Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

pedala de acceleratie/ izolatie capota

clontzy
post 16 Mar 2018, 14:19
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 March 18




Salut.

Intampin niste probleme la un Symbol 1.4 benzina din 2004 (mai exact e un Thalia unguresc, la noi echivalentul fiind Symbol-ul). Dupa cum am mentionat si in titlu, problemele intalnite sunt urmatoarele:
1. din cand in cand motorul incepe sa se accelereze fara motiv si sta accelerat la 3-4-5000 de ture. problema am intalnit-o in oras, la drum lung nu mi-a facut asemenea probleme, asa ca rezolvarea era sa opresc motorul si sa astept putin sa isi revina. care poate sa fie problema si rezolvarea?
2. modelul acesta are acea izolatie sub capota, ce o intalnim de obicei la majoritatea masinilor ? pe modele diesel de Symbol am inteles ca exista.


--------------------
Renault Symbol 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 16 Mar 2018, 23:11
Post #2


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Salut

Incep cu 2. La benzinare nu exista acea fusta pt antifonare. La dci se intelege necesitatea...nu

Ref pt 1.

https://www.reno.ro/Clio-2-se-accelereaza-s...ra-t187361.html

Cum nu cred ca te pricepi....curatare mpp...si poate niste bujii noi...fise. curatarea o recomand la reprezentanta...plus clip...nu te duce mai mult de 150 lei

Vad ca functia cautare nu prea mai are cautare.

This post has been edited by wolfin: 16 Mar 2018, 23:16


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 01:34
Dacia