Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

de ce am fost pedepsiti?

florindu
post 29 Mar 2005, 11:31
Post #31


Membru' doar, dar vechi!


Group: Members
Posts: 354
Joined: 28 May 02
From: ...acu' Timisoara




ACR - Automobil Clubul Roman - a fost (si cred cam macar scriptic, mai exista) un club al tuturor posesorilor de autoturisme, la care putea sa adere oricine, prin plata unei cotizatii. Ideea era, pe vremuri, ca acest club, fiind national, aduna cotizatii si probabil primea si alocatii bugetare pentru acoperirea cheltuielilor (aveau agentii in fiecare oras, personal, etc.).
Ce ofereau: ITP gratuit membrilor, o tractare gratuita + depanare la o distanta de max. 20 km (parca!), avantaje la excursiile in tara (existau 'unitati de cazare' cu tarife diferite pentru membrii ACR), in strainatate - prin acordurile cu cluburile de acelasi gen din alte tari, etc. Organiza (si organizeaza, inca) scoli de soferi, tiparea buletine informative si materiale publicitare, si ceea ce era cel mai interesant, acorda soferilor cu vechime si fara incidente rutiere diverse ecusoane distinctive, pana la o emblema (foarte invidiata si dorita) de 'sofer cu 25ani de vechime si fara incidente rutiere', pe care fericitul posesor o afisa cu mandrie pe masin personala!

Probabil ca mai sunt si altele, dar nu-mi mai aduc aminte....


--------------------
Renault MeganeII 1,5dCi/80CP 2005 -
Doamna: vezi mai sus
Domnul: Audi A4, 1,6, 2004
Juniorul: Nintendo Wii

Nu stii, te'nvatam. Nu poti, te'ajutam. Nu vrei, te'obligam! V.I.Lenin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 29 Mar 2005, 11:43
Post #32


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Super tare ... chiar si pe vremea aia ce idei calumea aveau. Asa este si la cluburile din alte tari ... au legaturi cu alte cluburi din alte tari (cu aceelasi profil) stabilesc intalnire in anumite locuri prin anumite tari, este frumos totusi daca stai sa te gandesti. Si costisitor dar frumos si cred ca asta conteaza cel mai mult la un moment dat.

Mersi,


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 29 Mar 2005, 13:46
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Exista si acum!


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 29 Mar 2005, 13:52
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Automobil Clubul Roman
www.acr.ro


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 29 Mar 2005, 14:42
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




ACR-ul e bun in teorie, insa in practica imi amintesc ca au fost ceva banuieli prin anii '90 cum ca seful cel mare, care candida din partea Partidului Automobilistilor, si-ar fi facut partid si campanie electorala cu banii clubului. Nu mai stiu cum s-a terminat istoria, cred ca a ramas in coada de peste si lumea a uitat.
Tot despre ACR, dar mai recent: obisnuiau sa-si faca reclama la permisul lor "international", afirmind ca fara el te poti trezi oricind umflat de politie, chiar daca tara respectiva a promis ca recunoaste permisul nostru. Or asta e o minciuna sfruntata; dimpotriva, fituica lor nu face nici cit o ceapa degerata in Europa, pe cind permisul national este recunoscut fara probleme. Dar cine nu stie risca sa se sperie si sa cotizeze degeaba.
Asa ca eu am o usoara retinere cind aud de ACR. smile.gif Ideea e buna, insa cind sint bani in joc se strica treaba, oricit de bine intentionati ar fi fost initial fondatorii.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 29 Mar 2005, 14:45
Post #36


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




M-am uitat si eu putin pe site si am vazut ca nu poti sa devi membru ACR decat daca ai recomandarea unui membru de cel putin un an ... si nu am gasit nimic despre cat trebuie platit anual.

Oricum au site, explicatii ...


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_j
post 5 Apr 2005, 08:48
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 3 April 05
From: Bucuresti




Am terminat de citit toata discutia...Sincer, nici eu n-am reusit sa aflu exact ce s-a intamplat de fapt ca sa se ajunga la blocarea site-ului, insa probabil ca masura a fost putin cam drastica.
Referitor la ACR, vroiam sa va intreb daca e pe bune zvonul, conform caruia daca esti membru si ramai in pana cu masina prin tara, vin ei si te tracteaza free...


--------------------
Renault Clio Symbol II 2003
Forgive me Father for I have sinned!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florindu
post 5 Apr 2005, 09:04
Post #38


Membru' doar, dar vechi!


Group: Members
Posts: 354
Joined: 28 May 02
From: ...acu' Timisoara




Chestia cu free-ul e mai nuantata...daca esti membru, ai parte de o remorcare gratuita in limita de 15-25km (nu mai stiu exact) dus-intors de oras. Depasirea distantei se plateste cu un tarif diferit pentru membri fata de nemembri.

Problema cu depanarea este simplu de rezolvat si cu 'Serviciul de asistenta Reno', care, daca esti in perioada de garantie, vine gratuit si rezolva/remorcheaza, oriunde ai fi in tara. Iar daca ai terminat garantia, serviciul e cu plata.


--------------------
Renault MeganeII 1,5dCi/80CP 2005 -
Doamna: vezi mai sus
Domnul: Audi A4, 1,6, 2004
Juniorul: Nintendo Wii

Nu stii, te'nvatam. Nu poti, te'ajutam. Nu vrei, te'obligam! V.I.Lenin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:32
Dacia