Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Iasi - Sibiu, Pe europeana

Alex G.
post 18 Jun 2007, 12:58
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 268
Joined: 9 July 06




Am fost acum 3 zile pe ruta Iasi - Sibiu, luand-o pe europeana: Iasi - Roman - Bacau - Onesti - Oituz - Brasov - Sibiu.

Drumul din Iasi pana la Tg. Secuiesc este excelent dar cu multe sate, ce-i drept in multe nefiind politie cu radar iar restrictiile de viteza fiind si 70 cateodata. Atentie la traficul din Bacau, sincer mi s-au parut cei mai indisciplinati soferi din toate localitatile prin care am fost pe ruta asta. Ca tot veni vorba, felicitari brasovenilor si sibiuanilor pentru stilul de condus - foarte disciplinat.

Tg. Secuiesc - Brasov: drum excelent.

Brasov - Sibiu: drum prost -> bun dar cu multe sectoare, foarte multe sectoare in lucru cu semafoare nesincronizate adica rosu si pe o parte si pe cealalta unde se circula ca naiba in rest se poate merge cu 80-100, poate si mai mult pentru cine are curaj prin plombele de pe asfalt si sectoarele de drum ingustat care apar din senin dupa o curba.

Per ansamblu drum bun dar peisajul nu este prea spectaculos, poate doar sectiunea ce cuprinde Pasul Oituz.

Numai bine,
Alex


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 01:19
Dacia