Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Manifest anti Nissan

richie
post 13 Aug 2009, 20:14
Post #121


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




QUOTE(cj98czh @ 12 Aug 2009, 13:54)
Sa inteleg ca motorul renault si-a facut foarte bine treaba si esti multumit de el?
*



Da..si inca si-o face smile.gif. Nu mai utilizez eu Primera respectiva, dar e tot in familie, iar pe acte, tot a mea e. Iar Renault, a facut si face ceva bine : diesel.

QUOTE(SorinV @ 12 Aug 2009, 22:25)
Cati dintrastia ca tine nu am vazut eu care baga si mana in foc cu cazanul lor ca nu au schimbat nimic pana la 3 catralioane de km. Si cand le verifici istoricul....consumi un top de hartie cu ei.
*



Cum sa-ti explic eu tie....ce-ai vazut tu, si ce n-ai vazut tu....ma lasa complet rece. Eu stiu foarte bine ce-a fost si e mai bine pentru mine. Si-n plus, nu era vorba de catralioane de km, ci de niste amarati de una suta mii, aka rulajul meu mediu pe 3 ani. Personal, ala ma intereseaza...si cat ma costa intretinerea unei masini pe aceasta perioada de timp, iar la acest capitol, Primera dCI, cu intervalul ei de revizie din 30 in 30 mii km, este DE DEPARTE cea mai ieftina din clasa. Pacat ca nu se mai fabrica..inca ar fi avut succes, parerea mea.

N-am zis ca n-am schimbat nimic la masina, am zis ca n-am schimbat nimic la masina, PE BANI. Si ma refer la Primera, la Honda chiar n-am schimbat nimic nici pe bani, nici pe gratis. Apropos, azi i s-a facut revizia de 80.000 (da..la honda se face din 20 in 20 mii km wink.gif). Revizia a fost una mai amanuntita, deoarece se apropie iesitul din garantie. Totul este beton pe masina, amortizoarele sunt la 75% eficienta!! dupa 80mii km, rulaj facut intr-un mod cu care as fi condamnat un Reno la ...Remat laugh.gif. Tot ce-i dus pe ea, este ambreiajul, care ma mai tine cam 3000km si care se va schimba pe bani....si ma va costa cam 3000 lei. Deci Honda, ma va costa aprox 7500 lei cu intretinerea ei, pana la 100.000km, adica, putin mai mult decat valoarea facturii pentru revizia de 60.000 km pe care a avut-o seful meu la Laguna2 smile.gif. Concluzia trage-ti-o singur....


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 14 Aug 2009, 11:29
Post #122


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(richie @ 14 Aug 2009, 04:14)
Renault, a facut si face ceva bine : diesel.
Pacat ca folosesc furnizori de trei parale pentru anumite piese critice pe anumite modele - v. anumite pompe de injectie de la o anumita firma.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 14 Aug 2009, 12:47
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




adip daca te referi la delphi atunci te inseli. La ora actuala deplhi nu are rival in injectia diesel. Bosch este in urma cu tehnologia piezo. Ceea ce poate face un injector diesel de la Delphi este peste Bosch. Ca au fost pompe care au dat cedat pe 1.5 dci la Renault este pt ca in nesimtirea lor niste economisti de la Renault au impus un pret pt pompele alea care era imposibil de realizat in conditiile pastrarii calitatii.

@richie nu trebuie sa te lase nici cald nici rece. era doar o constatare de-a mea. Asta pentru ca dupa mine 100000 de km cu un nissan la o utilizare normala insemna ceva mai mult de 3000 de roni in piese si manopera mai ales daca ai facut reviziile la dealerul autorizat.


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 14 Aug 2009, 14:10
Post #124


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




SorinV, ceea ce au facut Delphi si Renault se cheama ca si-au dat cu firma in cap. Pe mine mai putin ma intereseaza cat de avansata e tehnologia folosita de un producator sau altul. Daca producatorul respectiv scoate loturi intregi de produse cu probleme si astfel da tzeapa, pe mine m-a pierdut de client. Renault, sau Delphi, sau amandoua au facut o greseala majora: si-au compromis imaginea grav scotand mizeriile alea de instalatii. Iar imaginea se repara foarte greu, mult mai greu si la costuri mult mai mari decat se schimba o instalatie de alimentare.
Eu nu i-as blama pe economistii de la Renault, Delphi e in masura egala vinovata fiindca si-a pus numele pe niste produse cu asemenea probleme.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 14 Aug 2009, 14:29
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




Delphi a facut un compromis. Pompele a fost instalate doar pe low-costul care se cheama Symbol. Dealtfel Delphi nu isi permitea sa piarda Reno de client din cauza volumelor. Asa ca s-au conformat. De notat este totusi ca pompele functionau perfect atat timp cat nu intra apa in ele. Necazul a fost ca in Romania, cel putin pe vremea aia era apa din besug in motorina. Tot in acele vremuri au fost multi alti producatori ce au avut probleme din cauza apei multi dintre ei avand injectie CR de la Bosch. Se mai intampla si deastea.
Dp meu de vedere Renault a gresit 100% doar atunci cand nu s-a gandit ca in tara asta de cenzurat apa e moca si motorina e scumpa cu spume.


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
richie
post 17 Aug 2009, 16:35
Post #126


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




QUOTE(SorinV @ 14 Aug 2009, 12:47)
@richie nu trebuie sa te lase nici cald nici rece. era doar o constatare de-a mea. Asta pentru ca dupa mine 100000 de km cu un nissan la o utilizare normala insemna ceva mai mult de 3000 de roni in piese si manopera mai ales daca ai facut reviziile la dealerul autorizat.
*


La ce anume te referi? Alte costuri nu am avut...nici materiale, nici de alta natura. Niste explicatii ar fi binevenite smile.gif


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 17 Aug 2009, 16:42
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




imi vine greu sa cred ca 100000 de km cu un nissan inseamna doar 3000 de roni. Adica sa fim serios 3 filtre de aer, 3 de motorina, 3 de polen, 3 de ulei, 3x Xlitri de ulei, lichid de frana, antigel, placute frana fata (de 2 ori pe putin), placute frana spate, discuri frana fata, cel putin 4 anvelope, lamele de stergatoare + manopera aferenta celor 3 revizii au costat 3000 de roni la dealerul nissan. Mie imi da cu virgula nu stiu de ce.


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
richie
post 17 Aug 2009, 16:47
Post #128


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




Pai nici mie nu stiu de ce... smile.gif Suna la Badsi si intreaba cat costa o revizie la Primera 1.9 dCI....la ce kilometraj vrei tu....

A..dar pe de-o parte ai dreptate. Am uitat de cele doua schimburi de placute de frana...adica inca aprox 900 lei..per total. In rest: Discurile de frana nu s-au schimbat inca deloc, si mai merg 10.000 km, iar masina are peste 120000 acum, antigelul nu, lichidul de frana nu.
Anvelopele nu se pun, e relativa treaba, de-aia nu le-am luat in calcul. Am schimbat vreo 6 cat a fost masina la mine, in primii 50.000 km, dar asta pentru ca le beleam in gropi. Lamele stergatoare s-au schimbat singura data, dar iar e relativ..depinde cat de mult le folosesti. Eu utilizez o solutie de alunecat apa pe parbriz astfel ca, nu prea folosesc stergatoarele. Oricum, am incercat sa ma refer la acele cheltuieli care pot face diferenta intre marci, nu la cele pe care oricum le ai, indiferent de masina si care ccosta cam la fel pe toata clasa respectiva. Daca e sa intru in amanunte asa cum ai facut tu, evident nu ne putem rezuma la cei 3000 (3900 cu placute cu tot). Dar, diferenta e la revizii. Si tocmai acolo, Nissan sta mai bine decat Renault. Are alta calitate la unele materiale.....vezi discurile de frana.smile.gif

This post has been edited by richie: 17 Aug 2009, 16:54


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 17 Aug 2009, 16:51
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




pe masura ce trece timpul iti mai aduci tu aminte de alte piese, Pana acum nu ai avut cine stie ce eroare nu? ce mai e un 30% ....


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 17 Aug 2009, 16:53
Post #130


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Nici macar la o Solenza nu costa atat suta de mii. Pinocchio este mic copil.

This post has been edited by IRONICK: 17 Aug 2009, 16:54


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 17 Aug 2009, 17:01
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




alt fanaqtic de asta honda........ sunteti PENIBILI......

pana la urma cum ramane cu manisfestul anti nissan????


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
richie
post 17 Aug 2009, 17:06
Post #132


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




Fanatic? Nu dragule..nu ma culc cu masina seara laugh.gif Sunt doar multumit de niste masini, per ansamblu. Adica, cam cum sunt unii pe-aici , de cazanele lor Reno si Dacia. Ma face asta mai fanatic decat ei? Si daca da...de ce?


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 17 Aug 2009, 17:23
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




Permite-mi sa iti spun, ca posesor de Nissan ce sunt si eu, ca desi am dat un purcoi de bani pe un Pathfinder ca ala de il ai si tu, NU FACE PRIETENE spre dezamagirea mea cel putin. Nu stiu daca si spre a ta. Cat despre probleme cu masina si fiabilitate...hai sa fim seriosi la cate interventii am in service cu ea pana acum e departe de a fi in top. Sincer dupa ce am lucrat la Land Rover ma gandesc cu amar de ce dracu nu am luat Discovery 3. Si raspunsul e simplu: m-a luat flama cu fiabilitatea si calitatea Nissan.

O alta remarca (chestiune): am vazut si eu ceva discuri si masini pana acum si am niscaiva dubii ca daca pun micrometrul pe discurile alea te scot din grafic rau de tot. Sau poate ai mers mult extraurban.....

This post has been edited by SorinV: 17 Aug 2009, 17:24


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 18 Aug 2009, 10:50
Post #134


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu sunt curios in care categorie se incadreaza fanaticul asta?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 18 Aug 2009, 17:39
Post #135


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Trebuie să decazi rău de tot să ajungi să-ți pierzi viața pe forumuri încercând să convingi posesori de mașini care merg foarte bine de ce decizii proaste au făcut atunci când le-au cumpărat. Să stai să repeți aceleași chestii vechi de când lumea ca o moară stricată. Să pui pe seama norocului prestațiile bune, iar cele proaste să fie, indiferent de frecvența apariției, o dovadă incontestabilă a ideilor susținute. Să nu vii cu nimic constructiv. E trist chiar.

This post has been edited by ssilviu: 18 Aug 2009, 17:44


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 18 Aug 2009, 18:20
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




gol. gol pusca. my bad.

This post has been edited by SorinV: 18 Aug 2009, 19:10


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
richie
post 19 Aug 2009, 12:12
Post #137


The Right Member


Group: Members
Posts: 661
Joined: 17 January 06




QUOTE(SorinV @ 17 Aug 2009, 17:23)
Permite-mi sa iti spun, ca posesor de Nissan ce sunt si eu, ca desi am dat un purcoi de bani pe un Pathfinder ca ala de il ai si tu, NU FACE PRIETENE spre dezamagirea mea cel putin. Nu stiu daca si spre a ta. Cat despre probleme cu masina si fiabilitate...hai sa fim seriosi la cate interventii am in service cu ea pana acum e departe de a fi in top. Sincer dupa ce am lucrat la Land Rover ma gandesc cu amar de ce dracu nu am luat Discovery 3. Si raspunsul e simplu: m-a luat flama cu fiabilitatea si calitatea Nissan.

O alta remarca (chestiune): am vazut si eu ceva discuri si masini pana acum si am niscaiva dubii ca daca pun micrometrul pe discurile alea te scot din grafic rau de tot. Sau poate ai mers mult extraurban.....
*



PF-ul il are nevasta-mea de ...nici 10.000 km, a fost achizitionat undeva la inceputul lunii iunie. Nu ma pronunt inca referitor la el, e prea de curand in familie. Deocamdata i-am gasit gramada de plusuri si gramada de minusuri, dar deoarece a fost cumparat strict pentru o anume aplicatie iar acolo exceleaza, sunt multumit de el dpdv dinamic si al confortului, mai ales ca am si dat pe el doar 17.000 Euro, adica ...mocca smile.gif. Restul....urmeaza sa vedem.

Despre discuri: Or fi iesite din grafic, nu te contrazic, dar nu a fost decizia mea sa nu le schimb, ci a mecanicilor de la Badsi. Si da, 85% din rulaj este in extraurban la acea masina. Uite...la PF le-am schimbat acum, la ~85.000. Dar e si automat....si nici nu stiu cum a fost condus pana acum.

This post has been edited by richie: 19 Aug 2009, 12:13


--------------------
Honda Accord / Nissan Pathfinder 2.5dCI, LE Plus A/T -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 3 Sep 2009, 12:17
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




alexV.... cum mai merge masina...sau ai "renuntat" de buna voie la ea....

nu de alta dar acest manifest nu are "finalitate"


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 3 Sep 2009, 17:46
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




merge merge. doar sa nu dea inghetul.... muhahahaha. plus ca are niscaiva probleme cu relantiul la rece...


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdcristi2
post 18 Oct 2009, 16:30
Post #140


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 30 September 07
From: bacau




QUOTE(b76bgaarh @ 17 Aug 2009, 17:01)
pana la urma cum ramane cu manisfestul anti nissan????
*


probabil se va transforma in manifest anti service nissan(care este acelasi cu cel pt. renault)


--------------------
NISSAN Tiida Acenta dCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreistn01
post 22 Oct 2009, 10:03
Post #141


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 13 November 08





Service urile nissan si renault sunt de k,,k...t de cand lumea plus ca au niste scoruri de te apuca nebunia ca in filmuletzul ala de mai sus


--------------------
Audi A6 2005/ A6 2.0 TDI 140cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 22 Oct 2009, 15:44
Post #142


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




@b76bgaarh, ideea manifestului era sa fie citit de viitori posesori nissan. Noi avem masina in continuare. Dupa 3 ani au reusit sa o faca sa ii tina si frana de mana. Asta a reusit Serus Nissan, ca Badsi pur si simplu nu a fost capabil. In service-ul Badsi nu am mai intrat si nu vom mai intra niciodata.

Dupa cum spunea si sorin, acum are o problema cu ralaniul, din cauza regulatorului de presiune sau a senzorului de presiune. Dar masina functioneaza OK in limitele unui Nissan. biggrin.gif dar asta nu cu ajutorul meseriasilor de la Badsi.

@andreistn01, este mult mai util sa vi cu niste informatii si sa indici ce anume ai patit, daca ai avut experiente personale sau ai auzit doar. Asa si eu pot sa zic ca service-urile Audi sunt de kkt, dar nu stiu de ce m-ai crede, sincer.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bpeter
post 8 Jul 2010, 20:01
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 July 10




nu stiu ce va plangeti toti asa de nissan, in romania este o regula de aur nu cumparati nimic de la reprezentanta si nu servisati la reprezentanta nimic, este adevarat toate masinile de serviciu care le-am avut si a trebuit sa le servisez la reprezentanta in ''garantie'' am murit cu zile, dar masina personala am achizitionat-o din germania e un nissan xtrail 2002 si am trei ani de utilizare ( 40000 km facuti), am schimbat la el doar consumabile la mecanici particulari, este adevarat este o problema iarna la minus 20 grade dar cu un aditiv se rezolva. apropo sunt din iasi si stiu ce looseri lucreaza la reprezentantele lui pitigoi (nissan, dacia, ford , mercedes si altele), cool.gif . deci nu marcile sunt o problema ci reprezentantele astea de doi lei


--------------------
nissan xtrail 2002, 2.2 di
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klausi
post 9 Apr 2011, 02:36
Post #144


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 28 November 08




Subscriu la manifestul anti-nissan. Nissan Romania isi bate joc de clientii sai prin faptul ca desi platesc bani multi (mii de euro in functie de modelul masinii) nu au asigurata harta Romaniei pe navigatia achizitionata.
Ma refer la Nissan Connect care nu are (inca !!!) harta Romaniei.
Am trimis mailuri oficiale la Bosch - producatorul aparatului si Navteq - producatorul hartilor si raspunsul lor a fost simplu: Nissan nu a achizitionat licenta de la Navteq pentru harta Romaniei.
Iar raspunsul Nissan Romania stiti care a fost?
Va recomandam utilizarea unui aparat GPS portabil cu atasare pe parbriz. mad.gif
Asta da nesimtire ! Alooooo, ANPC-ul se aude ?


--------------------
Nissan Qashqai 2007 2.0dci - B00120
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bsandu
post 20 Oct 2011, 03:46
Post #145


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 October 10




Salut!
Referitor la faimosul preincalzitor de motorina pentru X-Trail, am cautat pe net si nu am gasit o denumire comerciala. Daca vreau sa comand asa ceva, ce ar trebui sa cer? Un cod de catalog, part/number, orice? Si inca ceva, are cineva vreo poza? Nu de alta, dar sa vaz si eu cum arata...
Multumesc frumos anticipat!
Sandu


--------------------
Lada Niva 1991 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 25 Oct 2011, 16:40
Post #146


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




mai mult ca sigur ca trebuie sa cauti pe forumuri straine, caci la noi in tara nissan nu are o cultura dezvoltata si nici nu e interes pt client asa mare din cate se pare.
pacat, de un asemenea brand


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 30 Mar 2012, 18:32
Post #147


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Revigorez acest topic pentru ca astazi, am aflat ca mi-a crapat turbina... popa.gif
Acum 200 de km, a inceput sa suiere suficient de tare ca sa o aud in mers din habitaclu cu radio-ul pornit la volum normal...
Dupa programarea la service, a venit constatarea traznet: turbo cu joc in ax, axial si vertical..
Factura proforma (total cu TVA included): 8222 Lei
Masina are 42.200 km si aproape patru ani (mai exact in Noiembrie). Nici leasing-ul nu e gata.
Mai adaug asa maruntis, ca la revizia de 30.000 am reusit sa schimb volanta in garantie..
Garantia a expirat anul trecut in Noiembrie.
Traiasca economia de materiale cu orice pret!

Imi vine sa vomit si nu gasesc iconita aia grafica...

Respect tuturor, si luati aminte.


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mac1
post 30 Mar 2012, 18:43
Post #148


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 2 March 12
From: Bucuresti




Vezi ca vor sa aiba grija cei de la service de buzunarul tau. o turbina noua costa 450 euro. Uite un link aici pe forum si nu te grabi sa arunci banii pe fereastra.
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=193437&hl=


--------------------
Nissan X-trail 2008 2.0ldci 175 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
varzescu
post 1 Apr 2012, 19:44
Post #149


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 21 February 12




e anormal sa pice o turbina la km astia...poate e problema de material/productie....sau poate e o problema de exploatare!


--------------------
Dacia Logan 1,4 MPI, 2005-Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 4 Apr 2012, 20:41
Post #150


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




Stii vorba aia: "asa face toate..", cam asa mi-au explicat in prima faza si oamenii de la service ca e o problema de exploatare wink.gif
Hai sa fim seriosi...
Posibil sa fi nimerit io aia 1 la 1000 de turbine, e posibil sa fie vestita problema cu reducerea costurilor la grupul Renault, sunt multe..
Te intreb, crezi ca pentru mine mai conteaza?
Whatever


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:44
Dacia