Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cablu Frana de parcare Vel Satis

abc_paul
post 29 Aug 2018, 15:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 August 18




Salutare tuturor. Am un Vel Satis 2002 2.0T si frana de parcare face figuri. In sensul ca la aprox un minut dupa ce am oprit motorul, suna ceva foarte urat, un huruit si am eroare la bord.
Mecanicii au demontat sandramaua, si se cam scarpina, eu am observat ca la unul din cabluri este rupta bucsa metalica din capat, care fixeaz[ camasa, si din acest motiv, camasa a intrat cu totul in interiorul cutiei de la modulul electric.
Cred ca e un motiv suficeient sa faca urat, problema este ca nu gasesc nicaieri cablurile separat. La service mi-au zis ca imi gasesc doar cu sandramaua electronica cu tot si costa undeva la 3300 de ron.
Eu am dat o cautare pe net si intr-adevar nu gasesc nimic. Aveti vreo idee? Un part number ceva? sa caut altfel?
Multumesc.


--------------------
Renault Vel Satis 2.0T /2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc_paul
post 4 Sep 2018, 14:51
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 August 18




Am schimbat modulul electric de la frana de parcare cu totul. Acum cam la un minut dupa ce opresc motorul si se activeaza frana apare un ticait ca un metronom. Cu o frecventa cam dw
De 2 ticaituri pe secunda. A patit cineva faza?


--------------------
Renault Vel Satis 2.0T /2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:09
Dacia