Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 45 46 47 48 49 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Talisman 1.6 dCi 130 BVM6 , drive test, experiente

VladSoare
post 24 Jun 2017, 18:16
Post #1381


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Păi le ții pe volan, dar volanul e rotit, iar padelele au plecat la plimbare și nu prea mai știi care pe unde e. În mod normal ai grijă să schimbi înainte de curbă. Dacă însă în timpul curbei îți dai seama că ai calculat greșit și că trebuie să schimbi acum, mult succes! biggrin.gif

This post has been edited by VladSoare: 24 Jun 2017, 18:17


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 24 Jun 2017, 18:40
Post #1382


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Padele adevarate sunt cele fixe in spatele volanului ,care nu se rotesc odata cu el . Cele de pe spatele volanului ,atasate, sunt niste surogaturi iar cu ele nu stii ce dai ,plus sau minus, cand rotesti volanul mai mult de 360 de grade. La RS sunt padele adevarate motorsport , mari si proeminente .


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 28 Jun 2017, 11:28
Post #1383


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Asta vroiam sa zic si eu mai devreme pt clarificarea discutiei, exista padele pe volan(se invart cu volanul) si padele pe coloana directie(fixe).


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 28 Jun 2017, 11:29
Post #1384


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




DS5ul are pe coloana, Passatul pe volan.
Desi in 99% din situatii alea fixe sunt mai bine puse, dar au fost situatii cand m-am bucurat ca le-am gasit pe volan pe cele de pe Passat.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 28 Jun 2017, 13:14
Post #1385


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Uitandu-ma pe net, ideea e ca pe masinile de oras (adica masinile uzuale, sa zicem), unde volanul are o cursa de mai multe ture, e mai util sa ai padelele pe coloana. Pentru ca invarti de volan mult si nu mai stii care pe unde e, mai ales cand nu prea ai vreme sa te gandesti mult.

La masinile de curse (gen F1) unde nu iei niciodata mainile de pe volan, adica volanul are in total o cursa de sub o tura, e util sa ai padelele pe volan.

Evident, se pare ca fiecare proiectant vine cu pros and cons si ia diferite decizii. Dar ceea ce am citit si am spus mai sus mi se pare foarte rezonabil.

This post has been edited by roland: 28 Jun 2017, 13:15


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 28 Jun 2017, 14:27
Post #1386


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.884
Joined: 13 October 06




Corect, acum depinde si cum si unde folosesti padelele.
Majoritatea modelelor noi cu ceva pretentii au functie de variere progresiva a unghiului de virare, ceea ce-ti reduce semnificativ cursa volanului. In extraurban mi se pare putin probabil sa incurci padelele de pe volan intre ele. In oras ..mai putin, dar in oras nu vad de ce as merge pe modul manual.

Singurul neajuns real al solutiei reno e ca vine doar pe modelele GT si RS, nu si pe cele civile.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zdrunovai
post 28 Jun 2017, 23:18
Post #1387


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 28 June 17




Salutare. Stie cineva de pe aici ce cutie de viteza are talismanu 1.6 dci cu cutie automata EDC de 6+1 trepte? tot citesc pe net ca ar fi ceva de la getrag dar imi dau rezultate vechi, gen 6dct250 care cica duce cuplu maxim de 250nm pe cand talismanu de 160 cai are cuplu maxim 360...
Poate va intrebati de ce-s curios - raspunsul direct ar fi pt ca ma intereseaza sa pun un RaceChip pe motor sa vad cum se simte la 200 cai biggrin.gif si vreau sa stiu daca rezista cutia...

Merci si scuze daca e off topic biggrin.gif


--------------------
Renault Talisman 2017 dci 1.6 160 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 29 Jun 2017, 05:53
Post #1388


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Stopurile spate se misca ( au joc ) si la voi? Cele de pe aripi.... Din 5 masini Talisman verificate 4 aveau probleme cu stopurile.


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 1 Jul 2017, 09:27
Post #1389


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




La ce te referi cand spui sa stopurile se misca ?? Eu am tras de ele si nu se misca .




QUOTE(zdrunovai @ 28 Jun 2017, 23:18)
Salutare. Stie cineva de pe aici ce cutie de viteza are talismanu 1.6 dci cu cutie automata EDC de 6+1 trepte? tot citesc pe net ca ar fi ceva de la getrag dar imi dau rezultate vechi, gen 6dct250 care cica duce cuplu maxim de 250nm pe cand talismanu de 160 cai are cuplu maxim 360...
Poate va intrebati de ce-s curios - raspunsul direct ar fi pt ca ma intereseaza sa pun un RaceChip pe motor sa vad cum se simte la 200 cai biggrin.gif si vreau sa stiu daca rezista cutia...
*



Are cutia GETRAG 6DCT450 . Ai loc sa te joci pana la 450/470 nm cu cuplul , puterea no limit ( numai sa te tina turbinele ) iar turatia pana la 7000 rpm smile.gif . Deci bafta la tuning . Eu m-am lasat pagubas , nu am chef sa imi desfaca ECU nimeni de pe la noi sa mi-o resofteze .

This post has been edited by stefandinescu70: 1 Jul 2017, 11:29


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cal
post 1 Jul 2017, 12:57
Post #1390


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 13 May 07




QUOTE(Gill_ro @ 29 Jun 2017, 05:53)
Stopurile spate se misca ( au joc ) si la voi? Cele de pe aripi.... Din 5 masini Talisman verificate 4 aveau probleme cu stopurile.
*



La al meu nu se misca nimic!O fi un lot cu aceasta mica problema de asamblare!

This post has been edited by cal: 1 Jul 2017, 13:04


--------------------
. . .
Renault Talisman Intense, 1.6 TCE 200 EDC Black,2016
Renault Megane 2.2, 1.6 16v, Lux Privilege, Gri Beige,2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mannick
post 1 Jul 2017, 15:52
Post #1391


Membru


Group: Members
Posts: 270
Joined: 30 April 07




QUOTE(stefandinescu70 @ 1 Jul 2017, 10:27)
Are cutia GETRAG 6DCT450 . Ai loc sa te joci pana la 450/470 nm cu cuplul , puterea no limit ( numai sa te tina turbinele ) iar turatia pana la 7000 rpm  smile.gif . Deci bafta la tuning .
*



Avand in vedere ca am o cutie similara (se pare ca sunt ceva diferente) pe 210cp/450Nm si ca sunt baieti care au mers pe la 500Nm cu ea (dar nu stiu cat duce in cazul asta) cred ca poti sa tunezi linistit motorul (din punctul asta de vedere, in rest... bafta!)


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, Clio E-Tech / 2007 Privilege, 2021 Intens
1.9 Dci / 130 CP + ESP, 8 airbag-uri, MP3, scaune incalzite
1.6 Hibrid / 140 CP + Pak Iarna, Pak NAV, Pak Confort, Amb Gris Vision
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 1 Jul 2017, 17:06
Post #1392


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Nu (riști să) pierzi garanția dacă îi faci chip tuning?


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 09:51
Post #1393


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti






--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 3 Jul 2017, 12:05
Post #1394


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




da nasol


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Jul 2017, 13:01
Post #1395


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Se misca in halul asta la o masina noua?


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 3 Jul 2017, 13:08
Post #1396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Se pare ca sunt prinse doar prin apasare pe cleme si alea sunt slabe sau buretele/cauciucul de etansare al stopului nu este suficient de tare . Super cool la ploaie asa.


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 13:31
Post #1397


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Din pacate da, e o masina noua, nava amiral a celor de la Renault laugh.gif

Megane-ul din 2004 ii da clasa cu stopurile sale fixe!

This post has been edited by Gill_ro: 3 Jul 2017, 13:33


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 3 Jul 2017, 15:50
Post #1398


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Eu zic ca se pot regla clemele de prindere ale stopului sau se poate schimba chederul de etansare al stopului cu unul care sa fie mai gros . Normal nu trebuia sa fie asa , dar ..... aia este nava amiral cum ii ziceti voi pe aici . Este garantie , deci se schimba, daca este o problema . La mine or fi lipite lampile cu silicon de nu se misca radmasa.gif, tot ce este posibil la Renault

This post has been edited by stefandinescu70: 3 Jul 2017, 16:10


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 16:11
Post #1399


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Teoretic masina inainte de ridicare de la dealer a fost pregatita de livrare, dar practic cred ca doar a fost spalata fara o minima verificare a ei. Cum pot cei de la Renault sa livreze o masina cu astfel de probleme?

O alta buba gasita, se poate vedea in poza, o clema rupta de la bara in zona suportului de numar.

http://imgur.com/a/TrqTs


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 3 Jul 2017, 17:09
Post #1400


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Ai luat-o si tu la destocaj? O fi acelasi dealer ca la baiatul cu problema cu meganeul?
Am o banuiala ca dealerul nu si-a facut treaba sau e ceva ascuns.



--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 17:59
Post #1401


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Da, cumparata la destocaj din Bucuresti de la cei ce au implinit in 2016 - 25 de ani, masina vanduta de cel mai bun agent de vanzari pe tara Renault - Dacia ( conform conducerii dealerului ) - masina cu probleme atat la exterior cat si la interior ! ( Colegul cu Megane-ul e din provincie ).

M-am abtinut si nu am scris nimic pe forum pana azi crezand ca cei de la Renault si implicit dealerul or sa fie deschisi la discutii dar din pacate NU isi doresc sa rezolvam pe cale amiabila problemele', fiind dus cu zaharelul zi de zi... iar cei de la VC nu ma pot ajuta cu nimic, deja cred ca am discutat cu toate doamnele de acolo laugh.gif

Discutia e lunga si poate la momentul oportun o sa explic pe indelete toata povestea.





--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Jul 2017, 18:29
Post #1402


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Foarte nasol momentul. Mai era cineva cu un Megane cica nou, luat in aceleasi conditii (lichidare stoc) care a primit o masina sh (reparata dupa cum se vede in poze) drept noua. Banuiesc ca de la alt dealer, dar concluzia e una singura: renault pur si simplu isi bate joc de clienti si vinde rebuturi drept masini noi in anumite conditii, la lichidare de stoc. Cum in alte tari nu pot vinde asemenea masini drept noi, s-au gindit ca romanii oricum inghit orice.

Asta imi aminteste de povestea care a facut ca eu sa nu am dacie. Dar asta e offtopic


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 18:52
Post #1403


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Asa cum am spus si pe topicul colegului cu Megane, cheia problemei atat pentru mine cat si pentru el este promotia numita "destocaj". Pacat ca in 2017 se vand ca masini noi, masini cu diverse probleme la interior si exterior fara ca, clientii sa fie informati.

Cum ziceam mai sus, Megane-ul Sedan fabricatie 2004 ( Turcia ) prezinta la interior plastice mai bine imbinate decat Talismanul fabricatie 2016 ( Franta ) iar la exterior niciun far sau stop nu se misca cum se misca stopurile Talismanului.


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 3 Jul 2017, 19:13
Post #1404


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Mda...eu aici as zice ca e vina Serus...ca de ei banuiesc ca e vorba.... Nu esti singurul si nici practicile nu sunt intalnite doar la reno.
Sa vezi la mertz cum e....dau masini ptr diverse ocazii si cand revin in service, hap km inapoi si le fac "noi" din nou. Si da, e Mercedes, nu Renault. Si asta stiu de la un E nou nout cu 10k km si usor lovita... Si mai sunt exemple de astfel de marci. Si nu e vina reno...e vina dealerilor care fac reparatii de mantuiala, nu informeaza clientul final si alte cele.

In cazul reno, e la fel de simplu. Destocaj=asumarea unor riscuri si exista riscul destul de mare de a da peste o masina "noua". Pe reno ii doare la bascheti ca alea sunt de regula masini de pe stocurile dealerilor, folosite la diverse ocazii, sau folosite de agaricii din presa "formatori de imagine" si "testeri"...
Marja de profit la masinile astea sunt mari...iar scopul dealerilor e sa le dea cu orice pret...cu lugu lugu, cu vorba dulce cu toate cele. Problema e de mentalitate a dealerilor....

Nu e problema masinii...problema e in alta parte.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
machinist
post 3 Jul 2017, 19:41
Post #1405


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 31 May 17




Ar fi interesant de vazut o nota interna sau o circulara de la Renault Romania in legatura cu masinile care se incadreaza la promotia "Destocaj". Sunt sigur ca in documentele lor e mai mult decat neajunsul anului de fabricatie. Eu am semnalat mai multe defecte la masina mea, unele mai mari altele mai mici. Totusi cand am facut procesul verbal de predare a masinii din nou catre dealer, dupa ce i le-am comunicat acestuia pe toate, el ma tot intreba la sfarsit (cred ca mi-a pus de vreo trei ori intrebarea asta) daca asta e tot? Ziceam ca am ajuns eu sa fiu usor paranoic dar cand am iesit persoana care m-a insotit mi-a spus ca si ei i s-a parut ciudat modul in care insista domnul de acolo cu intrebarea asta. Bine, astea sunt pareri personale, dar dupa o patanie de felul asta devii suspicios.


--------------------
Renault Megane 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 3 Jul 2017, 20:13
Post #1406


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Conform site-ului renault.ro - https://www.renault.ro/promotii/rabla/talisman.html avem urmatoarele :

" Ofertă destinată persoanelor fizice, valabilă până la 31 iulie 2017, pentru versiunea Life Energy dCi 110CP, în limita stocului disponibil, prin PSIPAN, derulat de Administrația Fondului pentru Mediu și finanțat din Fondul pentru mediu. Prețul este obținut prin scăderea din prețul standard a reducerii comerciale de 2.000 € (TVA inclus) oferite de Renault Commercial Roumanie și a contravalorii primei de casare, calculate în Euro (1 € = 4,4827 lei) și nu include valoarea oricăror echipamente, accesorii sau dotări opționale.
Mașina din imagine este cu titlu de prezentare. Detalii ȋn rețeaua de agenți Renault. "

Eu cand am cerut detalii complete ale acestei promotii de destocaj cei de la dealer mi-au spus ca e un document intern secret si nu il pot da clientilor!

Concluziile le trage fiecare...



--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 3 Jul 2017, 20:40
Post #1407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Aici este siteul Renault
https://www.renault.fr/achat-vehicules-neufs.html#
cu masini de destocaj .

Si aici niste comentarii
http://www.caradisiac.com/Renault-un-site-...ligne-33934.htm

This post has been edited by stefandinescu70: 3 Jul 2017, 21:13


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Jul 2017, 20:56
Post #1408


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Cu alte cuvinte masinile de "destocaj" sint masin second hand vindute in Romania ca masini noi. Prin alte parti nu isi permit asa ceva. Si nu e vorba numai de renault.

Stau si ma intreb care e diferenta dintre o astfel de masina (care are evident dati km inapoi in mod "oficial", adica cu stiinta fabricantului) si o masina sh adusa de un samsar (si aia are km dati inapoi, dar "neoficial", adica fara stiinta producatorului)


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 4 Jul 2017, 06:55
Post #1409


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Samsarul da inapoi sute de mii de km iar dealerii doar zeci de mii...in rest, nici o diferenta.
Romania e piata de mana a 2a si cautam chilipiruri d-astea...unde e cerere, vine si "oferta".
La reno stiu din auzite si parca doar de 3 ori pot da km inapoi. La mertz....e o limita de km pana la care poti da inapoi de cate ori vrei....

Masinile astea de destocaj parca le asociez cu raftul ala din supermarketuri cu produse aproape expirate sau alea cu ultimul produs de pe raft, care au butoane lipsa, zgarieturi, termene de garantie f. aproape.... aia e.


Revenind la masina colegului, am asa o senzatie de lovita fata spate....usor asa, dar totusi ar fi trebuit sa fie informat cel putin.
Acum ai 2 variante. Inghiti si nu te mai enervezi sau nu inghiti si te duci pana in panzele albe.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 4 Jul 2017, 07:55
Post #1410


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




QUOTE(Gill_ro @ 17 May 2017, 09:48)
Au fost si anul trecut 2 rechemari - pentru bancheta spate si pentru sistemul de franare.

Mai multe detalii aici -

http://www.anpc.gov.ro/galerie/file/retrag...i_din_spate.pdf

si

http://www.anpc.gov.ro/galerie/file/retrag..._de_franare.pdf
Edit :

Tot in 2017

- rechemare disfunctionalitate la sistemul de siguranta de inchidere portiere pentru copii - http://www.anpc.gov.ro/galerie/file/retrag...__Talisman_.pdf

- rechemarea cu capacul inferior al plansei de bord - http://www.anpc.gov.ro/galerie/file/retrag...e_Talisman2.pdf
*




Desi la momentul platii masinii i-am intrebat pe cei de la dealer daca masina mea face parte din loturile rechemate de catre Renault conform celor 4 rechemari de mai sus - mi-au zis ca este exclus si ca au verificat inainte de livrare daca seria masinii face parte din aceste loturi...azi am primit prima scrisoare cu "rechemare capac inferior al plansei de bord..." ...le astept si pe celelalte 3 laugh.gif

Dantes sunt hotarat sa merg pana in panzele albe pentru rezolvarea problemei. Faptul ca am fost mintit si sunt mintit non-stop de catre dealer si de catre cei de la Renault ma face sa cred ca masina mai mult ca sigur are si alte probleme.

Nu pot sa cred ca masina a trecut controlul tehnic de calitate in fabrica Renault din Franta cu acele stopuri ce se misca...iar faptul ca masina a venit inainte de pregatirea de livrare doar cu protectie interioara pe scaunul soferului ( sezut si spatar - tetiera nu era protejata ) ma duce cu gandul ca masina NU a fost noua.





--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 45 46 47 48 49 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 00:06
Dacia