Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[SIBIU] Transilvania Automobile, Selimbar DN1 Km 303,jud.Sibiu - Sibiu

alx
post 26 Sep 2006, 09:53
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




TRANSILVANIA AUTOMOBILE

Adresa Show room: Selimbar DN1 Km 303,jud.Sibiu - Sibiu
Director - Patrice GAIGHER
Sef vanzari - Adela FRUNZA
Tel - 0269-560.489
Fax - 0269-560.479

Adresa Atelier: Selimbar DN1 Km 303,jud.Sibiu - Sibiu
Sef atelier - Patrice GAIGHER
Sef piese - Ionut PILSAN
Tel - 0269-560.479

This post has been edited by alx: 26 Sep 2006, 09:53


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
electriczbif
post 28 Sep 2006, 22:55
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 255
Joined: 23 May 04
From: Cluj




Foarte multumit de acest service.
Reviziile de 10k si 20k au costat fiecare sub 2 mil cu TVA, cea de 30k aprox 6 mil. Patronul (francez) se implica direct in activitatea de service si este oricand dispus sa-ti explice pe larg ce se face la masina si de ce este necesara operatia.
Clientii nu au acces in atelierul de service dar pot urmari operatiile printr-un perete de sticla care separa showroom-ul de service. Nu se pune problema de spaga/atentii (nu exista contact direct intre mecanic si client).

This post has been edited by electriczbif: 28 Sep 2006, 22:56


--------------------
Renault Megane II Sedan 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 26 Sep 2007, 20:23
Post #3


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




da la programare e un pic de problema

hmmmm

io am fost in iunie sa ma programeze in septembrie

la caroserie


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
79MAX
post 23 Oct 2007, 14:25
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 October 07




Nu stiu cine a scris ca "Patronul (francez) se implica direct in activitatea de service si este oricand dispus sa-ti explice pe larg ce se face la masina si de ce este necesara operatia." BARBI FRATILOR, BARBI!!!!!! Te imbarliga in sa fel incat crezi ca ori ai o masina de cenzurat, ori esti prost! La fel si seful de service (FARA ATENTII NU TE BAGA IN SEAMA) ASA CA ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
renault megane II 2007 - SB 06 Jxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ayden_CJ
post 26 Oct 2007, 10:54
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 577
Joined: 28 February 07
From: Cluj




subscriu!, service de evitat! am fost acolo pentru revizia de 15000 km, intru la receptie, un tilica povestea cu un cunoscut, nici sa raspunda la salut, o domnisoara ma vede ca ma invart ca un prost p'acolo si se indura de mine (-2 puncte); programat la ore 13 masina intra la 13.49 pe stand (-2 puncte) dupa 10 minute incepe sa fie ridicata masina, dupa o ora masina e gata dar tilica mecanicul umbla lela... dupa 2 ore masina iese, timp in care tanti draguta n-a avut vreme sa ii deie contabilei sa faca factura. mai stau 15 minute (-3 puncte), intreb filtru polen? n-avea, da' nu'i puneti?.. n'avem! (-2 puncte) ma uit pe factura ulei 10W40 competition!!! fratilor astaia imi omoara motorul, imi cumpar eu ulei si mi-l schimb singur!!!!!!!! (-2000 de puncte!!!) Evitati, eu in baza recomandarii din primul post am mers Cluj Sibiu ca sa am grija de masina si ei si'au batut joc de mine. nici nu stiu cum arata patronul:) ca i-as fi spus eu vreo 2. mama lor de țugulani!
Cu revoltă la adresa Renault Sibiu
Adrian


--------------------
Renault Symbol 2006 EX1,4 16V - CJ-x5-DXM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Redogs
post 29 Oct 2007, 21:44
Post #6


Flavius


Group: Members
Posts: 207
Joined: 17 November 06




Am fost programat la AUTOEUROPA TIMISOARA la revizia de 15.000 benzinar si la inlocuire parbriz la ora 8:30.
Au zis ca la 8:30 sa merg sa-mi inlocuiasca parbrizul si pe urma dupa ce sta masina 4 ore ma duc la verificare. Buuun.
Au bagat masina inauntru ... si mi-a zis tipul de la caroserii ca mai trebuie sa astept pana la ora 11:00 ca nu a ajuns parbrizul in service. Bun ... zic asta e se mai intampla.
Plec pana atunci la un fost coleg de facultate ca sa nu stau acolo aiurea 3 ore si revin cu un telefon cand e gata parbrizul ca sa merg cu ea la verificare.
Sun la ora 11:00 si zice tipul ca nu a ajuns parbrizul. Incep sa ma enervez ... Zice ca tre sa ajunga din moment in moment.
Sun la ora 12:30 ... zice ca nu a ajuns parbrizul ... am zis ca imi vine sa ii iau de gat pe aia. Bun zic lasa ca revin cu un telefon mai tarziu ca tre sa ajunga el.
Sun la ora 13:30 ... nimic ... la fel ca inainte doar ca au spus ca o sa o bage la verificare intai ca sa nu mai piarda timpul dupa aceea. Ma duc la locul faptei o bag la revizie acolo nici o problema schimbat filtre, ulei, calculator, tot tacamul, pus si filtru de polen din ala ca nu aveam ...parca 430 de roni am platit ma rog mi se parea cam mult dar asta e.
Dupa care din nou asteptare cu parbrizul. Se face ora 15 ... nimic ..... se face ora 16 nimic (deja ma gandeam unde sa sun ... la OPC la OZN smile.gif ) deja turbam de nervi.
Se apropie fatidica ora 17 cand toata lumea pleaca acasa si eu raman cu vechiul parbriz desi aveam programare la ora 8:30.
Di acest moment a inceput "furtuna in desert" smile.gif.
Direct in birou la unul din sefi si scandal acolo cu amenintari cu din alea OPC tralala tralala. Imediat a dat ordin sa nu plece aia de la caroserii acasa si a dat niste telefoane nu stiu unde si a zis ca in 10 minute e parbrizul acolo. Asta a fost in jur de ora 17 (cand lumea isi aduna lucrurile sa plece acasa). Intr-adevar in jur de 17 si 15 a ajuns si parbrizul. Un baiat de acolo imediat la pus pe masina , intre timp vine nu stiu ce sef de acolo si ma intreaba daca mi-e foame si ma invita cu el la masa de protocol smile.gif)))))))). Evident ca nu mi-a ars mie de mese la ce nervi aveam imi venea sa ii fac praf pe toti.
Si mi-a pus ala parbrizul. Dar problema era ca trebuia sa stea masina cel putin 3ore jumate - 4 ore. Asa ca am plecat de la AUTOEUROPA in jurul ore 21:45 si am ajuns la Resita foarte tarziu aproape de miezul noptii.
Asa a decurs o lucrare la reprezentanta Renault dinTimisoara unde va recomand sa mergeti cu mare incredere si 2-3 pachete de calmante.

P.S. La livrarea masinii a fost cam tot asa dar acolo nu am stat "decat" de la ora 9:00 pana la 20:30.


--------------------
Renault Symbol Expresion/ Decembrie 2006/ 1,4 8V/ Barum Quartaris - CS-05-DVC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 19 Nov 2007, 18:41
Post #7


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




bai nene vezi ca aici esti in sibiu ohmy.gif


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 15 Dec 2007, 18:47
Post #8


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




QUOTE(Ayden_CJ @ 26 Oct 2007, 11:54)
subscriu!, service de evitat! am fost acolo pentru revizia de 15000 km, intru la receptie, un tilica povestea cu un cunoscut, nici sa raspunda la salut, o domnisoara ma vede ca ma invart ca un prost p'acolo si se indura de mine (-2 puncte); programat la ore 13 masina intra la 13.49 pe stand (-2 puncte) dupa 10 minute incepe sa fie ridicata masina, dupa o ora masina e gata dar tilica mecanicul umbla lela... dupa 2 ore masina iese, timp in care tanti draguta n-a avut vreme sa ii deie contabilei sa faca factura. mai stau 15 minute (-3 puncte), intreb filtru polen? n-avea, da' nu'i puneti?.. n'avem! (-2 puncte) ma uit pe factura ulei 10W40 competition!!! fratilor astaia imi omoara motorul, imi cumpar eu ulei si mi-l schimb singur!!!!!!!! (-2000 de puncte!!!) Evitati, eu in baza recomandarii din primul post am mers Cluj Sibiu ca sa am grija de masina si ei si'au batut joc de mine. nici nu stiu cum arata patronul:) ca i-as fi spus eu vreo 2. mama lor de țugulani!
Cu revoltă la adresa Renault Sibiu
Adrian
*




idem


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vasile2007
post 21 Jan 2008, 12:03
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 January 08




noroc fratilor,
in decembrie am sunat la service sa-mi fac o rezervare la prima revizie cea de 15 mii km. aveam aprox 14500, de acolo mi-au spus ca sunt aglomerati si imi fac rezervare doar in ianuarie. sad.gif ok. cand am venit la revizie mi-au spus ca-mi scot masina din garantie ca am depasit 15000. mad.gif asa este cu 1200km, dar ce era sa fac sa stau sa ma uit la ea pina se elibereaza la service. am discutat cu un baiat de la service care zicea ca el este seful acolo si contra unei atentii mi-a scris in caietul de revizii alt nr de km. am mai vorbit cu alti prieteni si le-am povestit ce-am patit si mi-au spus ca nu aveau cum sa-mi scoata masina din garantie daca am facut rezervarea cand masina avea km care trebuie, cit despre banii ce i-am dat sefului de service ... bani aruncati. sincer va spun ca acest lucru ma obsedeaza si nu stiu daca este adevarata scoaterea din garantie. cum se fac rezervarile la service si cu cit timp inainte??


--------------------
renault megane 2007 - BxxXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
killer69ro
post 26 Jun 2008, 01:04
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 17 June 08




251.gif pentru servisul RENAULT din sibiu, pe langa ca sunt niste incompetenti, astepti si mult, e si scump. Fiind din sibiu prima revizie am facut-o la ei, dupa aia m-am dus la Pitesti, alta treaba, tot respectul pentru servisul din Pitesti.
Dupa ce mi-au schimbat la sibiu compresorul de clima, au uitat sa puna nu stiu ce cauciuc si m-am trezit cu apa de la clima in masina, afara erau 35 de grade si eu nu puteam merge cu clima ca imi inundam masina.

This post has been edited by killer69ro: 26 Jun 2008, 01:06


--------------------
RENAUL MEGANE II 2006 Autenthic - SB-16-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihadi72
post 23 Feb 2009, 18:33
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 23 February 09




smile.gif Transilvania Sibiu. N-am facut decat doua revizii, cea de 45.000, 6 mil jumate si cea de 60.000 cu schimbarea distributiei 19 mil, plus o reparatie de parcare- bara, far, aripa - 7.200.000 si o pereche de stergatoare 1.300.000. Manopera mare 85 lei ora, timpi exagerati de manopera, in rest amabili, punctuali.
Sper sa nu ma frig pe viitor
O sa incerc si la Alba


--------------------
renault megane 2 hatchback 2005- authentique - SB-00-ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RoboCoop
post 27 Feb 2009, 20:10
Post #12


ren`


Group: Members
Posts: 1.165
Joined: 3 September 04
From: Deva




veniti la Deva , dupa parerea mea este unul din cele mai bune service din romania.Cj , tm si ar m-au dezamagit


--------------------
Ex. Renault Megane 2 1.6 16V 113 CP 2003 , Privilege - HD 09 PCM
Peugeot 307 SW 1.6 HDI
It's nice to be important
But is more important to be nice
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nick4001
post 27 Nov 2009, 12:36
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 7 April 09
From: sibiu




si eu sunt foarte nemultumit am cerut ulei mai bun si mi-au spus ca-mi baga full sintetic dar acesta este BP si nu celebrul ELF pe care stiu ca-l recomanda francezii iar pt un nenorocit de fir la incuietoarea de la portbagaj au luat 8 lei numai pt banda de izolat ca sa-l lege la loc.
Am mai avut o problema cu masina de servici un kangoo din 2005 care am avut un accident minor adica am franat si am dat cu roata stg fata peste un obstacol care a deplasat roata cu tot cu suporti si a lovit in aripa deplasand-o putin spre masina de ce spun aceasta este pt ca aripa a trebuit schimbata iar o fundatura la usa din dreapta a putut fi reparata in fine dupa reparatie usa din stg se inchidea cu destul de mult efort. dupa acest incident sa aprins becu de airbag in bord am fost reprogramat 2 saptamani mai tarziu si mi-au schimbat calculatorul de airbag cu unul nou (7 mil) dar nici asa nu sa rezolvat problema deci sa inteleg ca si in electrica sunt praf


--------------------
renault clio symbol 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipm
post 9 Dec 2009, 08:03
Post #14


"Clionian"


Group: Members
Posts: 174
Joined: 5 April 06
From: din 'Sighiu'




QUOTE(Ayden_CJ @ 26 Oct 2007, 10:54)
subscriu!, service de evitat! am fost acolo pentru revizia de 15000 km, intru la receptie, un tilica povestea cu un cunoscut, nici sa raspunda la salut, o domnisoara ma vede ca ma invart ca un prost p'acolo si se indura de mine (-2 puncte); programat la ore 13 masina intra la 13.49 pe stand (-2 puncte) dupa 10 minute incepe sa fie ridicata masina, dupa o ora masina e gata dar tilica mecanicul umbla lela... dupa 2 ore masina iese, timp in care tanti draguta n-a avut vreme sa ii deie contabilei sa faca factura. mai stau 15 minute (-3 puncte), intreb filtru polen? n-avea, da' nu'i puneti?.. n'avem! (-2 puncte) ma uit pe factura ulei 10W40 competition!!! fratilor astaia imi omoara motorul, imi cumpar eu ulei si mi-l schimb singur!!!!!!!! (-2000 de puncte!!!) Evitati, eu in baza recomandarii din primul post am mers Cluj Sibiu ca sa am grija de masina si ei si'au batut joc de mine. nici nu stiu cum arata patronul:) ca i-as fi spus eu vreo 2. mama lor de țugulani!
Cu revoltă la adresa Renault Sibiu
Adrian
*



Regrete tardive...
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=154...dpost&p=2169014
Nici nu stiu cum se va termina "cosmarul" sad.gif


--------------------
Renault Clio III 1.2 16V 2006 Dynamic
nume de alint 'Teo'
http://www.cmuntean.ro/site
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 10 Dec 2009, 16:14
Post #15


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Patronul e francez rolleyes.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stiuca
post 20 Apr 2010, 08:14
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 19 April 10




Nic 4001 ,nu vezi corect pentru orce serviciu sa fie platit.Trebuia sati izolezi tu firul s-au sa mergi in alta parte ohmy.gif

20 Apr 2010, 08:19:
radmasa.gif Mai Adriane este posibil sa se fi uitat la tine ,de te-a tratat asa,sau o fi simtit ca esti CIRCOTAS radmasa.gif

20 Apr 2010, 08:26:
QUOTE(RoboCoop @ 27 Feb 2009, 20:10)
veniti la Deva , dupa parerea mea este unul din cele mai bune service din romania.Cj , tm si ar m-au dezamagit
*


ohmy.gif Probabil ca tot de la Deva se da si ora exacta .Sunt de parere ca ORUNDE te duci depinde cum pui problema ,si cit de mare te dai (IMPORTANT).In alta ordine de ideie in functie cum platesti esti si servit ??????? blink.gif

20 Apr 2010, 08:29:
QUOTE(cipm @ 9 Dec 2009, 08:03)
Regrete tardive...
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=154...dpost&p=2169014
Nici nu stiu cum se va termina "cosmarul" sad.gif
*


Recomandare : Fratilor inainte de-a pleca la drum rezolvativa cele necesare la voi acasa cai mai sigur ,si evitati sa CRITICATI,problema voastra este la VOI laugh.gif

20 Apr 2010, 08:33:
QUOTE(mihadi72 @ 23 Feb 2009, 18:33)
smile.gif  Transilvania Sibiu. N-am facut decat doua revizii, cea de 45.000, 6 mil jumate si cea de 60.000 cu schimbarea distributiei 19 mil, plus o reparatie de parcare- bara, far, aripa - 7.200.000 si o pereche de stergatoare 1.300.000. Manopera mare 85 lei ora, timpi exagerati de manopera, in rest amabili, punctuali.
Sper sa nu ma frig pe viitor
O sa incerc si la Alba
*


radmasa.gif Toata lumea vrea si masini ieftine si nu se uita cit costa intretinerea. smile.gif rolleyes.gif bani se recupereaza deundeva,asa ca pe viitor dativa ochelari jos radmasa.gif

20 Apr 2010, 08:40:
QUOTE(electriczbif @ 28 Sep 2006, 22:55)
Foarte multumit de acest service.
Reviziile de 10k si 20k au costat fiecare sub 2 mil cu TVA, cea de 30k aprox 6 mil. Patronul (francez) se implica direct in activitatea de service si este oricand dispus sa-ti explice pe larg ce se face la masina si de ce este necesara operatia.
Clientii nu au acces in atelierul de service dar pot urmari operatiile printr-un perete de sticla care separa showroom-ul de service. Nu se pune problema de spaga/atentii (nu exista contact direct intre mecanic si client).
*


aplauze.gif Deacord cu tine INTRUTOTUL.TOTUI CA LA CARTE ,se vede ca servisul nui condus de un romin,noi daca nu mergem pe drumul ocolit nu suntem sanatosii ,iar cind cineva vine cu alte reguli nu ne placesi devenim CIRCOTASII.Problema mare la noi este ca este ca patronul francez de la Sibiu ,are mina de lucru tot romaneasca ,si probabil ca de aceea baetii aveau unele opinii pe forum.Ceva ceva In trecut ,auzisem si eu dar de vreo 4 ani TOTUI OK .

This post has been edited by Stiuca: 20 Apr 2010, 08:40


--------------------
Renault Simbol model Simbol 2005
Cumparati o masina pentru destinatia dorita,nu exista masina UNIVERSALA .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_vld
post 26 Jun 2010, 15:38
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 145
Joined: 10 September 08
From: brasov




bai stiuca, tu pe la scoala ai fost candva, sau lucrezi la service de cand te-ai nascut?

This post has been edited by daniel_vld: 26 Jun 2010, 15:38


--------------------
renault modus 2005 1.5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stiuca
post 30 Jul 2010, 18:17
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 19 April 10




mad.gif Daniel draga,in primul rind nu sunt de-acord cu modul de adresare.As propune sa lamurim ,niste aspecte .Nu lucrez la servis,scoala am cit poate duce un cal,iar daca nu esti de acord cu vreun servis ,tip de autoturism schimbale frate ca doar acuma se poate ohmy.gif ,si sa ne lasi pe cei care sunt multumiti de vreun tip de masina ,s-au de vreun servis,ca am dedus cu tu nu PREA esti multumit nici de persoana ta . wink.gif Eu iti doresc sanatate,si drum bun fara PROBLEME cool.gif

30 Jul 2010, 18:27:
QUOTE(alx @ 26 Sep 2006, 09:53)
TRANSILVANIA AUTOMOBILE
 
Adresa Show room:    Selimbar DN1 Km 303,jud.Sibiu - Sibiu
Director - Patrice GAIGHER
Sef vanzari - Adela FRUNZA
Tel - 0269-560.489
Fax - 0269-560.479   
 
Adresa Atelier:  Selimbar DN1 Km 303,jud.Sibiu - Sibiu
Sef atelier - Patrice GAIGHER
Sef piese - Ionut PILSAN
Tel - 0269-560.479
*


biggrin.gif Eu va recomand sa continuati ce ati inceput,cu aceeas promtitudine,si profesionalism ,si in continuare. smile.gif

This post has been edited by Stiuca: 30 Jul 2010, 18:27


--------------------
Renault Simbol model Simbol 2005
Cumparati o masina pentru destinatia dorita,nu exista masina UNIVERSALA .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 30 Jul 2010, 19:25
Post #19


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(Stiuca @ 30 Jul 2010, 18:17)

... scoala am cit poate duce un cal...

*



Un cal solid si in putere sau unul pricajit si obosit? nedumerire.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stiuca
post 27 Sep 2010, 17:01
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 19 April 10




biggrin.gif AS putea zice ca un cal de 130 kg dar cu 2 picioare wink.gif


--------------------
Renault Simbol model Simbol 2005
Cumparati o masina pentru destinatia dorita,nu exista masina UNIVERSALA .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shumy24
post 22 Oct 2010, 09:21
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 October 10




Stiuca, imi place ca vezi cum stau lucrurile. Ce sa le vacem noi daca asa sau invatat, ca pe vremea comunistilor sa dea spaga ca se cred mai importanti asa, si sar face treba mai bine, asta e nai ce sa le mai faci.
Si unde credeti ca sunteti fratilor in paradis sa ti se dea totul pe tava astea sunt preturile.

This post has been edited by Shumy24: 22 Oct 2010, 09:22


--------------------
renault megane 2006 - sb 06 mmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 22 Oct 2010, 10:47
Post #22


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Ce ti-e si cu lipsa asta de clienti, domnule!
Au ajuns mecanicii din service-ul din Sibiu sa isi petreaca timpul pe forumuri.
Greu cu ciocanul, greu cu exprimarea in scris. laugh.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shumy24
post 22 Oct 2010, 15:01
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 October 10




Ceva concret ai avea de spus, inafara de aburelile care le postezi.

This post has been edited by Shumy24: 22 Oct 2010, 15:04


--------------------
renault megane 2006 - sb 06 mmv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 23 Oct 2010, 15:31
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




Bai Shumy du-te si baga-ti tastatura undeva.
vrei ceva concret de la nesimtiti din Sibiu? Iti spun eu. Statea sa-mi cada plafoniera. M-am dus cu masina la ei sa o inlocuiasca pe garantie. Zis si facut nici o problema numai ca? Idiotul ala de acolo a scapat si o picatura de superglue langa schimbatorul de viteza, pata observata numai aproape de Medias. Nesimtitul a lipit plafoniera la care s-a rupt o urechiusa de prin. Ce i-am dat de mancare. Oare tu sau Stiuca ati fost?


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rokad
post 27 Dec 2010, 20:58
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 15 August 08




pe 17 decmbrie am fost si eu la service renault Sibiu,cu o problema care am vazut ca o au multi aici pe forum.la rece porneste la a doua sau a treia cheie,dupa care turatia oscileaza intre 1000 si 2000 rot/min.dupa ce motorul se incalzeste totul merge bine.au schimbat bujiile ,schimba filtru benzina,curatat electrovalva de relanti-pret 290 ron.a doua zi la pornire aceleasi simptome.sun la reprezentanta,ma programeaza pe 27 decembrie.de aceata data am cerut a curete clapeta de acceleratie.curatat clapeta schimbat 4 prezoane la roti-211ron.dupa aceste schimburi am facut un tur de forta pe noua centura a sibiului,cu motorul turat la 5000 rot/min,cind am iesit de pe autostrada,turatia motorului la relanti 2000 rot/min.maine merg inapoi ,dar dupa cum vad desi sunt simptome comune pentru motorul 1,6 16v,baietii nu prea stiu de unde a apuce problema.in ritmul asta cred ca pina depistez problema ajung sa platesc cat pretul unui schimb de distributie pentru o problema destul de minora.nu recomand servisul din Sibiu.daca stie cineva un service in sibiu care poate remedia problema va rog sa postasti pe forum.sarbatori fericite tuturor


--------------------
renault megane hatchback 2000,1,6 rxe - sc 176 g
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 28 Dec 2010, 12:30
Post #26


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Nasoala treaba.Au luat banii de pe tine acum de sarbatori.Daca ai cumva drum,eu iti recomand sa opresti la reno Deva.Eu zic ca sunt foarte buni,poate depisteaza problema!


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stiuca
post 20 Feb 2011, 17:34
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 19 April 10




mad.gif Sunt de parere ca doar la CIRCOTASii radmasa.gif ,li se pot intimpla ceea ce relatatii voi.S-au cred ca nu stiti sa circulatii cu o masina de o anumita categorie,de putere,,calitate ,pret,.Un Clio va fi un clio toata viata chiar daca vreti voi sa fie mad.gif un ......


--------------------
Renault Simbol model Simbol 2005
Cumparati o masina pentru destinatia dorita,nu exista masina UNIVERSALA .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rokad
post 21 Feb 2011, 16:51
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 15 August 08




se pare ca ptr.domnul stiuca toti care au probleme cu masina sunt carcotasi.probabil daca mai ajung cu masina la renault Sibiu( sper sa nu mai ajung pe la ei)o sa le cer si instructiuni despre modul cum se conduce o astfel de masina.


--------------------
renault megane hatchback 2000,1,6 rxe - sc 176 g
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulianmitea
post 25 Feb 2011, 16:15
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 21 October 10
From: Sibiu




eu conduc un megan 1, 1.6 16v si niciodata nu am avut probleme cu el sincer nu cred ca e servisul de vina

This post has been edited by iulianmitea: 25 Feb 2011, 16:49


--------------------
reault megan 2001 - SB 06 UCG
Megane 1 ph 2 an 2001 1.6 16v 135000+ km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 25 Feb 2011, 20:50
Post #30


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Stiuca si cu trupa lui (Shumy24 si iulianmitea) cascadorii service-ului.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:51
Dacia