Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane 2 schimbare player & boxe fata si spate !, Nu stiu ce marimi au boxele :(

adragomir
post 7 Jun 2017, 15:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 June 17




Salut,

Sunt posesorul unui Renault Megane II Sedan din 2009 de vreo 3 zile. Vreau sa imi iau un player cu bluetooth si m-am orientat la asta: http://www.emag.ro/radio-cd-auto-jvc-4x50w...t/pd/D7LX93BBM/

Pentru boxe, nu stiu ce marimi au asa ca habar nu am. Puteti sa-mi ziceti ce marimi au, si daca nu e deranjul prea mare, sa-mi faceti niste recomandari de pe emag: http://www.emag.ro/subwoofere---boxe-auto/c

Bugetul meu pentru player este de 500 RON iar pentru boxe nu stiu sigur cat sa pun smile.gif

Multumesc mult!
Zi frumoasa!


--------------------
Renault Megane II 2009 sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zmyl3
post 17 Aug 2017, 20:30
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 28 May 17




Salut,

Difuzoarele din față cât și cele din spate sunt de 13 cm. Eu mi-am pus pe Megane Pioneer TS-G1331i, se aud ok. Cât despre radio te-aș sfătui să-ți iei unul 2din 7 inch, gps....toate porcăriile de care avem nevoie prin 2017. E ok să te sperii de prețurile de pe la noi dar dacă chiar te interesează găsești câte vrei pe Ebay, AliExpress...de la 3 milioane în sus, depinde cât de mult vrei să urci dar alege-ți unul cu ramă adaptoare că eu tot caut de câteva zile de unde să-mi iau și nu prea găsesc prin țară. Succes !








--------------------
Renault Megane 2 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian.gagu
post 17 Aug 2017, 20:57
Post #3


Bucuresti


Group: Members
Posts: 437
Joined: 19 April 13
From: hell




1. Schimbi player-ul...pierzi comenzile de pe volan. Ori iti cumperi un adaptor dedicat, ori iei legatura cu userul Fratello de pe acest forum si in functie de modelul playerului, iti face unul pe comanda.
2. Ai grija ce boxe iti iei si mare atentie la adancimea de instalare. O adancime de instalare mare te va forta sa tai protectiile si iti va intra apa in buzunarul usii la fiecare ploaie.
3. Eu am avut pe fata MacMobilStreet si pe spate Juice. Ambele perechi cumparate de pe beloud.ro. Eu de la Emag nu mai iau nimic de foarte mult timp.
4. Daca pe fata se schimba relativ usor boxele, pe spate trebuie sa dai fata de usa jos. Daca nu te pricepi...mai bine du-te la cineva care a mai facut asta.
5. ...si nu in ultimul rand, foloseste cu incredere functia SEARCH a forumului. Vei gasi nenumarate topicuri despre acest subiect oarecum delicat. Bafta!


--------------------
Renault / Ford Megan 2 Hatch 2005 Ford Focus Break 2012
Cine se scoala de dimineata...f*te fete care inca mai dorm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:14
Dacia