Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

72 Pages « < 50 51 52 53 54 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Unde mergem in concediu?, in tara si afara

Laurentziu83
post 15 May 2018, 16:42
Post #1531


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu scot de pe card oriunde ma duc. In primul rand pentru ca nu-mi place sa plec cu tescalaul de sute de euro la mine, iar cardul e mai safe. Plus ca am doua si le tin separat unul de altul.
Platesti cu cardul cat de mult poti (supermarket-uri, de exemplu), apoi iti scoti echivalentul a 100-150 de euro in moneda locala de la un bancomat, in functie de cate zile stai, sa-ti acopere mesele la restaurant, o inghetata, intrat la vreun obiectiv turistic, etc.
La final, daca mai raman bani, ii bagi in benzina sau diverse dulciuri.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 15 May 2018, 19:50
Post #1532


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




In Belgrad sus pe pietonala in centru sunt case de schimb si inghetata de fructe superba smile.gif.
O croaziera pe Dunare oferita de agenti stradali in centru cred ca e 10 eur.
Pune bani de plescavita!
Duminica parcarea stradala e gratis dar greu de gasit. Te plimbi 20 min poate.
Mai poti parca la mall ul din orasul nou.
Mai e un mall nou pe pietonala aproape de Kalemegdan dar nu era prea bine dotat cu mancaruri. Nu am vazut acces auto din alta parte.
Muzeul aviatiei langa aeroport cu plata doar cash. Merita! E si aripa de la F ul american doborat in razboi plus... multe altele.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 16 May 2018, 06:12
Post #1533


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 15 May 2018, 15:33)
Parerea ta, scoate de la bancomatele euronet, ca e plin de ele pe dincolo, si iti ia garantat comision. Asta din UE, ca Serbia nu e in UE si nu se aplica oricum.
*




Nu ma bag sa scot de la bancomatele care nu apartin bancilor. Asta e si intelegerea cu ING: comision fix 0 lei la retragere din bancomatele altor banci .


QUOTE(vallixx @ 15 May 2018, 15:39)
Cauta si la casele de schimb. Dar nu in Buc, ci mai p'aproape de granita.
*



Punctul meu de iesire va fi prin vama Naidas, pe net nu am gasit alte case de schimb decat astea: https://www.valutare.ro/curs/curs-valutar-r...-de-schimb.html ..


QUOTE(RZV @ 15 May 2018, 16:04)
Pentru plati gen hotel/restaurant mai spalatel, plata cu cardul e sfanta (ca e fara comision), si majoritatea bancilor dau curs OK.

Pentru alte cheltuieli zilnice, si/sau unde nu ai posibilitatea de a plati cu cardul, e bine sa mergi cu euro cash (cateva sute, daca zici ca nu cheltui o mie), si schimbi la casele lor direct in dinari, cand si cat ai nevoie. Asta, daca bineinteles ai deja euro, dar cum orice roman schimba 100 de euro cand ramane fara bani...nu ma indoiesc ca nu ai avea. icon_mrgreen.gif

Eu asa fac oricand, si la ei, si la croati. E cel mai convenabil.
*




Euro n-am.. am lei. Iar din cele 3 locuri de cazare din pacate nu are niciunul POS. mellow.gif


QUOTE(SandelBS @ 15 May 2018, 16:16)
Regula spune ca acel comision e perceput de banca unde ai cardul nu de unde scoti. Asa scrie si la orice bancomat inainte sa scoti.

La sarbi eu am platit si direct cu EUR. La croati s mai ai dracu, nu vor.
*



Corect!


QUOTE(rue @ 15 May 2018, 19:50)
In Belgrad sus pe pietonala in centru sunt case de schimb si inghetata de fructe superba smile.gif.
O croaziera pe Dunare oferita de agenti stradali in centru cred ca e 10 eur.
Pune bani de plescavita!
Duminica parcarea stradala e gratis dar greu de gasit. Te plimbi 20 min poate.
Mai poti parca la mall ul din orasul nou.
Mai e un mall nou pe pietonala aproape de Kalemegdan dar nu era prea bine dotat cu mancaruri. Nu am vazut acces auto din alta parte.
Muzeul aviatiei langa aeroport cu plata doar cash. Merita! E si aripa de la F ul american doborat in razboi plus... multe altele.
*




Nu merg in Belgrad, am alt traseu mai ciudat. Mai multe detalii aici



--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 18 May 2018, 08:06
Post #1534


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(dannypapai @ 15 May 2018, 15:06)
Am fost in Amalfi anul trecut in iulie si a fost superb. Aterizare la Napoli si inchiriere de masina.
*


Noua ne-a placut atat de mult acum doi ani incat am revenit saptamana asta. Si ne-am adus si parintii. Am vizitat ce ne ramasese de vizitat. Dupa ce am terminat cu Napoli, am inchiriat masina si am plecat spre amalfi. Azi luam un ferry din Sorrento sa revizitam Capri.
Napoli, asa mizerabil, galagios si haotic imi place de mor, dar daca ar fi sa locuiesc aici m-as sinucide in primul an. In rest, imi place ca totul pare sa functioneze in toata zarva asta. Poti ajunge usor la orice obiectiv, fie cu masina, sau cu retele de transport.

QUOTE(St @ 15 May 2018, 16:12)
Partea buna e ca nu mai cresc mult de aici, anul trecut am luat in iunie pentru august cu putin sub 200.
*


Anul asta nicio sansa ca deja sunt "rezervate" toate zilele de concediu. Si la anul sa vedem, ca sunt grav chitit pe Scandinavia sa vedem aurora boreala. Mai am si Florenta de mult pe lista. Si sa nu spun ca anul asta va trece de pomana peste viza de state. O sansa mica sa plec cu serviciul, dar nimic mai mult.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 18 May 2018, 08:57
Post #1535


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Anul asta fac eu Scandinavia o saptamana, dar fara aurora boreala. Nu zic, o fi misto, dar e tare plictisitor sa petreci cateva zile (sau nopti, de fapt) de iarna intr-un oras scandinav dincolo de cercul polar si sa astepti luminile. Plus ca e si scump de de-ti pica dintii.

Eu mi-am planificat in august zbor pana la Stockholm, stat 2 nopti acolo, a treia zi vaporul catre Mariehamnn, a patra si a 5a zi plimbari cu bicicleta in arhipelag (sper sa nu ploua), apoi dormit o noapte pe vaporul catre Tallinn, 2 zile la Tallinn, vaporul iar catre Helsinki, o dupa-amiaza si o noapte in Helsinki si apoi avion catre casa.
As fi stat mai mult, dar deja duce in 1500 de euro toata saptamana, cat am dat anul trecut pe 3 saptamani in Balcani.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 18 May 2018, 09:21
Post #1536


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Da, stiu ca e scump, dar am timp sa pun de-o parte 18 luni. smile.gif Plm, daca nu pentru asta, atunci pentru ce muncim?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 21 Jun 2018, 11:23
Post #1537


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Anul asta, printre altele am planificat un sejur in Delta.
Trebuie sa las masina in Tulcea pe o perioada de 1 saptamana.
Stie cineva o parcare pazita (cu plata, bineinteles), situata intr-o zona ferita de inundatii?
Anii trecuti au fost niste furtuni horror in Tulcea, cu strazi inundate, etc.


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Jun 2018, 11:43
Post #1538


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




UXE stia bine Tulcea parca. Poate intra azi si vede intrebarea.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 Jun 2018, 12:55
Post #1539


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Parcare cu plata era in zona Insula de la lacul Ciuperca, langa gara, eu acolo am lasat-o dar, ce-i drept, nici nu a plouat. Acolo isi lasa toata lumea masinile cand pleaca in Delta. Parca era vreo 6 lei/zi daca imi amintesc bine.

Altfel, daca vrei sa fii linistit, las-o pe vreo straduta in sudul orasului, fiind pe deal acolo sigur nu vei avea probleme cu inundatiile.

Ai si varianta de a veni cu trenul la Tulcea daca iti convine costul, de la gara mergi doar cateva sute de metri pana in port. Vezi google maps si te edifici.

This post has been edited by Laurentziu83: 21 Jun 2018, 12:57


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 21 Jun 2018, 13:06
Post #1540


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Eu o lasam in fata hotelului de unde se imbarca toata lumea. Nu stiu numele hotelului. Costa pe saptamana vreo 70-80 lei. Nu m-a durut capul.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 8 Jul 2018, 09:04
Post #1541


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




A fost cineva recent in Grecia? Vreau sa merg 1 saptamana, incepand de poimaine, am tot amanat din cauza ploilor si inundatiilor.
Ma intereseaza daca stiti ceva concret si recent despre zone unde se poate ajunge cu masina, plecare din Bucuresti. Ma gandeam la zona de Nord, Salonic, Halkidiki, Thassos si se pare ca astea au fost cele mai afectate de inundatii


--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 8 Jul 2018, 11:24
Post #1542


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




S-a întors familionul aseară din thassos (eu n-am putut merge). Nu era nimic afectat de inundații pe acolo, totul la fel ca de obicei.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Jul 2018, 22:22
Post #1543


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Eu sunt in Lefkada, totul OK, nici o problema legata de vreme, nici aici si nici pz drum, cu exceptia unui tronson de autostrada in Bg.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 8 Jul 2018, 23:22
Post #1544


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Am facut un city break la Paris, de sambata pana marti. E interesant, dar nu m-as mai duce a doua oara. A fost mult mai bine la Viena sau la Nisa.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Jul 2018, 07:47
Post #1545


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




pai zi si de ce. Nu am pasit in f pana acum.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 9 Jul 2018, 08:23
Post #1546


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Trebuie sa imi fac putin timp...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 9 Jul 2018, 09:34
Post #1547


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Parisul nu mai e ce a fost acum 20-30 de ani, a ajuns o cloaca mizerabila de personaje care nu mai reflecta ceea ce este Franta...efectul unor procese electorale politically correct si populiste, care au adus la putere exponentii unor clase pana atunci minoritare si care au facut ce au stiut mai bine, au stricat totul in numele unei asa zise traditii umaniste...
Eu care am trait ani buni acolo si stiu orasul ca pe propriile buzunare nu am mai vrut sa ma duc de mai bine de cinci ani, exact din cauza asta...plin de imigranti cu ifose care clameaza sus si tare ca Franta s-a cladit pe spinarea lor si ca au drepturi, mizerie cum nu s-a vazut, deprimare totala...
Merita mers in Franta profunda, Franta din cartile lui Balzac, Moliere, Voltaire si altii, insa nu la Paris, care nu mai e ce era odata...si acum, bomboana pe coliva, odata cu atentatele, mai stai si cu fruca ca vine vreun Ahmed nefwtut care spera la cele 72 de fecioare la intrarea in rai si-ti da cu pocnitoarea in mufa de te intorci acasa in pardesiu de scanduri sau in punga...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 9 Jul 2018, 20:45
Post #1548


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Pai s-o iau de la inceput. Am zburat cu Tarom (410 euro, cu Boeing 737-800 NG), zbor direct catre Charles de Gaulle, la 11:30 eram acolo. Taxi-ul de la aeroport are un tarif fix de 50 de euro pana in centru (57 la intoarcere, pentru ca a fost cu rezervare de la hotel - am nimerit un Espace Initiale Paris, ca fapt divers).

Hotelul e aproape de Arcul de Triumf, intr-o zona linistita, plina de restaurante si terase. Camera decenta, desi cam mica (ma asteptam), curat, mic dejun foarte bun (a fost inclus in pachetul de trei nopti, care a costat cam 550 euro). Am avut si niste vouchere pentru pahare cu vin, hotelul avand un mic lounge cu tot felul de vinuri, iar seara un bufet cu diverse mezeluri, branzeturi si fructe uscate, plus nelipsitele baghete. In poze parea ca hotelul are o curte interioara, pentru care am si luat camera superioara, dar de fapt are 3x3 metri... Macar a fost liniste.

Am luat-o apoi la pas spre Arc, acolo era nebunie mare, apoi pe Champs-Élysées, unde era si mai rau, lume peste lume, toate natiile, multa mizerie, cersetori, galagie etc., pana la Place de la Concorde, unde e Obeliscul din Luxor, destul de interesant. Apoi am ajuns la Jardin des Tuileries, dar am ocolit, pentru ca pe jos (si asta a fost permanent o problema), nu au asfalt, ci un fel de nisip rosiatic tare enervant, din care se ridica praf la orice pas sau adiere de vant. In fine, la Luvru a fost OK, destul de impresionant cum au facut intrarea subterana (cu o piramida inversata din sticla), dar tot aglomerat, nebunie mare la Gioconda si Venus din Milo. Am traversat Sena si am mancat la un restaurant cu specific frantuzesc de pe langa Muzeul Orsay, pe care nu am mai avut chef sa-l vizitam.

Ca idee, intrarile la diverse obiective sunt intre 15-25 euro, mancarea nu foarte scumpa (10-15 euro o salata sau foie gras, 20-30 euro o friptura de vita), berea scumpa (8-10 euro o bere draft de 0.5), cam 5-7 euro un pahar cu vin, cafeaua 4-6 euro. Una peste alta, cam 50-70 euro duce distractia.

A doua zi am luat RER catre Versailles. Am asteptat 40 de minute sa vina primul tren, apoi inca 30 sa il luam pe al doilea, ca era greva mad.gif. Statiile subterane sunt sinistre, trenurile neingrijite.

Versailles... Am asteptat cam o ora in curte sa putem intra. Tot asa, plin de turisti, majoritatea asiatici, palatul nu m-a impresionat foarte tare, camere decorate in toate felurile, multa marmura de toate culorile, picturi etc. Mi-a placut cel mai mult Galerie de Batailles. Gradinile arata si ele interesant, dar din nou am dat de nisipul ala rosiatic, iar vegetatia e cam saraca.

Am mancat la un mic restaurant tot cu specific frantuzesc de acolo, apoi am luat RER pana la Saint-Michel. Am intrat la Notre-Dame, foarte impresionanta catedrala (acces gratuit), am vrut sa urcam si in turn, dar era coada mare si ne trebuia programare.

Apoi pe jos pe malul stang, prin Gradina Botanica, apoi prin Cartierul Latin, pe langa Sorbona, Panthéon (era inchis), Gradina Luxemburg, Saint-Germain, Esplanade des Invalides si Parcul Champ-de-Mars, pana la Turnul Eiffel. Aici a fost maxima nebunie, cu tot felul de indivizi dubiosi care vindeau diverse suveniruri si vin, praf (erau si liste lucrari), nu am vrut sa urcam in turn, l-am vazut si gata. Apoi l-am vazut si de sus, din Gradinile Trocadéro, de pe celalalt mal. Ne-am intors la Arc, aceeasi aglomeratie, am renuntat sa mai urcam.

A treia zi am luat la pas malul drept, am intrat si la Galeriile Lafayette Haussmann, ca incepuse ploaia, unde chinezii stateau la coada la Louis Vuitton wacko.gif. Apoi am vizitat Opéra Garnier, unde mi s-a parut foarte fain, pot spune ca a fost cel mai frumos obiectiv. Apoi prin Piata Vendôme, iar malul drept, cu ce mai ramasese nevizitat si apoi am facut o plimbare pe Sena cu un vapor. Si aia a meritat, am plecat de la Turn, a ocolit cele doua insule si ne-am intors, dar am trecut pe sub vreo 14 poduri, care mai de care mai interesant.

In ultima zi doar ne-am plimbat, de la Arc spre vest, catre Bois de Boulogne, si pe langa hotel, pe tot felul de stradute linistite, ca la 14:00 am plecat spre aeroport. Am renuntat sa mai mergem pana in Montmartre, la Sacré-Cœur. Cu siguranta ca mai erau chestii de vazut, dar a fost suficient.

Vremea e ciudata, rece dimineata (18 grade la 10:00) si cald (28 de grade) spre seara. Soarele apune in perioada asta la 22:00.

Ca parere generala, atmosfera e una cam incarcata, multa lume, galagie, n-am regasit farmecul Vienei, nici macar al Londrei. Una peste alta, a meritat, dar nu as mai merge a doua oara, mai sunt si alte locuri de vazut. Poate cu copiii la Disneyland, dar asta e alta poveste wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 23 Jul 2018, 16:05
Post #1549


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Gata si un nou Thassos, varianta 2018. Am prins la limita vreme perfecta. Cu o saptamana inainte plouase si acuma vad ca se anuntau iar ploi. Oarecum ciudat ca la terase aproape toate televizoarele sa fie pe tvr la finala CM de fotbal. Vad pe fb cum se plange lumea de ce fac românii in Thassos, ca fac zgomot si mizerie sau treburi din astea. Eu nu am constatat asemenea lucruri. Nu zic, or fi si specimene de genul dar eu nu am intalnit. Totul a fost mai mult decat ok si din punctul asta de vedere. Interesant e ca Grecii se intrebau de ce anul asta sunt mai putini Români pe insula si una din explicatii e ca s-au dat tichete de vacanta la bugetari in România. Ar mai fi si reducerile din Turcia zic eu.




--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogeyman
post 24 Jul 2018, 07:33
Post #1550


Membru


Group: Members
Posts: 197
Joined: 4 December 17
From: Pe langa BZ




QUOTE
Gata si un nou Thassos

Traseu? Km?


--------------------
VW Passat 2006 BMP
Sufferin' succotash!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 24 Jul 2018, 09:44
Post #1551


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Am folosit traseul cel mai tranzitat pt Thassos : Veliko Tarnovo - Stara Zagora (intotdeauna ma incurc pe acolo) - Dimitrovgrad, - Kardjalî (pus benzina la OMV ca tot românu, asa ca era super aglomerat) - Makaza (am avut super noroc ca am stat 15 minute la frontiera) - Keramoti - Thassos (ma rog am stat in Limenaria) vreo 600 km cu o medie de 55 km/ora dar e irelevant ca m-am invartit mult pe insula.

Plecat la 4.45 dimineata si am ajuns acolo la 14.30 cu doua-trei opriri.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 24 Jul 2018, 09:57
Post #1552


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Lângă OMV ul ăla parcă e și un LUKOIL mai mic și liber


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 24 Jul 2018, 10:59
Post #1553


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Nu punem benzina de la rusi din principiu.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Jul 2018, 11:23
Post #1554


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




+1 smile.gif never smile.gif



--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 24 Jul 2018, 11:27
Post #1555


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Eu nu pun de unde e coadă. Mai ales că românul își face cumpărăturile săptămânale la OMV dry.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 24 Jul 2018, 11:33
Post #1556


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Apropos de asta, ador bunicii care platesc facturile la banca. De obicei la prima ora. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomageorgian
post 24 Jul 2018, 11:39
Post #1557


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 22 February 10
From: Franta




Eu iubesc bunicii care fac cumparaturile sambata dimineata cand au toata saptamana la dispozitie


--------------------
. . .
Latitude 2.0dCI
Laguna 3 2.0dCI
ex C5 x7 2.0hdi
Logan 1.6mpi
Bmw e39 530D
Laguna 3 2.0dCi
Qashqai 1.5dCI
Twingo 2 1.2i
Bmw e28 520i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 24 Jul 2018, 11:50
Post #1558


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Eu p-aia care platesc facturile la Posta desi le pot plati in diverse locuri..
Da,si p-aia de sambata dimineata..Culmea-i ca atunci preturile mai cresc.

This post has been edited by iulia_boris: 24 Jul 2018, 11:51


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 24 Jul 2018, 11:57
Post #1559


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




După câteva experiențe nefericite legate de statul la coadă mi-am impus câteva reguli: nu intru la benzinărie dacă nu e pompa liberă, facturi doar online, nu mă pun la coadă dacă sunt mai mult de 2 persoane samd. Madam zice că sunt antisocial... smile.gif
Aaaa, și never ever nu mă duc în magazine in perioada de promoții laugh.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogeyman
post 24 Jul 2018, 12:02
Post #1560


Membru


Group: Members
Posts: 197
Joined: 4 December 17
From: Pe langa BZ




QUOTE
Am folosit traseul cel mai tranzitat pt Thassos...

Merci pt info, Diac. Eu mai am de mancat o paine de la Thassos pana la destinatie, dar ma interesa ca traseu macar pana acolo.
QUOTE
Eu nu pun de unde e coadă. Mai ales că românul își face cumpărăturile săptămânale la OMV

+1 Pe A2, de cate ori trec, zici ca se fac concedii in benzinarie, asa de aglomerat este.


--------------------
VW Passat 2006 BMP
Sufferin' succotash!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
72 Pages « < 50 51 52 53 54 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:39
Dacia