Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages « < 22 23 24 25 26 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Red Lancer 1.8, Mitsu

AR-18-MOS
post 15 Dec 2017, 20:56
Post #691


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(dandobre @ 15 Dec 2017, 19:15)
Ursule, ai pregătit mașina de iarnă?
https://youtu.be/ASfXBtHbGjI
biggrin.gif
*


Oameni cu prea mult timp liber.
Rablele mele, in pregatirea de iarna, au vazut o spalare profi + Gyeon WetCoat la exterior. Iar la interior, o curatare generala cu Meguiar's APC Plus, iar la final Protectant (Pro-X).


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 15 Dec 2017, 21:29
Post #692


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Eu am dus o la perii ..la petrom blush.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 15 Dec 2017, 21:58
Post #693


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.721
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Eu le-am pus lichid albastru de parbriz...si covorase de cauciuc in locul celor de mocheta...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 15 Dec 2017, 22:34
Post #694


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Și peturi in portbagaj tongue.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 19 Dec 2017, 22:42
Post #695


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




QUOTE(dandobre @ 15 Dec 2017, 20:15)
Ursule, ai pregătit mașina de iarnă?


Frumos, mi-a placut maxim filmuletul. Am pregatit-o, nu la fel ca in filmulet dar este pregatita si aduna km ca am avut cateva drumuri mai lungi de facut cat am fost pus pe liber de "domnul moderator" r19 sau cum ii zice. Mi-ai dat o idee buna.

O sa fie un post mai lung, ar fi bine sa il cititi ca sa stiti cam cum se procedeaza pe forumul asta. O sa iau lucrurile in ordine cronologica ca povestea sa fie simpla. Nu imi place sa las lucrurile la voia intamplarii pentru ca meseria pe care o practic si caracterul nu ma lasa sa fac asta.

Eu eram interesat de achizia unui suv si chiar doream sa sprijin cumva economia din tara asta. Am intrebat pe topicul cu duster cate stele euroncap va avea. Am facut comparatie cu Vitara care este apropiata la pret si care a obtinut 5 stele. S-au simtit unii foarte atacati de toate astea (puteti vedea). Au inceput sa faca tot felul de comparatii sa spuna ca eu mi-am facut rate pt masina mea, ca lancer-ul nu a costat nici cat un logan nou. Paranoia ce sa mai, nimeni nu adusese in discutie subiectul Mitsubishi, implicit Lancer, probabil mania persecutiei isi spunea cuvantul. Le-am raspuns corect si civilizat, posturile se pot vedea.

Am facut 2 report-uri la adresa unuia dintre ei (nu are rost sa il aduc in discutie) dar "domnul moderator" r19 nu s-a sinchisit de ele, citez:

"Am ignorat pana acum reporturile si v-am lasat sa discutati"

Pana cand individului din brasov i-am raspuns cu un fuck off + showfinger.gif pt ca tot batea campii aiurea. Stiam ce fac si ma asteptam la consecinte. M-am trezit cu contul blocat cred ca pt o saptamana. Contul a fost blocat total.

Probabil "domnul moderator" r19 nu stie ce scrie in regulament, ia sa vedem sa ii explicam si dumnealui cam ce scrie acolo, poate invata ceva:


2. Mesajele


a) Nu se incurajeaza sub nici o forma goana dupa post-uri. Nu se incurajeaza mesajele si interventiile fara un continut real si util forumului. Scrieti un mesaj doar daca aveti ceva de spus in legatura cu subiectul (topicul). Nu se admite devierea subiectului prin mesaje in afara de subiect (off topic).

c) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj necivilizat si/sau obscen, antisemit sau rasist.
e) Nu este permis atacul la persoana. Nu atacati persoanele ci ideile lor.

7. Sanctiuni


d) In cazul in care se observa o incalcare repetata a regulilor 2a, 2b, 2g, 2h si 2i, moderatorii vor avertiza public sau privat utilizatorul in cauza. La a treia avertizare pe aceeasi tema, moderatorul poate dispune blocarea temporara a abilitatii utilizatorului de a trimite mesaje noi.

e) In cazul incalcarii punctului 2c, 2d sau 2e moderatorii vor edita sau sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza public sau privat pe utilizatorul care a postat mesajul. La a treia avertizare pe aceeasi tema, moderatorul poate dispune blocarea temporara a abilitatii utilizatorului de a trimite mesaje noi.

d) In cazul incalcarii punctului 2j, moderatorii vor sterge toate mesajele incriminate cu exceptia celui care este incadrat corespunzator si vor atentiona public sau privat autorul mesajului. La a treia avertizare pe aceeasi tema, moderatorul poate dispune blocarea temporara a abilitatii utilizatorului de a trimite mesaje noi.

f) In cazul incalcarii punctului 2k, moderatorii vor edita mesajul incriminat si vor atentiona public sau privat autorul mesajului. La a treia avertizare pe aceeasi tema, moderatorul poate dispune blocarea temporara a abilitatii utilizatorului de a trimite mesaje noi.

g) In cazul incalcarii punctului 3c sau 3d, moderatorii vor atentiona public pe utilizatorul in cauza si vor solicita pe privat editarea/stergerea materialelor incriminate in termen de 24 de ore. Refuzul de a se conforma acestei solicitari si/sau abaterile repetate de la regulile 3c sau 3d se sanctioneaza cu blocarea temporara sau definitiva a accesului la forum pentru persoana incriminata.

h) In cazul incalcarii punctului 2m sau 2p, moderatorii vor sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza pubilic sau privat pe utilizatorul in cauza. La a doua abatere, se va bloca definitiv accesul la forum pentru persoana incriminata.


Da, ati citit bine, la a treia avertizare, eu nu am primit nici macar una si s-a trecut la blocarea contului.

"domnule moderator" r19, ati vazut ce scrie mai sus? Este din regulamentul pe care dvs trebuie sa il respectati. Va rog sa va suspendati contul, nu stiti sa va faceti meseria.

Dar sa va spun de ce s-a intamplat asa. Acum ceva vreme ne-am mai contrat noi pe idei diferite (civilizat spun eu), dar dansul a tinut mortis acum sa isi verse frustrarea sa sa imi blocheze contul desi eu facusem deja 2 report-uri. Sa va fie rusine domnule r19!
Cam asa merg lucrurile, in stilul comunist.

Sa trecem mai departe la alte "caractere" marete:

- masina mea a costat niste bani
- la fel si spark-ul a costat niste bani
- si pt ca tot va spuneam ca ma interesa un suv (eram dispus sa iau duster daca avea 5 stele), luni am dat avansul pentru Mitsubishi Eclipse Cross varianta Instyle+
- cine e interesat de dotari poate intra pe pagina oficiala, sunt acolo listate toate dotarile
- si pt ca probabil caracterele mici vor spune din nou ca eu mi-am facut rate si alte chestii cretine spun aici: costul total al masinii nu conteaza
- ETA: Aprilie 2018

Se udasera unii cu faptul ca duster-ul a obtinut 3 stele si ca astea valoreaza cat 100. Am dat un mail la euroncap care suna cam asa:

Dear EuroNcap,

I do have some very important questions regarding the testing procedures.

Question 1: Suppose that a car has obtained 5 stars in 2010. If the same car is tested today (using the new standards) it can obtain the same 5 stars rating? I'm interested only in adult occupant protection and child occupant protection.

Question2: If a car has obtained 3 stars in 2011 (adult occupant protection 74%) and a new version of this car is tested in 2017 and obtains 3 stars (adult occupant 71%) this meas that the manufacturer has improved the safety over the older model?


Raspuns (ca sa nu mai zic A ca se incurca unii pe aici):

Dear Bogdan

Thank you for your interest in Euro NCAP

It is very hard to compare the older ratings to the current ratings.

Over the course of the years the testing protocols have been adjusted.

To give you an idea:

In 2009 the rating scheme was adjusted to include a whiplash test and it reflects the protection offered to adult and child occupants as well as pedestrians and, for the first time, considers the safety potential of advanced driver assistance technologies such as electronic stability control.

In 2011 a car is eligible for ESC points only when it passes the criteria in this test.

In 2012 ESC becomes mandatory for all new cars sold in the EU.

In 2014 adding crash avoidance systems such as Autonomous Emergency Braking and Lane Keep Assist/Lane Departure Warning tests to the overall star rating.

In 2015 a new full width frontal test was introduced (This test places high demands on the restraint systems in front and rear seating positions. Strict limits are placed on the decelerations of the chest and on the degree of chest deflection and this, in turn, encourages manufacturers to fit more sophisticated restraints) and AEB pedestrian systems are tested.

In 2016 improvements were made to the protection of children in cars and the dual rating was introduced (a second rating for the car fitted with a ‘safety pack’ which may be offered as optional).

So the 2010 car would not have been tested to the new full width frontal test which was introduced as car structures have become stiffer.

One can argue that the newer model of a car obtaining the same star rating a few years later can be considered safer as the testing has become tougher HOWEVER Euro NCAP stresses that it is important to look at the overall rating, not just the scores in e.g. adult occupant.

Before 2009 Euro NCAP’s concern was that many manufacturers set out to achieve high scores for adult occupant protection to attract consumers, whilst compromising safety investment in other areas.

Euro NCAP’s mission is to improve the safety offered to all occupants and also to other road users.
Hope this is helpful.


Ca o concluzie, pana la sfarsitul saptamanii voi lua o decizie daca voi mai ramane pe acest forum sau nu, nu am dacia sau reno asa ca nu vad rostul, dupa parerea unora. Asa ceva eu nu pot tolera si nu pot fi coleg de forum cu astfel de personaje.
Daca voi ajunge la concluzia ca nu am ce cauta aici, topicul acesta va fi sters (el va continua pe forumul dedicat marcii).

O seara buna sa aveti.

PS: Ca sa evitam intrebari inutile gen ce inseamna A, ETA inseamna Estimated time arrival.

This post has been edited by ursul_bipolar: 20 Dec 2017, 14:28


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 20 Dec 2017, 06:46
Post #696


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




doh.gif
:Intrebare editata:
1. :editat:!!!
2. :editat:!!!
3. Sa-l pedalezi sanatos, intreg de toate stelele si fara probleme.
4. :editat:
5. :editat:

P.S. Erau mai multe, dar am decis sa ti le scriu in privat.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Dec 2017, 09:16
Post #697


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




idem 3.
sofer7.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 20 Dec 2017, 09:42
Post #698


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Opulență domnule, mașină nouă, banu' jos, congratulations biggrin.gif
Sa o stăpâniți sănătoși o sa va urez când ajunge mașina, până atunci Sărbători fericite!!!!
Și doar atât am de spus, nu e iarba mai verde pe vreun alt forum, peste tot e la fel dry.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogladen
post 20 Dec 2017, 09:43
Post #699


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 28 May 07




Frumoasa alegere. S-o alergi sanatos!


--------------------
Renault Kadjar 2017, 1.2 Tce EDC
Ford Focus 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 20 Dec 2017, 09:56
Post #700


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Sa stapanesti sanatos Eclipse-ul! Si asteptare usoara, mai e ceva pana in aprilie. Nu prea va inteleg cum aveti rabdare cate 5-6 luni pentru o masina, eu unul sincer n-as putea smile.gif


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 Dec 2017, 10:04
Post #701


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ursule .. te superi si tu aiurea ... te-ai bagat in hora si dupa te simti atacat ..

Pana la urma si Mitsu este tot un Renault / Nissan ... in acte si in viitorul apropiat si ca motorizari ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 20 Dec 2017, 10:05
Post #702


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Măcar de-ar fi fost vreun Duster, ca sa merite așteptarea radmasa.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 20 Dec 2017, 10:16
Post #703


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




ursule
strict intre vitara si duster as alege dusterul (il stiu pe cel vechi de la insonorizat si stiu si vitara), e mai zdravan facut - e tardiva opinia acum dar mno...
te stresezi prea tare cu forumul, doar pentru ca "somebody is wrong on the internet" nu inseamna ca tre sa iti faci tu nervi.
daca nu mai activezi pe forum asta nu te/ ne impiedica a ne mai vedem la o bere / suc / ce bei tu din cand in cand - cand ne mai adunam, daca iti face si tie placere, esti binevenit.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 20 Dec 2017, 10:25
Post #704


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Dusterul ar fi ok daca ar fi mai sigur. Dar 3 stele e jenant in 2017, cand toti concurentii au 5 stele. Poate fi diferenta dintre viata si moarte, si nu pun botul la texte cum ca daca e sa mori, mori oricum.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Dec 2017, 10:35
Post #705


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Faceti vs acum si pe topicu omului...il vreti banat laugh.gif

Coane argon ai dreptate rolleyes.gif

This post has been edited by wolfin: 20 Dec 2017, 10:37


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 20 Dec 2017, 11:48
Post #706


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Domnu' bipolar.

In primul rand, o fi jurnalul matale, da' nu mi se pare locul potrivit ca sa te plangi de moderarea din alta sectiune. Serios, nu-ti convine ce o facut R19, exista sectiunea probleme administrative. Am dubii ca toata lumea trebuie avertizata inainte de a primi ban, doar pentru ca eu obisnuiesc asa, nu scrie pe undeva prin regulament ca e obligatoriu. In plus, cam multa lume uita sa mai faca diferenta intre ce si cum posteaza la sectiunea cafenea, si cum se comporta pe alte sectiuni. Tare banui ca n-o vrut nimeni sa observe ca ala era topic de la stiri, si v-ati spart in off-topic si impunsaturi prietenesti.


Cat de partea cu "mi-am luat troscoleta de x lei fara credit", ma bucur pentru tine, da' in forma in care l-ai facut, comentariul nu poate fi calificat decat de prost gust (parere pe persoana fizica).

Succes in continuare.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 20 Dec 2017, 12:19
Post #707


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Viata de vede mai bine dupa un espresso Peru el Mango. smile.gif
Permiteti-mi va rog sa ofer niste raspunsuri, o sa le iau de jos in sus:

@bucatzel

Am postat aici pentru ca stiu ca aici este un moderator bun care stie sa isi faca treaba, in speta tu si nu o spun gratuit, ai dovedit de multe ori ca joci corect. Altfel riscam ca nimeni sa nu stie ce s-a intamplat.

Topicul a fost aceasta: https://www.daciaclub.ro/DACIA-DUSTER-noile...17-t308237.html

Daca ai rabdarea sa il citesti vei vedea ca doar mi-am spus parerea despre acel model, au fost altii care m-au atacat in mod direct spunand lucruri urate (ba ca nu am ce cauta acolo, ba ca mi-am luat masina in rate si ca nu a costat nici macar cat un logan si vin acolo sa ma sparg in figuri ca dusterul nu e bun, ba ca daca nu vreau sa cumpar sa plec, etc), toate astea se pot vedea pe acel topic. Imi spui te rog unde am gresit eu?

Am facut 2 report-uri pe care moderatorul sectiunii le-a ignorat, asa cum reiese chiar din spusele lui. Este corect? Tot eu sunt ala vinovat?

Si ca sa vezi ca moderatorul este obligat de regulament sa il anunte pe cel ce il incalca uite aici:

d) In cazul in care se observa o incalcare repetata a regulilor 2a, 2b, 2g, 2h si 2i, moderatorii vor avertiza public sau privat utilizatorul in cauza. La a treia avertizare pe aceeasi tema, moderatorul poate dispune blocarea temporara a abilitatii utilizatorului de a trimite mesaje noi.


Deci este normal sa ma anunte sau nu? Daca nu, inseamna ca si forumul asta se supune anarhiei, reguli pt prosti si rasfat pt destepti, nu?

Explica-mi tu ca sa inteleg si promit ca daca ma faci sa inteleg eu voi retrage tot ce am spus.

Am pus preturile masinilor si modalitatea de achizitionare dintr-un singur motiv, ca sa vada toti aia care au comentat despre cum mi-am cumparat eu masinile ca sunt intr-o eroare grava. Stiu, si mie imi e scarba ca am pus chestiile alea dar oamenilor mici la caracter trebuie sa le explici pe intelesul lor.

Asta este motivul si sunt perfect de acord cu tine ca este de prost gust dar si pt mine au fost de prost gust acele comentarii.

Am observat ca daca le vorbesti oamenilor in acelasi mod in care iti vorbesc ei tie au prostul obicei sa se supere, asa ca imi asum.

@ wolfin

Multumesc, daca sunt banat din nou chiar nu ma mai intereseaza, exista viata misto si dupa daciaclub.

@ argon

Ai dreptate! Stiti de ce imi place mie omul asta? Ba frate, intotdeauna spune ce crede dar nu tine rautate si intotdeauna e dispus la dezbateri, bune rele cum or fi. Dar nu te ataca frate pe la spate.

@ pishky

Cu siguranta, oricum iti sunt dator. Nu am venit deloc prin CT in toamna asta si de asta nu am dat niciun semn. De fapt am venit o singura data in Iunie si de atunci ioc.

@ dandobre

Ai dreptate cand spui ca nici in alte parti nu e altfel.

@ cj98czh

Accept orice lucru atunci cand sunt vinovat. Dar nerespectarea regulilor jocului chiar de catre cei care sunt pusi acolo sa le respecte nu pot accepta. Si noi am avut idei diferite nu? Ne-am contrat pe anumite chestii dar quess what, putem discuta la orice ora nu? Nu cred ca tu procedai la fel.

@ AndreiMR

Nu e graba mare. Eu nu sunt fan suv-uri, am luat aceasta masina pentru ca in primavara o sa am un fiu si vreau sa ii ofer ceva mai multa siguranta pe drumurile astea pline de accidente. Puteam sa dau lancer-ul la buyback dar imi ofereau 5500 euro pe el si nu am acceptat, ce naiba mai are putin si face 90k, cu 5500 nu o dau. Aia o sa fie masina mea cand merg singur sau doar cu sotia.

@ Bogladen

Multumesc!

@ Mucix

Omul asta imi e drag, avem putine idei comune dar intotdeauna un sfat de la el e binevenit si de luat in seama. Multumesc, am discutat pe privat.

This post has been edited by ursul_bipolar: 20 Dec 2017, 12:34


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 20 Dec 2017, 12:44
Post #708


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Fara suparare, chiar n-am timp sa stau sa citesc tot topicul ala. Si daca as avea, pentru o sanctiune data in alta sectiune, pot avea o parere pe persoana fizica, ordinea e moderatorii sectiunii -> admini. (*) De aia am si sugerat probleme administrative.
Amu' sincer, daca n-ai fost singurul linistit pe acolo, posibil ca R19 sa fi luat pe toata lumea implicata si sa-i fi linistit pe toti la gramada. Nu-i iau apararea, nu-l condamn, doar mentionez o posibilitate.

Regulile 2a, 2b, 2g, 2h si 2i, se refera la "contraventii" minore. Daca zici ca deja lumea se ataca pe acolo intr-o veselie, as merge mai degraba pe 2c / 2e, care nu-s incluse in sistemul de avertizare inainte de a da cu paru'. Oricum, regula aia o fi fost ok cand a fost scrisa, dar in momentul actual mi se pare cam greu de monitorizat, sincer.

(*) Faptul ca m-am bagat sa linistesc lumea care sare calul la cafeneaua DC e legat de faptul ca moderatorii de acolo se pare ca nu mai au timp de forum in ultima perioada, si m-am saturat de toate injuriile pasate pe acolo. Daca se discuta civilizat n-aveam treaba.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 20 Dec 2017, 13:05
Post #709


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Sa o stapanesti sanatos! Nu am sa comentez despre masina, atat ca nu pricep de ce SUV, nu pare un pas logic dupa Lancer. Dar, daca zici tu ca e vorba de siguranta, nu ma bag, asa o fi. Poate i-o lasi doamnei si iti iei "masina" wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 20 Dec 2017, 13:19
Post #710


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




In afara de faptul ca e urat nu vad nicio diferenta dintre asta si un mazda 6 estate, sa zicem. blush.gif

This post has been edited by MuciX: 20 Dec 2017, 13:19


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 20 Dec 2017, 13:21
Post #711


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Am vazut si eu un Eclipse Cross prin Pitesti. Din spate e cam ciudatel, si sunt curios cum e vizibilitatea prin luneta aia impartita in 2. Si rotile par cam mici, dar fata si profilul mi-au placut. Bine, nu e o masina desenata pentru concursuri de frumusete, dar n-arata rau.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Dec 2017, 13:32
Post #712


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




daca s a ajuns la concluzia ca honda e frumoasa depinde cum o privesti asta lu Ursu e cam la fel ...o masina cu un desing mai alfel...

ca au folosit sabia tanaka in loc de creion e alta poveste 10561582.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 20 Dec 2017, 13:33
Post #713


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




La test drive vizibilitatea nu a fost extraordinara in spate dar o ajuta camerele 360 care isi fac treaba excelent si ogliznile care se duc in jos cand dai in spate ca sa vezi bordurile si rahatii de caini, stiu e veche poanta. Rotile sunt pe 16, 18 de la intense in sus. Se poate opta si pt varianta pe 19. Eu am ales 18.
Am primit de la ei vopseaua metalizata, tava de portbagaj, presuri de cauciuc si un mic discount. Am refuzat alarma.
Motorul de 1.5 benzina este suficient pt ce am eu nevoie, rafinat, trage de jos liniar, fara zgomote suspecte. In interior e liniste. Materialele din interior mult mai fine decat la lancer, un pas extraordinar in fata.
Au contat si gramele pe km care sunt destul de jos, 151 cam printre cele mai bune din gama asta de suv cu motor teoretic subdimensionat.
Uite o poza live: 21641054_1611566442227098_8389616713462783939_o.jpg ( Size: 489.22k ) Number of downloads: 287


This post has been edited by ursul_bipolar: 20 Dec 2017, 13:39


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 20 Dec 2017, 13:38
Post #714


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Ai luat manuala sau CVT?


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 20 Dec 2017, 13:40
Post #715


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




CVT din pacate.
Manuala nu aveau pe varianta de echipare pe care o doream eu.
In orice caz au lucrat si la CVT-ul asta se misca mai bine. Padelele sunt misto, te joci si schimba bine.


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Dec 2017, 13:40
Post #716


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




primul lucru dupa ce o ridici sa ii pui folie pe proiectoare...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 20 Dec 2017, 13:42
Post #717


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




La asta m-am gandit si eu. Alea sunt primele care iau pietrele in bot.


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Dec 2017, 13:45
Post #718


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(ursul_bipolar @ 20 Dec 2017, 13:40)
CVT din pacate.

*



sa fi sanatos..o sa o iubesti...pe cutie


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 20 Dec 2017, 13:47
Post #719


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(ursul_bipolar @ 20 Dec 2017, 13:40)
CVT din pacate.
[...]
Padelele sunt misto, te joci si schimba bine.
*


Deci e d-aia pe gustul "soferilor", simuleaza trepte de viteza. nedumerire.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 20 Dec 2017, 14:03
Post #720


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




QUOTE(bucatzel @ 20 Dec 2017, 13:44)
Fara suparare, chiar n-am timp sa stau sa citesc tot topicul ala. Si daca as avea, pentru o sanctiune data in alta sectiune, pot avea o parere pe persoana fizica, ordinea e moderatorii sectiunii -> admini. (*) De aia am si sugerat probleme administrative.
Amu' sincer, daca n-ai fost singurul linistit pe acolo, posibil ca R19 sa fi luat pe toata lumea implicata si sa-i fi linistit pe toti la gramada. Nu-i iau apararea, nu-l condamn, doar mentionez o posibilitate.

Regulile  2a, 2b, 2g, 2h si 2i, se refera la "contraventii" minore. Daca zici ca deja lumea se ataca pe acolo intr-o veselie, as merge mai degraba pe 2c / 2e, care nu-s incluse in sistemul de avertizare inainte de a da cu paru'. Oricum, regula aia o fi fost ok cand a fost scrisa, dar in momentul actual mi se pare cam greu de monitorizat, sincer.

(*) Faptul ca m-am bagat sa linistesc lumea care sare calul la cafeneaua DC e legat de faptul ca moderatorii de acolo se pare ca nu mai au timp de forum in ultima perioada, si m-am saturat de toate injuriile pasate pe acolo. Daca se discuta civilizat n-aveam treaba.
*



Uite, am facut eu 2 colaje cu ce s-a intamplat si le voi si explica: colaj1.png ( Size: 89.41k ) Number of downloads: 401
colaj2.png ( Size: 58.9k ) Number of downloads: 362


1. Atunci am inceput sa scriu eu pe topic.
2. Prima data cand au inceput apropourile, nimeni nu pomenise de Mitsubishi sau facuse o comparatie intre Mitsuboshi si Dacia, de aici au fost celelalte, efectul de turma probabil.
3. A aparul tipul asta, isi lauda dusteru si spune la lanceru are in interior naspa, wtf?
4. Invividul continua si imi spune ca mi-am luat masina second si vin sa comentez despre duster-ul nou, wtf?
5. Isi continua pledoaria desi eu nu am facut nicio afirmatie care sa provoace replica lui
6. Imi spune ca mi-am luat masina in rate pe 10 ani, ca nu a costat nici macar cat un logan full si ca vin eu sa ii critic tigaia
7. Replica mea in care l-am atentionat ca il voi raporta daca continua cu atacurile la persoana.
Observatie: dupa acesta atentionare individul din Brasov s-a potolit pana la un punct.
8. A aparut al doilea care ma invita sa plec daca nu vreau sa cumpar (nu stiam ca ala e topic de bursa in care se negociaza pretul sau caracteristicile unei masini)
9. Din nou discuta despre Mitsubishi iar pe ceilalti (nu imi e clar daca si eu sunt acolo) ii face betivii forumului
10. II spun ca el este beat si il anunt ca urmatorul post va fi raportat.

Acum va trebui sa discutam putin mai mult pentru ca a disparut un post, probabil r19 l-a sters. Dupa replica mea din pasul 10 individul clio4edc12 spune ca degeaba fac report, ca topicul este parasit de moderatori si ca daca exista vreun moderator calumea eu zburam de mult de pe acest topic.
In acest moment am facut primul report.

A mai postat inca ceva si l-am raporat din nou. Nimic din partea moderatorului.

11. Dupa ce probabil a vazut postarea ca topicul este parasit de moderatori individul din brasov a postat din nou, spunandu-mi ca sunt pus rau pe dacia.

I-am raspuns cu un fuck off si gata, postul meu a disparut, a mai sters unul sau 2 postate de celalalt individ, inclusiv postul in care spunea ca topicul este parasit de moderatori. Contul meu a fost blocat definitiv, fara warn, fara avertizare, fara nimic.

Sper ca acum e mai simplu sa iti faci o idee ca sa nu crezi ca eu latru ca un cretin.

This post has been edited by ursul_bipolar: 20 Dec 2017, 14:08


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
33 Pages « < 22 23 24 25 26 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 21:21
Dacia