Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

recarosare renault 25

protuning
post 12 Oct 2011, 19:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 18 November 10




de curand dupa ce am inspectat mai bine caroseria r25 meu am hotarat ca o voi recarosa.
de aceea am si achizitionat inca o masina sa pregatescmasina recarosata intre timp ce umblu cu cea originala .
motivul recarosarii este rugina din abundenta , desii exteriorul arata destul de ok partea de jos e praffff!
din fericire am o caroserie impecabila incredibil de conservata, o caroserie din spania, dupa cum stim acolo iernile sunt mult mai slabe astfel se foloseste foarte putin material antiderapant si substante corozive
recarosarea va costa undeva la 1500 ron , daca as hoatara sa duc actuala caroserie la tinichigiu preturile incep prieteneste de la 800 ron la banii astiavoi avea o caroserie carpita, cofetarita.
in curand revin cu poze mai detailate despre masini si proiect.
pana atunci cateva poze cu masina mea si cu masinile donatoare.
cer scuze dar poza fara magari nu am biggrin.gif


This post has been edited by protuning: 12 Oct 2011, 19:18


Attached thumbnail(s)
CIMG9493.JPG ( Size: 1.5mb ) Number of downloads: 444
CIMG0492.JPG ( Size: 2.33mb ) Number of downloads: 477
CIMG9846.JPG ( Size: 521.79k ) Number of downloads: 443


--------------------
renault 25 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbodxman
post 12 Oct 2011, 21:00
Post #2


-------------


Group: Members
Posts: 3.327
Joined: 1 August 08
From: Ro




Inteleg ca masina donatoare e cea Phase 1 din prima fotografie cu numere rosii, pe care a venit sa o admire pana si magarusul tongue.gif smile.gif
Bafta ! si tine-ne la curent cu ceea ce rezolvi, in detaliu (etape si costuri). wink.gif

This post has been edited by turbodxman: 12 Oct 2011, 21:00


--------------------
--------- ---------- ------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurel82
post 13 Oct 2011, 09:50
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 244
Joined: 24 December 07
From: braila/iasi




Salut, sunt foarte interesat deoarece vreau sa fac si eu recarosare la un R21 de al meu
spune te rog pasii pe care i-ai urmat si cum ai obtinut acea nota privind recarosarea.
multumesc in avans si spor la lucru


--------------------
Renault 21/Espace L48M-1.7/L48D-1.7ex 1.4/RXE 2.2dt 1988-TL/1990-GTL/2000 - BR 03 MRE/BR 03 JGD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
protuning
post 13 Oct 2011, 19:47
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 18 November 10




mersi baieti! in principiu am vorbit cu un nprieten care se ocupa cu toata treaba . am auzit f multe variante de costuri intre 1100 si 2500 ron .voi vedea unde ma incadrez ,cred ca voi avea un avantaj ca trebuie sa o si transcriu , expira si rar-ul , asa ca oricum as face sigur voi iesii mult mai bine cu banii decat sa cofetaresc caroseria.
voi face tot posibilul sa readuc masina intro stare cat mai apropiata de ce a iesit din fabrica .in curand revin cu poze si cu etapele lucrarii.

P.S. pt cei care i-mi trimit pm nu pot raspunde din pacate ca nu am destule posturi inca.
pana nu termin proiectul nu vand nici o piesa de renault!tare greu am ajuns la ele si nu vreau sa am probleme pe parcurs.va multumesc.

This post has been edited by protuning: 13 Oct 2011, 19:50


--------------------
renault 25 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbodxman
post 14 Oct 2011, 21:27
Post #5


-------------


Group: Members
Posts: 3.327
Joined: 1 August 08
From: Ro




Vei alimenta motorul refacut montat (presupun) pe caroseria adusa din Spania tot cu amestecul de pana acum?


--------------------
--------- ---------- ------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horriblex
post 15 Oct 2011, 14:37
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 17 October 07




Salut!eu acu 2 ani am facut recarosare la un R25 si m-a costat 11 milioane in Baia Mare!te mai costa ceva pe la RAR...dar la sfarsit o sa ajungi undeva la 2300 RON!


--------------------
Renault 25 1991 TXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 01:29
Dacia