Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Desfacere bord

andreist
post 2 Mar 2015, 18:15
Post #1


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




In urma cu 3-4 saptamani, mi-am cumparat un suport de telefon care se poate monta pe gurile de aerisire. Bineinteles ca dupa 1 drum lung unul din picioruse s-a rupt si a ramas pe acolo prin interior. Acum.. daca n-ar face zgomot, nu m-ar interesa, dar ma dispera ca se rostogoleste la orice curba, frana sau accelerare pe acolo prin interior. M-am uitat insistent pe toate marginile, dar nu mi-am dat seama nici macar cum pot incepe demontarea sa pot scoate dracia de acolo. Stie careva cum, sau are vre-un manual de service in care se explica cum se desface consola centrala ?

This post has been edited by andreist: 2 Mar 2015, 18:15


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 4 Mar 2015, 21:04
Post #2


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Cu informatii pretioase de la @CrisLagunaFun, cui ii si multumesc pe aceasta cale, am reusit sa scot bucata de plastic cazuta in ventilatie. Tot ceea ce trebuie sa faci ca sa ai acces la suruburile de desfacere a aerisitoarelor, casetofonului si ce mai e pe consola centrala este sa tragi spre exterior ( spre bancheta din spate ) marginile , incepand din partea de jos unde este clima/scrumiera. Marginile sunt prinse in niste clipsuri de metal foarte bine si trebuie sa tragi mai cu spor ( incepand din partea de jos. Fiind de metal nu exista pericolul sa se rupa usor. Dupa aceea iti trebuie o surubelnita T20, cu care se poate desface toate suruburile in care sunt prinse chestiile electronice de pe consola centrala.
Am atasat o poza cu una din margini si cum arata pe dedesubt.

Attached thumbnail(s)
2015_03_04_20.05.54.jpg ( Size: 1.25mb ) Number of downloads: 265


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:11
Dacia