Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fără curent

Nicu pasca
post 2 May 2017, 11:27
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 2 May 17




Bună ziua, am o problema ciudata zic eu, am un Renault scenic 2, intr-o zi am observat ca sunt aprinse farurile din senin, mașina fiind oprita, când mam uitat ele erau oprite de la maneta de comanda, am pus bateria la încarcă și... Nimic, nu mai am curent decât radioul și claxonul funcționează, nici măcar becurile din mașină când deschizi ușa nu mai merg nici volanul nu se deblochează,nimic doar cd și claxon.
Va rog dacă ați întâlnit astfel de situații sa ma lămuriți.
PS:scenicul este din 2006 1,5 dci


--------------------
Renault Grande scenic 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dethave
post 2 May 2017, 13:28
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 557
Joined: 11 April 09




Salut!
Nu am modelul tau de masina dar cred ca trebuie sa te uiti dupa sigurante arse. Deseori o inundatie intr-o zona de podea ce are pozate mufe pe ea e responsabila de aprinderea luminilor de aiurea. Pentru depistarea zonelor cu risc de acumulare de apa foloseste "search"-ul forumului. Ai putea incepe sa te uiti sub presuletele de pe podea,locul soferului si al pasagerului,sa vezi daca nu-i umed pe acolo...
Sa ai si un spray de curatat contacte electrice,daca tot umbli.Si n-ar strica si o periuta de dinti sau o pensula mai batoasa,pentru eventualele chestii oxidate gasite.

This post has been edited by dethave: 2 May 2017, 15:06


--------------------
renault espace the race,2002 - vl-19-ran
Nu masina e vinovata...rombul de pe capota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magic4Ce
post 3 May 2017, 05:39
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 23 March 09
From: Constanta




La picioare e UCH care face nebunii cand da de apa dar intai verifica tabloul de sigurante de langa baterie in compartimentul motor. E zona mai accesibila si lafel de sensibila la intemperii.


--------------------
Renault Scenic 2 2004 - CT-11-SXB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:02
Dacia