Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

LOGAN SAU SYMBOL, BEST

Termo2011
post 10 Jan 2011, 10:01
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 10 January 11






QUOTE(juliano @ 6 Jan 2011, 14:26)
Diferente intre logan si symbol nu sunt, in ceea ce priveste calitatea, dar la consum intotdeauna symbolul va iesi mai bine, este mai aerodinamic, la fel si la sprint-uri in depasiri, etc, dar la spatiu, volumul portbagajului fiind aproximativ identic, ramane foarte putin spatiu pasagerilor din spate, care este suficient doar pentru copii.... peste 1.70 m inaltime o persoana se poate simti inghesuita daca sta in spate la symbol. Probleme au amandoua....
*



Eu am un Symbol modelul nou, 1,4, 16 V varianta Expresion. Mașina am cumpărat-0 direct din Showroom deci 0,4 km la bord. Prima cursă, Buzău - Râmnicu Sărat 192km/h (nu doar atinși...ci efectiv mers drum de câțiva km). Sunt extrem de mulțumit de ea...Anterior am codus un Peugeot 206 HD modificat...sunt incomparabile. Înaintea Puegeot-ului am avut pe mână un Clio III și ocazional mai conduc un Logan MCV 1,5 diesel. Mi se pare mai avantajos Symbolul pentru că: aerodinamica se simte față de Logan, stabilitatea pe șosea este mai ok (eu am pus pe ea stabilizatoare electronice pentru curbe, dar oricum cred că aș fi fost mulțumit), designu-ul la interior, e mai drăguț (dar gusturile sunt discutabile), ușurința cu care ai acces la toate comenzile din bord (oglinzile electronice, comanda pentru geamuri etc). Sigur că și Loganul e fain, dar pe mine m-a respins în primul rând aerodinamica și dispunerea panoului de control, care te face să îți iei ochii de la drum dacă vrei să deschizi geamul în mers spre exemplu. Un minus al Symbolului este pentru fumători. Are scrumiera mică și înghesuită oarecum sub bord....ei asta te omoară frate. În rest ambele mașini obțin votul meu smile.gif


--------------------
Renault Symbol 2008, Noul Symbol - BZ 08 MDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonk
post 26 Jan 2011, 18:10
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 9 June 06




QUOTE(Termo2011 @ 10 Jan 2011, 11:01)
E Mi se pare mai avantajos Symbolul pentru că: aerodinamica se simte față de Logan, stabilitatea pe șosea este mai ok (eu am pus pe ea stabilizatoare electronice pentru curbe, dar oricum cred că aș fi fost mulțumit),
*



stabilizatoare de care ?? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif ....electronice? cum sunt alea?


--------------------
Renault Megane 1 /1.4 16v 1999 - GJ-05-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 27 Jan 2011, 22:33
Post #63


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




@Termo2011 ce naiba sunt si cu ce se mananca aceste stabilizatoare electronice< chiar nu am auzit de asa ceva...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 27 Jan 2011, 22:43
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.885
Joined: 13 October 06




radmasa.gif deci nu-i adevarat...cum mai bonk nu sti ca symboala are
QUOTE
stabilizatoare electronice pentru curbe
...rusinica tongue.gif

doamne sfinte ce se debiteaza aici, in afara de ABS si ala versiunea 5.x , n-are saraca niciun sistem electronic, nici de stabilitate nici de management al motorului nici suspensii adaptive... iar 192 kmh pe europene
QUOTE
nu doar atinși...ci efectiv mers drum de câțiva km
e prostie curata, masina fiind foarte usoara si instabila de la 140-150 kmh pe autostrada, nu mai vorbim de directie si sistemul de franare cu tamburi pe spate, dar fiecare cu viata lui nu.

QUOTE
dar pe mine m-a respins în primul rând aerodinamica


iar asta e de cinci stele, cum adica sa te respinga...aerodinamica...eu nu pricep wacko.gif


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 28 Jan 2011, 10:00
Post #65


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(mircea_aq @ 27 Jan 2011, 22:43)
iar asta e de cinci stele, cum adica sa te respinga...aerodinamica...eu nu pricep wacko.gif
*

L-a respins aerodinamica in sensul ca el vroia sa scrie c-a mers cu 220 pe autostrada, da-l respingea aerodinamica si nu putea sa scrie. Abia la 192 nu l-a mai respins aerodinamica. wink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 28 Jan 2011, 10:10
Post #66


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(mircea_aq @ 27 Jan 2011, 22:43)
iar 192 kmh pe europene  e prostie curata, masina fiind foarte usoara si instabila de la 140-150 kmh pe autostrada, nu mai vorbim de directie si sistemul de franare cu tamburi pe spate, dar fiecare cu viata lui nu.
*


Tocmai, cu viata lui, nu si a altora. La 192Km/h, se apropie destul de repede copacii....


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 28 Jan 2011, 10:35
Post #67


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Intre Buzau si Ramnic e o bucata de drum de "viteza", în sensul ca:
- sunt doua benzi pe sens
- sunt dealuri, deci pe portiunile la vale se duce si symbolul la 192

Oricum, eu stiam ca Symbolul nou are stabilizatoare hidraulice cu electrovalve compensate de tip Roddy, dar e posibil sa ma însel.

This post has been edited by Markos: 28 Jan 2011, 10:41


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonk
post 5 Feb 2011, 21:31
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 9 June 06




spre rusinea mea blush.gif nu stiam ca exista asa ceva ... si despre viteze de peste 160 km/h (bineinteles pe autobahn) cu symboala prefer sa nu discut fiindca esti luat de vant


--------------------
Renault Megane 1 /1.4 16v 1999 - GJ-05-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dace
post 22 Feb 2011, 11:50
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 28 December 07
From: tm




QUOTE(mircea_aq @ 27 Jan 2011, 22:43)
iar asta e de cinci stele, cum adica sa te respinga...aerodinamica...eu nu pricep wacko.gif
*


Creca voia sa dea la aerodinamica la faculta si l-au respins aia...

Acum revenind la realitate, o viteza maxima la care sa fi cat de cat in siguranta in symbol ar fi 130-140km/h, dar la 90-110 se simte cel mai bine un Symbol 1.5 70cp. Nu as merge cu 150 mai mult de cateva sute de metri pe un drum national...
Stabilitate intre Symbol si Logan nici o diferenta parerea mea.

Daca ar fi sa aleg azi din nou intre Logan si Symbol as lua Logan strict pentru spatiu in plus, sau daca nu m-ar interesa spatiul l-as lua pe cel mai ieftin.


--------------------
renault symbol fidji 2007 ( 1.5 DCI 70cp )
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 29 Mar 2011, 19:20
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




Salut!
Ma gandeam zilele acestea sa mi vand loganul laureat 1,4mpi din 2005 cu 88.000km si sa mi iau un clio symbol de 1,4 cu gpl din 2001 cu 140.000km.
De ce? Evident din cauza banilor.
Pe renault ar trebui sa dau maxim 2800euro, iar Loganul ma gandeam sa l vand cu 3500euro.
Acum ma intereseaza se merita? Piesele la renault sunt cumva asemanatoare cu ale Loganului?
M am uitat asa cum ma pricep si eu si motorul parea identic.
Multumesc!


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 29 Mar 2011, 19:24
Post #71


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




symbol la 2800?!! ori masina apare in anunturile gen teapa ori e cam distrusa -


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 29 Mar 2011, 19:33
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




Pai masina este a unei rude si mai are vreo 6 alte masini!
Nu este ea intr o stare exceptionala, dar ma gandeam sa o iau pe asta chiar daca este mai veche decat Loganul si cu mai multi Km, si mai castigam si ceva bani!


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 29 Mar 2011, 19:38
Post #73


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




1. nu cred ca iei atatia bani pe logan, no ofence.
2. avand in vedere ca le am pe amandoua, iti zic sincer sa ramai la logan. E cu putin mai confortabil clio si putin mai infipt, dar per total prefer loganul mai ales ca symbolul de care vorbim in situatia ta e din 2001... cu gpl... 140.000 km... masina aia o sa ceara bani foarte curand.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 29 Mar 2011, 20:24
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




Pai renaultul in cauza din cate stiam avea reviziile facute!
La fel si masina mea!
Cam ce ar trebui totusi schimbat la 140000km si cam ce bani implica?
Si revin cu intrebarea: daca piesele sunt asemanatoare (bielete directie, antiruliu, filtre, placute, etc. cele uzuale), piesele de la Logan la acest Renault.
Multumesc!

This post has been edited by iulian_may: 29 Mar 2011, 20:25


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hora
post 29 Mar 2011, 21:38
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 317
Joined: 22 July 06
From: Brasov




Te sfatuiesc sincer sa nu te hazardezi cu aceasta afacere din care vei iesi in pierdere. Banii cu care ai ramane in mana in urma vanzarii loganului si cumpararii symbolului se vor duce foarte repede pe cheltuieli gen inmatriculare, revizie pt symbol ( nu poti avea incredere in ce fac ceilalti, chiar rude fiind) si, cel mai important, REPARATII. Piesele de Renault sunt scumpe si, crede-ma, un symbol atat de vechi e lacom.
Daca chiar vrei o afacere buna, atunci vinde loganul si te faci pieton. Ramai cu toti banii si nici nu mai ai alte cheltuieli (asigurari, revizii, etc). Dar nu da loganul din 2005 pe o masina care se incadreaza la programul "rabla".


--------------------
Opel Corsa C 1.3 cdti 2006
Ex Dacia 1310, Renault Symbol 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 29 Mar 2011, 21:55
Post #76


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




daca a rulat peste 100k de km pe gaz cred ca cat de curand trebuie sa lucrezi putin la motor - pentru inceput o segmentare - piesele la symbol sunt mult mai scumpe


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 30 Mar 2011, 15:22
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




Am inteles cum stau lucrurile! Multumesc mult de sfaturi!


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
indiscutabil34
post 13 May 2011, 09:53
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 12 May 11




E greu viata cu logan.. daca il iei nou, ai vreo cativa zeci de mii de km de facut, ok, dar cand incep sa cada toate alea de pe ea si sa stroncane din toate incheieturile, n-o mai repari niciodata ca atunci cand o scoti din fabrica. La o comparatie cu orice masina "straina", logan-ul pierde, nu isi merita banii.


--------------------
dacia logan dacia 2004 - b234hjdsjsdhjsd
Detin: [URL=http://www.fashion-star.ro/]haine[/URL]haine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hora
post 17 May 2011, 20:53
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 317
Joined: 22 July 06
From: Brasov




Indiscutabil ca n-ai dreptate. Troncane si alea "straine" destul....


--------------------
Opel Corsa C 1.3 cdti 2006
Ex Dacia 1310, Renault Symbol 1.4 8v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 18 May 2011, 13:59
Post #80


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(indiscutabil34 @ 13 May 2011, 10:53)
E greu viata cu logan.. daca il iei nou, ai vreo cativa zeci de mii de km de facut, ok, dar cand incep sa cada toate alea de pe ea si sa stroncane din toate incheieturile
*


pe ce te bazezi cand facia firmatiile astea? ai intretinut tu masina si exploatat ca la carte? sau pur si simplu iti place sa aberezi...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
campean_cristian
post 27 May 2011, 08:59
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 15 June 06




Cu siguranta ii place sa abereze ..... radmasa.gif

This post has been edited by campean_cristian: 27 May 2011, 08:59


--------------------
Dacia Logan 1.4MPI 2006 Ambiance - AB-::-:::
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UDI
post 31 May 2011, 10:30
Post #82


membru posterior


Group: Members
Posts: 144
Joined: 21 May 06
From: Bucuresti




nu mai vorbiti ma din ce ati auzit la un prieten ca i-a zis un taximetrist... intamplator acasa am un logan din 2006 si la munca am un symbol din 2008, ambele diesel, ambele cu revizii facute la timp, ambele cu 40000 km in bord. Pe Logan am schimbat un pivot (din prostia mea si canalul de pe drum) si atat.. pe Symbol inca nu s-a schimbat nimic, dar sa stii ca troncane mai tare ca loganul. PS: nu se aplica regula cu masina de servici condusa in dusmanie in cazul meu. revenind la subiect, daca vrei o masina mai confortabila si mai placuta la condus iti iei symbol, daca vrei una de mers la tara si pe drumuri proaste iti iei logan; e foarte simplu

This post has been edited by UDI: 31 May 2011, 10:36


--------------------
DACIA/RENO - Logan/Symbol - Ambition 1.5 dCI 65 CP / Fidji 1.5dCi 85 CP - B 57 UDI
Fat and Curious
<<<RockMachine Hurricane 50 / Corratec Corones 105>>>
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
scipio
post 19 Jun 2011, 14:18
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 14 June 10




Detin un Logan 1,4 din2007 si un symbol best 1,4 16v din 2010.Din punctul meu de vedere nu exista termen de comparatie;aduc in discutie izolarea fonica net superioara la symbol si confortul la volan care este net superior in favoarea symbolului.In ceea ce priveste spatiul interior -poate fi o problema de confort pentru locurile din spate daca sunt nevoiti adulti de constitutie atletica sa circule pe distante mai lungi.Pentru locurile din fata chiar daca spatiul interior pare mai generos la logan ,este doar o impresie intrucat confortul pentru drumuri lungi este net in favoarea symbolului.Am observat ca nu se mai comercializeaza motorizarea de 1,4 16v dar varianta de 1,6 16v mi se pare foarte reusita pe raportul pret calitate.
Va doresc alegeri intelepte in privinta marcii si motorizarii!


--------------------
renault symbol 2010 best - b-69-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexxutzu
post 19 Jul 2011, 01:08
Post #84


Member of Renault Forum


Group: Members
Posts: 567
Joined: 3 December 07
From: Bucuresti




Eu am un Symbol din 2007, sunt multumit de el. Pierde din pacate la spatiul din spate la pasageri insa portbagajul si consumul sunt ce-mi trebuie. Am mers si cu Loganuri iar dintre cele 2 as ramane tot la Symbol, are o stabilitate mult mai buna la viteze mari ( am mers cu a mea maxim cu 171km/h ), este mai nervoasa iar reviziile nu sunt f scumpe ( eu unul le fac personal). Precizez ca este vb de 1.5 dci 70cp.

This post has been edited by alexxutzu: 19 Jul 2011, 01:09


--------------------
Renault Symbol Fidji 1.5dci 90cp Chip Dec. 2007
*Alpine CDE-101RM >Hifonics Titan TXi4000 >Hifonics ZEUS ZXi 4002>Infinity 9602i >Coustic CS502 > In Phase XTP62ND >In Phase IPC1D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maxy25
post 23 Oct 2011, 08:10
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 26 March 11




Salutare , nu am vazut nici o parere despre nivelul siguranta intre cele 2 masini.
Toti ne luam o masina doar conditionati de consum si spatiu inspate si porbagaj , dar la sansele de ramane in viata in urma unui impact nu se gandeste nimeni?, la puterea motorului (ajuta mult in depasiri , urcat rampe etc.)

Am condus Logan 1,4 mpi : concluzie
- daca nu avea GPL cred ca nu faceam nici 300 km cu 100 ron consum mediu 7,5 l /100 km pe benzina , 8-9 l / 100 pe gaz
- putere motor , la depasiri am incercat 1-2 si m-am lasat pagubas
- legat de siguranta (n-am curaj sa deschid subiectul) in cazul Logan
- jos palaria la comportament pe drumuri bombardate
- stabilitate pe sosea - relativ bine
- garda la sol foarte generoasa
Mi-as lua Logan dar numai Varianta 1,5 dci Logan MCV + Pachet Full siguranta numai nou . Destul de ieftin de intretinut si mai fiabil .

Legat de Clyo 1,4 16v

- consum 6,2 - 6,4 L /100 mediu , destul de bun , condus si mai sport
- legat de depasiri te poti incumeta , te ajuta masina dar la turatii mai mari
- grad de siguranta mai buna decat Logan , m-a lovit unu in spate cu un Golf 3 si ala avea toata fata masinii bulita , la mine spoiler spate putin crapat (abia se vede), sa nu mai spun ca am oprit de la 70 ora in 8-10 metri, ala s-a oprit in mine
- grad de confort interior mult mai bun
- destul de bun pe drumuri bombardate
- stabilitate mai buna decat la Logan
- garda la sol nu foarte generoasa
- costuri de intretinere aproape duble (dar merita banii , dupa parerea mea)
- mult mai aerodinamica si mai placuta la vedere
Mi-as lua Clyo dar numai SH , doar pe benzina , dieselul este mai economic (de consum vorbind) dar la piese te rupe la bani.

Doar pareri personale , nu spun ca nu mai este loc de mai bine la amandoua .

This post has been edited by Maxy25: 23 Oct 2011, 08:15


--------------------
renault megane 1,6 16v classic 2001 - bv79bcm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pufulete80
post 1 Nov 2011, 22:22
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 November 10




Eu in calitate de fost posesor de logan as recomanda symbolul.In momentul de fata sunt posesor de symbol 1,2 16v 75cp si am vazut diferenta.Nu am motive intemeiate sa arunc cu noroi in logan,a fost acceptabil dar in afara de spatiu la bancheta din spate NU are nimic in plus fata de symbol.Pot sa spun ca symbolul este "mai aproape" de tine ca sofer si anume:consum mai mic,demaraj mai bun,comfort in plus,accesibilitate la comenzi,design interior si exterior mai fin.Deci parerea mea e....SYMBOL


--------------------
renault symbol 2011 expression 1,2 16v 75cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_kalibra92
post 30 Dec 2011, 11:09
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 16 November 10




cik "unii numesc symbol "Dacie turceasca" Aia sunt inapti sa se dezvolte intr-o societate... atat de dobitoci incat sa nu sesizeze ca un symbol se fabrica de ceva ani buni... cam de cand Dacia avea un motor si-o cutie de viteze de Renault.
Oricum, si la bordura asta cu roti numita Logan, spre exemplu la motor de 1.4 .. sunt 112Nm, iar la Symbol.. 114Nm. O diferenta infirma, dar existenta.
Niciodata n-am suportat comparatia asta intre Renault si Dacia.


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4MPI 2006 FIDJI - PH 26 RAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FRANCHE COMTE
post 23 Jan 2012, 13:28
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 29 December 11




Atunci cand vrei sa ti cumperi o masina,trebui sa stii clar ce vrei. Vrei una sport, ok, vrei una scumpa, ok, vrei una de cati bani ai, ok, vrei sa fie micuta,sau cu consum mic,sau vrei sa fie mare , de familie.Vrei sa fie frumoasa sau economica...Vrei sa fie ieftina la piese sau la intretinere... Trebui s ate gandesti bine inainte. Asa si la Logan si Symbol;
Logan, e ieftina, la fel si Clio,...e mare ,mai mare decat clio,au cam aceleasi motoare ,dar aerodinamica e mai buna la clio,...e frumoasa dar parca mai frumos si mai stilizat e clio.Deci faci singur o analiza si vezi ce iese. Apoi o camanzi.
Bafta, daca inca nua i luat-o.


--------------------
RENAULT MEGANE 2 SEDAN - 99YSA
Marian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 26 Jan 2012, 22:07
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




inca ma gandesc la un clio cu siguranta, si cred ca asta va fi viitoarea achizitie !


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_may
post 2 Feb 2012, 00:29
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 30 August 10
From: Razvad DB




intrebare: intre un dci clio si un 1.4 clio (sa spunem cu acelasi nr de km 70.000, an 2007 sau 2008, fara incidente si exploatate corespunzator, aceleasi dotari) care ar fi alegerea pefecta/corecta pentru Romania?


--------------------
dacia logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 18:16
Dacia