Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Radio si display temperatura-ceas decedate

Fl0rin
post 29 Jan 2020, 15:07
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 13 November 13




Salutare tuturor, am schimbat un bec la numarul de inmatriculare si probabil am provocat un scurt circuit in urma caruia am ramas fara alimentare la luminile de pozitie, partea stanga si numar spate. In urma controlarii sigurantelor, am depistat una de 10 A arsa in blocul de sigurante de langa baterie. Dupa schimbarea acesteia, am reusit sa restabilesc alimentarea luminilor de pozitie si a numarului spate dar am realizat ca nu mai functioneaza display-ul ceasului cu temperatura si radioul. Sigurantele toate au continuitate, inclusiv cele din dreapta volanului. Aveti idee cum se poate remedia problema? Multumesc!

LE: Am verificat si mufa casetofonului, este alimentata corect. E posibil sa fie ars casetofonul? Si daca da, de ce nu mai functioneaza nici display-ul cu ceasul si temperatura?

This post has been edited by Fl0rin: 30 Jan 2020, 12:03


--------------------
clio 3 renault 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George Paul
post 3 Feb 2020, 15:37
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 430
Joined: 6 May 07




In trecut se întâmpla să rămână aprins afișajul și după scoaterea cheii din contact, radioul tot așa, nu mai funcționa. Se recurgea la decuplarea bateriei sau scoaterea unei siguranțe de sub bord (uneori nu corespund cu ce e desenat pe ușița de acces) timp de câteva secunde.
Ai încercat și asta?


--------------------
Renault Clio III 08.2007/Dynamique/1.4/3 usi
Iudelor '89-azi:

Cine-au îndragit strainii
Mânca-i-ar inima cânii,
Mânca-i-ar casa pustia
Si neamul nemernicia.

Cititi ''Doina'' - Eminescu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fl0rin
post 14 Feb 2020, 22:11
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 13 November 13




Am rezolvat, era siguranta din stanga jos a blocului de sigurante din dreapta volanului. Practic disparuse complet de acolo cea veche si nu mi-am dat seama ca acolo e un slot cu asa ceva


--------------------
clio 3 renault 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:26
Dacia