Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme Cu Vopseaua, se cojeste

taangh
post 7 Sep 2005, 11:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 11 August 05




Am postat si pe daciaclub, am facut si reclamatie la Dacia, Protectia Consumatorului, a aparut si un articol in presa....
Concluzia celor de la Dacia... "nu este vina lor" in schimb se ofera sa o revopseasca integral in semn de "bunavointa" tongue.gif
Gasiti fotografii aici.. http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=25543


--------------------
Renault Kangoo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 7 Sep 2005, 14:06
Post #2


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




cam dese problemele cu vopseaua la logan. mde....masina romaneasca.

eu stiu care-i explicatia:
nemtii sint de vina!!!!!
ingrijorati de succesul rasunator al acestei bijuterii numite logan incearca prin orice mijloce sa-l discrediteze.
dupa ce au regizat faza cu "loganu cu cracii-n sus" acum au recurs la o metoda mai miseleasca. umbla noaptea prin parcari si "jumule" vopseaua de pe bietele loganuri.
care o sa aiba curiozitatea sa stea la panda noaptea o sa prinda un arian blond cu ochi albastrii care-i cojeste vopseaua de pe logan.

si nu uitati : tot ce nu merge la logan e din vina nemtilor laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ca fapt divers: una bucata oglinda logan (numai geamul) e 1,1 milioane lei vechi ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif . probabil e facuta in celebrele ateliere din venetia, iar materialul folosit este cristalul....


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 7 Sep 2005, 14:22
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




cool.gif ma cristib am citit la voi pe forum sunteti tare infumurati astia cu renault de parca loganul nu e facut tot de renault e mai eftina si la fel de fiabila ca un renault.Ce vreti e de abia la inceput e normal sa mai fie si probleme ,la mine nu este nici o problema cu vopseaua e un caz izolat ce se mai intampla depinde cum ai grija de ea.


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 7 Sep 2005, 14:45
Post #4


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




nu sintem deloc infumurati. si nici pe deplin multumiti de masinile noastre. astea sint. dar macar recunoastem.

stiu ca e la inceput loganu, inteleg daca are probleme mecanice...dar chestia cu vopseaua e de rahat. lucru facut de mantuiala, lucru romanesc. si nu e deloc un caz izolat. aud tot mai des de chestia asta.

si apropo de "loganu e la inceput".daca-i asa de ce naiba nu recunosc aia de la dacia ca loganu are unele probleme? de ce nu sint fair-play si de ce nu zic:"dom'le asta e masina, e la inceput, are unele probleme si e posibil sa apara si altele."

pe mine ma enerveaza ca ei continua sa manance rahat cu succesul loganului si zecile de mii de masini vandute prin afara. si la fel fac si unii din posesorii de logan. vorbesc de masinile lor de parca ar avea navete spatiale. asta e tot.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gamezcdr
post 7 Sep 2005, 17:54
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 5 June 04




Sint cateva masini cu probleme, statistic vorbind cred ca e nesemnificativ.


--------------------
Reanault Kadjar 1.2 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taangh
post 8 Sep 2005, 11:01
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 11 August 05




Ce ai zice daca ai face parte din acesta "statistica nesemnificativa" ???? dupa ce ai platit cca 8.000 euro??????


--------------------
Renault Kangoo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 8 Sep 2005, 16:41
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




cool.gif bine cristi inteleg problema probleme tehnice nu sunt pentru ca motorul e testat de pe megan se stie,iar restul e de pe clio si alte modele renault.Eu recunosc minusurile masinii mele:finisarile cam lasa de dorit,e putin zhomotoasa intre120-140 pragul de rezonanta si inrest cam atat la mine.Vopseaua cu probleme nu pot spune ceva concret eu nam probleme cu ea am observat ca problemele apar la modelele cu vopsea nemetalizata vom vedea pe viitor ce o sa se mai intample.Succesul loganului este evident si laudat pentru o masina romaneasca care a reusit sa vanda modele in afara si chiar sa fie cautata


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sylvester
post 8 Sep 2005, 21:48
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 562
Joined: 12 December 04
From: Bucuresti




Eu cred ca omu' a pus o intrebare serioasa...nu cred ca era cazu de luat la misto dupa parerea mea aceasta fiind o porblema destul de serioasa!

Daca ei s-au oferit sa ti-o vopseasca...ce mai astepti?


--------------------
Renault Megane II.1 2004 sedan
Renault Megane 3, Noir Nacre, Sport Edition 1,5 dci 110CP
Ex.Renault Megane Sedan,Pack autentique, Blanc Glacier, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 9 Sep 2005, 08:00
Post #9


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




Mai radem si noi ce sa facem tongue.gif .Si-asa e viata asta amarata si ne scumpesc astia combustibilii din trei in trei zile.

Acu nu puneti si voi (posesorii de logan) chiar totul la inima ca va face rau wink.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 9 Sep 2005, 10:16
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




baieti acum cu scumpirile astea la carburant nu o sa mai iesim asa des pe strada deci nu vom mai testa msinile sa vedem ce mai gasim pro sau contra la ele.


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hora_ce
post 9 Sep 2005, 16:01
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




Eu am vopsea metalizata... si cred ca din cauza la kkt de pasare mi-au aparut vreo 2 urme pe capota... e drept... mai putin vizibile... (tre' sa fac rost de un aparat foto pentru alte detalii)


--------------------
Volkswagen Passat, B6, SL, 2.0tdi 140CP, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulym
post 9 Sep 2005, 16:37
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 18 April 05




eu zilnic trec pe la masina, chiar daca nu ma urc in ea, si daca vad urme de pasarele pe ea, pe loc o spal in locul ala cu putina apa din sticla ce o am in portbagaj in permanenta, chiar daca arata patata pe urma ... nu las lighioanele sa-mi atace vopseaua


--------------------
FORD FOCUS 2008 Titanium
Renault Clio Symbol Expression 1,4i 8V - MY EX ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hora_ce
post 9 Sep 2005, 17:17
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




drept urmare... m-am dotat si eu...

pe langa triunghiul reflectorizant, kit prim ajutor si stingatorul... am 1 bucata sticla de apa... smile.gif


--------------------
Volkswagen Passat, B6, SL, 2.0tdi 140CP, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 12 Sep 2005, 08:59
Post #14


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




asta cu kktul de pasare e o scuza de ....kkt. nici pe vechea dacie a lu' taica-miu nu se ducea asa repede vopseaua de la kkt de pasare.
iar eu tin clio-ul in fata blocului si mereu se caca pasarelele pe el si n-are nici o pata. si nu stau toata ziua sa spal rahateii de pasarica.ii mai spala ploaia din cand in cand wink.gif

eu zic ca la logan e problema de calitate a vopselei. dac-ar fi de la kktei de pasare ar fi trebuit ca toate masinile care stau in aer liber sa fie patate(indiferent de marca lor).


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 12 Sep 2005, 09:07
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




referitor la calitatea vopselei e ceva irele vant mosul meu are culoarea alba pe logan o are din decembrie si unde locuieste are multi copaci si pasarele se mai scapa si nu o spala imediat si nu are probleme,deci problemele pot fi si de la vopsea sau de la felul in care proprietarii au grija de masinile lor.


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George
post 16 Sep 2005, 11:44
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 263
Joined: 5 December 03
From: Bucuresti




probleme nu sunt dese , doar autorul fara cap !

nenica , omule, intelege , dacia ti-a spus ca-ti revopseste masina . IN NICI UN CAZ nu o sa-ti dea masina noua ca asa vor muschii matale.

nu te-a obligat NIMENI sa cumperi masina aia . ai semnat singur contractul .

si sa fiu cat mai plastic : marsh d'aci o sa auzi si de la dacia .


--------------------
SUBARU LEGACY B4 , LW, H4 2.5 16v 165cp, 10.2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 16 Sep 2005, 12:11
Post #17


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




corect. nu l-a obligat nimeni sa cumpere masina. doar a fost convins de toata reclama facuta. si in reclame se spune ca logan e masina belea. cat de belea e s-a vazut.
sa ti se buleasca vopseaua dupa nici cateva luni....e o bila neagra mare de tot ptr dacia. daca se intampla asta la alt producator nu cred ca mai comenta ceva.
si cel mai important dintr-o tara civilizata. in romania rare sint cazurile cand indiferent de marca masinii atunci cand ai probleme sa te mai bage in seama. ai cumparat-o e treaba ta. ei si-au luat banii, tu n-ai decat sa stai ca prostu' cu masina stricata.

chestia cu vopsitu masinii din nou e de cacao. pai daca eu am nevoie de masina ce fac pana o vopseste. sa mi-o schimbe, s-o ia ei p-asta ,s-o vopseasca si s-o dea altuia.

sti bine ca daca accepti sa ti-o vopseasca o sa dureze o gramada.asta e . sintem romani. te aburesc cu cat de buna e masina pina o cumperi....apoi iti dau cu sutu-n cur.

This post has been edited by cmandrei: 15 Mar 2006, 18:23


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adri
post 16 Sep 2005, 21:20
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 22 February 05




crezi ca numai loganul are probleme de vopsea,ce se intampla e ceva irelevant la 100000 de maSINI 50 sa aiba probleme,depinde si cum ai gruja de ea.Am auzit de probleme de vopsea si la renault si alte marci cu renume asa soo0 lasam mai moale


--------------------
dacia logan - is-26-dmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
szchymyk
post 27 Jun 2009, 23:11
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 27 June 09




o solutie pentru protectia vopselei ar fi folia de caroserie...


--------------------
opel astra break 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aditza3004
post 24 Oct 2009, 21:29
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 October 09




am si eu un logan si am facut buba cu ea dar noroc ca am casco si nenea de acolo mi-a zis unde as putea sa ma duc ca sa o repare si sa o vopseasca si am ales universal aurora galati darrrr mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee prostie din partea mea ca vopseaua sa matuit si sa decolorat intr-un an si acum am o masina tarcata dar fffff ffff frumoasa ca eu sunt mandra de ea(ce mai conteaza)deci o bila neagra pt asta blink.gif

24 Oct 2009, 21:36:
ABCD0002b.JPG ( Size: 81.57k ) Number of downloads: 571
am si eu un logan si am facut buba cu ea dar noroc ca am casco si nenea de acolo mi-a zis unde as putea sa ma duc ca sa o repare si sa o vopseasca si am ales universal aurora galati darrrr mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee prostie din partea mea ca vopseaua sa matuit si sa decolorat intr-un an si acum am o masina tarcata dar fffff ffff frumoasa ca eu sunt mandra de ea(ce mai conteaza)deci o bila neagra pt asta blink.gif

This post has been edited by aditza3004: 24 Oct 2009, 21:36


--------------------
dacia logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 26 Oct 2009, 21:57
Post #21


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Pai si ce vina are producatorul ca tu ai ciocanit masina si cei din service au facut o lucrare de mintuiala...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexadv
post 24 Sep 2010, 10:48
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 20 June 10




problema aceasta se observa cel mai bine la masinile din 2005 .. la mine de exemplu a inflorit pe ici pe colo... subtire adevarat dar iese smile.gif

This post has been edited by alexadv: 24 Sep 2010, 10:48


--------------------
Dacia Logan Logan - ct-27-bav
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
barzone
post 15 Dec 2010, 09:31
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 14 December 10
From: Mangalia




La loganul meu din 2005 dupa un an a aparut rugina la busonul de la rezervor, iar cei de la service mi-au spus ca e o problema generala sad.gif si o sa o remedieze la celelalte loturi( sper ca au facut-o)


--------------------
dacia logan 2005 - ct 16 mgc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FRANCHE COMTE
post 23 Jan 2012, 13:30
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 29 December 11




Cele mai multe probleme au fost cu vopseaua aia "verde cameleon" din cauza problemelor au si retras-o de pe piata.


--------------------
RENAULT MEGANE 2 SEDAN - 99YSA
Marian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 11:49
Dacia