Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vreau un LCD!, sfat achizionare LCD37"

Meghitzanul
post 5 Sep 2008, 09:14
Post #61


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(bonzai @ 4 Sep 2008, 13:53)
PS: atentie ca la Samsung modelele de tip S,R,M sunt din seria veche. Modelele 2008 au o noua numerotatie, tip seria 6,7,9 etc. Din acest motiv modelele 37M86 si 40M86 se gasesc la preturi excelente.
*



asa este, dupa seria R si M de la Samsung a aparut seria 2008

ideea e ca 90% sau poate si mai mult din cumparatori, sunt convins ca vor cumparat tot seria veche ... tocmai pt ca se gaseste la preturi "excelente" (cum ai zis tu) iar puterea noastra de cumparare se stie care e

in plus magazinele de specialitate aduc tot seria "veche" deoarece ei stiu f bine ca modelele alea se cumpara.. seria noua fiind mai scumpa


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 5 Sep 2008, 13:54
Post #62


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galaþi




Eu am cumparat de curand Panasonic TX-32LM70. Sunt foarte multumit de achizitia pe care am facut-o.
De aceea, din punctul meu de vedere, recomand Panasonic.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 7 Sep 2008, 09:29
Post #63


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Ce are pe el si cit costa?


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TresPasser
post 15 Sep 2008, 00:00
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 24 March 07
From: Cluj-Napoca




Sper ca nu ma cearta nimeni, dar cred ca e locul potrivit sa va cer si eu parerea: as dori sa achizitionez un TV nou si ma gandeam la un LCD de genul: Samsung 32S81B. Mentionez ca dispun de 2000 RON, plafonul maxim. Eventual alte sugestii?
Multumesc


--------------------
Renault Clio III 2007 Exception 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
conucristi
post 16 Sep 2008, 12:15
Post #65


Un membru oarecare ...


Group: Members
Posts: 106
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Poti incerca si:
Philips 32PFL3312 la un pret f bun (zic eu) 1.599,00 RON (cu TVA)
sau
LG 32LG3000 la 1.789,00 RON (cu TVA)

Poate gasesti si mai ieftin ... daca cauti.


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TresPasser
post 16 Sep 2008, 16:14
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 24 March 07
From: Cluj-Napoca




Dar care pare a fi cea mai buna alegere avand in vedere bugetul disponibil? Chiar nu ma pricep la televizoare. Am studiat toate cele 3 modele si par foarte asemanatoare ca si specificatii. Eu am tot auzit ca Samsung ar face monitoare si televizoare bune in ultima vreme, de aceea am cautat in prima faza un Samsung.


--------------------
Renault Clio III 2007 Exception 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 16 Sep 2008, 16:20
Post #67


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Dap, Samsung rulz biggrin.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 17 Sep 2008, 12:48
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




Dar de preferat nu 32S81. Incearca 32M86, sunt diferente mari. Se gaseste sub 2000 RON pe mai multe siteuri, vezi price.ro de exemplu.


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 23 Sep 2008, 11:13
Post #69


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Daca e 2xhdmi e bun sau nu e?


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 23 Sep 2008, 12:05
Post #70


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




2xHDMI inseamna ca are 2 intrari (mufe) HDMI. 2 sunt mai bune decat una, e drept, dar nu se refera la performanta smile.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 25 Sep 2008, 14:03
Post #71


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




M-am facut de kk asa-i? biggrin.gif
Timp de raspuns 8msec este bun?Ce poate fi nasol la un LCD ca sunt asa de multe si de variate ca pret ca nu stiu la ce sa ma uit?Exista riscul sa se vada mai prost ca un tv clasic?


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 25 Sep 2008, 15:16
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Exista riscul sa se vada mai prost ca un tv clasic?


Cu siguranta tongue.gif Teveul va fi mai mare si cu rezolutie mai mare insa cu semnal prost. Un semnal prost (a se citi rezolutie mica) se vede bine pe un teveu crt cu rezolutie mica (adica PAL tongue.gif )

DAAAR vei avea cu siguranta o satisfactie la un continut in format full HD wink.gif


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 26 Sep 2008, 07:54
Post #73


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Eu am semnal bun aici.Ma gindeam la timpul de raspuns , situatii de genu sa nu se vada mingea clar la un meci de fotbal etc.Nus foarte pretentios, as lua un LCD pina si pt faptul ca ocupa mai putin spatiu si il pot monta pe perete, dar sa se vada mai prost decit tv-ul actual...nu-mi suride ideea.

Bonzai am studiat modelul recomandat de tine:

Cod produs LE32M86
Diagonala 32 inch (83cm)
Tip display LCD
Rezolutie 1366x768
Contrast 8000:1
Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala (grade) 178/178
Intensitate Luminoasa (cd/mp) 550
Conectori 3 conexiuni HDMI, 1 laterala si 2 spate,2 Euro Scart,Intrare pe componente,Intrare PC (D-Sub),Intrare S-Video,Intrare RF,Intrare RCA A/V,Intrare USB - in lateral,Iesire casti,Iesire subwoofer ( Clip )
Audio difuzoare incorporate 2 x 10W
Alte caracteristici HD Ready,High Definition (720p, 1080i),Tehnologie Movie Plus,DVB-T (tuner digital terestru incorporat),Timp de raspuns: 8ms,Procesor de culoare Wide Color Enhancer,Anynet + ,Tehnologie DNIe,Filtru Digital Comb,Senzor pentru umina ambientala,Scanare Progr
Garanþie un an

Asta este 2100 ron, dar intrebarea mea este cu ce difera fata de un alt Samsung tot 83 (sau 81) care e 1400 ron.Poate ca pe mine ca privitor la tv nepretentios ma satisface si ala de 1400 ron, dar cum sa imi dau seama?
Adica ce riscuri sunt , sa nu pot vedea anumite posturi tv sau?...sa nu pot vedea meciuri sau filme unde se misca prea rapid imaginile,habar nu am.


This post has been edited by cristianxxl: 26 Sep 2008, 08:01


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 26 Sep 2008, 08:02
Post #74


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(cristianxxl @ 25 Sep 2008, 15:03)
M-am facut de kk asa-i? biggrin.gif
*


Ba deloc smile.gif. Pana acu 2 saptamani n-aveam nici eu habar de toata babilonia asta, ce-s HDMI, HD Ready, Full-HD si altele asemenea. Dar nevoia te invata 04.gif
Ma gandesc ca 8 ms e un pic cam mult pentru redarea cursiva a miscarilor rapide...


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 26 Sep 2008, 09:37
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




ce puncte "tari" are acel model fata de unul mai ieftin:

Contrastul e bun - seria M a fost una excelenta la samsung. Ei zic 8000:1 contrast dinamic, care inseamna doar ca e un contrast bun, nu poate fi folosit neaparat pentru comparatii intre modele
Are tehnologii de imbunatatire a imaginilor in miscare rapida - 100Hz si Movie Plus - o sa te ajute foarte mult la meciuri de fotbal, sau miscarile rapide in filme, acolo unde multe LCD-ri palesc.
Tehnologii suplimentare de imbunatatire a imaginii: Wide Color Enchancer si DNIe. Teoretic culorile o sa fie mai placute.
Tuner digital incorpotat - e un mic plus, poti vedea digital din aer in Bucuresti, Tvr1, Tvr2, si daca accepta mpeg4 (desi nu cred) poti vedea ProTv HD si TVR HD
Anynet+ - poti sincroniza cu alte dispozitive Ssamsung (Boxe, DVD Player, Camera video) si sa folosesti o singura telecomanda pentru toate.
3 HDMI
designul e placut zic eu.

Timpul de raspuns la LCD TV este cam degeaba declarat. De regula se folosesc tehnologii suplimentare pentru a scapa de "lag". La monitoare LCD pentru PC este alta poveste.

PS: personal nu l-am vazut "in actiune", dar la pretul ala si la ce are pe el, nu are cum sa nu fie un BestBuy

This post has been edited by bonzai: 26 Sep 2008, 09:38


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel05
post 3 Oct 2008, 13:46
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 369
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




As avea nevoie si eu de un sfat... este acum in promotie la Carrefour un LCD Samsung 32A 330. In pliant sunt strecurate in mod intentionat, cred, niste greseli de genul: 4HDMI, Rezolutie 1920x1080 p, contrast 15000:1.... in realitate are 3XHDMI, nu are rezolutia aia si contrastul e 7500:1... Se mai mentioneaza ca ar avea si DVB-T (asta nu am verificat)

Intrebare: merita 1500 RON? Ce parere aveti? il iau sau mai astept??

PS. am cablu analogic de la RDS si l-as mai cumpara pentru filme rulate de pe un DVD player

multumesc anticipat.


--------------------
Renault Megane Sedan Manager Mai 2007 1,5 dci 85 CP rouge vif
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 4 Oct 2008, 09:23
Post #77


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Carefour sunt tepari ordinari, au scos anu asta la oferta aparate de aer conditionat clasa A si de fapt nu erau A si nu aveau , asteptau sa vina, am dat zeci de telefoane si pina la urma au aparut dupa ce s-a terminat promotia la alt pret!Eu unul nu as lua nimic de la carefour.Scuze ,dar am luat numai tepe cu ei...Cum sa publici in pliant superoferta si sa nu ai marfa in timpul promotiei-cica furnizorul nu a adus-o! mad.gif

This post has been edited by cristianxxl: 4 Oct 2008, 09:25


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel05
post 4 Oct 2008, 13:24
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 369
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




Am fost azi LA CARREFOUR. Este 2xHDMI, 7500:1, Made in Slovakia... se vindea in draci... Nu mi-a placut ca avea carcasa foarte lata = 88cm, nu imi incapea in locul de la biblioteca. Oricum parea fff. lat. Alte modele de pe acolo erau mai patratoase (panasonic, sony). Le-am masurat cu o ruleta la fata locului. biggrin.gif Astept alte oferte si cred ca o sa ma orientez spre un Panasonic.


--------------------
Renault Megane Sedan Manager Mai 2007 1,5 dci 85 CP rouge vif
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dannypapai
post 8 Oct 2008, 08:46
Post #79


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 8 March 06




Referitor la acest topic, as dori si eu achizitionarea unui LCD, neaparat marca Sony. Intrebarea care mi-o pun este daca sa iau unul de 81 cm sau de 94 cm, ceea ce implica unele modificari prin casa. Ofertele pe care le-am considerat mai avantajoase sunt:http://www.sonycenter.ro/televizor-lcd-sony-bravia-kdl-32-t3000-p1149.html pentru 81 cm, respectiv http://www.sonycenter.ro/televizor-lcd-son...3000-p1175.html pentru cel de 94 cm.
Care este distanta optima la care te poti uita la unul de 81 cm si care este in cazul unuia de 94 cm.? Multumesc anticipat


--------------------
Renault Fluence 2016, Expression - B 173 PDA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 8 Oct 2008, 09:39
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




Si eu sunt intr-o mare dilema pt achizitionarea unui LCD sau plasma. Plafon 2300 RON, dimensiune 81 cm (mai mare nu-mi permite mobila). Am gasit cam asa ceva:

1. Plasma LG 32PC51 http://www.elanko.ro/models.php?model_id=9...a%20LG%2032PC51 pret: 1800 RON, rezolutie:852x480 din aceasta cauza este la ora actuala cea mai buna varianta pentru cablu analog si filme de pe calculator. Am citit review-uri bune despre aceasta plasma, dar ma gandesc ca nu stie HD ready si pe viitor apar transmisii HD si filme in format HD.

2. Plasma LG32PG6000 http://www.webcomputers.ro/shop.php?action...7c5c636ba912d44 asta ar merge la ce vreau eu, dar pretul este foarte mare: 3000 RON

3. LCD LG 32LG3000 http://www.domo.ro/Audio-Video/Televizoare..._TV_LG_32LG3000 pret promotional: 1550 RON

4. LCD Samsung 32A450 http://www.domo.ro/Audio-Video/Televizoare..._Samsung_32A450 pret: 2100 RON

5. LCD Sony KDL 32D3000 http://www.domo.ro/Audio-Video/Televizoare...via_KDL-32D3000 pret: 2200 RON

Si ar mai fi o multitudine de modele mai vechi sau mai noi de la Samsung si Sony, Philips, Toshiba, etc. Ce imi recomandati in pretul asta nu neaparat cele de sus, stiind ca deocamdata am cablu la UPC (analog) si il voi folosi si pt filme de pe laptop (am iesire HDMI direct)?


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 3 Nov 2008, 00:13
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Eu pana la urma l-am luat pe asta (Toshiba Regza 42XV501 PG):
http://www.domo.ro/Audio-Video/Televizoare..._FullHD_42XV501
Am vazut ca Toshiba se vinde bine in Germania.
E cu rezolutia de 1920/1080 cu mod de afisare progresiv (1080p). Nu are prea multe functii (de ex. nu are picture in picture) dar am pus pe el filme de pe calculator la rezolutie maxima si se vede excelent, cel putin la fel de bine ca Samsung-urile alea scoase in fata la Carrefour. Deasemenea sunetul este foarte bun, culorile vii...imi place. Daca nu aveti pe cablu semnal digital si aveti semnal analogic mai slab sau nu prea scoateti semnal de pe calculator (neavand totodata posibilitatea sa rulati/stocati filme in formatele astea noi cu rezolutii mari, nu are rost sa investiti o suma mare pentru un televizor din gama de varf.
S-au schimbat logo-urile alea si ceea ce inseamna pentru ca nu mai e voie de la UE dat fiind ca s-a creat multa confuzie. Full HD nu mai exista.
Vedeti aici:
http://www.sony.ro/section/pagina-de-start...d/1207064677895

This post has been edited by dan73205: 3 Nov 2008, 15:30


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 22 Nov 2008, 14:27
Post #82


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Eu nu inteleg de ce s-a creat confuzie, nu e nimic greu in a intelege ca treaba cu HD-ul se rezuma la rezolutia maxima suportata de lcd. (sau plasma)

Momentan, 1080p e maxim, deci daca suporta 1920x1080 inseamna ca e, ce s-ar putea numi "Full HD." Dar pentru o calitate perfecta a imaginii la un film de pe Blu-Ray, atat playerul cat si TV-ul trebuie sa stie 1080p/24p... Recomand sa cititi review-uri de prin anglia (ca romanii sunt varza) inainte de achizitie. Eu am dat peste un LG de 42" care parea ok "pe hartie" dar multe review-uri spuneau ca la 24p se misca aiurea...

Oricum, dupa 2010 vor incepe pregatirile pentru Quad HDTV si UHDTV adica 2160p respectiv 4320p deci preturile pentru 1080p vor scadea spectaculos... Deci va recomand sa nu sariti mai sus de 42" decat daca aveti prea multi bani sau camera mult prea mare si e nevoie de diagonala imensa.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 22 Nov 2008, 22:53
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Mie mi se pare mai clar acum. De exemplu inainte de schimbarea asta pe televizorul pe care l-am luat era scris FullHD (acum scrie HD Ready 1080p) dar el nu avea tuner digital inclus si probabil ca unii care voiau sa puna tv-ul pe masa asteptandu-se sa vada campionatul european in HD la TVR l-au luat, gandind ca daca e full e full, are de toate. Evident ca nu au vazut in HD decat daca au mai scos niste bani pentru tuner extern si antena. Ar fi fost mai simplu de inteles dupa noul logo "HD ready 1080p". Pe de alta parte, asa cum spui, o sa apara rezolutii mai mari timp in care probabil vor mai fi in vanzare si astea de 1080 de acum, asta fiind un alt motiv pt care au renuntat sa le spuna Full HD. E destul de clara acum diferenta dintre HD Ready 1080p (care nu poate receptiona semnal tv HD ci doar de pe alte surse cum ar fi de la calculator de ex. pe mufa HDMI) si HD TV 1080p asta din urma referindu-se la LCD-uri cu tunerul integrat (evident ca sunt sensibil mai scumpe). In plus, la toate scrie rezolutia maxima suportata.
Nu stiu unde vor sa ajunga dar rezolutia aia de 4320 mi se pare mult prea prea. Uite chiar acum se uita consoarta la un film cu 1080 in timp ce eu scriu pe forum la calculator care e la un metru de teveu si mai arunc cate un ochi. Nu gasesc nici un cusur imaginii, pot foarte bine sa privesc de la un metru in conditii excelente din punct de vedere al imaginii..ca la cinema.

This post has been edited by dan73205: 23 Nov 2008, 00:19


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 23 Nov 2008, 08:15
Post #84


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Cred ca problema e ca lumea aude ca trebuie sa fie "full hd, sa moara jan" dar n-au curiozitatea sa se informeze inainte... Daca vad HD, inseamna ca "e de bine," chiar daca e doar 720p... La fel cu full-options la masini... Citesc "full options" pe anunt, si o iau, fara sa se uite ca n-are trapa, piele, etc.. deci nu prea e "full."

Nu transmite nimeni in 1080p in momentul de fata nici in state, la TV e 720p sau 1080i. Daca vrei 1080p, Blu-Ray tata...

Si referitor la viitor, hai sa fim seriosi. Momentan crezi ca nu se poate mai bine, dar asteapta sa vezi ce urmeaza si iti vei schimba parerea.

Inainte era moda VHS, mai ales la noi ca ne-am miscat greu cu tehnologia. Cand am bagat primul meu DVD si m-am uitat la el, am ramas masca. Nu imi venea sa cred ca imaginea poate fi atat de clara... Mi se parea perfecta. Daca mi-ai fi spus atunci de Blu-Ray as fi zis la fel "Pai se poate mai bine ?"

Si uite ca s-a putut... 720p arata absolut genial pe langa un DVD, ce sa mai vorbim de 1080p ? Si te-ai putea gandi din nou... Mai bine decat atat nu se poate... Ba se poate...

Si referitor la cinema, majoritatea filmelor sunt pe pelicula filmate, deci analog, dar sa stii ca momentan se tin bine. Transferata pe digital, calitatea peliculei sare grav de 1080p... Deci inca nu vedem filmele de pe pelicula la calitate maxima decat intr-un cinema foarte ok.

Dar pelicula e pe moarte oricum. Deja exista o camera la aproape 20.000$ digitala care filmeaza ca pelicula de 35mm (se cheama Red One), in conditia in care o camera de la Hollywood cu pelicula sare de 200.000$ si nici nu e de vanzare.

Momentan digitalul se bate sa ajunga la calitatea peliculei, dar se apropie, deja se apropie vertiginos. Si dupa, pelicula va muri si va intra digitalul, si filmele vechi nu vor sari prea mult de o anumita rezolutie, dar tot ce se va filma digital, la rezolutii imense, se vor usura pe ce numim noi acum "full hd".

Cu alte cuvinte, viitorul suna bine wink.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 23 Nov 2008, 13:57
Post #85


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Deci un tv pe care scrie HD e ok?Ca am vazut Samsung de 81 cm diagonala HD la 1600ron si ma cam bate gindu.Desi auzii niste zvonuri cu criza asta ca de sarbatori ori sa fie reduceri de 30%.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 23 Nov 2008, 15:16
Post #86


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Depinde ce vrei sa faci cu el. Daca n-ai de gand sa vezi Blu-Rayuri la 1080p/24p (adica, momentan, calitatea maxima posibila) atunci daca-ti iei 720p e de ajuns.

Cred, dupa pretul de 1600 ron, ca ce ai vazut tu e 720p, deci nu "full hd" ca sa vorbesc pe termenii clasici. Daca n-ai de gand sa-ti iei player Blu-Ray atunci nici n-ai nevoie de mai mult.

Daca te mai uiti pe la lcd-uri sau plasme, noteaza modelele si trimite-mi un PM cu ele, si te pot sfatui care-i mai bun... Evident, daca ai incredere wink.gif

Si, cand incepe oficial sezonul de reduceri pt. Craciun ? Cat decembrie ? biggrin.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 23 Nov 2008, 21:04
Post #87


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Sau mai bine scrie modelele aici decat pe pm ca sa le discutam cu totii, mai aflam de oferte, una-alta. Eu imi doresc o plasma full hd (tocmai ca sa ma uit si la filme in rezolutie full hd 1920x1080) dar cel mai probabil nu mi-o voi permite in urmatoarele luni. Astfel un tv LCD HD Ready (care se va potrivi f bine ulterior in sufrageria parintilor - pentru catv) la 1500-1600 ron ar fi mult mai aproape de realitate pentru sacul lui Mos Craciun wink.gif . Asadar, aruncati aici cu oferte, discutii, etc.

This post has been edited by padre: 23 Nov 2008, 21:05


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 23 Nov 2008, 21:30
Post #88


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Alex-am incredere!Altfel nu as intreba, e buna ideea lui Padre, mai schimbam o informatie.Eu nu am blue-ray, am un dvd normal, vreau sa vad filmele de la tv si de pe dvd si daca se pot vedea si cele din calculator sunt supermultumit.
De ce mi-e teama e sa nu se vada prost (sau mai prost) ca tv-ul de 56 diagonala daewoo pe care il am acum, adica la un meci sa zicem sa se vada urme de la minge sau mai stiu eu ce fragmentari de imagine, in rest nu am pretentii.
Am cablu digital de la RCS/RDS asa ca daca vad ce e la tv si din an in paste un dvd si un film din calculator eu ma declar supermultumit.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 23 Nov 2008, 21:46
Post #89


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Pe al meu scrie HD Ready, dar in manual am lista cu rezolutiile, si "stie" 1080p... unsure.gif

This post has been edited by xcss: 23 Nov 2008, 21:48


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav99
post 23 Nov 2008, 22:24
Post #90


membru


Group: Members
Posts: 209
Joined: 13 November 06
From: Romania




la lcd sony e lider iar la plasma panasonic de departe, dar acest lucru e valabil la modelele cu buget mediu, nici low nici high
in primul rand daca il cumperi pt. cablu ,in mare parte mergi pe plasma, daca e pt. consola sau jocuri pc mergi pe lcd
e ffff mult de discutat dar intra pe forum la emag si au sectiune de tv citesti si poate te lamuresti; cat despre samsung generatiile<2008 sunt ''la noroc'' mare parte sunt varza,experienta in familie in schimb au service de nota 10+


--------------------
- - - - -
Megane2.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
17 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:07
Dacia