Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna II 1.9 110cp F9Q758, motor rar, info putine

filip3
post 18 Oct 2019, 17:27
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 November 15
From: Bucuresti




Scuze ca deschid topic dar nu gasesc nimic aproape nimic despre acest motor si am vazut ca 2.0T are topic dedicat blush.gif

Am cumparat de la o licitatie din Franta aceasta Laguna 2 1.9 110 2007 210k km si obsev ca nu este un motor prea comun, mai sunt posesori? as dori cateva sfaturi va rog, nu stiu nimic despre Laguna, eu avand un Megane3, un Clio 1.5 si un Symbol 1.2

In mers masina merge ok, consuma putin, am venit perfect din FR dar cand opresc pe loc tremura toata vreo 10 secunde si dupa isi revine la normal, nu are fluctuatie la ralanti doar zdruncina (scoasa din viteza si fara ambreiaj calcat)

Cheia de service era aprinsa cand am luat-o, pe parcursul drumului s-a mai stins cateva sute de km acum e tot aprinsa, poate sa aiba legatura cu tremuratul?
mentionez ca am facut schimbul de ulei acolo si am resetat intervalul de service..

Si smuceste cand apas acceleratia sau cand intra in frana de motor

Are volanta cu masa dubla? poate sa fie asta? Sau vreun suport motor desi nu cred ca dupa ce tremura isi revine brusc fara sa fac nimic

18 Oct 2019, 17:34:
observ ca majoritatea Lagunelor sunt de 120 si 130CP, ce difera defapt, turbina?

This post has been edited by filip3: 18 Oct 2019, 17:34


--------------------
Megane III GrandTour 1.5 110cp Bose 2011 - B 999 FIU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 06:09
Dacia