Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Termene livrare, Experiente si intamplari

myreno4me
post 7 Jun 2018, 20:53
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.511
Joined: 18 May 17




Asa cum spune si titlul, scopul topicului este de a expune experientele pe care le-ati avut cu livrararea masinilor.
Pe langa perioada/durata ar fi interesat de mentionat cateva sfaturi legate de verificarea masinii la ridicarre.
Fiindca am deschis discutia voi incepe eu, ca tot poluez alte topicuri 017.gif
Asadar :
Lansare comanda si achitare avans 19.03.2018
Data estimata livrare : saptamana 23 - : 04-08.06.2018
Achitare rest de plata 29.05.2018
Data de livrare: necunoscuta wacko.gif
Plecand de la dealer, care a plecat in concediu, la vocea clientului, suava dar inutila si incheiand cu departamentul juridic al Renault Commerciel Roumanie, nimeni habar nu are de nimic.
E bine totusi ca au incasat banii, zic group_pointing.gif
Singura info pe care o am este un printscreen din programul intern ADF din 04.06 cand masina era in Ciorogarla la reno, cu mentiunea clara ca " data de livrare client convenita la comanda este deja in intarziere". ( asa scrie in programul lor).
Am fost destul de relaxat pana acum insa lipsa de competenta imi declanseaza uneori niste 243.gif
Mai ales cand la mijloc e vorba de bani, pe care ii platesc.
Asadar, din experientele voastre, cat dureaza tarasenia? Masina e un sedan, deci e turcoaica, deci extracomunitara, ma astept la o zi, doua in plus pentru acte.
Dar , chiar si asa, in 10 zile de la plata masinii care banuiesc a fost in baza unor acte care i-au atestat valoarea, a fost declarata la vama, etc....nu au reusit sa termine formalitatile?
Vorbim totusi de cateva sute (maxim) poate zeci de masini si niste sute de angajati care fataie dosurile corporatiste la cafele....
Le mai dau ragaz pana luni, timp in care ma pun la punct cu legile aplicabile, si apoi we shall roll.... 10412898.gif
Aveti legatura....

This post has been edited by myreno4me: 7 Jun 2018, 20:56


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 7 Jun 2018, 21:00
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




nu s- discutat asta in topicul de pareri M4 ... mai trebuie inca un topic ?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 00:54
Dacia