Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

REGULI NOI !!!

AlexV
post 19 Aug 2004, 13:48
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




azi noapte am luat decizia ca nu se mai accepta sub nici o forma mesajele fara nici un rost. adica "ok", "marfa", ... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .... nu acuz pe nimeni ca pana acum nu a fost nici o regula dar de acum lucrurile o sa fie un pic mai stricte deoarece de 3 zile ma chinui sa deslusesc sute de topicuri de pe auto-forum. e groaznic.
cand te inregistrezi la ei au 10 reguli pe care cand le citesti zici ca aia taie si spanzura. in realitate dorm.

de asemenea incercati sa pastrati firul discutiei. daca cineva scrie la subiect si are si un mic offtopic cei care posteaza dupa el nu schimbati firul discutiei. creati un nou thread.

si ganditiva si voi ce ar putea sa faca viata mai usoara si noua si noilor useri care vin aici sa se informeze.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 27 Oct 2004, 15:52
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




Am vazut ca sunt multi membri, aproape 30%(91) care nu posteaza deloc, iar unii din ei mai mult ca sigur sunt clone ale aceluiasi utilizatori.
Ma intreb de ce oare se inscriu oamenii pe forumuri dedicate, numai pentru a citi?
Poate sunt unii care si`au uitate datele de autentificare, si au facut altele sau nu, acestia nu pot fi cumva ajutati daca este nevoie?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielh
post 27 Oct 2004, 16:11
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 28 June 04
From: Bucuresti




QUOTE
Ma intreb de ce oare se inscriu oamenii pe forumuri dedicate, numai pentru a citi?


Daca esti autentificat, poti vedea usor ce mesaje noi au fost postate.


--------------------
Megane Sedan 1.6 16V Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 27 Oct 2004, 16:22
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Conturile inactive (nici un login in ultimele, sa zicem, trei luni) cred ca s-ar putea sterge, eventual cu un e-mail de atentionare cu 5-10 zile inainte. "Inactive" insa nu dupa mesajele postate, ci dupa login.
Daca omul vrea doar sa citeasca si nu simte ca ar avea ceva interesant de spus, e dreptul lui. Mai bine decit sa se bage in vorba aiurea.

In momentul crearii unui utilizator nou, verifici daca mai exista unul cu aceeasi adresa de mail (pentru ca oricum adresa e obligatorie, ca sa-i trimiti confirmarea de creare a contului) si poti sa-l avertizezi ca mai are un cont si sa-l intrebi daca nu cumva vrea acum sa-si creeze altul doar pentru ca si-a uitat datele vechi.

Clonele se pot banui dupa IP-urile identice, cu rezerva ca acelasi IP la doi utilizatori nu e o dovada clara, ci doar un indiciu. Bine, daca e unul care intra cu un nume de la serviciu si cu altul de acasa, n-ai cum sa-l prinzi. Daca-l banuiesti, poti incerca sa citesti cu atentie textele ambilor useri si sa cauti similaritati de exprimare, grafie, etc. De exemplu, daca amindoi scriu "sant" in loc de "sint" sau "sunt" si amindoi scriu "miam cumparat", etc. Sau, in cazul in care amindoi scriu foarte corect si nu te poti lega de vreo greseala frecventa, vezi daca folosesc amindoi aceeasi ordine a cuvintelor in fraza, aceeasi lungime a frazelor, daca folosesc amindoi (in mare) aceleasi cuvinte si expresii, daca-si structureaza la fel textul in paragrafe, daca pun virgulele in aceleasi locuri in fraza, daca exista similaritati de opinie si mod de gindire, etc. etc. etc.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 27 Oct 2004, 20:16
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




alex spargei tata daca te enerveaza ! mrrrrr


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusg
post 10 Feb 2005, 22:26
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 9 February 05




am si eu o propunere....sunt membru nou si am gasit intamplator site-ul asta cautand altceva pe google dar recunosc ca imi place ideea lui si ca mi se pare o treaba buna( felicitari creatorilor....oricare sunt ei..) mai departe insa, azi cred , a aparut alexv care a inchis unul dintre subiectele propuse de mine ( becul .... stie el) si se pare ca e pe cale sa inchida si pe cel cu puntea( si de asta stie)... pe motiv ca s-a mai discutat...pai s-o mai fi discutat nene dar ptr noi, membrii noi, nu s-a discutat deocamdata....si ni se pare interesant....si nu am timp sa stau non stop o sapt pe site-ul asta exclusiv ptr a afla tot ce ma intereseaza despre masina in general.... ca o dovada ca sunt interesat observa ca am stat azi noapte pana la 3 dimineata , am scris, am comentat....nu stiu cat de des faci tu curat dar mai uita-te si tu la cine si ce tema propune...adica de cand viziteaza site-ul asta, macar....comentariul meu nu se doreste a fi o critica, ci doar o sugestie. de pilda azi am descoperit ca exista un utilizator , sorin, care se pare ca are o kestie powerbox la masina lui si care ma intereseaza si pe mine....e drept ca am gasit-o la greierasi cred....deci total anapoda...apoi m-am gandit sa deschid un subiect despre asta, dar uitandu-ma in jos am descoperit ca deja mai era un " curios" ca mine care fusese destul de repezit la un moment dat de restul pe acelasi motiv ca a mai fost sau asa ceva....pune o arhiva poate inainte de a elimina definitiv din forum niste subiecte care dupa parerea mea vor fi tot timpul de actualitate pentru unii oameni...de exemplu tuningul, consumul, preturile, si in general tot ce crezi sau ai constatat ca e in permanenta un subiect redeschis....cam atat....sper ca pe reno.ro sa nu guverneze bunul plac sau poate impulsivitatea sau testosteronul vreunui creator " mai cu motz"...care se joaca de-a dumnezeu pe site...ptr ca internetul e mare si informatii gasesti, slava domnului....salut modul in care am descoperit locul, dar sper ca omul sa-l primeneasca... cum se zice...numai bine!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Face
post 10 Feb 2005, 23:02
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 6 October 04
From: Bucuresti




"S-a mai discutat" inseamna ca ar fi bine sa folosesti functia [size=18]SEARCH) pentru a nu creea mai multe thread-uri cu acelasi subiect deoarece astfel ar fi un pic cam greu sa se poarte o discutie despre acelasi lucruri in mai multe "locuri"


--------------------
Renault Clio Bicorp 2003 - 1,4l 16v
Clio Bicorp 1.4 16v (2003)
un "pic" modificat ..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 11 Feb 2005, 00:27
Post #8


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




m-da, sindromul daciaclub.

in primul rand sa mentionez ca eu sunt creatorul si singurul finantator al acestui site.

in al doilea rand. nu cred ca de un an si ceva am inchis mai mult de 10 threaduri. am inchis acel topic si am si precizat ca mai este unul, care este momentan in discutie, nu undeva pierdut in analele forumului. Nu te-a repezit nimeni cu nimic si nici nu a incercat sa iti arate nimeni nimic.
ar fi fost frumos ca macar o zi intreaga(hai doua) sa stai si tu si sa vezi daca nu cumva ti s-a parut tie ca fac eu pe dumnezeu aici.
acuzele le-ai adus la nici 24 de ore de la inscrierea ta pe forum.
ma abtin de la alte comentari si iti urez bine ai venit pe forum in speranta ca vei mai vizita acest loc pentru a te convinde singur de cum stau lucrurile.

numai bine.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 11 Feb 2005, 08:09
Post #9


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




Eu nu tin partea nimanui, dar acest forum mi se pare super, si cand spun asta, ma refer facand comparatie la daciaclub unde fara supararare ''este o adevarata dictatura'' acesta fiind si motivul pt care nu mai dau asa des pe daciaclub. Daca ar trebui sa dau o nota acestui forum aceasta ar fi 9,50, ca vorba aia 10 este pt profesori !!! Cam atat am avut de spus !!! :wink:


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chipson78
post 11 Feb 2005, 10:34
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 263
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




marius, daca ai un subiect la care tu crezi ca mai e de discutat nu te impiedica nimeni sa postezi pe ala vechi. sa stii ca de la pagina 5 sau pe unde o fi el, ajunge primul datorita faptului ca are un mesaj nou :wink: asa ca nu-ti fa griji ca nu o sa-l vada nimeni.


--------------------
Sedan Privilege 1.6 16v, Mai 2004, clima+scaune incalzite+esp
Clio Symbol 1.4 8v, Martie 2001(vandut)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornel_t
post 11 Feb 2005, 11:37
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.174
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Eu zic sa fim mai blanzi cu cei ce deschid un topic a carui tema se regaseste in altul, nu o fac din rea intentie ci doar ca nu au avut timp sa citeasca tot. O idee ar fi ca atunci cand se doreste deschiderea unui topic sa-i apara automat un meniu din care sa poate alege automat un topic, sau-si un subtopic, si daca nu regaseste ce doreste abea atunci sa poata creea unul nou.


--------------------
Honda Accord 2.2 i-CTDi EX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Face
post 11 Feb 2005, 13:13
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 6 October 04
From: Bucuresti




da' nu zice nimeni sa citeasca tot ca doar d-aia exista "CAUTARE" si mai e si pus in fiecare subiect cu "atentie": "folositi functia cautare"


--------------------
Renault Clio Bicorp 2003 - 1,4l 16v
Clio Bicorp 1.4 16v (2003)
un "pic" modificat ..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornel_t
post 11 Feb 2005, 13:15
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.174
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Mai trebuie sa si citesti ca numai din titlu nu iti dai seama exact ce e inauntru.


--------------------
Honda Accord 2.2 i-CTDi EX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Face
post 11 Feb 2005, 13:18
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 6 October 04
From: Bucuresti




pai functia cautare functioneaza ( biggrin.gif ) astfel: tu scrii acolo un cuvant pe care il cauti (sau mai multe) si el iti afiseaza topicurile in care au fost folosite acele cuvinte ... deci, parerea mea, nu e chiar asa greu


--------------------
Renault Clio Bicorp 2003 - 1,4l 16v
Clio Bicorp 1.4 16v (2003)
un "pic" modificat ..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornel_t
post 11 Feb 2005, 13:19
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.174
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




... si ajungi sa intri in fiecare topic si sa citesti ce scrie in fiecare biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Honda Accord 2.2 i-CTDi EX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Face
post 11 Feb 2005, 13:22
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 6 October 04
From: Bucuresti




biggrin.gif poate ai noroc si ajungi din prima ... hai ca nu e vorba decat de putina vointa, nimic mai mult


--------------------
Renault Clio Bicorp 2003 - 1,4l 16v
Clio Bicorp 1.4 16v (2003)
un "pic" modificat ..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strumfuadi
post 11 Feb 2005, 14:14
Post #17


Former Laguna user.


Group: Members
Posts: 2.331
Joined: 25 February 04
From: B u c u r e s t i




QUOTE
... si ajungi sa intri in fiecare topic si sa citesti ce scrie in fiecare  biggrin.gif  biggrin.gif


da, asha faci!
daca respectzi casa (aka comunitatea) in care intri, te shtergi pe picioare shi te conformezi regulilor ei.. daca nu, eshti dat afara..
e simplu, tzine de bun simtz.. (nu ma refer la tine cornel, ci la useri in general.. smile.gif )

problema e ca aici NU SUNT reguli.. in urma unei discutzii cu claus s'a luat masura postarii anuntzului in fiecare sectziune de forum. e un inceput, dar nu are valoare de regulament. ori, in orice comunitate, oricat de civilizata, trebuie un regulament caruia sa se conformeze totzi membrii ei.. altfel iese babilonie.
deocamdata e inca ok, sunt putzini membrii, insa cand nr. lor va trece de 800-1000 lucrurile se vor complica extrem shi daca nu ai un regulament in baza caruia sa faci ordine, vor fi tot timpul voci care sa spuna ca "are ceva personal cu mine domnu' administrator/moderator! uite, mi'a dat ban/shters postul, etc"..


--------------------
Honda Civic FN2 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UFO
post 11 Feb 2005, 20:33
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 7 November 04
From: Bucuresti




Asta asa e."Regulile trebuiesc respectate pt a putea sa ne intelegem cat mai bine intre noi si sa nu ne injuram unii pe altii din cauza unui post pus gresit.Functia CAUTARE este primul pas spre ordine in acest forum.Sper ca ecest forum sa aiba cat mai multi membrii si sa nu ne mai certam intre noi!Parerea mea. laugh.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 2001 1.4 8v.
Renault Clio Symbol 2001 ,1.4 8V gri metalizat.
Megane Sedan 1.6 16v. 2004 full options
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demisonat
post 12 Feb 2005, 19:11
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 3 August 04




Daca vrei totusi sa faci ordine in forumul asta , prima regula ar trebuii sa fie limbajul civilizat .
Daca vrei sa iti expui punctul de vedere trebuie sa apara unu mai "dumnezeu ", si sa iti adreseze cateva injurii .
Parerea unui membru este parerea lui si asa ar trebuii sa ramana , nu sa fie atacat si sa se ajunga la tot felul de polemici , iar daca unul este moderator ala sa aiba voie sa spuna ce vrea el despre tine .
Daca o sa avem membri cat dacia club , o sa vezi un scandal pe zi in fiecare sectiune.
Cu functia search , este un pas inainte .


--------------------
Octavia 2 elegance fulll!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 08:29
Dacia