Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Variatie relanti

tibat
post 25 Jun 2019, 17:01
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 March 18




Am cumparat un Renaul Megane de 1,6 din 1996,am fost multumit,dar acum am o problema care electricienii nu ii dau de cap.Cand se incinge motorul ,se aprinde la bord semnul un dreptunghi cu zig-zac inautru,si la relanti are o variatie la turatie,scade creste scade si de multe ori se opreste motorul.Ce poate sa aibe,ma dispera,mai ales ca nu gaseste nimeni defectul,ati intalnit asa ceva,va rog ajutati-ma.Multumesc


--------------------
renault megane 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandrackul
post 1 Jul 2019, 00:27
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 44
Joined: 29 June 12




Nu ai fost la mecanic ai fost la cârpaci... Te duci sa repari ceva și ei strica altceva caută o firmă serioasă de diagnoza auto. Dai 50-100lei și nu mai ii ai dar nici problema.

1 Jul 2019, 00:32:
Nu știu martorul ăla de la ce Este poate fi sondă lamda debit metru aer . Masa la caroserie de la fir uzat că ai zis că e din 96 masina. Fiind benzina nu ai bujii incandescente la cum spui că e senzor ul

1 Jul 2019, 00:39:
La mine firul de la sondă de ulei făcea masa la caroserie la furca de la ambreiaj când calcam ambreiaj ul. Și îmi aprindea martorul de ulei. 20 sondă schimbata degeaba că sa îmi dau seama singur de problema. Când se încălzește motor ul se mai întâmplă ceva vezi ce... Senzor temperatura apa termocupla . Senzor aer admisie .

This post has been edited by dandrackul: 1 Jul 2019, 00:39


--------------------
renault clio II 2003 1.4
1.4 8v + gpl clio(thalia) dacă merge nu umbla la ea!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:08
Dacia