vacanta placuta UXE!

This post has been edited by Laurentziu83: 24 May 2018, 20:43


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 25 May 2018, 13:08
Post #44


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Mersi. Revin cu poze. biggrin.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 27 May 2018, 12:15
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Intocmai, scoti numai ce e rahat pe la noi tongue.gif aia au un drum.principal. s i 2 ulite, e simplu sa dai cu matura, la noi mai intervine si factorul ma.doare n cur de altii, arunc tigari, ambalaje pe jos

Nu prea ma ajuta tabela electronica, prefer sa vina la timp si des, decat sa vad ca scrie undeva ca vine pestw o ora. Si daca chiar vreau sa ma uit cand vine un autobuz, ma uit pe tel pe maps si de obicei e o eroare de 1-2 min, probabil un semafor.

Asa ca de mizerie, e peste tot, mai ales in capitale mari, si faptul ca vin autobuzele la timp...repet, sofia nu are aglomeratie cine stie ce. Vor ei sa aiba corporatiile (shared service center) din Bucuresti, dar mai e pana acolo. Si cand vor fi, atunci sa comparam. Pana atunci, 2,5 mil > 1,2 mil, si asta se vede.

Ca infrastructura e peste bucuresti clar, mai ales ca are o centura in adevaratul sens al cuvantului, noi avem un drum comunal, dar asta nu inseamna ca exceleaza la tot.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 27 May 2018, 18:02
Post #46


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nici n-am zis ca exceleaza la tot, am zis doar ca este peste Bucuresti din multe puncte de vedere.....

Mi se pare relevant faptul ca e mai ușor să dai cu mătura dupa 1.2 mil decât după 3 mil. Argumentul e bun si-l accept....insa nu ma incalzeste prea tare pentru ca problema ramane. Cert e ca la ei e mai curat decat la noi. Nu ma ajuta foarte tare faptul ca ar exista o explicație.

Mai degrabă vad altă explicație: servicile lor de curățenie sunt dimensionate corect sau se fac cu simț de răspundere, in timp ce ale noastre sunt subdimensionate sau se fac cu durere in sculă, inclin sa cred ambele variante cu accent pe durerea in sculă....care este atat de românească. sad.gif

Idem transport in comun. Nu mă încălzește că metroul nostru deservește dublul sau triplul numărului de călători, dar mie mi se lipește mana de bară din cauza de jeg, in condițiile în care acolo nu mi s-a intamplat. Metrou care m-a luat de la aeroport.....metrou care e inceput tot pe vremea comunistă, dar la niste ani dupa ce l-am inceput noi.

Si stai linistit ca am stat si 40 min, pe ceas dupa un autobuz 105, fix acolo la.Auchan unde au fwtut semaforul daca intorci in intersectie, stii sigur zona.
Timpul de așteptare e comparabil.

Deci....eu nu aleg punctele slabe.....doar compar doua (sau mai multe) lucruri, pe sistemul "ale noastre vs ale lor". Pe incercate pe propria piele, nu din vorbe. Si ale noastre cam dau cu virgula.

This post has been edited by vallixx: 27 May 2018, 18:14


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 May 2018, 08:40
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




QUOTE(vallixx @ 27 May 2018, 18:02)
dar mie mi se lipește mana de bară din cauza de jeg, in condițiile în care acolo nu mi s-a intamplat.
*



Mda, fix la tine ma gandeam dimineata cand am pus mana pe o bara sa ma tin in 41.

Mai lipsea sa scrii de metroul din drumul taberei...care nu se mai face odata. Nu ca as fi mare fan metrou, poate nu va mai fi asa aglomerat, ca eu am nevoie de 368 din capat pana la romana. Am as o satisfactie de nedescris cand se uita babele urat la mine cand se duc pana la piata (usor identificabili dupa carucior de piata) ca stau jos binemersi.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 May 2018, 09:03
Post #48


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Acu sa nu lasi un om batran sau femeie gravida sa stea jos nu este tocmai un motiv de lauda .... este nesimtire doar ..

This post has been edited by cj98czh: 29 May 2018, 09:05


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 May 2018, 09:17
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Stimabile, am zis doar babe care n-au ce face acasa. Aia care-s in baston nu se duc la piata la 8, cu atat mai mult cat au si locuri rezervate in autobuz.

Am zis eu ceva de gravide?


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 May 2018, 09:21
Post #50


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ideea ramane ... sunt persoane in varsta ... ca nu stau acasa si le apuca umblatul la ore care mai mult incurca este alta treaba .... dar la ideea expusa de tine ... parerea mea ramane valabila ... esti un macho ca tu stai jos si babele se uita la tine cat de frumos si bine crescut esti ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 May 2018, 09:28
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Ideea ramane, atat timp cat merg in 2 picioare si pot alerga dupa autobuz, ar trebui sa stea si jos pentru 5 statii in baza a ce? Am zis strict o anumita categorie.

Fiind moderator e simplu sa jignesti nu? Daca as fi scris eu asta...nu mai apucam sa-ti raspund.

Iar asta cu bine crescut sa insemne sa cedezi locu la babe ce n-au ce face acasa...e o tampenie pura taraneasca de care dai dovada, o chestie impregnata in cultura noastra, ceva similar cu spalatul duminica e pacat. Si se tot perpetueaza.

Ne cunoastem personal si stii tu ce rau/bine crescut sunt? Mergem pe acelasi traseu si vorbim despre aceleasi persoane?

Nu stiu ce autobuze ai tu la cluj, dar in buc dupa cum ti-am zis sunt locuri rezervate pentru categoriile "defavorizate" in partea din fata (toate) si pot sta acolo. Eu din principiu niciodata nu stau pe locurile alea pentru ca sunt destinate lor.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 29 May 2018, 09:41
Post #52


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(vallixx @ 25 May 2018, 15:53)
Exact.

Dar în mod ciudat, când te întreabă un bulgar de unde ești și îi zici că din București, se uită la tine de zici că i-ai zis New York. Și țin să îți spună că "mda, Bucurestiul e mult peste Sofia". Și eu mă uit la el și nu înțeleg cum.....
*



Si destul de departe in spate din punct de vedere economic, sau al atmosferei si al vietii de noapte. Deh, fiecare invidiaza la celalalt ce n-are acasa.

Daca-l vezi cu ochi de turist, Bucurestiul e un oras plin de verdeata (da, ca turistul n-o sa se duca pe Zabrauti sau in Rezervelor, sa vada si strazi fara copaci pe margine), in care la tot pasul gasesti unde sa bei o bere linistit la o terasa sau zbantuidu-te intr-un bar, in care iluminatul public e regula si becul lipsa e intamplarea, in care viata are un ritm alert si chestia asta se simte. Si un oras in care-s o gramada de concerte misto. N-ai fost la concerte rock, sa vezi oameni agitand steagul Bulgariei? Vin destui din Sofia, ca pe la ei ajung mai greu unele trupe, uite inca un motiv pentru care Bucurestiul este New York fata de Sofia.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 May 2018, 09:42
Post #53


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu jignesc cu nimic ... doar enunt un principiu in care eu doar cred ... sa dai dovada de politete nu iti scade prestigiul cu nimic ... sa ajungi sa te mai si lauzi pe forum ce barbat adevar esti ... este deja doar "in avantajul tau"..

Cu asta ... eu zic sa revenim la subiectul topicului ca suntem pe aratura cam de mult ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 May 2018, 09:53
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Stimabile, am ceva cu babele. Nu e vorba de politete aici. Si asta de la o intamplare in autobuz, unde am vrut sa las o femeie gravida sa stea si pentru ca nu am reusit sa ne schimbam locurile rapid s-a pus o baba ordinara in locul ala si apoi incepuse o discutie ca ea a avut nu stiu cate sarcini si in ziua nasterii a stat in picioare pana la spital si gravida de fata putea sa stea si-n picoare ca ii face bine. Eh, d-atunci am ceva cu babele. Acu poate intelegi dc le-as da si branci la alea nesimtite care nici macar nu te lasa sa cobori din autobuz. O persoana in baston sau o gravida nu ar face asa ceva.

Asa e suntem pe aratura.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 May 2018, 17:26
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Mai mizerabila si mai necivilizata decat Bucurestiul, in Europa, este doar Tirana, in Albania. Atena e cam la egalitate sau putin peste noi. Restul capitalelor din Balcani sunt la ani lumina ca civilizatie fata de Bucuresti.
Sofia e superba comparativ cu Bucurestiul, merita sa o vizitezi intr-un week-end. Idem si Belgrad-ul.
Bucurestiul nu are nimic turistic in el, decat pentru cei care cauta bautura ieftina, crasme cu program prelungit, curve ieftine, sunt si suficient de inteligenti incat sa bage cartela de la metrou invers si sa-si dea seama ca metroul de fapt nu ajunge pana la aeroport, asa cum arata pe harta. Daca vrei sa vizitezi orase in Romania, nu ai ce cauta in zona extracarpatica, nu ai decat biserici aici, si nici alea prea stralucite.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 29 May 2018, 17:36
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Așa o fi, dar nu știu cum se face că moldovenii tot în București se varsă, nu în Sofia. Cred că ei n-au aflat că e mai bine acolo. dry.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 May 2018, 18:58
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




S-au cam dus vremurile, moldovenii se cam orienteaza spre vest sau spre nord, aglomeratia e acum dinspre Alexandria...aglomeratia de duminica seara de pe drumul asta o bate pe cea din Colentina.

This post has been edited by Laurentziu83: 29 May 2018, 18:59


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 May 2018, 20:05
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Asta-i buna, si Belgradul e la superlativ. Anu trecut abia asteptam sa ies.din Belgrad. N-am vazut nimic.spectaculos. Ca poate noul Belgrad e construit cu o oarecare viziune de oras modern e altceva, e doar dpdv administrativ.

Stii tu ca in bucuresti nu poti vizita nimic? Se vede ca n-ai iesit din casa


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 May 2018, 21:41
Post #59


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Dupa vreo 8 ani petrecuti prin mirifica noastra capitala .. afirm cu tarie ca este departe de cam toate capitalele europene ...nu prea are nimic inafara de mizerie si aglomeratie ..

Cat despre ce spunea Vlad depre moldoveni...cu durere in suflet spun ca din pacate in ultima vreme migreaza la greu catre Cluj...

This post has been edited by cj98czh: 29 May 2018, 21:42


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 May 2018, 22:03
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




@SandelBS: ai vizitat macar 2-3 obiective din Belgrad din lista de mai jos si nu ti-au placut?

https://www.lonelyplanet.com/serbia/belgrad.../poi-sig/360674

In Bucuresti, in afara de parcul Herastrau, muzeul satului si un selfie cu a doua cladire din lume ca marime, nu stiu ce as putea sa-i recomand unui strain. Era sa recomand si o vizita la Antipa, dar mai bine il intreb inainte daca a vizitat muzee din vest, sa nu ma fac de ras.

Nu mai zic de ce ai putea vedea in restul Serbiei, gasesti aici: http://www.serbia.travel/home.779.html
Recunosc ca n-am vazut foarte multe, mi-au placut mai mult Bosnia si Croatia, dar si Serbia mi s-a parut superba. Pacat ca e cam departe ca destinatie de week-end, ma multumesc cu Bulgaria in schimb.

This post has been edited by Laurentziu83: 29 May 2018, 22:09


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:13
Dacia