Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Electrocasnice

M.C.
post 28 Jun 2017, 08:10
Post #211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Oricat am vrea sa ocolim Meid in Ciaina, nu se poate. Ia uita-te unde sunt fabricate aerele conditionate asa zis consacrate, de firma . Vei avea o surpriza......


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 28 Jun 2017, 09:02
Post #212


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Meganus: ia-l.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 28 Jun 2017, 09:03
Post #213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.071
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Grija mare la echipa de instalare.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 28 Jun 2017, 12:59
Post #214


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Si eu am 2 chinezarii de aer conditionat (Osaka) care de 5 ani functioneaza perfect fara nici o problema - itoamna tarziu inainte sa dau drumul la centrala le folosesc si pt. incalzire
O data pe an le fac curatare / igienizare.
Intr-adevar, atentie la cine si cum le instaleaza.

This post has been edited by 74r12: 28 Jun 2017, 13:00


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex Luthor
post 28 Jun 2017, 17:46
Post #215


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.112
Joined: 25 April 05




Sa citesti cu atentie si specificatiile tehnice ale aparatului. 12000 BTU e prea general, e vorba doar de puterea de racire. Trebuie sa te uiti si la alti parametri energetici.

Clasa energetică este stabilită pe baza unor parametri de eficiență a aparatului, care trebuie urmăriți în fișa tehnică a produsului și anume: valorile EER și COP – cu cât sunt mai mari, cu atât mai bine.

COP (Coefficient of Performance) – coeficientul de performanță, este raportul dintre puterea electrică absorbită și puterea termică de încălzire generată. De exemplu, o pompă de caldură modernă va genera 4 kW de energie termică pentru 1 kW de energie electrică consumată. În acest caz COP-ul va fi 4.

EER (Energy Efficiency Ratio) – rata de eficiență energetică, este raportul dintre puterea electrică consumată și puterea de răcire generată. COP și EER sunt mărimi similare, dar sunt folosite pentru încălzire sau pentru răcire.

Mai nou, au fost introduși termenii de SCOP și SEER. Ce reprezintă?SCOP (Seasonal Coefficient of Performance) – la fel ca și COP, repezintă coeficientul de performanță în cazul încălzirii, însă este un coeficient sezonier, care ține cont de energia electrică consumată și energia termică pentru încălzire generată în tot sezonul de încălzire.

SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) – la fel ca și EER, repezintă rata de eficiență energetică în cazul răcirii, însă este o rată sezonieră, care ține cont de energia electrică consumată și energia termică de răcire generată în tot sezonul de răcire.

Si nu in ultimul rand, fii atent la zgomotul unitatii interioare. Cu cati mai putini dB, cu atat mai bine :-)


--------------------
---- ---- ----
---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 28 Jun 2017, 21:29
Post #216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Da,fii atent la decibeli ca ala de deasupra mea isi ia injuraturi de la mine mereu pe tema asta.Il foloseste si iarna..Dar vara,mai ales,ca mai lasi un geam deschis se aude ca dracu de tare..Al meu daca vreau sa-l aud trebuie sa ma apropii de unitate,ca sa vezi diferenta.

This post has been edited by iulia_boris: 28 Jun 2017, 21:30


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 Sep 2018, 09:14
Post #217


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




As vrea sa imi iau un storcator manual de rodii si citrice. Recomandari?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 24 Sep 2018, 12:47
Post #218


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




o sotie cu forta in maini si https://www.google.ro/search?biw=1920&bih=9...yaLdjwuXRwtZsM:

https://www.google.ro/search?biw=1920&bih=9...gt7J66k-NkTVTM:

This post has been edited by wolfin: 24 Sep 2018, 12:47


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 5 Nov 2018, 07:39
Post #219


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




1. o marca de cuptor electric (practic vreau un aragaz mixt) cu care am sansele cele mai mici sa dau gres? Electrolux?
Beko incita doar prin garantia aia mare

2. a avut cineva probleme cu masina de spalat vase la garnitura de pe pe peretele din spate, acolo unde se mufeaza bratul superior atunci cand impingi sertarul de sus? este acolea o garnitura de cauciuc care incepe sa se rupa si-mi pare ca se schimba greu sau deloc mad.gif sad.gif

ms


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 5 Nov 2018, 07:50
Post #220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.071
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




1. Cauti cuptor sau cauti aragaz? Daca doar cuptor cauta ceva care sa aiba piroliza si garantie cat mai mare
2. Doar garnitura de la usa incepe sa se paradeasca, are totusi spre 6 ani


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 5 Nov 2018, 07:59
Post #221


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




2. Toate garniturile se schimba. Aia nu am ajuns sa o schimb, dar pe restul le-am schimbat fără probleme. Am un Zanussi de 10 ani. Am găsit si piese compatibile, mai ieftine.

This post has been edited by Diac: 5 Nov 2018, 08:26


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 5 Nov 2018, 10:28
Post #222


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(crisolro @ 5 Nov 2018, 07:39)
1. o marca de cuptor electric (practic vreau un aragaz mixt) cu care am sansele cele mai mici sa dau gres? Electrolux?
Beko incita doar prin garantia aia mare


ms
*



Eu am un Bosch de care sunt mega multumit. Coace foarte bine inclusiv daca pui tavi suprapuse. Depinde si pentru ce il iei...pentru fripturi merge orice cuptor decent, dar pentru chestii mai deosebite, nu toate fac fata. Sotia face inclusiv macarons la cuptorul asta si ies mai buni ca la cofetarie, in conditiile in care macaronsii sunt extrem de pretentiosi la coacere. Am prins un pachet cu plita, hota si cuptor de la Bosch la un pret bun, si au fost foarte ok toate 3, dar cuptorul chiar a fost mai bun decat ma asteptam.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 5 Nov 2018, 11:15
Post #223


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Relu11 @ 5 Nov 2018, 08:50)
1. Cauti cuptor sau cauti aragaz? Daca doar cuptor cauta ceva care sa aiba piroliza si garantie cat mai mare


aragaz mixt care sa aiba plita cu gaz si cuptor electric
doar pe la Electrolux am gasit cu piroliza (parca) dar mi-a spus un nea omu' de la Altex ca exista nu stiu ce păreți in el de trebuie schimbati la cativa ani - asa e? daca da, o fi scump?



--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 5 Nov 2018, 12:23
Post #224


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.071
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Am eu catalitic si nu e chiar asa, adica se absoarbe din mizerie, partea cea mai nasoala este atunci cand iti curge in cuptor si se arde si tot la frecat ajungi ....


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 5 Nov 2018, 13:06
Post #225


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Catalitic nu e nicio problema, la piroliza ar fi o problema cu incalzirea de pana la 500 grade, ori acolo tre luat un cuptor serios si costa , probabil de 3 ori cat unul normal. Sunt cu piroliza si mai ieftine, dar sa nu fie problema in timp.

Daca nu gatesti des si mai ales mancaruri d-astea grase care se pot scurge, catalitic e suficient pentru ca se face in timpul gatirii.

crisolro, buget?

This post has been edited by SandelBS: 5 Nov 2018, 13:07


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 6 Nov 2018, 07:00
Post #226


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




un 2000 maxim, cred e mai mult decat suficient pt. un nenorocit de aragaz cu cuptor electric care va fi folosit de max 2-3 ori pe saptamana; aragazul mai des dar la aragaz n-ai cum gresi
50 cm, ca sa fiu modest
asta m-ar coafa: https://www.emag.ro/aragaz-electrolux-mixt-...x/pd/DTGDF0BBM/

vreau sa scap de cuptorul pe gaz care nu coace uniform, nu poti controla bine caldura
nu exista mancaruri foarte grase sau preponderent grase si cred ca o curatare manuala la doua trei saptamani nu a omorat pe nimeni
ce mi-ar fi placut, ar fi fost sa stiu cate grade sunt in cuptor dar nu de pe buton ci dintr-un termometru da' vad ca-i lucru inexistent in banii astia ... inteleg ca exista unele pe care le atarni prin cuptor.

This post has been edited by crisolro: 6 Nov 2018, 07:10


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 6 Nov 2018, 08:18
Post #227


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




https://www.pentrugatit.ro/termometru-pentr...r-kitchen-craft

30 de lei.

Iar pentru curățat eu folosesc un spray care face o spuma, doar ca trebuie sa acționeze ceva mai mult timp.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 6 Nov 2018, 10:11
Post #228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




cirsolro daca-l vrei p-ala poti sa-l iei mai ieftin de la altii

link ideall

Eu d-aici mi-am luat si sunt foarte ok si la partea de transport.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 6 Nov 2018, 10:39
Post #229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(crisolro @ 6 Nov 2018, 07:00)
cred ca o curatare manuala la doua trei saptamani nu a omorat pe  nimeni
*

La două-trei săptămîni nu te omoară. Dar în realitate n-ai s-o faci niciodată la două-trei săptămîni, ci ai să uiți mereu de ea, ai s-o amîni, apoi iar ai să uiți, și tot așa, și fără să-ți dai seama se face anul de cînd nu l-ai mai curățat. Iar în momentul ăla o să te cam omoare.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 16 Apr 2019, 15:34
Post #230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




As vrea sa iau un soundbar mai micut, dar cu sunet decent si pret bun.Pentru ca prin casa am mai mult LG, as vrea sa fie si acest soundbar tot LG sa pot folosi o singura teleomanda.gasisem la Altex un LG SJ2, dar as vrea sa vad in magazin sa il aud.
stie cineva cum se aude, isi merita banii?


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Apr 2019, 08:57
Post #231


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Ce inseamna pret bun?

Eu am avut un Samsung care a fost undeva sub 600 RON, acum am un Panasonic pe care am dat in jur de 420 ron, frate-miu are un Philips, nu stiu cat a costat dar oricum in gama asta de pret....400-600ron.

Niciunul nu te da pe spate. Se aud decent, dar nimic extraordinar. Deci in categoria asta de pret nu te astepta la mare branza indiferent de marca. Iti faci treaba cu ele dar atat. Fata de in sistem dedicat cu statie si macar 2 dif-uri dedicate....soundbarul e modest. Poate daca te arunci le ceva mai scump se shimba treaba.

Sfat: indiferent ce iei ca marca sau pret, nu-ti lua soundbar cu subwoofer fara fir (bluetooth).

Chiar daca un fir in plus poate e incomod, fara fir inseamna o priza in plus (intucat fiecare unitate trebuie alimentata separat) si o sa ai deconectari dese intre unitatea centrala si sub. (de aia am avut Samsung si acum am Panasonic).

This post has been edited by vallixx: 17 Apr 2019, 09:00


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 17 Apr 2019, 09:03
Post #232


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mie îmi face cu ochiul ăla de la Xiaomi. Vreo 70 euri pe Ali.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Apr 2019, 09:11
Post #233


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




QUOTE(vallixx @ 17 Apr 2019, 09:57)
Sfat: indiferent ce iei ca marca sau pret, nu-ti lua soundbar cu subwoofer fara fir (bluetooth).

Chiar daca un fir in plus poate e incomod, fara fir inseamna o priza in plus (intucat fiecare unitate trebuie alimentata separat) si o sa ai deconectari dese intre unitatea centrala si sub. (de aia am avut Samsung si acum am Panasonic).
*


In casa am doar Panasonic (tv, video, sunet etc.). Referitor la soundbar-ul cu subwoofer cu bluetooth, niciodata nu am avut vreo problema cu deconectarea.

This post has been edited by centurion: 17 Apr 2019, 09:11


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 17 Apr 2019, 11:45
Post #234


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Daca ai LG, ramai pe soundbar LG, pentru ca ei nu folosesc ARC, folosec doar simplink (tehnologie proprie) si atunci, orice brand ai lua, va trebui sa ai 2 telecomenzi, asta daca nu ti-l conectezi pe aux in si nu prin optic.

Eu cautam pt TV LG tot soundbar LG, pana am gasit de fapt exact ce ma interesa adica, adica asta ,de la LG un subwoofer dedicat care impreuna cu boxele din TV imi dadeau ce aveam nevoie.

Subwoofer-ul ala se poate conecta la orice sursa care are iesire audio optic, doar ca acum in cazul meu, nu-l mai folosesc pentru ca am schimbat TV cu ceva ce are ARC si atunci pot folosi linistit linia audio pe care o aveam inainte de TV-ul LG.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 30 Apr 2019, 19:09
Post #235


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




salut
ce recomandati
masina de spalat haine cu uscator (am vazut ca sunt destul de accesibile - aproximativ 2.000 lei - 2.500 lei) sau masina de spalat haine si uscator separat...ceva mai scump aproximativ ceva mai mult de dublu.
e vorba de dotarea baiatului ...de student (sper) si sa-i facilitam cat mai mult timp pentru studiu radmasa.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 30 Apr 2019, 20:51
Post #236


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Depinde de spatiu si $. Daca n ai...2 in unu. Daca ai, ( merg si puse una peste alta prinse in sistem dedicat sau cu chingi cu criket (20lei wink.gif )) ce e dedicat e mai ok.

La uscare
Electrolux nu sifoneaza rau pe cand beko da.

This post has been edited by wolfin: 30 Apr 2019, 20:52


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 30 Apr 2019, 20:53
Post #237


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Eu as lua separat și le-aș pune una peste alta, uscătorul deasupra, pentru economie de spațiu. Nu am încredere în struto-camile. Bine, depinde și de spațiul pe care îl ai la dispoziție.
În Norway aveam uscător Whirlpool cu funcție anticrease care le scotea gata de pus pe umeraș. Aici nu am spațiu de uscător dar am spațiu de întins rufe.

This post has been edited by D-Ice: 30 Apr 2019, 21:00


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 1 May 2019, 14:54
Post #238


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




ok
nu se pune problema de spatiu
dar uscatorul care e mai bun? cel cu pompa (am gasit electrolux in jur de 2000 lei cu reducere) sau in condensatie?
de masina nu imi mai fac probleme - ce e mai ieftin ca doar e pentru un student care habar nu are cum sa puna cat sa puna si ce haine sa puna impreuna biggrin.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 1 May 2019, 15:58
Post #239


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Cele cu condensare cica ar fi mai fiabile dar consuma mai mult curent fata de cele inverter_pompa caldura si sunt mai ieftine...

This post has been edited by wolfin: 1 May 2019, 15:58


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 1 May 2019, 21:33
Post #240


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Si eu am vrut sa iau masina cun uscator dar mi-am dat seama ca un program complet va ajunge si la 4 ore, spalare +uscare.in afara de asta, fiecare utilaj dedicat unei singure functii face treaba mai buna decat unul multifunctional.
Eu am un Beko cu pompa de caldura...jos palaria!Usuca mai bine decat cele prin condensare fara sa afecteze hainele si din ce stiu eu, si consumul de energie e mai mic.Urmeaza sa cocot si eu uscatorul peste masina si am rezzolvat problema spatiului in baie...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:08
Dacia