Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sedan 1,5dCi si cateva intrebari

Sneferu
post 18 Aug 2004, 13:33
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 15 May 04
From: O groapa numita ... Bucuresti!




Salut,

Ne-a ajuns si noua jucaria, un Sedan Gris Holograme 1,5 dCi Confort Privilege. Pe el am mai pus oglinzi rabatabile electric, A/C automat, si scaune incalzite.

Evident, au aparut ceva intrebari, si o sa o iau punctual:

1. la OMV am aflat ca au motorina euro 3 si euro 4; idiotul ala mi-a spus ca au si euro 4 dupa ce imi umpluse deja rezervorul cu euro 3; credeti ca o sa am probleme din cauza asta? 1,5 dCi-ul de 80 CP ce euro e?

2. in manual am vazut ca ar exista si carlige de amarare a bagajelor in portbagaj; eu insa nu am putut sa le gasesc; le are cineva sau iar suntem oropsiti ca piata emergenta?!?!?!?

3. suspensia fata nu e cea mai silentioasa; asa e la toata lumea? oricum masina e silentioasa, si cand mai dai de o groapa ti se pare ca face un super zgomot :-(((

4. dupa vreo 4 zile prin Bucuresti am iesit la rodaj in weekend spre Brasov; in manual scria ca trebuie sa merg sub 2500 rpm, fara chestii bruste cu masina rece etc etc; done; insa pe drumul spre Cornu' am vazut ca masina trage spre dreapta un pic; am verificat presiunea - era identica, am spalat jantele fata si dupa 100 km nu era aia din dreapta mai neagra, deci nu merge infranata, asa ca a ramas singur cauza posibila o dereglare a geometriei; am sunat la dealer (ala din Otopeni, nu dam nume ;-)), si au spus ca s-a mai intamplat si sa vin cu fieratania la ei si se rezolva; a mai patit cineva asta? Ar trebui sa fie acoperita de garantie sau trebuie sa platesc eu ceva?

5. Cand se mai aduna membrii clubului? Vreau si eu ;-))

Oricum, desi doar m-am plans, chiar daca ar fi sa mai aleg odata, tot Megane as lua; sper sa mai spun asta si dupa vreo 50000 km.

Toate bune,
Catalin


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 18 Aug 2004, 15:47
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




1) ambele, euro3 si euro4, sunt f bune. mie imi consuma ceva mai putin cu euro4 si d-asta prefer sa pun euro4

2) plasa respectiva se poate comanda si se aduce din franta da e f scumpa;
dupa carlige nu m-am uitat sa uite ca o sa ma uit ca m-ai facut curios;
io mi-am luat niste ladite care se pliaza si mi se par f practice!

3) la mine e ok deocamdata;

4) trebuie sa fie pe garantie bineinteles

5) joi seara la ora 20:00 (sper sa nu gresesc pt ca n-am mai fost de ceva timp ...)


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 18 Aug 2004, 15:48
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




uite c-am uitat: felicitari pt masina! smile.gif


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 18 Aug 2004, 16:43
Post #4


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




in fiecare joi seara la ora 20 in fata la academia militara. in apropierea spitalului municipal.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 18 Aug 2004, 20:39
Post #5


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




in primul rand .... sa o stapanesti sanatos
asa ... stai linistit .. nu e nici o problema cu euro 3 (am impresia ca ei spun sa pui mot euro3 )
asa .. suspensia e destul de zgomotoasa ...
si, .. dupa cei 50.000 de km care ii are masinuta mea ... eu pot spune cu mana pe inima ca tot megane as lua daca ar mai fi cazul smile.gif (clar un motor mai mare ..)


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sneferu
post 19 Aug 2004, 08:41
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 15 May 04
From: O groapa numita ... Bucuresti!




Merci pentru urari. Nu stiu daca astazi pot sa ajung, dar saptamana viitoare imi fac intrare in Outlook special pentru asta ;-)

Ati gasit carligele? Astazi intreb si eu la dealer.

Toate bune,
Catalin


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 22:52
Dacia