Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Manual Renault Scenic urgenta, Caut urgent manual utilizare

Cornel2k19
post 13 Jan 2019, 11:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 13 January 19




Salutare colegi ma ajuta si pe mine cineva cu un manual de utilizare pentru un Renault Scenic 1 din 2003 1.6 16V cutie automata?Nu conteaza daca este in Ro sau Eng


--------------------
Renault Scenic 2003 - B-118-CYC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 13 Jan 2019, 11:50
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04






--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prometeus
post 14 Oct 2019, 10:34
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 22 September 19




Un salut respectuos pentru intreaga comunitate Renault. Proaspat proprietar Renault si foarte nou membru pe forum - aceasta este prima postare. Sper ca nu postez gresit dar, dupa toate incercarile de cautare (nu stiu daca le-am epuizat - nu sunt inca familiarizat cu organizarea forumului), acesta pare a fi cel mai apropiat topic.
Deci. Vorbim despre un Renault Scenic III 1,6 DCI,131 CP, JZ120, Bose Edition 2014. Sunt in cautarea urmatoarei documentatii dedicate modelului:1) Manualul (complet) de service 2) Catalogul cu codurile OE ale reperelor 3) Manualul de intretinere curenta (tipul,caracteristicile, capacitatile si termenele de schimb, pentru reperele consumabile si fluidele utilizate). Limba utilizata poate fi oricare - franceza, engleza sau romana. Personal, as prefera
sa le achizitionez (!!!) daca este posibil, dar orice varianta ramane deschisa. M-ar putea oare ajuta cineva cu o idee despre vreo sursa? Multumesc mult. O zi frumoasa!


--------------------
Renault Scenic III 2014/JZ12/1,6 DCI, 131CP - B 00 ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 14 Oct 2019, 12:05
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, uite eu am dat cautare pe Google si in cateva minute am gasit astea, poate iti sunt utile.

<span class='edit'>14 Oct 2019, 12:32:</span>
Si contra cost uitat-te aici, poate gasesti ce te intereseaza: https://www.motorera.com/auto-service-repai.../Renault/Scenic.
Sau aici: http://repairmanualnow.com/product/2015-re...-repair-manual/
Sunt surse cate vrei pe net, numai sa ai rabdare sa cauti.
Cu stima.

This post has been edited by grig1960: 14 Oct 2019, 12:41

Attached File(s)
Attached File  Scenic_3_Ph2___1095_6_ENG.pdf ( 5.02mb ) Number of downloads: 48
Attached File  Renault_Scenic_3_Equipamiento_el_ctrico_PDF_manual.pdf ( 1.6mb ) Number of downloads: 29
Attached File  Renault_Scenic_Air_Conditioning_Service_Repair_Manual.pdf ( 1.28mb ) Number of downloads: 30
Attached File  Renault_Scenic_Electrical_Equipment___Fault_finding_manual.pdf ( 1.28mb ) Number of downloads: 42


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 12:46
Dacia