Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Informatii generale.

aeriusvi
post 25 Nov 2019, 22:04
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 14 October 19




Buna seara tuturor de pe acest forum.Ca nou proprietar de Scenic 1,1.6 benzina,16valve, din 2002 vreau ceva informatii despre acest model,codul motor este:K4M-A7-08,si anume:
1-Este normal ca numarul de rotatii pe minut sa fie 750 fata de 900 cum este la alte auto,sau este o defectiune?
2-Cum se poate demonta volanul?Este complicata aceasta operatiune?
3-Unde se afla robinetul de golire a instalatiei de racire?M-am uitat dar nu l-am vazut...
4-Reparatia inchiderii capacului de la rezervor pe unde se poate face?
5-Cablul de acceleratie nu se termina deasupra motorului ca la multe modele, ci descrie o bucla cu terminatia pe undeva intre partea de jos a vasului de expansiune si corpul pp.de frina.Cum se explica acest fapt???
Mentionez ca sint sofer incepator,am ceva cunostinte despre motoarele cu ardere interna,Scenicul este prima masina din viata mea pe care vreau sa o cunosc mai bine cu ajutorul dvs,masina am cumparat-o in luna septembrie ac.,a fost adusa din germania in luna iunie ac.are in prezent:241500 km.Va multumesc si va astept cu raspunsuri si sfaturi.




--------------------
Renault Scenic 1 ph 2 2002 Expression 1.6L 16V ;K4M-A7-08 - GL-12-LJU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:53
Dacia