Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vas spalator parbriz, se tot fisureaza

Andrei_du
post 13 Oct 2019, 13:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 18 February 19




Salut!

La un Symbol 2007 e al doilea vas de stropgel care se fisureaza in dreptul urechii de prindere cu surub. Primul a fost cel original, urmatorul l-am luat din dezmembrari. Ambele au fost montate corect, nu le-a fortat nimic, pur si simplu materialul casant si acea ureche sunt prost gandite. La dezmembrari am gasit unul bun abia la a 6-a masina, toate celelalte fiind rupte in acelasi loc. Voi cumpara unul nou de data asta, se gaseste numai original la pretul de 130-180 lei.

Vreau sa va intreb, ati avut si voi problema asta? Ce pot face ca vasul nou sa nu se mai fisureze?

Codul este Renault 7700847815.


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 24 Nov 2019, 08:04
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Te referi la gaura de prindere din stanga, pe acolo se fisureaza? Cand ai montat acel vas, pana sa il prinzi in surub, l-ai prins cumva pe pozitie? Are un canel, cleme pe dreapta, altfel el se tine doar in surub, miscarea fata spate, il face sa crape langa surub.
Posibil sa se fi umblat si la cel montat initial. De ce nu ii pui niste poxipol pe fisura, lipsesc bucati din el?
Ataseaza o poza.

This post has been edited by alexgeogabriel: 24 Nov 2019, 08:11


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei_du
post 15 Dec 2019, 14:54
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 18 February 19




Ma refer la singura ureche care are surub de prindere. In partea celalta, spre aripa, vasul are un burete si doua chestii iesite in afara care sunt rezistente, nu sunt probleme acolo. Da, l-am montat corect, cu atentie.

Am pus altul pe care il voi umple numai pe jumatate si ar trebui sa reziste.
Acolo unde s-a rupt, materialul era foarte casant, cum il atingeai cu ceva, cum se rupea inca o bucata. Nu mi-am pierdut timpul incercand sa il lipesc.

This post has been edited by Andrei_du: 15 Dec 2019, 14:56


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 25 Dec 2019, 17:51
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Eu am patit-o imediat ce ti-am scris, schimbasem pompa de apa si cand am pus pe pozitie recipientul, am apasat mai tare pe el, ma rog, abia am apasat... Am luat poxipol si aia a fost doar ca uscandu-se dupa 10 minute, a trebuit sa ii trag o bucata de scotch, atarnand urechea din partea de sus a recipientului. Crede-ma ca dupa 20- 30 minute l-am prins cu surubul, rezista.

This post has been edited by alexgeogabriel: 25 Dec 2019, 17:53


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 21:51
Dacia