Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alti operatori de telefonie mobila

Fratzica
post 14 Jan 2007, 22:22
Post #1


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Discutii despre operatori din strainatate


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardsebe
post 10 Jan 2009, 21:51
Post #2


Membru Expressionist


Group: Members
Posts: 2.150
Joined: 19 September 08
From: Bucuresti




Am telefonul pe orange (pe cartela) si in Bulgaria in loc de orange imi arata o retea bulgareasca de telfeonie mobila...am vorbit vreo 2-3 minute cu cineva si aveam semnal maxim si se auzea si bine biggrin.gif


--------------------
Seat Leon FR 184 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 10 Jan 2009, 21:59
Post #3


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




e vorba de roaming....orange are contract cu acel operator pe teritoriul bulgariei,care iti preia semnalul de voce si l duce mai departe....o sa ai surpriza ca si pe teritoriul romaniei,aproape de granita sa ti apara logoul unui opertor din tara vecina...


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardsebe
post 11 Jan 2009, 17:49
Post #4


Membru Expressionist


Group: Members
Posts: 2.150
Joined: 19 September 08
From: Bucuresti




Dar roaming-ul nu l-am activat...ciudat era ca cei din familia mea tot pe orange nu aveau deloc semnal


--------------------
Seat Leon FR 184 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kxz
post 23 Jan 2011, 02:18
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 618
Joined: 5 November 10
From: Cuiul de la harta.




Mai are si Romtelecom retea de telefonie mobila.
Prefixul mobilelor romtelecom e 0711
http://www.romtelecom.ro/personal/voce/abo...te-voce-mobila/
Mai ales abonamentul smart e destept tare...


--------------------
Dacia 1410 / Opel Corsa
--------------------
Și-oricât de-ngustă o fi calea
Oricâte piedici m-or lovi din greu
Eu sunt stăpânul sorții mele
Sunt căpitanul sufletului meu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 16 Apr 2014, 20:10
Post #6


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Am un stick rds.

intrebarea mea e: daca scot SIM-ul din stick si il pun pe un galaxy functioneaza?

This post has been edited by Arhimede: 16 Apr 2014, 20:11


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 16 Apr 2014, 20:13
Post #7


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Da


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 16 Apr 2014, 20:15
Post #8


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Iti dai seama ca am alte intrebari.smile.gif

Implica ceva setari specifice?

Ma gandeam s-o tai pt micro-sim. Dar sunt curios daca mai merge apoi pusa in stick.



--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 16 Apr 2014, 21:36
Post #9


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Se găsesc adaptoare micro/nanoSIM -> miniSIM…
sim-covertor-adapter-kit.jpg

This post has been edited by Squirrel: 16 Apr 2014, 21:41


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 16 Apr 2014, 21:42
Post #10


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




0.67mm vs 0.76mm

Sunt sanse sa nu il mai scoti daca ajungi la 4FF. 3FF este ok.
Daca cutterul este de calitate, poti sa bagi la loc 3FF in 2FF pentru ca se aseaza foarte bine.

This post has been edited by IRONICK: 16 Apr 2014, 21:52


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 23 Apr 2014, 17:49
Post #11


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




Noutati de luat in seama, mai ales ca acum beneficiaza si de acoperira Vodafone:

http://www.rcs-rds.ro/telefonie-digi?t=tel...Optim_Nelimitat

This post has been edited by aurelyan: 23 Apr 2014, 18:40


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniellu
post 4 Sep 2014, 20:48
Post #12


acum E 91- M47 120kw


Group: Members
Posts: 870
Joined: 30 October 07




Apropos de Digi Mobil, nu recomand.
De "n" ori pe zi retea ocupata, comanzi un telefon si daca ai rabdare sa astepti in telefon sau la uriasele cozi din oficii iti vine intr-o luna. Mie mi-au doua (ca atatea comandasem), dar defecte. Marca Allview. Dar cu astia alta discutie. La ei totul se masoara in saptamani, nu minute.
De telefonia DIGI 3G, nici redirectionarea apelurilor pe un numar dintr-o alta retea de pe telefon nu se poate. Suni la *777, de vreo trei ori, toti sunt ocupati. Intr-un final intri pe apel in asteptare - minim 30 minute- si faci solicitare. Eu am facut asta azi la 13.00, la 21.00, al doilea apel si pauza. Mai trebuie sa ma sune o tanti de confirmare, sper ca nu prin miez de noapte.
Cred ca sistemul lor functioneaza ca-n epoca de aur( a se citi piatra): fac solicitare telefonica, secretara o indosariaza, inregistreaza, o duce cu mapa ptr. a fi semnata de sef, si tot asa... Face vreo trei zile. Bine ca n-o trimite inapoi pe Posta R.
O seara buna,


--------------------
ex Mondeo TDCi(2006) ;Doblo 1.3 90 MJet (2016); Aprilia Pegaso 650GA; ex. Kangoo dci 2012;ex.Laguna 2.0s RTI (1995). - nr. de Bacau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Sep 2014, 23:03
Post #13


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Mie digi-ul imi merge brici, si pe voce si pe date.
E adevarat, nu am luat telefoanele de la ei...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 5 Sep 2014, 01:18
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Totul e sa le gasesti unul din rarele lor relee si sa nu te mai indepartezi de el. rolleyes.gif

Pentru a intra pe piata, RDS a ales calea unor preturi foarte mici in raport cu concurenta. Din pacate preturile lor mici reflecta perfect si calitatea serviciilor.

Telefoane si alte echipamente nu dau decat in numar limitat din cauza ca nu au capacitatea finaciara necesara pentru a le finanta.

Si in televiziunea prin cablu au inceput cu preturi mici, pentru a desfiinta concurenta. Dupa care au inceput sa creasca preturile si sa scoata din programe - Discovery, VH1, VH1 classic si altele.

This post has been edited by paul_p: 5 Sep 2014, 13:24


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Sep 2014, 09:13
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In Bucuresti reteaua le merge foarte bine. La fel si pe Valea Prahovei. Iar pe "autostrada" Bucuresti-Ploiesti au semnal mai bun decat Vodafone si Orange.
Nu stiu cum o fi prin alte parti, dar cu siguranta pentru bucurestenii care nu ies prea mult din oras (de ex. pensionari) sau care nu au pretentii foarte mari dar se uita la bani (studenti, elevi) abonamentele de la RDS sunt imbatabile.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 5 Sep 2014, 09:19
Post #16


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Paul_p parca era moldovean, nu stiu cum e acolo...dar la noi la 'tara' la judetul Hunedoara merge perfect, semnal full voce date in orasele importante, dar am avut supriza sa mearga in sin varful dealului, fara sa intervina roamingul de la Vodafone, si cand intervine, nu te ajuta cu nimic, ca abia au semnal si aia in putinele locuri unde nu are Digi.

QUOTE(paul_p @ 5 Sep 2014, 02:18)
Telefoane si alte echipamente nu dau decat in numar limitat din cauza ca nu au capacitatea finaciara necesara pentru a le finanta.
*



Telefoanele le finantiaza fix cientii, dar ei le furnizeaza, ce vrei tu, de la Allview la Nexus 5 si terminand cu Iphone 5.

This post has been edited by argon: 5 Sep 2014, 09:22


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 5 Sep 2014, 13:23
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




QUOTE(argon @ 5 Sep 2014, 10:19)
Paul_p parca era moldovean
*


nu crede.gif

QUOTE(argon @ 5 Sep 2014, 10:19)
Telefoanele le finantiaza fix cientii, dar ei le furnizeaza, ce vrei tu, de la Allview la Nexus 5 si terminand cu Iphone 5.
*

Cred ca nu intelegi ce inseamna finantare.

Sa luam un exemplu concret de la RDS, un telefon Lenevo A859 care poate fi cumparat cu plata integrala cu 699 de lei. Daca tu il cumperi platind un avans de 140 de lei si 12 rate a cate 47 de lei, se cheama ca furnizorul iti finanteaza acel telefon.
El plateste telefonul furnizorului si isi recupereaza de la tine banii in decurs de 1 an.
Pentru asta trebuie sa dispuna de banii necesari. Daca resursele financiare sunt mici nu poate finanta decat un numar redus de echipamente, de aceea nu sunt niciodata telefoane sau alte echipamente disponibile pe stoc la RDS, si trebuie sa astepti nu stiu cat dupa ele.

This post has been edited by paul_p: 5 Sep 2014, 13:23


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 5 Sep 2014, 13:36
Post #18


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




La randul lui RDS poate sa aibe termene de plata la furnizori, nu neaparat sa dea toti banii odata.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Sep 2014, 00:18
Post #19


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(paul_p @ 5 Sep 2014, 13:23)
nu crede.gif
Cred ca nu intelegi ce inseamna finantare.

Sa luam un exemplu concret de la RDS, un telefon Lenevo A859 care poate fi cumparat cu plata integrala cu 699 de lei. Daca tu il cumperi platind un avans de 140 de lei si 12 rate a cate 47 de lei, se cheama ca furnizorul iti finanteaza acel telefon.
El plateste telefonul furnizorului si isi recupereaza de la tine banii in decurs de 1 an.
Pentru asta trebuie sa dispuna de banii necesari. Daca resursele financiare sunt mici nu poate finanta decat un numar redus de echipamente, de aceea nu sunt niciodata telefoane sau alte echipamente disponibile pe stoc la RDS, si trebuie sa astepti nu stiu cat dupa ele.
*


De ce nu te duci la Vomafone, Olingi sau Cosmorte, daca tot sunt asa de buni si finanteaza ei clientul? Stati cu cateva sute de megi pe luna de date la ei, da aveti aifoane si Samsugi cu cifra cat mai mare. Alergati dupa uaifi gratis. Va place sa va rugati de ei, cica negociati cu ei pentru sute de minute, pe care oricum nu le folositi.
Daca nu aparea RDS pe piata, inca mai plateati zeci de euro abonamente si taxe de conectare.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 6 Sep 2014, 00:58
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Vad ca m-ai citat! Cu cine combati? ohmy.gif Eu nu alerg nici dupa WiFi gratis, nici dupa minute pe care nu le-as putea folosi. Si nu ma plang nici de tarife.
Am spus numai ca lipsa capacitatii financiare face ca RDS aibe telefoane doar in listele de pret, nu si in stoc.
Eu am abonament la Orange inca de cand se numeau Dialog. Am fost vreo 2 ani si la Vodafone, dar am revenit la Orange.

This post has been edited by paul_p: 6 Sep 2014, 01:08


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Sep 2014, 08:03
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Unde nu au telefoane? La mine 2-3 modele de alview best buy la 300-400 de lei nu au, restul, in special cele top end sunt toate disponibile in cateva zile. Nu le au in casierii, e adevarat, dar le aduc.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 6 Sep 2014, 08:23
Post #22


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Cred ca rds.rcs.gigi mobil au cei mai dobitoci angajați din telecom. Nu fac nici cel mai mic efort sa inteleaga ceva. Timpul trece leafa merge!
Apropos, cartele au?
Ce părere aveți de Telekom România ? În afară de culoarea cam piți?

This post has been edited by dizzy: 6 Sep 2014, 15:30


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Sep 2014, 16:32
Post #23


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(paul_p @ 6 Sep 2014, 00:58)
Vad ca m-ai citat! Cu cine combati?  ohmy.gif Eu nu alerg nici dupa WiFi gratis, nici dupa minute pe care nu le-as putea folosi. Si nu ma plang nici de tarife.
Am spus numai ca lipsa capacitatii financiare face ca RDS aibe telefoane doar in listele de pret, nu si in stoc.
Eu am abonament la Orange inca de cand se numeau Dialog. Am fost vreo 2 ani si la Vodafone, dar am revenit la Orange.
*


Voma si Oli au tras bani la greu de la clienti in era gsm (eu am numere la ei din era taxelor de conectare) cu abonamente mari si diverse alte taxe. Oli la un moment dat a vrut sa renunte la piata din ro, ca cica asa nu se mai fac afaceri, le scade marja. Noroc ca au clienti care sa le plateasca serviciile. M-am rugat la un moment dat de Voma sa imi rezolve un handover intre doua celule cu lunile. RDS a aparut pe piata telefoniei mobile in moment de criza. Dintre toate super-ofertele lor, am luat telefon de la Cosmo. Dar asta se intampla acum 3 ani.

This post has been edited by IRONICK: 6 Sep 2014, 23:21


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 6 Sep 2014, 23:05
Post #24


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Daca sunteti adeptii ieftin si prost, mergeti linistiti la RDS si la Cosmo.
Pana la urma oricat nu ar conevni cuiva, Orange si Voda (in aceasta ordine), la servicii de orice fel sunt peste Cosmo si RDS (tot in aceasta ordine). Era normal ca ei sa vina cu ceva, ori daca cu ceva calitate nu vin, atunci macar cu pretul mai jos.

Sunt de acord ca companiile de genul asta au obligat firmele care detineau monopol sa scada preturile, e normal, asta face concurenta, lucreaza pentru client. Dar acum numai pentru motivul asta sa ma duc la ei.....nu mi se pare o logica buna.

Si Iphone-ul, primul, a deschis era smartfoanelor si firmele mari au inceput sa dezvolte tehnologia ca sa tina pasul. Dar exact ca mai sus, daca unii au deschis drumul nu inseamna ca pentru motivul asta trebuie raman cu ei pana la adanci batraneti daca intre timp s-au culcat pe o ureche.

Unii deschid drumul si se mentin in top, altii deschid drumul dar sunt depasiti in timp. Ar fi culmea acum sa-mi iau Iphone 6 de exemplu, care iese pe piata direct depasit (hardware si specs-uri mult sub concurenta, pret peste concurenta). Ca e marketat ca a 8-a minune a lumii si niste retarzi stau la coada la usa cu mar......e partea a doua.

Stramosii lui au deschis drumul, corect, dar la momentul asta "nepotii" s-au culcat pe o ureche.

This post has been edited by vallixx: 6 Sep 2014, 23:07


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Sep 2014, 01:27
Post #25


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(vallixx @ 6 Sep 2014, 23:05)
Daca sunteti adeptii ieftin si prost, mergeti linistiti la RDS si la Cosmo.
Pana la urma oricat nu ar conevni cuiva, Orange si Voda (in aceasta ordine), la servicii de orice fel sunt peste Cosmo si RDS (tot in aceasta ordine). Era normal ca ei sa vina cu ceva, ori daca cu ceva calitate nu vin, atunci macar cu pretul mai jos.

Sunt de acord ca companiile de genul asta au obligat firmele care detineau monopol sa scada preturile,  e normal, asta face concurenta, lucreaza pentru client. Dar acum numai pentru motivul asta sa ma duc la ei.....nu mi se pare o logica buna.

Si Iphone-ul, primul, a deschis era smartfoanelor si firmele mari au inceput sa dezvolte tehnologia ca sa tina pasul. Dar exact ca mai sus, daca unii au deschis drumul nu inseamna ca pentru motivul asta trebuie raman cu ei pana la adanci batraneti daca intre timp s-au culcat pe o ureche.

Unii deschid drumul si se mentin in top, altii deschid drumul dar sunt depasiti in timp. Ar fi culmea acum sa-mi iau Iphone 6 de exemplu, care iese pe piata direct depasit (hardware si specs-uri mult sub concurenta, pret peste concurenta). Ca e marketat ca a 8-a minune a lumii si niste retarzi stau la coada la usa cu mar......e partea a doua.

Stramosii lui au deschis drumul, corect, dar la momentul asta "nepotii" s-au culcat pe o ureche.
*


da, da, da ...

parca esti de pe alta planeta

http://www.zf.ro/business-hi-tech/cel-mai-...l-euro-13223029


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Sep 2014, 08:18
Post #26


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




@vallixx: daca nu apareau niste "challangeri", orange si vodafone aveau si acum abonamentul 20 de euro fara minute incluse si plateai 20 de centi pe minut de convorbire...
In ce priveste "la servicii de orice fel sunt peste Cosmo si RDS", afirmatia e partial adevarata, din prisma faptului ca toti vand...servicii (de telecomunicatii). Daca te referi la servicii conexe (relatii cu clientii, reparatii, etc) ai dreptate. Dar la serviciul propriuzis nu mi se pare ca orange sau vodafone ar fi cu serviciul de telefonie peste cosmote sau rds. Cu siguranta nu din punctul de vedere al abonamentelor (pret, servicii incluse). Doar la acoperire stau mai prost.
Iar eu in Bucuresti am niste zone in care orange-ul nu merge. Dar rds si vodafone da. Am si situatii inverse, la tara nu-mi merge rds-ul, dar nu pentru a-l folosi la tara l-am luat.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2014, 08:27
Post #27


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(vallixx @ 7 Sep 2014, 00:05)
Daca sunteti adeptii ieftin si prost, mergeti linistiti la RDS si la Cosmo.
Pana la urma oricat nu ar conevni cuiva, Orange si Voda (in aceasta ordine), la servicii de orice fel sunt peste Cosmo si RDS (tot in aceasta ordine).
*



Degeaba vorbeste frumos cu mine, daca la 5 euro imi da 200 de mega de net pe luna. Atat consum pe zi. Ceea ce ma intereseaza e sa-mi dea ceva in banii aia, si in 5 euro am 4000 de mega de net, si minute nelimitate.

Iar cu acoperirea..voce nu am patit inca sa nu am pe niciunde am drumuri, net unde nu este, nu era nici pe vomafon, iar unde este net..vitezele sunt net superioare fata de vomafon. Pe speedtest prind des 4-5 mb/s, inainte, de voda, peste 1, 2 maxim, nu trecea!

This post has been edited by argon: 8 Sep 2014, 08:35


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Sep 2014, 09:06
Post #28


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(argon @ 8 Sep 2014, 09:27)
Pe speedtest prind des 4-5 mb/s, inainte, de voda, peste 1, 2 maxim, nu trecea!
*




No ... pai eu cu 35-50 pe download si 40 pe upload .. stau bine nu? smile.gif



--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2014, 09:09
Post #29


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




La Deva nu avem inca 4G...comparam strict cu ce oferea Vodafone inainte pe aceasi bani.

Oricum ma distreaza vodafonu' ca-ti da 1 giga pe 4G, cu 19 euro fara TVA, l-as termina in 2 zile.

This post has been edited by argon: 8 Sep 2014, 09:13


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Sep 2014, 09:16
Post #30


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Lasa ca acoperierea RDS-ului sucks rau .. si cand esti in roaming-ul Voda ... ai doar 100 mega trafic .. smile.gif sau nu stiai asta?

Fratele meu este pe RDS ... dar ii injura pentru viteza la net rau ... el a trecut de pe Olinge ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:42
Dacia